Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 11. duben 2024
středa 22. 5. 2024, 0:20

archiv zpráv pro 11. duben 2024

Nejdražší hotel světa rozzářily české lustry, klasické i moderní

Ikonická stavba nově otevřeného resortu One&Only One Za’abeel v Dubaji, jejíž hodnota se vyšplhala na neuvěřitelných 22,43 miliard korun, připomíná svým tvarem písmeno H. Skláři z české Preciosy pro ni vyrobili více než 300 ručně foukaných svítidel z českého křišťálu, které zdobí bezmála 70 ...

čtvrtek v noci 11/4/24 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Nikdo jí nevěřil. Přestavbu dodávky zvládla úplně sama a má vysněný domov

Neplatí nájem, bydlí v dodávce. Angličanka Tamzin Imogen Adamsová se úplně sama pustila do přestavby bílé dodávky na bydlení. Všechny práce zvládla bez jakékoliv pomoci. Většina lidí jí to nevěří. A o to víc je na výsledek pyšná. Teď má svůj vysněný domov.

čtvrtek v noci 11/4/24 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Ve Francii zatkli starostku Avallonu, našlo se u ní 70 kilogramů marihuany

Francouzské úřady ve středu vzaly do vazby starostku malé obce Avallon ve střední Francii, vyšetřovatelé ji podezírají z obchodu s drogami. Při nedávné domovní prohlídce se u starostky Jamilah Habsaouiové, která pracuje v lékárně, našlo 70 kilogramů marihuany a 983 gramů kokainu. Z obchodu ...

čtvrtek v noci 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Stát už vám nepomůže. Ministři vyzvali majitele Liberty, aby huti vrátil vyvedené miliardy

Za neuspokojivé označili ministři průmyslu a obchodu Josef Síkela (STAN) a financí Zbyněk Stanjura (ODS) středeční jednání s majitelem ostravské huti Liberty Sanjeevem Guptou. Schůzka se podle nich uskutečnila na žádost Gupty, není přitom jasné, co od ministrů chtěl. Síkela však po setkání ...

čtvrtek v noci 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Stavební trh čekají změny. Materiály s vysokou uhlíkovou stopou budou zakázané

Současným trendem v bydlení jsou nízkoenergetické a pasivní domy, jež jsou co nejméně závislé na externích zdrojích energie. Kromě toho stavitelé budou muset již zanedlouho sledovat i uhlíkovou stopu všech použitých materiálů.

čtvrtek v noci 11/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Videonávod: Podívejte se, jak správně použít a připevnit sádrokarton v šikmině

Následující videonávod vás seznámí se správným pracovním postupem při montáži sádrokartonových desek v šikmině.

čtvrtek v noci 11/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Práce šlechtí aneb V kolika letech může vaše dítě vyrazit na brigádu? Tady je přehled

Letní prázdniny přímo vybízejí k tomu, aby si studenti přivydělali pár korun navíc ke kapesnému. V kolika letech si mohou studenti (i žáci) přivydělat? A za jakých podmínek? Nejen o tom je náš dnešní článek.

čtvrtek v noci 11/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Kakao je superpotravina. Zpomaluje stárnutí, svědčí srdci i mozku, léčí astma a podporuje hubnutí

Kakao je celoročně dostupné a tak běžné, až jsme si ho přestali vážit. Velká škoda. S vaším tělem totiž dokáže při pravidelné konzumaci zázraky, doslova od hlavy. Zlepšuje náladu a také přirozeně brzdí stárnoucí procesy. Co byste si měli u kakaa hlídat, když z něj chcete vyždímat maximum zdraví?

čtvrtek v noci 11/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Jak zvládnout jarní pylový útok a alergie? Pomůže vám změna chování a chytré aplikace

Jarní měsíce mohou být pro alergiky skutečnou zkouškou. Zatímco někteří si užívají probouzející se přírodu, jiní bojují s alergiemi. Pojďme se podívat na to, co na vás v přírodě právě teď "útočí" a jak si můžete ulehčit život pomocí chytrých aplikací.

čtvrtek v noci 11/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Boj s vlhkostí v rekreačních objektech? Expert radí, jak se s ní vypořádat

Když přijde jaro, mnoho lidí bude víkendy od této chvíle až do konce léta trávit na svých chatách a chalupách. Vytoužený návrat do lůna přírody však může pokazit nevítaný host, který se v rekreačním objektu přes zimu usídlil – vlhkost a v některých případech i s ní spojená plíseň.

čtvrtek v noci 11/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Léčba neplodnosti je také zkouška vztahu: Podívejte se, jak ji dobře zvládnout

Léčba neplodnosti je vyčerpávajícím procesem, který trápí spoustu párů, které touží vidět dvě čárky na těhotenském testu. Péče o duševní zdraví může mít během léčby neplodnosti velký vliv na to, jak léčba dopadne. Čtěte dál a podívejte se, co můžete dělat, pokud vaše pokusy o dítě končí neúspěchem.

čtvrtek v noci 11/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Doporučujeme 5 tipů pro rozkvetlé koupelny. Takhle v nich budete mít jaro celý rok. A ušetříte za vodu

Na většinu z nás působí jaro blahodárně, je to balzám na duši. Poradíme vám, jak ho snadno dostanete do koupelny, aby jí to slušelo. A vy se radovali z květů celý rok a ještě to svědčilo alergikům.

čtvrtek v noci 11/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Navrhli nejkrásnější byty v Amsterdamu, teď se Team V chystá do Prahy

Bytový dům Haut v Amsterdamu je unikátní v mnoha směrech. Dřevěný mrakodrap s jednadvaceti podlažími patří k nejvyšším dřevostavbám na světě. Především je ale mimořádně ekologický a vyniká svojí udržitelností. Jeho autoři, nizozemské studio Team V, se právě chystají do Prahy. Vystoupí v rámci ...

čtvrtek v noci 11/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Pusťte se do předpěstování okurek. Právě teď je ideální doba

Salátové okurky s nakládačkami patří kromě rajčat mezi nejoblíbenější zeleninu a vypěstovat je není vůbec náročné. A právě teď nastal čas jejich výsevu. Podívejte se, jak na to.

čtvrtek v noci 11/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Okouzlily vás magnolie? Tady vám prozradíme vše o jejich sázení a pěstování

Magnolie právě zažívají své nejkrásnější období. Možná i vás jejich úžasné květy okouzlily a chtěli byste jejich nádheru přenést do své zahrady. Přečtěte si, jak tyto úchvatné dřeviny sázet, jaké jim zvolit stanoviště a jak se o ně starat.

čtvrtek v noci 11/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Videonávod: Správná montáž zárubní dveří v sádrokartonové příčce a jejich opláštění

V dalším videu se můžete podívat na správnou montáž zárubní dveří a jejich opláštění. Dejte pozor na správné ohýbání a připevnění profilů, stejně jako na řezání a připevnění sádrokartonových desek. V některých případech je nutné místo profilů použít UA a suvné úhelníky.

čtvrtek v noci 11/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Udělejte těchto pár kroků a plevelu v betonové dlažbě se zbavíte rychle a jednoduše

Jaro je bezpochyby krásné, ale plevel, který s sebou toto roční období přináší, už nikoliv. Pampelišky a traviny se vám mohou líbit na louce, ale vaší příjezdové cestě na kráse nepřidají. Hledáte způsoby, jak se zbavit plevele v dlažbě rychle a jednoduše? Tak přesně takový návod pro vás dnes máme.

čtvrtek v noci 11/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

3 české cestovatelské knihy lákají na cesty. Pěšky, na kole, v zahraničí i u nás doma

Neseďte doma, cestujte! Spoustu inspirace nabízí naše knižní tipy, které aspirují na bestsellery. Jak si užít delší cestu i krátký výlet? Neřešte kilometry, sbírejte zážitky.

čtvrtek ráno 11/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Za nepodané přehledy na pojišťovny vám hrozí vysoká pokuta. Tak si pospěšte

Odevzdáním daňového přiznání administrativní kolotoč pro OSVČ zdaleka nekončí. Jejich povinností je také odeslat přehled o daňovém základu zdravotní pojišťovně a místně příslušné Okresní správě sociálního zabezpečení. Pokud se na to vykašlete, bude vám hrozit nemalá pokuta.

čtvrtek ráno 11/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Dřevostavby rostou do nebe. Jsou úsporné a bezpečné, tvrdí odborníci

Dřevostavby často vnímáme jako nízkopodlažní energeticky úsporné objekty, jejichž tvůrci zůstávají spíše při zemi. Možná je na čase tenhle názor poopravit. Dřevostavby už mohou mít desítky pater a výškových metrů.

čtvrtek ráno 11/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Seriál Česko v UNESCO: Objevte barokní perly Moravy v Kroměříži

Největšími lákadly jednoho z nejkrásnějších moravských měst jsou Arcibiskupský zámek a Podzámecká a Květná zahrada. Tato magická trojice patří na Seznam světového dědictví UNESCO už čtvrt století.

čtvrtek ráno 11/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Na břehu jezera stojící restaurace Metasequoia Grove má design inspirovaný lesem

Architekti z ateliéru Group of Architects vytvořili na okraji bažinaté pláně u města Suzhou restauraci Metasequoia Grove. Stojí u velké klidné vodní hladiny místního jezera a má podobu malého hradu z písku. Různě velké stříšky připomínají malý hrad z písku nebo ...

čtvrtek ráno 11/4/24 | zdroj: DesignMagazin.cz

Po zranění zad se nemohl vrátit ke své práci, a tak začal zdobit svůj dům. Vytvořil unikátní umělecké dílo

Výjimečný dům je možné objevit v jedné z ulic Toronta. Pod vrstvou statisíců drobností, které jsou připevněné k jeho povrchu, nelze skoro rozpoznat jeho tvary. Představuje tak svébytné umělecké dílo, které náhodní kolemjdoucí ocení jako zajímavost a místní považují za důležitou součást svého ...

čtvrtek ráno 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hladoví Argentinci protestovali proti škrtům. Policie je rozehnala vodními děly

Pouliční střety propukly v Argentině poté, co obyvatelé nespokojení s úspornými opatřeními prezidenta Javiera Mileie ve středu vyšli do ulic Buenos Aires a zablokovali klíčovou dopravní tepnu hlavního města. V době strmě rostoucí inflace žádali více jídla pro vývařovny, kde se velká část ...

čtvrtek ráno 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

PŘEHLEDNĚ: Co se mění v povinném ručení

Od začátku dubna začal platit nový zákon o povinném ručení, který změnil nebo ještě změní celou řadu věcí. Například minimální pojistní limity či to, kdo musí toto pojištění uzavřít. Přinášíme vám přehled základních změn.

čtvrtek ráno 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Lékař týral manželku před zraky syna, teď si vynucuje kontakt s dítětem

S bývalým manželem zažívala lékařka Anna několik let peklo. V opilosti ji bil, škrtil až do bezvědomí, vyhrožoval zabitím a znásilňoval ji. Za své jednání byl nakonec pravomocně odsouzen na tři roky s podmíněným odkladem. Ani rozsudek však nezabránil tomu, aby se nyní s exmanželkou soudil ...

čtvrtek ráno 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

RECENZE: Club Zero o vzdoru generace Z jen bezcílně provokuje

Jessica Hausnerová si na poli evropského filmu vydobyla pozici lehce podprahové buřičky, jejíž snímky i přes ne vždy pečlivé zpracování vybízejí k zamyšlení o současných otázkách. Club Zero, který po loňském festivalu v Karlových Varech uvedly Dny evropského filmu a jenž je právě v kinech, ...

čtvrtek ráno 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Teploty nad dvacet i přízemní mrazíky. Počasí předvede pestrou škálu

Nadcházející dny nabídnou pestrou škálu počasí. Na jedné straně se o víkendu dočkáme teplot nad 20 °C a 12 hodin slunečního svitu, na druhé se v závěru pracovního týdne musíme připravit na chladná rána, která mohou ojediněle doprovodit i přízemní mrazíky. V příštím týdnu se vrátí i typické ...

čtvrtek ráno 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rakušanka se dvanáctkrát rozvedla se stejným mužem

Zatímco většina lidí je šťastná, když mají rozvod za sebou, jedna žena ze Štýrska si je užívá plnými doušky. Už dvanáctkrát se rozvedla se stejným mužem, aby se za něj vzápětí opět provdala.

čtvrtek ráno 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Máte rádi Olomoucké tvarůžky? Vyrazte o víkendu na festival a vyberte Tvarůžkového krále 2024

V srdci hanácké metropole se o víkendu 13. a 14. dubna bude konat 7. ročník Olomouckého tvarůžkového festivalu. Těšit se můžete na pestrý výběr tvarůžkových specialit, soutěž špičkových šéfkuchařů a bohatý doprovodný program.

čtvrtek ráno 11/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Malý domek proměnili na luxusní sídlo s motýlí střechou. Takhle dnes vypadá

Dům v kanadském Quebeku byl na prodej, ale zájemcům nevyhovovala jeho velikost. Protože je však oslovila atmosféra celé lokality, rozhodli se ho koupit a v režii architektonického studia Luc Plante ho velkolepě zrekonstruovali.

čtvrtek ráno 11/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Víkend plný kulinářských zážitků. Víme, kde se bude debužírovat a kde poteče pivo proudem

S příchodem jara se opět probouzí sezona gastronomických festivalů, během nichž můžete poznat spousty originálních chutí. Poradíme, kam za nimi vyrazit, a máme dva tipy i pro milovníky piva.

čtvrtek ráno 11/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Moderní bydlení v Praze: Podívejte se na povedený rodinný dům s jezírkem a terasou

Na východním okraji Prahy postupně vzniká nová vilová čtvrť. Její součástí je rodinný dům s nepravidelným půdorysem, neobvykle řešenou terasou a zahradním jezírkem. Je efektní a nápadný, přesto však dobře zapadá do svého okolí.

čtvrtek ráno 11/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Až dvě třetiny testovaných žen trpí poruchou imunity, která je příčinou opakovaných potratů

Pro nastávající rodiče není snad nic horšího, než když žena o miminko přijde. Pokud se to stane vícekrát za sebou, měl by se problém řešit zeširoka, a to na úrovni imunologie. O tom, co může nastávající maminku trápit za obtíže a jak je hlavně řešit, přišel do podcastu Neklepat promluvit ...

čtvrtek ráno 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ukrajina hledá po světě nadbytečné patrioty. Chce si je pronajmout

Ukrajina, která zoufale potřebuje protivzdušné systémy Patriot schopné zastavit ruské balistické střely, je připravena si je od západních států pronajmout. Prohlásil to v rozhovoru pro The Washington Post ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba. Kyjev v poslední době opakovaně žádal státy ...

čtvrtek ráno 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Výstava Zločin a trest představí v Bílovci prohřešky i mučicí nástroje

Výstava Zločin a trest představí v Bílovci například pranýř nebo mučicí nástroje. V tamním muzeu bude od 12. dubna do 9. června. Expozice návštěvníky seznámí s konkrétními zločiny a jejich trestáním na Bílovecku v období od středověku do 18. století.

čtvrtek ráno 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jihokorejský premiér Han Duk-so po prohraných volbách rezignoval

Jihokorejský premiér Han Duk-so ve čtvrtek po středečních prohraných parlamentních volbách rezignoval. Prezident Jun Sok-jol slíbil respektovat vůli lidu a revizi dosavadní politiky. Demisi nabídlo i několik vysoce postavených úředníků a poradců prezidenta, uvedla agentura Jonhap. Podle ...

čtvrtek ráno 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KEMEL: Představa o míru

Rád bych vás ubezpečil, pane prezidente, že z naší představy o míru rozhodně nemusíte mít strach…

čtvrtek ráno 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na Kanárských ostrovech zemřel Čech. Spadl do moře při focení velkých vln

Třiapadesátiletý Čech zemřel ve středu v Puerto de la Cruz na Tenerife poté, co spadl do moře při fotografování. Pořizoval snímky silných vln v oblasti, informovalo nouzové koordinační centrum Kanárských ostrovů (Cecoes).

čtvrtek ráno 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KVÍZ: Vyznáte se v nejznámějších duchařských hororech?

Nejznámější horory, které nám všem naženou husí kůži. Prokažte jejich znalosti a svou odvahu v kvízu o těch nejoblíbenějších duchařských příbězích filmového světa.

čtvrtek ráno 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V sobotu bude sbírka potravin, přispět lze ale i teď. Potřebných přibývá

Chudší samoživitelé a samoživitelky, senioři s nízkými příjmy, lidé bez domova, ale i další osoby v nouzi. Těm všem pomáhá sbírka potravin, jež se pravidelně koná na jaře a na podzim. Její další kolo se uskuteční tuto sobotu ve více než dvou tisícovkách obchodů. Již s předstihem ale lze pomoc ...

čtvrtek dopoledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Cestující v ostravské MHD snímají kamery se záznamem už skoro všude

Téměř všechny vozy městské hromadné dopravy v Ostravě už snímají kamery se záznamem. Tamní dopravní podnik jimi dovybavil posledních 142 vozů, s nimiž počítá pro další službu. Za více než tisíc kamer, jež mají přispět ke zvýšení bezpečnosti v MHD, zaplatil přes 22 milionů korun.

čtvrtek dopoledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vysoké teploty straší pěstitele ovoce i zeleniny

Letošní extrémně teplé počasí přidělává starosti sadařům a zelinářům. Obávají se hlavně případných mrazíků, kterým by rychleji probuzené stromy či zasazené plodiny čelily. Vrtochy počasí mohou pohnout i s cenami.

čtvrtek dopoledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Izrael chce za ústupek v Gaze seznam rukojmích. Jenže Hamás už jich zřejmě moc živých nemá

Izrael v rámci mírových jednání v Káhiře souhlasil, že by zpět na sever Pásma Gazy bez bezpečnostních kontrol pustil 150 tisíc Palestinců, pokud teroristické hnutí Hamás předloží seznam všech žen, starých a nemocných lidí, které stále drží v zajetí. Představitelé Izraele se ale domnívají, že ...

čtvrtek dopoledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Grilování na Teplicku se nepovedlo. Požár se z pergoly rozšířil na střechu dvou domů

Škodu přesahující jeden milion korun způsobil ve středu večer požár dvou domů v Proboštově na Teplicku. Vznikl pravděpodobně při nepovedeném grilování. Na místě zasahovalo šest jednotek hasičů. Před jejich příjezdem opustilo domy šest osob, jedna byla ošetřena zdravotnickou záchrannou službou.

čtvrtek dopoledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bombardování láskou aneb Proč brát lichotky s rezervou

Kdo někdy slyšel pojem narcistický partner, ví, že nejde o nic dobrého. Jenže poznat narcistu už v počátcích vztahu, kdy jste zamilovaná, není snadné. O to víc, pokud se k vám bude chovat jako k princezně a doslova vás bombardovat láskou. Že na tom nevidíte nic špatného? Pak vás snadno ...

čtvrtek dopoledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ceny paliv dále rostou, benzin už leckde stojí přes 40 korun

Průměrná cena benzinu i nafty v České republice opět vzrostla. Benzin za týden zdražil o 68 haléřů na průměrných 39,77 koruny za litr, litr nafty je dražší o 52 haléřů a prodává se v průměru za 39,12 koruny. Plyne to z údajů společnosti CCS.

čtvrtek dopoledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusko znovu zaútočilo na ukrajinskou energetiku, bombardéry letěly z Murmanska

Rusko podniklo v noci na čtvrtek další masivní útok na Ukrajinu, který byl zaměřen především na energetickou síť. Zasaženy byly čtyři oblasti.

čtvrtek dopoledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Slovensko chce lidem omezit přístup k informacím z katastru nemovitostí

Na Slovensku připravují nový zákon, na jehož základě budou údaje z katastru nemovitostí na webu přístupné pouze registrovaným uživatelům. Informace z katastru využívají například novináři při odhalování vlastnických vztahů veřejně činných osob, ale i lidé, kteří třeba jen chtějí zjistit, komu ...

čtvrtek dopoledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Alkohol je zabiják číslo 1. Přísnější regulace je nutná, říkají odborníci

Češi vypijí až 170 litrů alkoholických nápojů na hlavu ročně, což je asi 14 litrů čistého lihu. Česko je kvůli tomu stále ve světě na špičce. Nelichotivé prvenství přináší až sedm tisíc mrtvých ročně a také nízký věk dožití ve zdraví. Odborníci proto volají po přísnější regulaci prodeje ...

čtvrtek dopoledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dej Bůh štěstí! V klášterech se opět vaří pivo

V minulosti bývaly řeholnické řády významnými udržovateli pivovarnického řemesla na našem území. Přestože už mniši pivo sami nevaří, tradice nezanikla. Pět českých klášterů, v nichž byla produkce obnovena, spojilo síly a připravilo limitovanou várku pěnivého moku.

čtvrtek dopoledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pozvěte slunce do podkroví

Nevyužité půdní prostory jsou ve hře a nyní zvláště díky vysokým cenám bytů vybízejí k rekonstrukci. Lze v nich vykouzlit útulné bydlení, které je atraktivní. Ale jen tehdy, když bude podkroví skvěle prosvětlené.

čtvrtek dopoledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Biden slíbil naprostou podporu Izraeli proti Iránu

Americký prezident Joe Biden slíbil Izraeli naprostou podporu v případě útoku Íránu, který jím opakovaně vyhrožuje poté, co byl zasažen íránský konzulát v Damašku. Na místě bylo zabito několik velmi vysokých představitelů íránských revolučních gard.

čtvrtek dopoledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na dvojici Turků spadla satelitní parabola

Dva muži v Turecku utrpěli minulý týden zranění poté, co na ně spadla satelitní parabola. Oba byli převezeni do nemocnice k ošetření. Videozáznam z kuriózního incidentu zveřejnila agentura Reuters.

čtvrtek dopoledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Podezření z čachrů kolem zakázek pro Liberec: žalobci žádají vazbu u dvou obviněných

Státní zastupitelství navrhlo uvalení vazby na dva ze sedmi obviněných v korupční kauze spojené s radnicí v Liberci. Soud o nich rozhodne ve čtvrtek odpoledne. Vyplývá to z vyjádření státního zastupitelství, které na policejní vyšetřování dohlíží.

čtvrtek dopoledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Školačce píchal pervitin, kousal jí do obličeje a prodával na sex. Byla to její volba, hájí se obžalovaný

Devět a půl roku vězení navrhuje státní zástupkyně Věra Brázdová jako trest pro Marka F. (32) z Karlovarska, který se měl krutě chovat k nezletilé dívce. Ta se do něj zamilovala a utekla k němu od rodiny.

čtvrtek dopoledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nový poslanec Dlask složil slib

Novým poslancem se ve čtvrtek oficiálně složením slibu stal správní ředitel chvaletické elektrárny Marcel Dlask (SPD). V dolní komoře tak nahradil v pondělí zesnulého poslance, exdiplomata a neúspěšného prezidentského kandidáta Jaroslava Baštu (SPD).

čtvrtek dopoledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Lidé v Mladé Boleslavi se na ulicích bojí. Vinu dávají cizincům z fabrik

Opilci, výtržnosti, noční hluk, krádeže, jehly narkomanů na chodnících i na dětských hřištích. Problémy, které čím dál víc obtěžují obyvatele Mladé Boleslavi. Za neutěšenou bezpečnostní situaci v ulicích může podle nich obrovské množství cizinců. Město je kvůli práci v místní škodovce jejich ...

čtvrtek dopoledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Čtyři zranění po střetu dvou aut na hlavním tahu u Prahy, pro jednoho letěl vrtulník

Nehodu dvou osobních aut ve čtvrtek ráno u obce Zlonín v okrese Praha-východ odnesli zraněním čtyři lidé. Jednoho z nich přepravil do nemocnice záchranářský vrtulník. Ke střetu došlo na hlavním silničním tahu I/9, který policie v místě nehody obousměrně uzavřela.

čtvrtek dopoledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Parta kamarádů obnovuje zapomenuté historické památky v okolí Teplé

Již dvacet drobných historických památek se podařilo v posledních třech letech partě šesti kamarádů v čele s Ludvíkem Poláčkem vyhledat, vyzvednout povalené ze zarostlého terénu, vyčistit je, opravit a nabídnout opětovně k pokochání a vzpomínání na časy minulé. Soustředí se zejména na okolí ...

čtvrtek dopoledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Podíl ruské ropy na dovozu do Česka loni stoupl na 58 procent

Navzdory tomu, že se chce Česko v budoucnu zbavit závislosti na ruské ropě, její podíl na dovozu loni stoupl na 58 procent, uvedl generální ředitel státní společnosti Mero Jaroslav Pantůček.

čtvrtek dopoledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Alfa Romeo ukázala svůj první elektromobil. Milano ale může mít i spalovací motor

Nejmenším modelem v portfoliu Alfy Romeo je kompaktní crossover Milano. Italská automobilka uvedla novinku s elektrickým i hybridním pohonem.

čtvrtek dopoledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Svatební móda bez věkových omezení: Jak najít dokonalý look

Láska kvete v každém věku. Ať už vám svatební zvony letos zazvoní poprvé, nebo třeba na potřetí, nenechte si vzít svůj den. Svatební trendy přejí všem nevěstám. A kdo řekl, že nevěstám patří jen bílá?

čtvrtek dopoledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zemřel bývalý poslanec Miroslav Krajíček

Ve středu ve věku 77 let zemřel dlouholetý poslanec ODS Miroslav Krajíček. Ve Sněmovně zasedal v letech 1998 až 2010. O jeho úmrtí informoval mluvčí občanských demokratů Jakub Skyva.

čtvrtek dopoledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Filmové premiéry: Club Zero, Krotitelé duchů: Říše ledu, Nezlomní a Tady Havel, slyšíte mě?

Filmaři, producenti a distributoři naplánovali na tento čtvrtek premiéry jen pár titulům. Do kin tak vstoupí dva snímky, které mají diváky přimět k zamyšlení: rakouský Club Zero a český Tady Havel, slyšíte mě?, pak čistě zábavné americké tituly: Krotitelé duchů: Říše ledu, který se vrací ke ...

čtvrtek dopoledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nový Hrabě Monte Christo se poprvé představuje

Filmaři sáhli po další literární i filmové klasice, kterou znovu přepracovali. Nové filmové podoby se dočká dílo spisovatele Alexandra Dumase staršího Hrabě Monte Christo. Snímek zamíří do českých kin v červnu. Ve čtvrtek byla představena ukázka.

čtvrtek dopoledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dlouhá rozlučka se svobodou. Slovák, který z hradeb Špilberku shodil turistu, dostal 10,5 roku

Na celých 10,5 roku se protáhne rozlučka se svobodou pro Daniela Madarásze. Ten s partou kamarádů dorazil do Brna loni na začátku září na oslavu před svou svatbou. Za svou snoubenkou už se ale nevrátil, protože skončil ve vazbě. V opilosti totiž shodil německého mladíka sedícího na hradbách ...

čtvrtek dopoledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Plzni shořela chata. Škoda je půl milionu, případ vyšetřuje policie

Chatu nedaleko Velkého Boleveckého rybníka v Plzni zcela zničil v noci na čtvrtek požár. Policisté už ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu poškození cizí věci.

čtvrtek dopoledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Deprese a úzkosti jsou u českých dětí na vzestupu, svůj podíl na tom mají i technologie

Podle Národního monitoringu duševního zdraví dětí vykazuje 40 % českých deváťáků známky středně těžké až těžké deprese, 30 % pak znaky středně těžké až těžké úzkosti. Řada dalších studií zkoumajících aktuální psychický stav dětí a teenagerů se shoduje v tom, že na vině jsou hlavně technologie ...

čtvrtek dopoledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pět mužů v Indii zachraňovalo kočku ze studny. Všichni zemřeli

Pět členů jedné rodiny v Indii zemřelo jeden po druhém poté, co se spustili do opuštěné studny ve snaze zachránit kočku. Pravděpodobně se všichni otrávili, protože místní lidé využívali prostor jako odkladiště zvířecích exkrementů.

čtvrtek dopoledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Slovensko jednoznačně odmítá migrační pakt

Slovensko jednoznačně odmítá novou evropskou migrační a azylovou politiku, tzv. migrační pakt, který ve středu schválil Evropský parlament. Ministerstvo zahraničí na své webové stránce zdůraznilo, že pakt nepovažuje za dlouhodobě udržitelné řešení.

čtvrtek dopoledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Konec odchytávání na ulici. Ukrajinský parlament přijal zákon o mobilizaci

Ukrajinský parlament ve čtvrtek přijal zákon o mobilizaci, který zjednoduší mobilizační proces, zavede místo povinné vojenské služby povinný „základní vojenský výcvik“ a zároveň určí skupiny lidí, které mohou získat odklad od branné povinnosti. Informuje o tom ruskojazyčný web stanice BBC. ...

čtvrtek dopoledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Policie na Mostecku šetří násilný trestný čin, zadrželi podezřelého

Krajští kriminalisté vyšetřují násilný trestný čin, při němž zemřel člověk. Tragický incident se stal ve středu pozdě večer v obci Želenice na Mostecku. V souvislosti s tím policisté zadrželi jednoho člověka.

čtvrtek dopoledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jeden zabavil prodavačku, druhý si cpal peníze do vesty. Kamera zachytila zloděje v akci

Ostravská policie pátrá po dvou mužích, které podezírá z krádeže v prodejně s elektronikou v Ostravě. Zatímco jeden muž zabavil prodavačku svými všetečnými dotazy, druhý toho využil a vklouzl do zázemí prodejny, kde vykradl trezor.

čtvrtek dopoledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nestárnoucí retro Morgan Plus Four přijíždí s další modernizací

Britský roadster, jehož kořeny sahají až do padesátých let, přijíždí s další lehkou modernizací. Změny se promítly do vzhledu exteriéru, kabiny i techniky.

čtvrtek v poledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Otázkou není zda, ale kdy. Hrozba útoku Íránu na Izrael je aktuální

Spojené státy jsou přesvědčené, že velký íránský útok na Izrael bude podniknut v následujících dnech. Uvedla to agentura Bloomberg s odvoláním na zdroje z amerických a izraelských tajných služeb. Jeden z citovaných zdrojů uvedl, že otázkou není, zda Írán zaútočí, ale kdy.

čtvrtek v poledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dlabajová má nabídku vést v Itálii do eurovoleb liberální koalici

Česká europoslankyně Martina Dlabajová (nezávislá, do loňska za ANO) dostala nabídku, aby do červnových evropských voleb vedla v jednom z pěti volebních okrsků v Itálii tamní liberální koalici. Pokud to přijme, stane se první europoslankyní za Česko po vstupu do Evropské unie v roce 2004, která ...

čtvrtek v poledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Stovka policistů pátrala na Broumovsku marně. Žena zmizela beze stopy už před víc než dvěma lety

Celodenní pátrací akce na Broumovsku, které se ve středu účastnila asi stovka policistů, skončila neúspěšně. Pátrali po Veronice Baníkové, která je nezvěstná od září 2021. V době zmizení jí bylo 34 let.

čtvrtek v poledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ve Spojených státech rostou ceny, Čínu naopak dusí deflace

Zatímco v Česku se konečně tempo růstu cen usadilo na kýžených dvou procentech, velmi rozdílný je nyní vývoj inflace ve dvou největších ekonomikách světa, Spojených státech amerických a Číně.

čtvrtek v poledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nejlepší chytré hodinky od Applu zlevnily o tisíce korun

Ušetřit i několik tisíc korun je aktuálně možné při nákupu chytrých hodinek Watch Ultra 2, které představují to nejlepší v nabídce společnosti Apple. Kolik ušetříte, však záleží i na barvě. Vyplývá to z informací nákupního rádce Zboží.cz, který provozuje společnost Seznam.cz.

čtvrtek v poledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nezvyklý pohled na Sněžku. Sníh se z Krkonoš ztrácí daleko rychleji než v minulosti

Z Krkonoš mizí nezvykle časně sníh. A to o několik týdnů dříve než v minulosti. Například rolby a frézy prorazily poslední sněhové bariéry na horské cestě mezi Výrovkou a Luční boudou již tento týden, loni se tak stalo až počátkem května. Na takzvané Mapě republiky pak ochranáři změřili jednu ...

čtvrtek v poledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Máte skoro milion v bitcoinové peněžence, lákal podvodník. Žena si nainstalovala, co potřeboval

Tak lákavá byla pro šedesátnici ze Šumperka vidina snadného zisku téměř jednoho milionu korun, že poskytla podvodníkovi všechny údaje, které potřeboval, aby se dostal na její účet. Nakonec ji připravil o 40 tisíc korun.

čtvrtek v poledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Češi utrácejí za podcasty stále více peněz

Průměrná částka, kterou loni měsíčně Češi zaplatili za odebírání podcastů, stoupla meziročně o pět procent na 148 korun. Průměrná délka jedné podcastové epizody se prodloužila o pět minut na 41 minut. Jeden uživatel měsíčně v průměru zhlédne či poslechne 777 minut audiovizuálního obsahu, tedy ...

čtvrtek v poledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Česká pošta loni snížila ztrátu o miliardu

Státní podnik Česká pošta loni snížil ztrátu o jednu miliardu na 756 milionů korun. Provozní výnosy včetně příjmů z prodeje majetku vzrostly o 0,9 procenta na 19,037 miliardy korun. Pošta letos čeká pokles objemu listovních zásilek o 20 procent.

čtvrtek v poledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Málo naplněné školy jsou dražší, přitom nepřinášejí lepší výsledky žáků, zjistila analýza

Málo naplněné školy jsou pro stát i obce dražší, přitom nepřinášejí lepší výsledky žáků. Na jednoho žáka v tzv. podlimitní škole platí stát a obec v průměru o 31 tisíc korun ročně více v porovnání s naplněnými školami. Vyplývá to z analýzy, kterou zveřejnila společnost PAQ Research. ...

čtvrtek v poledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Řidič superbu smetl na Písecku mini automobil se dvěma mladistvými, na místě zasahoval vrtulník

Řidič Škody Superb smetl ve středu večer na silnici I/20 v Milenovicích u Protivína na Písecku mini automobil značky Aixam. Dva mladictví z vozu, za jehož volant mohou řidiči od patnácti let s oprávněním na malé motocykly, skončili v nemocnici. Na místě zasahoval vrtulník.

čtvrtek v poledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Elektrický hyundai si chce došlápnout na lamborghini

První ostrý elektromobil divize Hyundai N se v letošním roce vydá na legendární závod do vrchu Pikes Peak, kde segmentu produkčních SUV dosud vládne Lamborghini Urus.

čtvrtek v poledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bezdomovec prodával kávu, úřady mu to zatrhly. Lidé se mu složili na kavárnu

Bezdomovec Jonathan Low je v novozélandském Aucklandu známou postavou. V centru města poblíž přístaviště totiž stává s nákupním vozíkem, jenž mu slouží jako malá kuchyňka, kde připravuje instantní kávu. Úřady mu však toto podnikání zatrhly, a tak mu pomohli lidé.

čtvrtek v poledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V rakouském Ă–tztalu lavina zasypala 18 nizozemských turistů, někteří nepřežili

V městečku Vent v náručí Ă–tztalských Alp se ve čtvrtek dopoledne zřítila lavina a zasypala podle prvních informací 18 osob, píše deník Kronen Zeitung. Záchranářům se zatím podařilo vyprostit čtyři živé osoby a dva mrtvé.

čtvrtek odpoledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ponížení při bezpečnostní kontrole: Cestující musela přede všemi vytáhnout umělé ňadro

Létání máme spojené hlavně s příjemnými chvílemi, které nás čekají v cílové destinaci. Vyjma možného zpoždění letadla ale může nepříjemná situace vyvstat i u bezpečnostní kontroly. A zouvání bot zdaleka nemusí být největším diskomfortem prohlídky. Žena po mastektomii byla po reakci skeneru na ...

čtvrtek odpoledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ondřej Kolář: Vést zdravotnictví je v ČR za trest. Babiš je brouk Pytlík

Strana TOP 09 dostává v preferencích procenta na hranici volitelnosti, což jejího poslance Ondřeje Koláře viditelně neznepokojuje. „Je to skvělá motivace, abychom zamakali,“ odpovídá lehkým tónem. Není ale opravdu TOP 09 v krizi a kdo všechno uvažuje o spojení všech tří koaličních stran ...

čtvrtek odpoledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hromadná nehoda uzavřela dálnici D5, jedno auto vzplálo

U sjezdu z dálnice D5 na Beroun se srazila čtyři osobní auta a jedno nákladní. Jeden z vozů začal po nehodě hořet. Silnice byla ve směru na Prahu několik hodin kompletně uzavřena, záchranná služba na místo vyslala posádky včetně inspektora provozu. Kolona dosahuje délky deseti kilometrů.

čtvrtek odpoledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Je to holčička! Policisté zdárně asistovali u dramatického porodu na dálnici

Nevšední službu mají za sebou policisté, kteří ve středu hlídkovali na dálnici D56 na Frýdecko-Místecku. Nečekaně totiž museli asistovat při porodu.

čtvrtek odpoledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nezmizel. Syner se vyjádřil k informacím, že jeho šéf figuruje v liberecké korupční kauze

Šéf společnosti Syner Petr Syrovátko, který má být podle informací médií mezi obviněnými kvůli podezření z korupce kolem zakázek pro Liberec, je podle tiskového mluvčího firmy v kontaktu s policií a brzy se vrátí do Česka z ciziny. Vyjádření zveřejněné ve čtvrtek bylo reakcí na tvrzení, že ...

čtvrtek odpoledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vietnamská magnátka dostala trest smrti za gigantický podvod

Soud ve vietnamském Ho Či Minově Městě ve čtvrtek odsoudil k trestu smrti realitní magnátku Truong My Lanovou, která byla shledána vinnou ze zpronevěry, úplatkářství a porušení bankovních pravidel za podíl na podvodu ve výši 12,46 miliardy dolarů (přes 294 miliard korun). Informovala o tom ...

čtvrtek odpoledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ruská raketa Angara-A5 na třetí pokus už odstartovala

Ruská těžká raketa Angara-A5 na třetí pokus úspěšně odstartovala z kosmodromu Vostočnyj, oznámily tiskové agentury. Ve čtvrtek v 11:00 SELČ vzlétla úplně poprvé z rampy 1A na zmíněném kosmodromu, který se nachází na ruském Dálném východě v Amurské oblasti.

čtvrtek odpoledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

„Jste v ohrožení.“ Na iPhony útočí spyware, varoval Apple

Společnost Apple varovala své uživatele, že jejich iPhony se mohly stát cílem útoku zákeřného spywaru. Nejde přitom o lokální záležitost, varovné e-maily byly podle agentury Reuters rozeslány uživatelům v 92 zemích. Spyware patří mezi nejzákeřnější škodlivé kódy současnosti.

čtvrtek odpoledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Čtyřiadevadesátiletá Britka uplete, co si umane. Ocenila ji i královna

Paní Margaret Seamanová z anglického Norfolku je mezi pletařkami pojmem. A právem. Ve své tvorbě se totiž neomezuje na prosté svetříky či plédy. Díky své nápaditosti a kreativitě pozvedla toto umění na zcela novou úroveň. A kromě toho jím dokázala při různých charitativních příležitostech ...

čtvrtek odpoledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Karel III. si na velšském parlamentu vynutil výjimku ze zákona pomocí nařízení z 18. století

Členové britského královského dvora potají tlačili na dílčí velšskou vládu, aby králi Karlovi III. zajistili výjimku z nového zákona proti zemědělským zločinům. Vyplývá to z dokumentů odhalených deníkem The Guardian. Velšské vládě pohrozili využitím zastaralého pravidla, podle kterého musí král ...

čtvrtek odpoledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Migrační pakt postavil vládní europoslance proti Rakušanovi

Hlasování o migračním paktu v Evropském parlamentu rozmazalo hranice mezi postoji vládních a opozičních stran. Až na Luďka Niedermayera (TOP 09) hlasovali europoslanci pětikoalice Petra Fialy (ODS) proti, i když dohodu ministr vnitra a vicepremiér Vít Rakušan (STAN) obhajoval. Jednota ...

čtvrtek odpoledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Berlusconi bude mít svou poštovní známku

Bývalý italský premiér a mediální magnát Silvio Berlusconi bude mít svou poštovní známku. Vláda premiérky Giorgie Meloniové tím chce uctít památku čtyřnásobného šéfa kabinetu u příležitosti nadcházejícího prvního výročí jeho úmrtí, které připadá na 12. června.

čtvrtek odpoledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Památkou roku se stala jízdárna ve Světcích na Tachovsku

Památkou roku 2023 se stala jízdárna ve Světcích u Tachova. Její obnova trvala dlouhých třiadvacet let. V kategorii obnov do dvou milionu korun si zlaté vavříny odnesli zástupci města Jevíčko na Svitavsku díky opravě kaple Bolestné Matky Páně v barokním kostele Nanebevzetí Panny Marie. Výsledky ...

čtvrtek odpoledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Živočichopis Bolka Polívky předvede slavného Valacha v mnoha podobách

Velkým třeskem neboli scénou vlastního zrození začíná nové autorské představení Bolka Polívky. Slavný Valach se už mnohokrát vytasil s originálními nápady. Jinak tomu nebude při světové premiéře představení Sága aneb Vizovský zázrak, kterým Polívka v pátek oficiálně zahájí pobyt na nové scéně ...

čtvrtek odpoledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Další problém v Moldavsku. Gagauzská baškanka prohlubuje vztahy s Ruskem a volá po odtržení

Rusko dál prohlubuje napětí v Moldavsku, kde se mu kromě Podněstří podařilo vyvolat separatistické nálady i v Gagauzii. Šéfka autonomního moldavského regionu Evghenia GuČ›ulová, která se netají plány na odtržení, v pondělí v ruské televizi obvinila jak Moldavsko, tak i Rumunsko, že by tomuto ...

čtvrtek odpoledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kauza zakázek pro Liberec: Dva obviněné poslal soud do vazby

Okresní soud v Liberci uvalil vazbu na dva obviněné v korupční kauze spojené s radnicí. Jde o Lukáše Hýbnera z magistrátu a Josefa Nadrchala z Investing CZ. Vyhověl tak žádostem policie a žalobců u obou jejich návrhů. Důvodem je riziko, že by trestně stíhaní mohli ovlivňovat svědky ...

čtvrtek odpoledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Očima Saši Mitrofanova: O politickém nepodání ruky

Cyril Svoboda svého času vedl KDU-ČSL. A dovedl ji do takového stavu, že vypadla z Poslanecké sněmovny. Ale od předsednictva strany dostal výzvu, aby položil členskou legitimaci, z jiného důvodu.

čtvrtek odpoledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dvě třetiny ruských obrněnců ničí drony. Dělostřelectvo ale nenahradí, přiznává Zelenskyj

Dronové útoky stojí za dvěma třetinami zničených ruských tanků v posledních několika měsících, napsal tento týden časopis Foreign Policy s odvoláním na nejmenovaného představitele NATO. To sice ukazuje, jaké nebezpečí představují FPV drony. Experti ale varují, že úspěch nemusí být dlouhodobý. ...

čtvrtek odpoledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Influenceři podpořili Pellegriniho v čase moratoria, žádný postih jim nehrozí

Raper Rytmus, modelka Jasmina Alagič, influencerka Zuzana Plačková, zápasník Attila Végh a bývalá tenistka Dominika Cibulková podpořili v prezidentských volbách Petra Pellegriniho, někteří z nich dokonce v čase předvolebního moratoria, ale žádný postih jim za to nehrozí. Moratorium se totiž ...

čtvrtek odpoledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Lamborghini Huracán STJ je rozlučkou s atmosférickým desetiválcem

Supersport Lamborghini Huracán po deseti letech letos končí a s ním i jeho famózní, atmosféricky plněný desetiválec. Italská automobilka při této příležitosti představila rozlučkovou edici STJ, která vznikne jen v deseti kusech.

čtvrtek odpoledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Řidič na Rychnovsku se otáčel za hmyzem, co mu vlétl do auta. Skončil ve škarpě

Kuriózní nehodu řešili ve středu policisté na Rychnovsku. Havaroval při ní 23letý muž, kterému do auta vlétl otevřeným okýnkem blíže neurčený bodavý hmyz. Mladík kvůli tomu přestal řádně sledovat provoz a skončil ve škarpě.

čtvrtek odpoledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Lidovecký náměstek hejtmana pořádá sbírku na chladírenský vůz pro padlé vojáky

Poslední cesta domů, tak se jmenuje sbírka, kterou inicioval náměstek jihočeského hejtmana a František Talíř (KDU - ČSL). Pořádá ji za podpory plzeňského Biskupa Tomáš Holuba s organizací Paměť národa. Na nápad přišel, když se byl podívat ve válečné oblasti.

čtvrtek odpoledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bývalého starostu Prahy 1 zprostil soud obžaloby za prodej městského bytu pod cenou

Takřka po dvou letech od zahájení hlavního líčení zatím nepravomocně uzavřel ve čtvrtek Obvodní soud pro Prahu 1 kauzu někdejšího starosty první městské části Oldřicha Lomeckého (ex-TOP 09), který podle obžaloby způsobil několikamilionovou škodu prodejem městského bytu pod cenou. Soud ve čtvrtek ...

čtvrtek odpoledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

FBI se obává podobného útoku na půdě USA, jako byl ten u Moskvy

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) se obává, že by na půdě Spojených států mohlo dojít k organizovaném útoku podobnému tomu, jaký se odehrál minulý měsíc v ruské koncertní síni Crocus City Hall v Moskevské oblasti. S odvoláním na chystanou řeč šéfa FBI Christophera Wraye k americkým ...

čtvrtek odpoledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Výzkum v Jižní Americe: Nejlepším přítelem člověka byla kdysi liška

Lidé kdysi patrně chovali lišky jako domácí mazlíčky dávno předtím, než se na scéně objevili domestikovaní psi. Archeologické nálezy naznačují, že dávné společnosti v Jižní Americe si těchto šelem vážily do té míry, že je pohřbívaly vedle sebe.

čtvrtek odpoledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

RECENZE: Pátý film Krotitelé duchů je zbytečně nastavená kaše

U úspěšných filmů se jen málokdy stane, že producenti dokážou v nejlepším přestat. Nedokázal to ani Ivan Reitman, který se v roce 1984 celosvětově proslavil dobrodružnou sci-fi komedií Krotitelé duchů. Sám pak režíroval ještě dvojku a další tří filmy produkoval. Tím (doufejme) posledním jsou ...

čtvrtek odpoledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Paraglidista na stromě zaměstnal několik hasičů, museli přivézt i plošinu

U paraglidisty, který uvízl ve výšce asi 15 metrů v koruně stromu, zasahovali hasiči v Kopřivnici na Novojičínsku. Čtvrteční záchranná akce byla úspěšná, muže se podařilo sundat nezraněného.

čtvrtek odpoledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Šimon Bilina představuje To svý

Herec Šimon Bilina vydává novou píseň. Jmenuje se To svý a je, jak tvůrci uvádějí, „věnována všem našim vztahům, které změnily formu“. Skladba má na Novinkách premiéru.

čtvrtek odpoledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hradecký soud potrestal pěstitele marihuany desetiletým trestem

K desetiletému trestu vězení odsoudil ve čtvrtek Krajský soud v Hradci Králové Petra Včeliše, obžalovaného z nedovolené výroby a distribuce návykových látek. Za několik let měl vypěstovat na půl tuny marihuany. Hradecký soud rozhodoval o jeho vině a trestu už podruhé, poté co mu případ ...

čtvrtek odpoledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Europoslanci odmítli schválit rozpočet Rady EU, dokud Ukrajina nedostane Patrioty

Evropský parlament odmítl jednat o rozpočtu pro Radu Evropské unie, dokud ta Ukrajině nesežene sedm systémů protiraketové obrany Patriot. Učinil tak na návrh bývalého belgického premiéra Guye Verhofstadta, který prošel s jednoznačnou podporou.

čtvrtek odpoledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Český voják při slaňování padal několik metrů, skončil v nemocnici

Pádem z výšky předčasně skončil čtvrteční výcvik pro jednoho z vojáků na 22. základně vrtulníkového letectva u Náměště nad Oslavou. Muž skončil v brněnské nemocnici, kam ho záchranáři transportovali letecky.

čtvrtek odpoledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zlodějům luxusní porsche z Bavorska nestačilo, jeden z nich ukradl také audi v Česku

Policisté v minulých dnech obvinili 46letého muže z Ostravska a 32letého muže z Táborska z krádeže luxusního porsche v Bavorsku. Nyní zjistili, že mladší z nich odcizil také Audi A3 kabriolet na Českobudějovicku. V souvislosti s vyšetřováním skupiny zlodějů obvinili z krádeže také ...

čtvrtek odpoledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Výhybky z Prahy plují do Austrálie měsíc, nemohou přes Suez

Na výrobce tramvajových kolejí Pražskou strojírnu dolehla válka v Gaze a nestabilita na Blízkém východě. Výrobky pro australské Melbourne musejí obeplout mys Dobré naděje, vyhýbají se Suezskému průplavu a Rudému moři.

čtvrtek odpoledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nový chirurgický robot má za sebou v Brně několik úspěšných operací

Už má za sebou operace kýly, žlučníku i další zákroky. Nástroje vždy vedl naprosto bezpečně a mechanické ruce se mu nezatřásly ani na okamžik. I tak by se dala popsat práce zdravotnické technologie nové generace Versius využívané pro roboticky navigované miniinvazivní operace v břišní a hrudní ...

čtvrtek odpoledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Fico odsoudil ruskou agresi na Ukrajině

Slovenský premiér Robert Fico zdůraznil, že použití ruské vojenské síly na Ukrajině bylo hrubým porušením mezinárodního práva, Ukrajina potřebuje pomoc a projevit solidaritu. Uvedl to ve čtvrtek po společném jednání vlád Slovenska a Ukrajiny ve východoslovenských Michalovcích. Předseda slovenské ...

čtvrtek odpoledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

„Nějaký úlet.“ Školské odbory zavrhly Středulův návrh na krácení školní docházky o tři roky

Tvrdě se ve čtvrtek ohradili představitelé školských odborů proti návrhu šéfa Českomoravské konfederace odborových svazů Josefa Středuly, aby se školní docházka zkrátila o tři roky. Středula to předložil ve středu prezidentu Petru Pavlovi jako jedno z opatření, jak do budoucna zajistit důchody.

čtvrtek odpoledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Od června budou obnoveny lety Praha–Peking. Letenky se prodávají od 15 tisíc

Ke konci června obnoví společnost Hainan Airlines přímé lety mezi Prahou a Pekingem. Ve čtvrtek to oficiálně potvrdilo Letiště Praha, a zároveň tak začal prodej letenek. Zpáteční let vyjde u přeprodejců od 15 tisíc korun výše. Lety do Číny byly zrušeny po propuknutí pandemie covidu.

čtvrtek odpoledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Babiš zhanil a hodil přes palubu Jourovou. Stála u začátků hnutí ANO

Stála u začátků hnutí ANO v politice, po jejím desetiletém působení v Evropské komisi však už s Věrou Jourovou hnutí zřejmě nepočítá. Zbláznila se, kritizuje ji veřejně předseda ANO Andrej Babiš. Jourová má jiný pohled na dezinformace, slovenskou vládu Roberta Fica i maďarského premiéra ...

čtvrtek odpoledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Norské město chce zavést 26hodinový den

Starostka norského města Vadsø Wenche Pedersenová požádala Evropskou komisi o povolení zavést 26hodinový den v nejsevernějším regionu země Finnmark, který se nachází za polárním kruhem a ve kterém žije asi 76 tisíc obyvatel. Informuje o tom bruselský list Politico, podle něhož si region od ...

čtvrtek odpoledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pavel se setkal se Zelenským

Český prezident Petr Pavel se ve čtvrtek ve Vilniusu sešel se svým ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským. Ten České republice mimo jiné poděkoval za iniciativu na zajištění munice pro napadenou zemi ve státech mimo Evropskou unii. Novináře o tom informovali zástupci prezidentské kanceláře. ...

čtvrtek odpoledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Místo sochy maršála Koněva vznikne interaktivní památník Voláme všechny…

Na náměstí Interbrigády v Praze 6, kde v letech 1980 až 2020 stávala socha maršála Ivana Koněva v nadživotní velikosti, vznikne nové dílo, jež uctí odvahu a sílu bojujících na konci 2. světové války. Vítězný návrh Voláme všechny… připomíná první chvíle Pražského povstání v roce 1945.

čtvrtek odpoledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Problémy s nadváhou má v ČR asi čtvrtina dětí. Rodiče si jejich zdravotní rizika nepřipouštějí

Problémy s nadváhou má dnes v České republice asi čtvrtina dětí, a to i navzdory tomu, že se na rizika s tím spojená snaží řada lékařů jejich rodiče upozorňovat. Mnozí rodiče ale varování podle pediatričky Kateřiny Bednaříkové z Dětské léčebny Křetín stále ignorují.

čtvrtek odpoledne 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zemřel O. J. Simpson

Ve věku 76 let zemřel na rakovinu bývalý hráč amerického fotbalu a herec O. J. Simpson. Byl souzen pro vraždu své exmanželky a jejího přítele, nakonec byl osvobozen. S odkazem na jeho rodinu o tom informuje americký list The New York Post (NYP).

čtvrtek v podvečer 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mistrovství světa v hokeji se už čtvrt století hraje s českými puky

Všechny góly světových hokejových hvězd na květnovém mistrovství světa v Praze a Ostravě budou mít bez ohledu na barvu dresu českou stopu. Už čtvrt století totiž puky pro světové šampionáty dodává rodinná firma Gufex z Kateřinic na Vsetínsku. Pro nadcházející hokejový svátek vyrobila pět tisíc ...

čtvrtek v podvečer 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pošta znovu nabízí budovu v Jindřišské za 1,5 miliardy. Na zachování pobočky už netrvá

Česká pošta zveřejnila novou nabídku na odkup hlavní budovy v Praze na rohu ulic Jindřišská a Politických vězňů. Minimální cena zůstává stejná jako dřív 1,538 miliardy korun. Rozdíl je v tom, že provoz pobočky hlavní pošty si po případném novém majiteli vymiňuje již pouze na rok. V první ...

čtvrtek v podvečer 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Urychlí stavbu gigafactory v Dolní Lutyni? Ve Sněmovně leží návrh, aby byla strategickou stavbou

O zařazení strategického průmyslového parku v Dolní Lutyni na Karvinsku mezi strategické stavby státu, které jsou veřejně prospěšné, usiluje poslanec vládní koalice Petr Letocha (STAN). Podal už v tom smyslu i pozměňovací návrh zákona o liniových stavbách. Proti projektu jsou už nyní tisíce ...

čtvrtek v podvečer 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Chomutově hořela hala na zpracování polystyrenu

Přes třicet hasičů zasahovalo ve čtvrtek odpoledne u požáru haly na zpracování polystyrenu v Dukelské ulici v Chomutově. Požár vypukl v hale o rozměrech 100krát 70 metrů. Krajští hasiči to uvedli na sociální síti X.

čtvrtek v podvečer 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Prvním neamerickým občanem na Měsíci bude Japonec, oznámil Biden

Americký prezident Joe Biden ve středu ohlásil nejvýraznější změny ve vojenském partnerství Spojených států s Japonskem od jeho uzavření před více než 60 lety. Po jednání s japonským premiérem Fumiem Kišidou uvedl, že Japonci se zapojí do společných projektů s dalšími zeměmi a avizoval ...

čtvrtek v podvečer 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Modernizovaný Mercedes-Benz EQS vrací hvězdu na kapotu a má delší dojezd

Elektrický vlajkový sedan automobilky Mercedes-Benz dostal v rámci modernizace upravený design, včetně nové masky a znaku na kapotě. Pod podlahou se pak objevila nová baterie s delším dojezdem.

čtvrtek v podvečer 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Utajované informace Rusku. Rakousko rozkrývá špionážní skandál

Rakouskem před letošními parlamentními volbami otřásá špionážní skandál. Podle agentury AP jde o největší podobnou kauzu v zemi za několik desetiletí. Hlavními protagonisty jsou bývalý pracovník kontrarozvědky Egisto Ott, který byl zadržen 29. března, a někdejší provozní ředitel zkrachovalé ...

čtvrtek v podvečer 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tradiční strany dostanou na zadek, zahájil Šlachta kampaň do eurovoleb

Koalice hnutí Přísaha a Motoristé sobě zahájila ve čtvrtek na pražském Výstavišti kampaň do evropských voleb. Předseda Přísahy, bývalý elitní detektiv Robert Šlachta, prohlásil, že tradiční strany v Bruselu Česko zradily. „My nás v Bruselu nezradíme“ je hlavní heslo kampaně.

čtvrtek v podvečer 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Evropský pakt o migraci – otázky a odpovědi

Po devíti letech dohadování, přetahování se o slovíčka a u části levicově progresivistického politického spektra i strkání hlav do písku a házení klacků pod nohy přijal ve středu Evropský parlament klíčové předpisy, které určují nová pravidla při zvládání migrace na kontinent.

čtvrtek v podvečer 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Řidič sanitky zabil mladého otce rodiny, soud ho poslal do vězení

Tvrdý, nepříliš obvyklý rozsudek nad viníky i smrtelných dopravních nehod vynesl ve středu Okresní soud ve Svitavách. Řidič, který zabil na silnici mladého otce rodiny, dostal půldruhého roku natvrdo za usmrcení z nedbalosti a pětiletý zákaz řízení.

čtvrtek v podvečer 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ikea bere dřevo ze vzácných lesů, tvrdí Greenpeace. Vše je legální, brání se firma

Švédská nábytkářská společnost Ikea čelí obvinění z poškozování přírody. Podle ekologické organizace Greenpeace využívá ve svých výrobcích i dřevo vytěžené ve vzácných starých lesích v Rumunsku. Nábytek z tohoto dřeva se má prodávat i v Česku. Těžba v takových lesích ale nemusí být nelegální. ...

čtvrtek v podvečer 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hromadná nehoda tří aut zastavila provoz na Pražském okruhu

Nehoda tří aut zablokovala ve čtvrtek odpoledne provoz na Pražském okruhu u Ruzyně ve směru na Slaný. Na místě zasahují hasiči a policisté, dva lidé se zranili.

čtvrtek v podvečer 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kaderka zůstane ve vazbě, soud zamítl jeho stížnost

Prezident Českého tenisového svazu (ČTS) Ivo Kaderka zůstane ve vazbě, kde je od konce února kvůli tomu, aby nemohl ovlivňovat svědky v kauze podvodů se sportovními dotacemi. Pražský městský soud ve čtvrtek zamítl Kaderkovu stížnost.

čtvrtek v podvečer 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Navalnyj sepsal před smrtí paměti, vyjdou v říjnu

Ruský opoziční předák Alexej Navalnyj napsal před svou smrtí memoáry, které vyjdou 22. října. Informoval o tom americký deník The New York Times (NYT) a na sociální síti X také vdova po kritikovi Kremlu Julija Navalná. Paměti, které vydá americké nakladatelství Alfred A. Knopf, podle nich vyjdou ...

čtvrtek v podvečer 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Česko domlouvá s Ukrajinou bezpečnostní dohodu

Česko domlouvá s Ukrajinou podobu bilaterální dohody o bezpečnostní spolupráci; v květnu či v červnu by mohla být uzavřena, řekl ve čtvrtek prezident Petr Pavel po summitu iniciativy Trojmoří ve Vilniusu. Dodal také, že Česko už identifikovalo více než milion kusů dělostřelecké munice ...

čtvrtek v podvečer 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Půta: Vydal jsem telefon a počítač, od domovní prohlídky pak policie upustila

Policie vyslýchala hejtmana Libereckého kraje Martina Půtu (Starostové pro LK) kvůli nynější kauze, ve které prověřuje podezření z korupce při zadávání zakázek. Vyšetřovatelé se ptali na připravovanou zakázku na výstavbu obří solární elektrárny v bývalém vojenském újezdu Ralsko. Půta o výjezdu ...

čtvrtek v podvečer 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Za odpálenou petardu v ženských genitáliích navrhl žalobce pro Ukrajince výjimečný trest

Nejprve manželce zacpal ústa roubíkem a zalepil jí obě ruce za zády. Poté jí zasunul do vaginy dělbuch a odpálil ho. Za brutální útok z loňského září na ubytovně v Kožlanech na Plzeňsku nyní čeká 35letého muže z Ukrajiny soud.

čtvrtek v podvečer 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Řecko rozdává 25 tisíc pobytů zdarma

Kdo by neměl zájem o dovolenou v Řecku zdarma? Štědrá nabídka řecké vlády se ale vztahuje pouze na dovolenkáře, kteří byli evakuováni během loňských ničivých požárů na ostrově Rhodos. Z 25 000 turistů, kteří museli půvabný řecký ostrov neplánovaně opustit, bylo deset tisíc Britů. Týká se to ...

čtvrtek v podvečer 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dárek z Kanady. Jedinečný portrét Karla Kryla je po čtyřiceti letech v Česku

Do Česka poprvé doputoval originální malířský portrét Karla Kryla. Z Kanady do Kroměříže ho v minulých dnech přivezla dvojice písničkářových známých. Právě v tomto městě se autor protestsongů narodil, v pátek by oslavil 80. narozeniny.

čtvrtek v podvečer 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pacientky na JIP ve varšavské nemocnici si nikdo nevšímal, tak volala záchranku. Už jí nepomohla

K tragické události došlo v Kardiologickém centru Univerzitní nemocnice ve Varšavě. Když se starší pacientce po operaci srdce v noci na začátku března značně přitížilo a personál JIP, kde byla hospitalizována, dlouho nereagoval na její zvonění, obrátila se telefonicky o pomoc na rychlou ...

čtvrtek v podvečer 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Máte názor? A mohla bych ho vidět? Nejstarší české nakladatelství slaví devadesátiny

Letos vydá nakladatelství Vyšehrad téměř devadesát titulů, z nichž polovinu tvoří novinky a polovinu dotisky a reedice. Zároveň v roce 2024 oslaví své devadesátiny. Je v tomto ohledu nejstarším nepřetržitě fungujícím nakladatelstvím v Česku.

čtvrtek v podvečer 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kauza zakázek pro Liberec: Dva obviněné poslal soud do vazby

Okresní soud v Liberci uvalil vazbu na dva obviněné v korupční kauze spojené s radnicí. Jde o Lukáše Hýbnera z magistrátu a Josefa Nadrchala z Investing CZ. Vyhověl tak žádostem policie a žalobců u obou jejich návrhů. Důvodem je riziko, že by trestně stíhaní mohli ovlivňovat svědky ...

čtvrtek v podvečer 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Evropská legie. Unie vytváří společné síly rychlého nasazení, řekl Sikorski

Země EU momentálně vytvářejí společné síly rychlého nasazení, takzvanou Evropskou legii, prohlásil polský ministr zahraničí Radoslaw Sikorski ve středečním rozhovoru s řeckými novinami Kathimerini. Řekl to v reakci na otázku ohledně dřívějších výroků francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, ...

čtvrtek večer 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bude čtvrt miliardy mrtvých a zmrzačených Evropanů, zaznělo v ruské televizi

Ruský politolog Dmitrij Jevstafjev prohlásil, že Rusko chce změnit budoucnost Evropy a že během této „změny“ dojde ke smrti nebo zmrzačení až 250 milionů Evropanů. Jevstafjev to řekl v pondělní propagandistické show Vladimira Solovjova na televizi Rossija-1, kde dále uvedl, že padlí Evropané ...

čtvrtek večer 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Devítiletému chlapci ujel školní autobus, tak si vzal matčino auto. Naháněla jej policie

Devítiletý kluk z malého kalifornského města Oroville bude od spolužáků asi ještě dlouho poslouchat narážky o šprtech. Když totiž na konci března nestihl školní autobus, nasedl do matčina auta a spěchal do školy.

čtvrtek večer 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Roky dávala chlapci projímadlo. Za jeho znetvoření dostala britská zdravotní sestra sedm let

Dvaapadesátiletá Tracy Menhinicková ze skotského Aberdeenu byla v úterý odsouzena k sedmi letům vězení za „úmyslné špatné zacházení“ s dítětem, které jí bylo svěřeno do péče. Jakožto pomocná zdravotní sestra podávala po dobu tří let chlapci, jehož identita zůstala utajená, projímadlo ...

čtvrtek večer 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ukrajině došly rakety protivzdušné obrany Patriot a Iris-T, tvrdí novinář

Ukrajina vyčerpává zásoby klíčových zbraní - podle nového upozornění už prakticky vyčerpala střely k západním systémům protivzdušné obrany Patriot a Iris-T. Napsal to novinář a analytik deníku Bild Julian Röpcke, který se odvolává na svůj anonymní zdroj.

čtvrtek večer 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Doupě bezdomovců, inspirace umělců. Ikonický plzeňský pavlačák půjde k zemi

Kdysi v něm dost možná našli azyl uprchlíci. Ne z Ukrajiny, ale ze Sudet. Vybydleli ho bezdomovci, vyzdobili streetartoví umělci. Teď je tady konečná. Známý plzeňský pavlačový dům na Jateční ulici zřejmě nepřežije tento rok, ustoupí projektu nové silnice.

čtvrtek večer 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Putin: Útoky na ukrajinskou energetiku byly odvetou

Čtvrteční ruské útoky na ukrajinskou energetickou infrastrukturu byly ruskou odvetou za ukrajinské údery na ruskou energetiku, uvedl podle agentury TASS ruský prezident Vladimir Putin.

čtvrtek v noci 11/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (19.5., 18.5., 17.5., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (květen 2024)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (duben 2024)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2024 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru