Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 25. únor 2024
pondělí 22. 4. 2024, 23:52

archiv zpráv pro 25. únor 2024

Obývák je po rekonstrukci dlouhý 9,5 metru. Rodina se cítí jako v ráji

Manželé Štěpánka a Pepa mají dva malé kluky a konečně si v Českém ráji pořídili vytoužený dům ve vesnici, který rekonstruují. Chyběl jim ale velký společný prostor pro rodinu i návštěvy. Problém jim pomohl vyřešit designér David Eliášek.

neděle v noci 25/2/24 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

V Polsku kdosi opět zničil část ukrajinských plodin

V polském Dorohusku poblíž ukrajinské hranice někdo znovu dva dny po sobě znehodnotil část zemědělské produkce z Ukrajiny převážené vlakem. Neznámí pachatelé v sobotu podle ukrajinských úřadů poškodili vagony převážející sójové boby. Předchozí den vandalové podle oznámení ukrajinského ...

neděle v noci 25/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nedejte zlodějům šanci a pořiďte si bezpečnostní dveře. Tady jsou rady na jejich výběr

Zloději se nejčastěji snaží překonat vchodové dveře. Pokud ale narazí na překážku v podobě odpovídajícího zabezpečení, obvykle snahu o vloupání vzdají, než aby riskovali odhalení. Jak tedy zajistit, aby vaše dveře zloděje odradily?

neděle v noci 25/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Vaše tělo je posilovna zdarma. Cvičení pro začátečníky podle fitness trenéra zvládnete - 2. díl

Využijte svoje tělo jako posilovnu, kterou máte stále u sebe. Nabízíme vám sérii cviků pro začátečníky a slibujeme, že při pravidelném tréninku povede k posílení zad. Klidně začněte cvikem navíc, stačí se podívat na úvodní fotografii.

neděle v noci 25/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Pusťte se do pěstování růží: Tady je návod na výsadbu, už v březnu je ideální čas

Chcete zahradu plnou voňavých růží? Pak stačí dodržet pár základních pravidel při jejich výsadbě a pěstování. Pojďme se na ně společně podívat.

neděle v noci 25/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Sušené maso je skvělá zásobárna bílkovin, ale pozor na sůl. Takhle si ho vyrobíte doma

Sušené maso, známé také jako jerky, není žádnou novinkou moderní doby – připravovaly ho už jihoamerické domorodé kmeny. Dnes je oblíbenou pochoutkou pro všechny, kdo chtějí snadno doplnit energii a dopřát si porci bílkovin.

neděle v noci 25/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Myčka neumývá nádobí, jak má? Tady je návod, co s ní musíte udělat

Nefunguje vaše myčka, jak má, a nádobí, které z ní vyndáváte, je plné šmouh a zbytků jídla? Než zavoláte opraváře, nebo pořídíte novou, prozkoumejte, zda jste něco nezanedbali. Po odstranění drobných závad většinou začne spotřebič fungovat, jak má, a vy můžete s klidem opustit dřez plný špinavého ...

neděle v noci 25/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Kávová kultura napříč Evropou: Melange, café au lait, RAF a další kávové záhady. Seznamte se

Cestujeme světem nejen prostřednictvím příběhů, fotografií či jídla, ale i kávy. Každá země má svou vlastní kávovou kulturu, která odráží její historii, tradice a dokonce i povahu lidí. Připojte se k nám na putování za poznáním, jakou kávu pijí lidé ve světě, a objevte s námi, jak se liší kávové ...

neděle v noci 25/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Nedřete se na zahradě s kbelíky a konvemi. Správné automatické zalévání ušetří čas a námahu

Na zahrádku jako dlaň postačí konev a vodovodní kohoutek. Pro větší plochy se už vyplatí instalace rozvodu. Moderní možnosti automatizovaného zalévání poskytují zahradničení větší potenciál, který by bylo škoda nevyužít. Úspora času a námahy je lákavá.

neděle v noci 25/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Oblékněte svůj interiér do jarního hávu. Poradíme vám, jaké doplňky a barvy zvolit

Jaro je obdobím nových začátků a svěžesti, což se může odrážet i ve vašem domově. Zde je šest tipů, jak přivítat jaro do vašeho interiéru a vdechnout mu nový život.

neděle v noci 25/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Tahle mouka je vážně číslo! Ale víte vůbec, co to znamená? Tady je vysvětlení, bude se hodit

Nejčastěji kupujeme hladkou, polohrubou a hrubou, ale co dělat, pokud narazíme na mouku, která je označena pouze číslem? V článku se dozvíte, co se pod ním ukrývá a jaký typ vybrat, aby se vám pečení povedlo.

neděle v noci 25/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Nebuďte líní, pěstujte řeřichu. Nic zdravějšího neexistuje

Na řeřichu nedal dopustit už nejslavnější lékař starověku Hippokrates. A 21. století mu dává za pravdu, řeřicha je opravdu mega zdravá. Díky ní budete mít základní živiny pořád po ruce.

neděle v noci 25/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Věcná břemena a exekuce: Tohle jsou skrytí zabijáci vaší úvěrové smlouvy

Při zajišťování úvěru nemovitostí si ověřte, zda na dané nemovitosti neleží žádné právní vady, jako jsou věcná břemena, předkupní práva nebo exekuce. Tyto vady mohou výrazně ovlivnit schopnost využít nemovitost jako zástavu. V tomto článku se podíváme na to, jak se potenciálním problémům vyhnout.

neděle v noci 25/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Brzké hnojení trávníku na zahradě přinese jeho zkázu. Kdy je ideální čas začít? Poradíme vám!

Majitelé okrasných trávníků před domem, ale i prostorných zahrad za domem se často předhánějí v tom, kdo bude mít krásnější, hustější a zelenější trávník. Kromě pravidelné zálivky si můžete pomoct i pravidelným hnojením. Kdy s hnojením začít, abyste nenadělali více škody než užitku?

neděle v noci 25/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Trendy bydlení z Francie: Přírodní barvy a materiály, exotika i techno. Tohle se vám bude líbit

Začněme minusem. Není možné, aby všechny trendy v bydlení, které míří ze světa, byly životaschopné i u nás. A teď plus: Přesto má většina aktuálních trendů, jež se nedávno představily v Paříži, velkou šanci na úspěch i v Česku. Jak je to možné?

neděle v noci 25/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Ušetříte letos za poplatek za psa? Platí téměř všichni pejskaři, ale výše záleží na místu pobytu

Téměř každý, kdo si domů pořídí psa, musí jít na obec či město a svého čtyřnohého mazlíčka tam přihlásit. To obnáší také placení pravidelných poplatků. Kolik vás bude pes stát? A kdo poplatek za psa platit nemusí?

neděle v noci 25/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Domácí meteostanice jsou často přesnější než online předpověď. Tohle všechno vám prozradí

Zavři okna a vezmi si deštník! To není varování starostlivé maminky, vyčíst ho můžete z displeje domácí meteostanice. Upozornění na blížící se průtrž mračen je jen část jejích dovedností.

neděle v noci 25/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

RECENZE: Vykračování z komfortní zóny Depeche Mode sluší

Sobotní beznadějně vyprodaný koncert Depeche Mode v pražské O2 areně byl až na pár drobných změn v playlistu téměř stejný jako ten čtvrteční. Přitom jsou to právě hlavně momenty, kdy se kapela odchýlí od zaběhnuté elektronické rutiny, které patří na vystoupeních depešáků v posledních letech ...

neděle v noci 25/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak využít prostor v garsonce na maximum? Pořiďte si tenhle multifunkční nábytek

Bydlíte v malém bytě, kde se potýkáte s nedostatkem místa? Příkladem takového bydlení může být garsonka, ve které je jedna místnost natolik víceúčelová, že při jejím zařizování mnohdy potřebujete služby bytového designéra. Chcete-li to ovšem vyřešit sami, přinášíme vám několik praktických tipů.

neděle v noci 25/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Toxický vztah nemusí znamenat násilí. Braňte se i negativní energii, manipulaci a ponižování

Toxické vztahy spojuje hned několik charakteristických znaků. Mezi nimi neustálé hádky, obviňování, ale také dusná atmosféra. To, že jste v toxickém vztahu, poznáte snadno. Co už tak snadné není, je odchod z něj. Čtěte dál a zjistěte, jak poznat toxický vztah na první dobrou. A jak se z něj vymanit.

neděle v noci 25/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Proč umí obyčejný jogurt nebo kysané zelí zlepšit náladu? Tady je vysvětlení, budete se divit

Probiotika jsou prospěšné bakterie, které se přirozeně vyskytují v potravinách, jako jsou třeba jogurt či kimchi. Tyto zdraví prospěšné látky jsou také k dispozici ve formě pilulek nebo prášku. Probiotika zlepšují zdravé trávení a často se používají k léčbě průjmu nebo nadýmání. A existují důkazy, ...

neděle v noci 25/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Připravte své záhony na jaro: Tohle jsou klíčové kroky pro zdravou půdu a úspěšný růst rostlin

Jaro je za dveřmi, a s ním přichází čas připravit záhony na novou sezónu. Správná příprava půdy je totiž základem úspěšného pěstování, protože zdravá a živinami bohatá půda je klíčem ke zdravým rostlinám. V dnešním článku vás provedeme procesem přípravy půdy na jarní výsadbu.

neděle v noci 25/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Jak vybrat pracovní stůl do domácí kanceláře? Rozhodují víc rozměry než materiál. Tady je průvodce

V době, kdy stále víc lidí pracuje z domova, se stává nezbytným mít vhodný pracovní stůl zdobící domácí kancelář. Jak vybrat správný pracovní stůl pro vaše potřeby? Dnes se s vámi zaměříme na klíčové parametry a vlastnosti, které by měl ideální pracovní stůl mít.

neděle v noci 25/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Oblíbená zelená je venku i uvnitř. Takové zajímavé bydlení najdete u Humpolce

Dům, který vyrostl v rozvojové části na okraji města, naplňuje přání a životní styl majitelů, má výhled do kraje, ale také atrium – svůj vnitřní svět pro případ, že by rostoucí okolní zástavba přehlušila domácí atmosféru.

neděle v noci 25/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Nenechte si ujít třetí číslo Domu&Zahrady ročníku 2024. Provede vás přípravou na jaro

Před pár hodinami skončil Valentýn, děvčata mají možná radost ze spousty květin a růžového nářadí, kluky snad potěšilo dobré jídlo, čtení, sekačky a pily. I na našem webu jsme připravovali řadu receptů a návodů, jak se dobře najíst a napít. Dělali jsme vše pro to, abyste se do čtení nového časopisu ...

neděle v noci 25/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Jak bleskově omládnout? Zkuste přerušovaný půst, radí výživová poradkyně celebrit

Neznáme nikoho, kdo by nechtěl vypadat mladší. Co pro to musíte udělat? Co je zásadní? Každý den se hýbejte a správně si poskládejte jídelníček. Lepší rada, která vede k dlouhověkosti v dobré kondici, neexistuje. Ale proč se vyplatí z mnoha stravovacích režimů zvolit právě přerušovaný půst?

neděle v noci 25/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Izolace střechy PUR pěnou funguje i v mrazech. Na jaro čekat nemusíte!

Efektivní izolace střechy je během zimních měsíců klíčová pro udržení tepla a snížení energetických nákladů. Stříkaná polyuretanová (PUR) pěna představuje v této souvislosti vynikající řešení, jehož aplikace je možná i v nízkých teplotách.

neděle v noci 25/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Chcete přimět orchideje Phalaenopsis k opakovanému a dlouhému kvetení? Tady je 7 tipů dokonalé péče

Phalaenopsis je jednou z nejoblíbenějších pokojovek, a to zejména pro snadnou péči a úchvatná květenství, která vydrží až tři měsíce. Běžně prodávané rostliny jsou vyšlechtěné, a proto jsou mnohem odolnější než původní druhy z tropických pralesů jihovýchodní Asie. Připravili jsme pro vás několik ...

neděle v noci 25/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Opravené nádraží je nový klenot Českých Budějovic. Podívejte se, jak vypadá

Ještě před pár lety se o tomto nádraží říkalo, že je u nás snad nejhorší. Dnes budete žasnout. Vlakové nádraží v Českých Budějovicích prokouklo díky pětileté rekonstrukci. A zpříjemní vám i cestu do města.

neděle v noci 25/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Jak na jarní detoxikaci? Vyzkoušejte tyto účinné bylinky, klidně z vlastní zahrádky

Zbavovat tělo škodlivých látek můžete kdykoliv, ovšem nejčastěji je tato ozdravná kúra doporučována v prvních měsících roku. Toxiny se do těla dostávají jídlem, dýcháním i kůží a vedou k oslabení imunity. Jak se jedů zbavit? Zkuste bylinky.

neděle v noci 25/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Desky z rýžových slupek nahradí dřevo. Jsou odolnější a dají se recyklovat

Nový materiál resysta splňuje nejnáročnější požadavky na udržitelnost. Pro výrobu je využíván odpad z potravinářského průmyslu, konkrétně slupky od rýže, které běžně nemají další využití. Resysta jich obsahuje 60 %, k nim se přidá 22 % kamenných solí a 18 % minerálního oleje. Vznikne tak mimořádně ...

neděle v noci 25/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Jak pěstovat pivoňky na zahradě? Tady je tajemství krásných květů

Chcete do své zahrady vnést trochu krásy a elegance? Řešením jsou pivoňky! Tyto nádherné květiny můžete pěstovat v nejrůznějších barvách. Potěší vás nejen svým vzhledem, ale i omamnou vůní. Čtěte dál a zjistěte, jak pěstovat pivoňky, které porostou jako z vody.

neděle v noci 25/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Sponzoři politických stran vydělávají na veřejných zakázkách

Dary pro politické strany se mohou sponzorům vrátit ve výdělku na veřejných zakázkách. O ty se sice soutěží v otevřených výběrových řízeních, zadávají je ale zástupci politických stran. I těch obdarovaných.

neděle ráno 25/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jan Zajíc nebyl pochodní číslo 2, bylo jich víc

Jan Zajíc se upálil na protest proti sovětské okupaci a normalizaci před pětapadesáti lety 25. února 1969. Obvykle se označuje jako živá pochodeň číslo dvě, ale lidí, kteří se upálili na protest proti totalitnímu režimu a sovětizaci bylo více, a nejen v Československu. V podcastu Historie ...

neděle ráno 25/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Chcete nejlepší rostlinné mléko? Máme univerzální návod a 2 recepty se spoustou vápníku!

Rostlinná mléka se stávají fenoménem, zkouší je i ten, kdo miluje kravské mléko. Na rozdíl od něj si však rostlinné mléko můžete vyrobit doma. Bude zdravější a levnější než ta z obchodu.

neděle ráno 25/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Chraňte svůj domov: Nepřehlížejte problémy s petlicemi a závorami

Kde najdeme největší slabinu domácího zabezpečení? V místech, kam zas tak často nechodíme a která otevíráme spíše příležitostně. Řeč je o petlicích a závorách, které chrání sklepy, zahradní domky nebo třeba brány. Jak poznat, že je čas na výměnu, a na co dát při výběru pozor?

neděle ráno 25/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Kvíz: Odhalte tajnosti Karlova mostu v Praze. Vážně uhádnete opravdu všechny otázky?

Náš nejznámější Karlův most se proslavil architekturou, svým stářím nebo legendou o vejcích použitých při jeho stavbě. Ale to asi víte. Dokážete odhalit i jiné tajnosti legendárního mostu?

neděle ráno 25/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Některé firmy straší, ale fotovoltaika se zdražovat nebude. Podle odborníků pro to není důvod

Navzdory poplašným zprávám v některých médiích není pro navyšování cen fotovoltaických elektráren v nejbližších měsících letošního roku důvod. Trh aktuálně neohrožuje stoupající cena fotovoltaiky, výpadky v dodavatelských řetězcích ani nová podoba dotačního programu NZÚ, která platí od 15. února.

neděle ráno 25/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Podívejte se na trendy barvy, které letos ovládnou kuchyně českých domácností

Institut Pantone už informoval o barvě roku, kterou je nádherný odstín Peach Fuzz. Pořád ale zbývá několik společností, které se zaměřily i na další barvy. Podívejte se, které to jsou a jak je můžete vnést i do své kuchyně.

neděle ráno 25/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Inspiraci jsem našla v Japonsku, uvádí v rozhovoru módní designérka Zuzana Osako

Ilustrátorka a módní designérka Zuzana Osako vsadila na folklor a tradiční česká řemesla. Její podnikání a životní styl ovlivnil také několikaletý pobyt v Japonsku. To nejlepší z něj přenesla do svého domova v Roztokách.

neděle ráno 25/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Malá kuchyně a velké možnosti? Rady pro chytré využití malých kuchyní vám určitě pomohou

Kuchyně je srdce domácnosti. Je to místo, kde se připravují pokrmy, sdílejí zážitky a tvoří vzpomínky. V malých kuchyních se však často setkáváme s výzvou, jak využít omezený prostor co nejefektivněji. Přinášíme vám proto tipy, jak proměnit malou kuchyni ve funkční a hezkou místnost.

neděle ráno 25/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

KVÍZ: Víte, jaký postih vám hrozí za nejčastější a nejvážnější dopravní přestupky?

Bodový systém platí v České republice od roku 2006, začátkem roku 2024 ale vstoupila v platnost jeho novela, která přinesla řadu výrazných změn. Víte, kolik bodů nebo jaké pokuty vám hrozí za nejčastější přestupky?

neděle ráno 25/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Desítky stupňů k dobru. Odborníci spočítali, jak moc je letos příroda napřed

Pučící keře a kvetoucí květiny jsou již v únoru realitou, s níž se v blízké budoucnosti zřejmě budeme setkávat běžně. Teplé počasí, díky němuž se příroda již nyní na řadě míst probírá ze zimního odpočinku, jsou přitom odborníci schopni kvantifikovat. Jde o tzv. sumu efektivních teplot, která ...

neděle ráno 25/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Sedm z deseti lidí půjčí příbuzným, třetině z nich se peníze nevrátí

Půjčku příbuzným, přátelům nebo známým neodmítne sedmdesát procent Čechů. Přes tři čtvrtiny se přitom již v této situaci ocitly. Půjčená částka přitom výrazně přesáhla i sto tisíc korun. Celou sumu ale nedostala zpět hned třetina věřitelů.

neděle ráno 25/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Viry se netýkají jen Windows. Tyto útočí na počítače od Applu nejčastěji

Bezpečnostní experti nejčastěji varují před škodlivými kódy, které útočí na počítače s Windows či chytré telefony a tablety s Androidem. Majitelé počítačů od Applu se tak mohou mylně domnívat, že se jich žádné hrozby netýkají. To samozřejmě není pravda. Přinášíme přehled škodlivých kódů, které ...

neděle ráno 25/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Britští manželé trefili jackpot, když slavili třicáté výročí svatby

Naprosto dokonalý dárek dostali manželé Debbie a Richard Nuttallovi z Colne v anglickém hrabství Lancashire ke třicátému výročí svatby – trefili jackpot. Sice jen z poloviny, protože správnou kombinaci čísel měla ještě jedna sázenka podaná ve Španělsku, i tak jim ale výhra změnila život. ...

neděle ráno 25/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Speciál Jak ušetřit na stavbě: Podívejte se, kolik stojí práce a materiály

Současný stav ve stavebnictví je sice ustálenější než v turbulentních letech 2020 až 2022, přesto jsme se z hlediska cen a dostupnosti materiálu nevrátili do doby před covidem, jak ve velkém přehledu ukazuje stavební inženýr Roman Brabec.

neděle ráno 25/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Sladká aromaterapie. Upečte si úžasně svěží citronový koláč, který vám zvedne náladu

Vůně čerstvých citronů má povzbuzující účinky na tělo i mysl. Uvolňuje napětí, dodává energii a navozuje pocit pohody a radosti. Platí to i o tomto koláči, o jehož dokonalou chuť a vůni se postará čerstvá citronová šťáva a kůra.

neděle ráno 25/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Ruční práce obohatí každý interiér. Chcete důkaz? Tady jsou desítky skvělých příkladů

Každý hledá vlastní recept na uspěchanou dobu a jedním jsou ruční práce v tom nejširším slova smyslu. Vlastnoručně zhotovený výrobek nabízí přidanou hodnotu, ať už ho vytváříte sami, nebo si ho koupíte od někoho šikovnějšího. Vždy však slibuje bonus navíc – ozdobí domov.

neděle ráno 25/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Jak nespadnout do dietní pasti? Těmto hubnoucím zázrakům se rozhodně vyhněte

Neuplyne ani týden, aby se nějaká celebrita nevynořila s novou zaručenou dietou. Zkusíte-li ji, možná i trochu zhubnete. Jakmile ale přestanete striktně dodržovat pravidla „plánu“, původní kila se vrátí i s posilami. V článku najdete několik důležitých věcí, na které byste se měli zaměřit, ...

neděle ráno 25/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Miranda Kerr nabízí luxusní dům v Malibu: Prohlédněte si sídlo u Tichého oceánu

Modelka Miranda Kerr a její manžel, miliardář Evan Spiegel, CEO Snapchatu, uvádějí na trh své sídlo v Malibu. Čtyřpodlažní panství, které stojí 4,5 milionu dolarů, nabízí úchvatný výhled na Tichý oceán a stalo se místem, kde pár strávil mnoho šťastných let.

neděle ráno 25/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Bojíte se infarktu, mrtvice a vysokého tlaku? Omezte dlouhé telefonáty a sůl. Pomůže to

Vysoký krevní tlak je prevít, škodí cévám a srdci a souvisí s mnoha chorobami, na které Češi umírají nejčastěji. Chcete-li omezit potenciální nebezpečí spojené s vysokým krevním tlakem, snažte se snížit konzumaci slaných pokrmů a zkraťte dobu svých telefonátů.

neděle ráno 25/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Moderní dům na ostrově překvapí výhledem na drsnou přírodu a tepelným komfortem

Bydlení téměř na samotě, ale ne u lesa. Tak by se dalo charakterizovat obydlí člověka z města, který se rozhodl opustit uspěchaný New York a přestěhovat se do mnohem klidnějšího prostředí. Z pohodlí ale moc slevit nechtěl, a proto se rozhodl pro moderní dům na břehu oceánu.

neděle ráno 25/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Dochází vám místo ve skříni? Tady je 5 tipů na jeho obnovu. Zatočte se sezónním oblečením

Praská vaše skříň ve švech a vy si nevíte rady, kam uskladnit oblečení? Možností je víc, než byste čekali. Objevte s námi několik elegantních způsobů, jak ukládat právě nošené i sezónní oblečení.

neděle ráno 25/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Fotografka Alžběta Jungrová: Chci jít na dřeň emocí, nezajímají mě kudrlinky

Žena fotografka, která reportážní fotkou poctivě vyjadřovala silné emoce druhých. Často v mezních situacích. A nyní ve volné tvorbě ukazuje emoce svoje. Hledá autenticitu, pravdu, je kreativní a odvážná. Posunuje hranice, umí jít napříč žánry, spolupracovat s jinými umělci, ukazovat, že fotka ...

neděle ráno 25/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kde v zahraničí platí zelená karta a jaká je pokuta, když ji nebudete mít? Tady je přehled

Pokud cestujete po českých silnicích, je vaší povinností mít sjednané povinné ručení, jinak hrozí vysoké pokuty. Zelená karta je důkazem o sjednaném povinném ručení na území ČR, ale co když vyrazíte do zahraničí?

neděle ráno 25/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Zařiďte si mini byt: 5 tipů na úsporu místa, které zaručeně fungují

Zařizování malého prostoru se může stát výzvou, když nevíte, jak na to. Ale se správnými tipy a triky můžete vytvořit interiér, který bude nejen stylový, ale také funkční. Od využití multifunkčního nábytku po vhodnou organizaci prostoru. Máme pro vás 5 rad, jak zařídit i ten nejmenší byt.

neděle ráno 25/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Vaše domy bez pardonu: Nečekaná síla oken

Už mnoho let fotíme domy kolem nás. Tím, že je ukážeme společně a porovnáme, nabízíme nejjednodušší formu inspirace a vzdělání. Jednoduché hodnocení pak je spíš naším vlastním názorem, než že bychom chtěli svůj názor někomu vnucovat.

neděle ráno 25/2/24 | zdroj: Dům a zahrada

Trojnásobná vražda na Berounsku. Policie nalezla v bytě mrtvou ženu a dvě děti

V sobotu odpoledne otřásla Hořovicemi tragédie. V jedné z bytovek byla nalezena tři lidská těla – žena a dvě malé děti. Na místě zasahovali hasiči, policisté a záchranka. Policisté řeší případ jako trojnásobnou vraždu.

neděle ráno 25/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Lucie Macháčková: Necítím se komfortně, když za mě někdo platí

Co dělá stand-up komička, když se lidé na jejím vystoupení nesmějí? Co dělá matka, když si krátce po příchodu miminka zlomí páteř? A co dělá single žena, když chce najít muže? Lucie Macháčková tohle všechno ví, protože se ve stejných situacích ocitla také. Některé přetavila do knih, jiné do ...

neděle ráno 25/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Trump vyhrál primárky v Jižní Karolíně

Donald Trump podle očekávání vyhrál republikánské primárky v Jižní Karolíně, a přiblížil se tak zase o něco republikánské nominaci na prezidenta. Na základě odhadů o tom informují agentury AP a Reuters. Trump tím uštědřil další porážku své poslední zbývající soupeřce Nikki Haleyové, navíc ve ...

neděle ráno 25/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Propad mezd se vyrovná nejdříve za šest let, říká hlavní ekonom odborů

Zdražování v Česku zdaleka neskončilo a reálné mzdy mohou svůj propad způsobený dramatickým růstem spotřebitelských cen vyrovnat nejdříve za šest až osm let. Novinkám a Právu to řekl hlavní ekonom Českomoravské konfederace odborových svazů Martin Fassmann.

neděle dopoledne 25/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tento nový dům Bradleyho Coopera je jako vytržený z anglického venkova. Je ovšem v Pensylvánii

Ačkoli byste při pohledu na snímky nového domu, který si pořídil americký herec Bradley Cooper, hádali, že se patrně stěhuje kamsi na anglický venkov, byli byste na omylu. Patrový dům s obytným podkrovím pod sedlovou střechou je totiž zasazen do klidného kraje v New Hope, v Pensylvánii, což je ...

neděle dopoledne 25/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na pomezí Jizerských hor a Krkonoš byla rekonstruována stará chalupa na útulnou chaloupku Dvě sestry

Jako obchodní projekt vznikla na pomezí Jizerských hor a Krkonoš v Kořenově rekonstrukce staré chátrající chalupy na chalupu Dvě sestry. Rekonstrukci do částečně původní podoby navrhlo studio Projectica a interiér pak Denisa Strmisková. Architektura domu se až ...

neděle dopoledne 25/2/24 | zdroj: DesignMagazin.cz

Ukrajina sestřelila 16 z 18 ruských dronů, Rusko šest

Ukrajinská protivzdušná obrana během noci na neděli sestřelila 16 z 18 dronů vypuštěných Ruskem, oznámilo ukrajinské letectvo. Ruské ministerstvo obrany naopak hlásí zničení šesti dronů nad Černým mořem a nad pohraniční Bělgorodskou oblastí. Podobná tvrzení nepřátelských stran nelze ...

neděle dopoledne 25/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pražané si připomněli 55 let od sebeupálení Jana Zajíce

Od smrti Jana Zajíce, který se na protest proti okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy demonstrativně upálil, dnes uplynulo 55 let. Jeho odvážný čin si zástupci Prahy 1 připomněli dopoledne na Václavském náměstí, kde položili květiny.

neděle dopoledne 25/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Policie na Vysočině vyšetřuje od pátku vraždu muže

Policie na Vysočině vyšetřuje od pátečních nočních hodin vraždu jednašedesátiletého muže. Jeho tělo nalezli v blízkosti domu v Kostelci na Jihlavsku, kde bydlel. Po pachateli policie pátrá, uvedla v neděli v tiskové zprávě její mluvčí Dana Čírtková.

neděle dopoledne 25/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Co se děje s tělem během dálkového letu

Dlouhý pobyt v letadle není ničím obzvlášť příjemným, pokud tedy nejste pohodlně usazeni v business class. Pro to, že se lidé po několika hodinách ve vzduchu necítí úplně stoprocentně, navíc existují důvody. Dálkové lety ovlivňují podle lékařů třeba dýchání, mohou ale vést i k pocitu nepohodlí ...

neděle dopoledne 25/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Bělorusku jsou nejčestnější volby na světě, prohlásil Lukašenko

Běloruský prezident Alexandr Lukašenko prohlásil, že volby v Bělorusku jsou vůbec těmi nejotevřenějšími a nejčestnějšími na světě. Lukašenko to řekl novinářům poté, co v neděli vhodil svůj hlas do urny v rámci parlamentních a komunálních voleb. Později navíc médiím oznámil svoji kandidaturu ...

neděle v poledne 25/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Lyžařské areály zavírají, na horách není sníh

Nadprůměrné teploty a objemy srážek v posledních zhruba čtyřech týdnech připomínají spíše než klasické zimní počasí brzký nástup jara. Ostatně někteří provozovatelé lyžařských areálů již zavřeli nebo se k tomu chystají, protože nemají kvůli nepříznivému počasí na sjezdovkách dostatek sněhu.

neděle odpoledne 25/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

U Lyonu se navzdory zákazu úřadů konal festival neonacistů

Nedaleko Lyonu na východě Francie se v sobotu večer navzdory zákazu úřadů konal festival blackmetalové hudby nazvaný Call of Terror, který je spojován s neonacistickou ideologií. Informuje o tom francouzský regionální list Lyon Capitale, podle něhož se v obci Vézéronce-Curtin sešlo zhruba ...

neděle odpoledne 25/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jurečka: Dávky nemají být životním stylem

Omezení státní podpory by se nemělo dotknout lidí, kteří se chovají zodpovědně. Například vlastní dům, který chtějí přenechat svým dětem, nebo posílají děti do školy. V diskuzi na CNN Prima News to řekl ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL), jehož resort chystá spojení čtyř druhů sociálních dávek ...

neděle odpoledne 25/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kamery vysávají baterii. Tesla pracuje na úspornějším módu Sentry

Tesla připravuje aktualizaci softwaru pro vozidla vybavená módem Sentry, aby snížila spotřebu baterie bezpečnostního sledovacího systému.

neděle odpoledne 25/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Prezident Pavel zamítl 56 lidem účast v bojích na Ukrajině

Téměř šedesátka českých občanů, kteří chtěli jít bojovat přímo na Ukrajinu, dostala od prezidentského úřadu stopku. Povolení za poslední dva roky dostalo jen 20 osob. Prezident Petr Pavel to řekl v  pořadu Za pět minut dvanáct v televizi Nova.

neděle odpoledne 25/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

U Brněnské přehrady našel rybář funkční dělostřelecký granát z druhé světové války

Na pěšině u Brněnské přehrady, kam o víkendech vyráží na procházky tisíce obyvatel moravské metropole, našel v sobotu odpoledne rybář dělostřelecký granát. Objevil jej v blízkosti hojně frekventované lodní zastávky Kozí horka. Neváhal a přivolal hlídku městské policie.

neděle odpoledne 25/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Terezu Rambu mění závislost. Zápisník alkoholičky představuje první ukázku

V létě vstoupí do českých kin očekávaná filmová adaptace knihy Zápisník alkoholičky. Původně vznikala jako blog Michaely Duffkové, která u nás zásadně otevřela téma alkoholismu u mladých žen matek. Film natočil režisér Dan Svátek, do hlavní role obsadil Terezu Rambu. Novinky z něj přinášejí ...

neděle odpoledne 25/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Možná to nebylo marné, míní o 55 let starém protestu bratr Jana Zajíce

Nikdy jsme to nepřijali, nemohli jsme a bylo nám strašně líto, že jsme to nemohli bratrovi rozmluvit ani ho od toho nějak odradit, vzpomíná po pětapadesáti letech od rodinné tragédie Jaroslav Zajíc (76), rodák z Vítkova na Opavsku.

neděle odpoledne 25/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Slunečné počasí vylákalo motorkáře a s ním přišly i jejich první letošní nehody

Ačkoli je únor zimní měsíc, panuje počasí jako na jaře. To zřejmě vylákalo vyznavače jednostopých vozidel všech typů na silnice. A s tím přišly i první střety motorkářů s jinými motorovými vozidly. Jen na Písecku v sobotu policisté vyšetřovali dvě takové nehody se zraněním.

neděle odpoledne 25/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ceny většiny potravin v únoru dále klesly

Ceny většiny potravin v Česku v únoru dále klesly, a to jak v meziměsíčním, tak meziročním srovnání. Vyplývá to z dat Českého statistického úřadu (ČSÚ) k druhému únorovému týdnu. Proti únoru minulého roku podle nich potraviny letos zlevňovaly výrazněji, meziměsíčně mírněji. Například deset ...

neděle odpoledne 25/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Sabotér vypustil španělskému vinařství tanky, škoda 64 milionů

Milovníkům vína musí krvácet srdce, když se podívají na záběry z bezpečnostní kamery jednoho vinařství v severošpanělském regionu Kastilie a León. Neznámý pachatel tady pronikl do haly s nerezovými nádržemi a otevřel jejich výpustní kohouty. Do kanálu vyteklo na 60 tisíc litrů cenného nápoje ...

neděle odpoledne 25/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusové vybombardovali ukrajinský kostel, nádraží i bytové domy

Ruská armáda v noci na sobotu zahájila rozsáhlý útok na ukrajinské město Kosťantynivka v Doněcké oblasti, při němž byla zraněna 75letá žena. Došlo také k vážnému poničení kostela, nádraží a několika bytových domů. S odkazem na Doněckou oblastní prokuraturu o tom informuje list Ukrajinska ...

neděle odpoledne 25/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Podezřelý z trojnásobné vraždy na Berounsku měl žít týden v bytě s těly

V případu trojnásobné vraždy v Hořovicích na Berounsku vycházejí na povrch další děsivé detaily. Podle serveru extra.cz měl pravděpodobný pachatel žít s těly zavražděné ženy a dvou dětí celý týden v jejich bytě, dokud neodjel na Moravu, kde ho policie našla mrtvého.

neděle odpoledne 25/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Je možné zemřít strachy?

Možná vás také v životě něco tak moc vyděsilo, že jste měli pocit, že zemřete strachem. Podle odborníků to přitom nemusí být jen metaforické vyjádření, ale i biologická realita. Ovšem není to jen tak, aby se emocionální šok stal z pohledu přežití opravdu nebezpečným, je k tomu většinou ...

neděle odpoledne 25/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Koupila partnerovi los. Po milionové výhře jej opustila a chce výhru pro sebe

Štěstí ve hře, smůla v lásce, zrada, ale hlavně boj o peníze se pojí v téměř románovém příběhu jednoho páru z anglického Spaldingu. Žili spolu asi tři měsíce, když si koupili stírací los, na nějž vyhráli milion liber (29,6 mil. Kč). Láska ale náhle skončila a on zůstal bez partnerky i bez ...

neděle odpoledne 25/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vrátili se už špačci i čápi

Nadprůměrné teploty a objemy srážek v posledních zhruba čtyřech týdnech připomínají spíše než klasické zimní počasí brzký nástup jara. Ostatně již v polovině února na mnoha místech vykvetly například sněženky a také stěhovaví ptáci se začali vracet dříve, než je obvyklé. Tepleji má být i ke ...

neděle odpoledne 25/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Muž padal ze Sněžky žlabem smrti půl kilometru, je stále ve vážném stavu

Dvaatřicetiletý muž, který se v sobotu zřítil ze Sněžky, padal podle Horské služby tzv. žlabem smrti přibližně 500 metrů. Po leteckém transportu do královéhradecké nemocnice podstoupil operaci, jeho stav je nadále vážný.

neděle odpoledne 25/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Trojnásobná vražda v rakouském nevěstinci. Ženy muže odmítly, tak je ubodal

Tři zavražděné ženy nalezla v pátek rakouská policie ve vídeňském nevěstinci. Informuje o tom rakouský list Kronen Zeitung, podle něhož policie muže krátce po činu dopadla v nedalekém křoví. Německý deník Bild uvedl, že muž ženy mohl zavraždit kvůli tomu, že mu odmítly poskytnout erotické ...

neděle odpoledne 25/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kdyby Rusko nezaútočilo na Ukrajinu, Hamás by takový útok na Izrael nepodnikl, prohlásila Meloniová

Italská premiérka Giorgia Meloniová prohlásila, že kdyby Rusko v únoru 2022 nezahájilo plnohodnotnou invazi na Ukrajinu, teroristické hnutí Hamás by takovým způsobem loni v říjnu na Izrael nezaútočilo. Informuje o tom list Politico, který odkazuje na rozhovor Meloniové s italským deníkem Il ...

neděle odpoledne 25/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Možná vás zklamu, ale Navalnyj asi zemřel přirozenou smrtí, prohlásil Budanov

Šéf ukrajinské vojenské rozvědky (HUR) Kyrylo Budanov v neděli prohlásil, že ruský opoziční předák Alexej Navalnyj zemřel ve vězení v ruské trestanecké kolonii přirozenou smrtí na trombózu. Informuje o tom list Ukrajinska pravda. Prvotní informace listu Kommersant také hovořily o krevní ...

neděle v podvečer 25/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusko se nikdy nesmířilo se samostatností Ukrajiny

Od velkého ruského útoku na Ukrajinu uplynuly v sobotu dva roky. Už v roce 2014 ale Rusko anektovalo Krym. Podle ukrajinistky Lenky Víchové však Rusko nikdy neakceptovalo samostatnost Ukrajiny a pokoušelo se ji celou dobu její existence dostat pod svou kontrolu.

neděle v podvečer 25/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Izraelská policie se střetla s demonstrujícími proti vládě Netanjahua

Izraelská policie se v sobotu večer střetla s několika stovkami demonstrantů, kteří požadovali nové volby a propuštění zbývajících rukojmích zadržených při útoku teroristického hnutí Hamás ze 7. října. Informuje o tom americký list The New York Times (NYT), podle něhož se tak zvýšil tlak na ...

neděle v podvečer 25/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Xiaomi láká na špičkový fotomobil. A levnějšího bratříčka

Největší veletrh mobilních technologií Mobile World Congress (MWC) startuje oficiálně v Barceloně až v pondělí. Někteří výrobci ale nechtěli čekat a první novinky ukázali již během neděle. To je i případ čínské společnosti Xiaomi, která se vytasila hned se dvěma prémiovými smartphony ...

neděle v podvečer 25/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zásadním průšvihem je ztráta práce, řekl věřitel ostravské hutě, který bojuje o přežití

Více než 10 let budoval Roland Babka z Havířova tým chlapů, kteří se nebojí práce ve výškách a rozumí řemeslu. Během několika měsíců se mu však podnikání doslova rozpadlo pod rukama. Osmdesát procent obratu mu totiž zajišťovala smlouva s hutí Liberty Ostrava. A ta nyní stovkám věřitelů dluží ...

neděle v podvečer 25/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Klienty ostravského domova rozveseluje trojice koz

Jsou to naše zlatíčka, říkají na adresu Rózy, Renči a Majdy klienti Domova Magnolie v Ostravě-Vítkovicích. Na mysli mají čtyřnohé terapeutky, kozy, které jsou pro sedm desítek lidí s demencí žijících v domově se zvláštním režimem nejen společnicemi.

neděle v podvečer 25/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zpěvák James Blunt: You’re Beautiful? Štěstí je, že jsem měl tak velký hit hned na začátku kariéry

Do Prahy, do Česka se vrací rád. „Mám tu kamarády,“ vysvětluje v rozhovoru pro Novinky britský zpěvák James Blunt. Poprvé u nás vystoupil před osmnácti lety. Teď dorazí s novými písničkami, které zazní na jeho pražském koncertě 4. března. Nevynechá ani své osvědčené hity, včetně toho ...

neděle v podvečer 25/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kvůli Babišově kampani vrátili dar Nadaci Agrofert. Sklidili pochvalu i výhrůžky, ale nelitují

Zkušenost k nezaplacení, tak zpětně hodnotí ředitel neziskové charitativní organizace Girasole Miroslav Prchal loňské rozhodnutí vrátit Nadaci Agrofert dotaci. Rozhodli se tak poté, co se činností „své“ nadace chlubil Andrej Babiš v prezidentské kampani. Kvůli kroku čelila neziskovka ...

neděle v podvečer 25/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Německou ministryni na Ukrajině pronásledoval ruský dron

Německá ministryně zahraničí Annalena Baerbocková musela urychleně zrušit program na Ukrajině u Mykolajiva u Černého moře kvůli obavám z možného ruského útoku. Nad oblastí, kde se ministryně nacházela, byl spatřen ruský průzkumný dron, který obrněnou kolonu s Baerbockovou ještě nějakou dobu ...

neděle v podvečer 25/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Lavina ve Francii zabila čtyři lyžaře

Lavina ve francouzském Centrálním masivu v neděli zabila čtyři členy lyžařské výpravy. Informaci, kterou přinesly stanice BFM-TV a France Info, potvrdily místní úřady. Tři lidé z devítičlenné skupiny se zranili, podrobnější informace o jejich stavu ale média nezveřejnila. Většina účastníků ...

neděle v podvečer 25/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zemřel ilustrátor a karikaturista Václav Johanus

Ve věku 76 let zemřel v pátek ilustrátor a karikaturista Václav Johanus. V minulosti spolupracoval s časopisy jako Mladý svět nebo Dikobraz. Za téměř 50 let tvorby uspořádal stovku vlastních výstav. O Johanusově úmrtí informovala v tiskové zprávě Hana Bumbová z českobudějovické Galerie ...

neděle v podvečer 25/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Neexistuje alternativa amerických zbraní, prohlásil Zelenskyj

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj prohlásil, že Ukrajina nemá alternativu k vojenské pomoci ze strany Spojených států amerických. Podle něj totiž Ukrajina v současnosti má jen velmi omezený počet zbraní, včetně systémů protivzdušné obrany, které by USA mohly dodat, kdyby blokující Kongres ...

neděle v podvečer 25/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Při srážce vlaku s autem na Hradecku zemřela řidička, dítě skončilo v nemocnici

Na železniční trati mezi Chlumcem nad Cidlinou a Novým Bydžovem se v neděli srazil vlak s autem na přejezdu. Ve voze zemřela 32letá řidička, dítě záchranáři dopravili vrtulníkem do nemocnice.

neděle večer 25/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na chlapce na Berounsku spadla houpačka, zraněním podlehl

Chlapec z Berounska podlehl vážným zraněním poté, co na něj spadla konstrukce houpačky. Neštěstí se stalo na zahradě rodinného domu v obci Osek na Berounsku v sobotu odpoledne.

neděle večer 25/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na stoly míří robotizované displeje, sloužit budou umělé inteligenci

Jen krátce před oficiálním startem největšího veletrhu mobilních technologií Mobile World Congress (MWC), který se koná tradičně ve španělské Barceloně, ukázala jihokorejská společnost Integrit svůj nejnovější počin. Jmenuje se Stella a je to robotizovaný displej určený pro systémy umělé ...

neděle večer 25/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

AGTZ Twin Tail je sporťák schopný měnit délku karoserie z shorttailu na longtail

Italská karosářská značka Zagato ukázala auto, které je zajímavější zezadu než zepředu. Ve spolupráci s La Squadra představují AGTZ Twin Tail vychází z Alpine A110 a odkazuje na závoďák A220 úspěšný v závodě 24 hodin Le Mans. Vůz je možné prodloužit ...

neděle v noci 25/2/24 | zdroj: DesignMagazin.cz

V Albánii chybějí dívky kvůli selektivním potratům

V Albánii chybí tisíce dívek v důsledku selektivních potratů prováděných v průběhu let. Stejně jako jinde na Balkáně, kde převládají patriarchální hodnoty, bývají dívky „nežádoucí“, uvedla agentura AFP.

neděle v noci 25/2/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (19.4., 18.4., 17.4., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (duben 2024)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (březen 2024)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2024 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru