Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 14. duben 2024
středa 22. 5. 2024, 1:49

archiv zpráv pro 14. duben 2024

Staronové vedení ODS doplnila Decroix. Fiala obhájil jednoznačně

Premiér Petr Fiala v sobotu obhájil post předsedy největší vládní strany ODS. Na kongresu ODS v Ostravě získal 424 hlasů od 525 přítomných delegátů. Bojujeme o charakter našeho státu, prohlásil. Změny v nejužším vedení nenastaly, pouze delší čas volnou místopředsednickou pozici obsadila ...

neděle v noci 14/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Polovinu chaty museli zbourat, zato teď je z ní skvělé místo pro relax

Malá chata na samém konci jedné středočeské obce nedaleko Vraného nad Vltavou už něco pamatuje, pořídil ji pro rodinu před více než 80 roky dědeček dnešní majitelky. Léta se už nevyužívala, a tak nastal čas ji vrátit do života.

neděle v noci 14/4/24 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Hamás odmítl izraelskou nabídku na příměří v den, kdy Írán vypustil drony

Palestinský Hamás v sobotu odmítl izraelský návrh na příměří. Udělal to právě v den, kdy Írán vypustil desítky až stovky dronů a dalších střel na židovský stát, napsal list The Jerusalem Post. Hamás v sobotu oznámil, že svou opověď na pondělní izraelský návrh předal vyjednavačům v Kataru ...

neděle v noci 14/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mám železo v DNA, říká kovářka, sochařka a designérka Christine Habermann von Hoch

Umělecká kovářka, sochařka a designérka v kovu Christine Habermann von Hoch využívá tradiční řemeslo k vytváření uměleckých děl. Narazíte na ně třeba na náměstí, na hřbitově, v kostele, před klášterem i v řadě exkluzivních interiérů a zahrad.

neděle v noci 14/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Rodinná chalupa na Klatovsku prošla povedenou modernizací. Takhle teď vypadá

Chalupa na Klatovsku byla svědkem mnoha radostných událostí, stavěl ji majitelův praděd. Aby mohla komfortně sloužit dál, bylo třeba přidat novou vrstvu. Dům získal moderní přístavbu, každý své soukromí a celá rodina velkorysý prostor pro setkávání.

neděle v noci 14/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Roztomilé zobonosky mohou být pohromou spousty dřevin na vaší zahradě. Takhle se jich zbavíte

Zobonosky, drobní brouci patřící do čeledi zobonoskovitých, se mohou jevit jako nenápadní, ale škody, které napáchají na rostlinách, jsou nepřehlédnutelné. Od žíravosti listů a květů až po opadání plodů, tito škůdci vaší úrodě nepomohou. Víte, jak se jich zbavit?

neděle v noci 14/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Tyhle nejkrásnější hortenzie určitě vykvetou každý rok. Kterou si pořídíte do zahrady?

Otázka, kterou často slýcháme, zní: „Proč mi nevykvetla hortenzie?“. I když existuje mnoho důvodů, proč tyto famózní rostliny někdy nekvetou, hlavním viníkem bývají mrazivé zimní teploty nebo pozdní mrazíky, které zničily květní pupeny. Tyhle hortenzie vám ale vykvetou každý rok!

neděle v noci 14/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Povedená rekonstrukce bytu na Smíchově potěší všechny příznivce minimalismu. Podívejte se

Smíchovský byt je prostorné 4 + kk s balkonem a lodžií s orientací na východ a západ. V posledních pěti letech prošel byt postupnou rekonstrukcí. Můžete se s námi podívat na její výsledek.

neděle v noci 14/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Při pádu pod metro na Andělu zemřel člověk

Pád muže pod soupravu metra zastavil v sobotu večer provoz metra na trase B, a to mezi stanicemi Nové Butovice a Florenc. I přes veškerou snahu záchranářů dotyčný na místě zemřel.

neděle v noci 14/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nežijte v šeru: Zvolte správné sklo a získejte o 8 % více světla

Dostatek denního světla má v době, kdy stále více lidí tráví valnou většinu času v interiéru, významný vliv na lidské zdraví. Od interiérových designérů často slýcháme, že náš byt nejlépe prosvětlí bílé stěny či podlaha, mnohdy se ale zapomíná na práci se zdrojem denního světla – okny.

neděle v noci 14/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Videonávod: Podívejte se na postup izolace betonové podlahy. Takhle je to správně

Podívejte se na správný postup a použitý materiál, který budete potřebovat pro izolaci betonové podlahy. Můžete jej využít při stavbě i rekonstrukci domu.

neděle v noci 14/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Víte o rizicích, která vám může přinést CO2 u vás doma? Podívejte se na ně

Třetina Čechů neví dost o rizicích vyšší hladiny oxidu uhličitého (CO2) v místnosti. Přestože většina chápe důležitost čistého vzduchu ve svých domovech, mnoho z nich stále na toto ohrožení nereaguje dostatečně. Jaká jsou zdravotní rizika spojená s nadměrnou hladinou CO2 a jak můžeme efektivněji ...

neděle ráno 14/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Videonávod: Podívejte se na správný postup řezání, zkosení a broušení sádrokartonových desek

Podívejte se na správný postup řezání sádrokartonových desek. Vysvětlíme vám správné naměření rozměrů, rozříznutí desky a rozdělení jednotlivých částí. Dozvíte se i postup pro zkosení nebo zarovnání hran desek.

neděle ráno 14/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Chlapec trpí vlkodlačím syndromem. Matka věřila, že za to může kočka, kterou snědla v těhotenství

Dvouletý Jaren Gamongan z filipínského města Apayao se narodil s plnou hlavou vlasů a černými kotletami. Jeho pověrčivá matka Alma dlouho věřila, že chlapcův vzhled je důsledkem kletby za to, že během těhotenství snědla divokou kočku. Lékaři ji však ubezpečili, že se jedná o velmi vzácnou ...

neděle ráno 14/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Insolvence zbaví člověka dluhů rychleji. Jak o ni požádat?

Pokud člověk dlouhodobě nezvládá platit své dluhy, může požádat o oddlužení. Během něj už závazky nenarůstají o penále, sankce či úroky a exekutor nemůže dlužníkovi zabavit žádný majetek. Týká se to jak zaměstnanců, tak seniorů či podnikatelů.

neděle ráno 14/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kdy se zouvat, jak se obléci a co nedělat u stolu? Tohle budete na návštěvách ve světě potřebovat

Když jdete na návštěvu, můžete udělat hromadu chyb nejen ve výběru vhodného dárku, ale i ve zdánlivé drobnosti, jako je zouvání. Zouvat se, či nezouvat? Etiketa při návštěvách může být minové pole nevyslovených pravidel a tradic. Přinášíme vám průvodce, jak se vyhnout nejčastějším kulturním ...

neděle ráno 14/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Staré domy plýtvají teplem a mnohé jsou stále bez izolace. Bez ní se energie uspořit nedá

Pouze tři čtvrtiny rodinných domů postavených do roku 1970 mají alespoň nějakou formu zateplení. Ve většině případů se jedná jen o vyměněná okna s tepelněizolačním zasklením. Zateplenou střechu má pouze každý čtvrtý rodinný dům a zateplené stěny 30,5 % z nich.

neděle ráno 14/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Krásné jiřiny jsou znovu velmi populární. Musíte se o ně ale postarat

Jiřiny bezesporu patří k nejkrásnějším květinám. Zamilovali si je nejen floristé, své místo mají i mezi jinými okrasnými rostlinami na zahradě nebo třeba v květináči na terase. Jejich romantické květy připomínají prázdniny u babičky.

neděle ráno 14/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Simona Peková: Jsem babka, která se ráda přivzdělá

Charismatickou herečku objevila média i široká veřejnost až nedávno, v jejích 68 letech díky hororové komedii Přišla v noci. Za roli tchyně Valérie, která obrátí naruby život syna i snachy, získala Českého lva za herecký výkon v hlavní ženské roli. Náhlá sláva ji místo pocitu štěstí zaskočila ...

neděle ráno 14/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jedna z nejkrásnějších portugalských pláží láká na útesy ve tvaru srdce

Portugalské Algarve je milovníkům písečných pláží dobře známé. Většina z nich láká vyjma koupání také na dechberoucí výhledy a je to i případ Praia da Marinha, která bývá díky pestrobarevným útesům specifických tvarů označována jako jedna z nejkrásnějších pláží světa. Znáte zátoku se skálou ve ...

neděle ráno 14/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mirai Navrátil z kapely Mirai: Je dobré si do vzniku nahrávky nepouštět peníze a držet si jen lásku

Se dvěma prvními alby Konnichiwa (2017) a Arigato (2019) si frýdecko-místecká skupina Mirai vytvořila znamenitou výchozí pozici. S třetím počinem Maneki Neko (2021) se rozhodla ji zvukově rozšířit, ovšem teprve s novinkou Tomodachi to učinila s lehkostí a noblesou. O nových krocích i pohodě ...

neděle ráno 14/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ozdobte své parapety vějířovkami. Jsou méně náročné než muškáty a kvetou déle

Hledáte krásnou květinu do truhlíků a závěsných nádob? Místo muškátů letos zkuste vysadit vějířovky! Vypadají exoticky, ale péče o ně je opravdu jednoduchá. Bohatá záplava květů krásně přeroste přes okraj nádob a od května až do července provoní balkon či pergolu.

neděle ráno 14/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Chcete mít jídelnu jako ze škatulky? Vyberte si do ní správný nábytek

V jídelně se schází celá rodina, pořádají se v ní pravidelné oslavy. Stoluje se v ní s přáteli. Zajímá vás, jak ji zařídit, aby byla praktická, hezká a cítili jste se v ní dobře? Pak čtěte dál a podívejte se na naše tipy.

neděle ráno 14/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

KOMENTÁŘ: Pomáhat postiženým 880 korunami je směšné – Alex Švamberk

Sněmovna v pátek schválila zvýšení příspěvku na úhradu sociálních služeb, což je dobře, protože se tento příspěvek neměnil od roku 2018, a Českou republiku přitom tvrdě zasáhla inflace. Takový krok je samozřejmě dobře, ovšem schválen byl koaliční návrh, který nezvyšuje příspěvek pro lidi ...

neděle ráno 14/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Riziko nebezpečné kontaminace číhá i v domácí kuchyni. Barevná prkénka jsou dobrá prevence

Hygienická pravidla na oddělené zpracování potravin se netýkají jen profesionálních provozů. Rozšířit rizikové bakterie můžete velmi snadno i doma, a to nejčastěji při přípravě masa.

neděle ráno 14/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Seriál: Comeback muškátů 1. díl – Vybíráme nejoblíbenější hvězdy balkonů

Muškáty milovaly naše babičky a my jim znovu přicházíme na chuť. Nejoblíbenější balkonové rostliny se nabízí v pestrých barvách i tvarech, potěší mnoha květy. Nejsou náročné na péči, ani několikadenní sucho je nezničí a dají se pěstovat na slunci i v polostínu. Už víte, jaké si vyberete?

neděle ráno 14/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Cena Inženýrské komory zviditelní technické stavby. Letos už podvacáté

Autorizované osoby ČKAIT mohou až do 10. dubna 2024 přihlásit stavby, na nichž se významně podílely, do prestižní soutěže Cena Inženýrské komory 2023. Její porota už podvacáté ocení stavby i projekty dokončené v období od 1. 1. 2021 do 31. 12. 2023.

neděle ráno 14/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Ve vinařské oblasti vyrostl dům s kuchyní a jídelní částí umístěnou venku s výhledem na vinice

To co by šlo u nás jen stěží je u kalifornského města Healdsburg možné. Architekti z ateliéru Malcolm Davis Architecture postavili ve vinařské oblasti malý domek, který se vymyká běžným dispozicím rodinných domů. Díky místním teplotám je dům rozdělen ...

neděle dopoledne 14/4/24 | zdroj: DesignMagazin.cz

Dálnice D1 byla po nehodě na Vysočině neprůjezdná

Dálnice D1 směr Brno byla v neděli ráno neprůjezdná kvůli nehodě osobního auta u Větrného Jeníkova. Podle policie se při nehodě zranili dva lidé. Na místě přistál i vrtulník záchranářů. Policie hledá svědky nehody i ty, kteří si posádky vozu všimli před nehodou na parkovišti či čerpací stanici.

neděle dopoledne 14/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Policisté na Slapech řešili nahlášenou střelbu, jejich auto skončilo při honičce na střeše

Policisté na Slapech v sobotu řešili nahlášenou střelbu. Po prošetření incidentu pronásledovali ujíždějící auto a havarovali. Po posádce vozu pátral v okolí i vrtulník s termovizí.

neděle dopoledne 14/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vila, ve které žila a zemřela herečka Raquel Welchová, je na prodej

Vila postavená ve středomořském stylu v žádané losangeleské čtvrti Beverly Glen Circle patřívala Raquel Welchové. Herečka, jež byla v 60. a 70. letech považována za jednu z nejkrásnějších žen světa, ve vile bydlela až do února 2023, kdy ve věku 82 let zemřela. Nyní se tato nádherná ...

neděle dopoledne 14/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hamás odmítl dohodu o rukojmích

Úřad izraelského premiéra Benjamina Netanjahua podle agentury Reuters oznámil, že palestinské teroristické hnutí Hamás odmítlo návrh dohody o rukojmích, které zadržuje v Pásmu Gazy po svém loňském útoku na jižní Izrael. Dokument předložili zprostředkovatelé vyjednávání mezi Izraelci a Hamásem.

neděle dopoledne 14/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Turecku se zřítila lanovka. Lidé strávili v kabinách nad propastí 23 hodin

Sloup turistické lanovky se z dosud neznámých příčin v pátek večer zřítil v tureckém letovisku Antalya. Podle webu listu HĂĽrriyet se jedna kabinka s proraženou podlahou zřítila na skálu. Jeden člověk v ní zahynul, dalších deset včetně dvou dětí se zranilo. Nad propastí uvázlo ve ...

neděle dopoledne 14/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Neznáte poschoďovou cibuli? Lepší na zahradě nemůžete mít. Naučte se ji pěstovat

Egyptská cibule, známá také pod přízviskem poschoďová, je poměrně neznámým členem rodu Allium. Tento druh je velmi odolný vůči vysokým teplotám i mrazům a v našich mírných zimách zůstává stálezelený. Jeho kulatá, dutá stébla se dají sklízet po celý rok. Cibulky chutnají podobně jako šalotka, i když ...

neděle dopoledne 14/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Luxusní oběd bez drahých surovin. Připravte si domácí bramborové noky se slaninou a houbami

Tento recept je důkazem, že skvělé jídlo nemusí být drahé ani komplikované. Pokud vás tlačí čas, můžete použít i kupované bramborové gnocchi, ale ty domácí chutnají nejlépe.

neděle dopoledne 14/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Reklama, o kterou Ford nestál. Útěk O. J. Simpsona před policií sledovaly miliony lidí

Nedávno zesnulý sportovec a herec O. J. Simpson se proslavil i svými oplétačkami se zákonem. Jeho pomalý úprk před policií v bílém Fordu Bronco sledovali lidé na ulicích i desítky milionů diváků u televizních obrazovek.

neděle dopoledne 14/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Masivní útok nebyl Íránu k ničemu. K zemi šlo 99 procent všeho, co na Izrael letělo

Mluvčí izraelských ozbrojených sil ( IDF) Daniel Hagari řekl, že izraelská protivzdušná obrana zachytila 99 procent z přibližně 300 projektilů vypálených v noci Íránem. Narazili na leteckou a technologickou převahu IDF v kombinaci se silnou bojovou koalicí, která společně zachytila ...

neděle dopoledne 14/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jeden mrtvý a tři zranění, nehodu v areálu bývalého vojenského letiště šetří kriminálka

K tragické události došlo v sobotu po 18. hodině v areálu bývalého vojenského letiště Hradčany v Ralsku na Českolipsku. Za dosud nezjištěných okolností se zde střetlo osobní vozidlo s motocyklem. Jeden člověk přišel o život. Šlo o dvaačtyřicetiletého řidiče motocyklu Yamaha.

neděle dopoledne 14/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Winnie Harlow prodává svůj dům v Los Angeles. Najdete v něm bar i vinný sklep

Kanadská supermodelka Winnie Harlow se rozhodla rozloučit se svojí půvabnou rezidencí v Tarzaně v Los Angeles. S cenou 3 695 000 dolarů a luxusním vybavením, jako jsou lázně, bar a vinný sklep, tento dům nabízí nejen pohodlí, ale i výjimečný životní styl.

neděle dopoledne 14/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Chcete vidět sekáče? Vydejte se do Brna. O víkendu jich tam bude plno

Ohánět se sekerou a poprat se s pilou, rychle porazit strom nebo uříznout kus kmene. Tohle jsou dovednosti, které se hodí v lese i na soutěži dřevorubců. Nejlepší sekáči odstartují svoji soutěž v areálu BVV Brno na veletrhu SILVA REGINA.

neděle dopoledne 14/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Milionový nápad. Nejslavnější on-line šachy ožijí ve skutečném světě

Na první pohled vypadá nová šachovnice jako jakákoliv jiná, ani plastové figurky nebudí kdovíjaké nadšení. Ve skutečnosti ale novinka zvaná ChessUp 2 povznáší tuto deskovou hru pro dva hráče na zcela novou úroveň. Díky ní totiž mohou nejslavnější on-line šachy ožít ve skutečném světě. A jak se už ...

neděle dopoledne 14/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Destrukce rekonstruovaného domu na Prostějovsku, zřítil se strop i střecha

Stavební práce se příliš nepovedly na rodinném domě v obci Obědkovice na Prostějovsku. V neděli časně ráno se jejich vlivem propadl strop a střecha. Objekt čeká zbourání. Událost se obešla bez zranění. Novinky o tom informoval mluvčí hasičů Josef Koláček.

neděle dopoledne 14/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vlastním tempem k lepšímu životu aneb Jak se chovat šetrně k planetě se selským rozumem

Člověk si vystačí s málem a hromadit předměty, které nevyužijeme, je rozmařilost. To zní velmi ušlechtile, ale kdo z nás v době konzumu odolá pokušení si sem tam nějakou tu zbytečnost pořídit? Asketicky už zkrátka žít neumíme, nicméně chovat se šetrně není zase tak těžké. Stačí použít selský ...

neděle dopoledne 14/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Policista v Utahu naháněl prase, jeho kolegyně to natáčela

Cory Cooper z policejního sboru v městečku Grantsville v americkém státě Utah zažil minulý týden dost netradiční službu. Naháněl totiž malé prasátko, zatímco kolegyně jeho snažení se smíchem natáčela z policejního auta.

neděle dopoledne 14/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KOMENTÁŘ: Íránské probuzení do reality – Alex Švamberk

Írán v noci na neděli vůbec poprvé zaútočil ze svého území na Izrael. Po opakovaných výhrůžkách tvrdou odvetou za útok na konzulát v Damašku mu nic jiného nezbývalo, aby nepůsobil, že skutek utek. Probudil se do nepříjemné reality – 99 procent z vypálených dronů, střel s plochou dráhou ...

neděle dopoledne 14/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Senioři z Tachovska zachraňují žáby. Přenesli jich pětadvacet tisíc

Úctyhodných pětadvacet tisíc žab už zachránili Jaroslava Kadavá a její partner Miroslav Salaba ze Zadního Chodova na Tachovsku. Obojživelníky na jaře přenášejí přes silnici, aby je nepřejela auta, a dávají do nedalekého rybníka.

neděle v poledne 14/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Roboti v obchodech musí mít v neděli volno, rozhodl německý soud

I roboti v supermarketech musí světit neděli. Rozhodl o tom německý soud, který tak podle listu Financial Times potvrdil staletý zákaz nedělního obchodování v zemi a přiznal robotům právo na „nedělní odpočinek“.

neděle v poledne 14/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ve Sviadnově vyrobili gigantický jeřáb. Patří mezi největší na světě

Jeřáb určený k instalaci generátorů velkých větrných turbín vyrobili ve společnosti Huisman ve Sviadnově na Frýdecko-Místecku. Jde o dosud největší jeřáb, který firma navrhla i dokončila, atakuje totiž hranici 230 metrů.

neděle v poledne 14/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

GLOSA: Knihy v každodenním provozu vyklízejí pozice

Kdysi se v dopravních prostředcích čtoucí cestující buď „schovávali“ za rozevřené noviny či časopisy, anebo v ruce drželi knihu. Jedněch i druhých nebylo málo. V každém autobuse, v každé tramvaji, tím spíš ve vlaku se na čtenáře a čtenářky tiskovin dalo narazit. Cesta pražským ranním ...

neděle v poledne 14/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Za letní dovolenou u moře si připlatíme

Už loni si Češi za zahraniční dovolené připlatili v průměru deset procent a mírně zkrátili pobyty. Se zdražením zájezdů například do oblíbeného Chorvatska musejí počítat i letos. U vzdálenějších destinací pak hrozí zdražení letenek, protože aerolinky čekají nápor.

neděle v poledne 14/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Volební preference ANO klesly

Vítězem voleb by se stalo hnutí ANO se ziskem 34,5 procenta hlasů. Občanské demokraty by volilo 16 procent lidí, Piráty 10,5 a SPD osm procent. Do Sněmovny by se dostalo hnutí STAN s podporou 6,5 procenta. Plyne to z průzkumu společnosti Kantar pro Českou televizi.

neděle odpoledne 14/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mobilní virtuální trenažer nabízí řidičům možnost vyzkoušet si dopravní zápletky všeho druhu

Vbíhající chodec do silnice, předjíždění cyklisty, průjezd složitou křižovatkou nebo kolona na dálnici jsou některé ze situací, které si lze vyzkoušet s nasazenými brýlemi pro virtuální realitu. Řidič usedne do speciálního trenažeru stejně jako za volant vozu, zapne pás, nastaví zrcátka, nasadí ...

neděle odpoledne 14/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusové testovali mezikontinentální balistickou střelu. „Vesmírná medúza“ vyděsila místní

Ruské ministerstvo obrany v pátek oznámilo, že provedlo úspěšný zkušební odpal mezikontinentální balistické střely v raketovém komplexu Kapustin Jar v jižní Astrachaňské oblasti. Zveřejnilo záběry z odpalu, o jaký typ rakety se jedná, však nesdělilo.

neděle odpoledne 14/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ve čtyřech letech ji unesla neznámá žena. Po 52 letech se setkala s bratrem

Aura Guerrerová žila až do čtyř let se svou rodinou v kolumbijském hlavním městě Bogotě. Pak ji však unesla neznámá žena a trvalo celých 52 let, než se Aura mohla setkat se svým bratrem.

neděle odpoledne 14/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Schillerová: S Okamurou ve vládě určitě nebudu

Pokud bude chtít šéf SPD Tomio Okamura do vlády s hnutím ANO, bude muset přehodnotit základní programové body svého hnutí. Tedy referendum o vystoupení z Evropské unie. Politici ANO vládní spolupráci s SPD kvůli protievropskému programu Okamurova hnutí zcela vylučují.

neděle odpoledne 14/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

S koalicí Teherán nepočítal. Je to pro něj zdrcující, zní z Izraele

Íránská operace skončila zdrcujícím neúspěchem pro Teherán, který doufal, že ukáže svou sílu po izraelském leteckém útoku na íránský konzulát v Damašku na začátku tohoto měsíce. Listu The Telegraph to řekl vysoce postavený zdroj z izraelských zpravodajských služeb, který si přál zůstat ...

neděle odpoledne 14/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Boží soudy: Pobili se jako vlci spolu a potoky krve tekly po okolu

Poctivého nepálí! Ten ho pěkně zkoupal. Za něj bych dal ruku do ohně… Určitě jste podobné rčení někdy použili. Možná ale netušíte, že jste se v tu chvíli odkazovali na středověký boží soud neboli ordál.

neděle odpoledne 14/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Po skončení války je Robert Fico za standardizaci vztahů s Ruskem

Slovenský premiér Robert Fico (Směr) v sobotu řekl, že má zájem o dobré vztahy s Ukrajinou, ale Slovensko má po ukončení války zájem na standardizaci vztahů s i Ruskou federací. Fico potvrdil, že pokud se bude projednávat otázka vstupu Ukrajiny do Severoatlantické aliance, chce dosáhnout toho, ...

neděle odpoledne 14/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mercedes-Benz modernizuje sedan EQS a přidává hvězdu na kapotu a 141centimetrový displej na palubní desku

Německá automobilka Mercedes-Benz modernizovala svůj čistě elektrický sedan nesoucí označení EQS. Model prošel změnou designu exteriéru, kde je nejviditelnější změnou nová hvězda na kapotě a přepracovaný nárazník s maskou. Výraznou modernizací prošel také interiér, který ...

neděle odpoledne 14/4/24 | zdroj: DesignMagazin.cz

Opilý muž v Táboře měl čtyři promile, sbírat ze země ho museli strážníci

Více než tři hodiny trval sobotní výjezd strážníků z Tábora, kteří směřovali k opilému muži. Ležel na schodech panelového domu a nemohl se hnout. Dechová zkouška nakonec ukázala, že má čtyři promile alkoholu.

neděle odpoledne 14/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Fiala odletěl do USA

Premiér Petr Fiala (ODS) před odletem do USA řekl, že tématem rozhovorů s americkou stranou bude i aktuální vývoj na Blízkém východě. Dodal, že tím může být ovlivněn i jeho program v USA. Český premiér má v plánu setkání s americkým prezidentem Joem Bidenem.

neděle odpoledne 14/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Babiš: S Okamurou do vlády nepůjdeme. Lže o nás a nedrží slovo

Špičky hnutí ANO odmítají budoucí vládní koalici s SPD kvůli protievropskému programu hnutí Tomia Okamury. Šéf ANO Andrej Babiš by s Okamurou do vlády nešel, protože neustále útočí na hnutí ANO.

neděle odpoledne 14/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jurečka: Minimální mzda by za pět let mohla být 27 400 korun

Minimální mzda by podle předpovědí ministerstva financí mohla v roce 2029 činit zhruba 27 400 korun. Dostat by se měla na 47 procent průměrné mzdy. V pořadu České televize Otázky Václava Moravce to v neděli řekl ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL).

neděle odpoledne 14/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Policie pátrá po mladé ženě, v noci odešla z domu s malým synem

Policie pátrá po 22leté Blance Štěpánové a jejím tříletém synovi ze Zdoňova na Náchodsku. Z domu odešli po 2. hodině ranní.

neděle v podvečer 14/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na koleje u Suchdola někdo nastražil kamení, vlaky stojí

Policie vyšetřuje nedělní událost, která se stala na trati mezi jihočeským Suchdolem nad Lužnicí a Majdalenou. Podle dosavadních informací někdo na koleje nastražil kamení. Provoz byl několik hodin přerušený.

neděle v podvečer 14/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na nádraží v Sydney se potuloval kůň. Zvažoval nástup do vlaku

Na začátku dubna překvapil lidi ve vlakové stanici na předměstí Sydney nezvyklý spolucestující. Po nástupišti totiž pobíhal kůň a v jednu chvíli se zdálo, že snad i zvažuje nástup do vlaku. Nakonec si to však rozmyslel a odešel po svých.

neděle v podvečer 14/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Schillerová odmítla prodlužování důchodového věku, Jurečka doufá v kompromis

Místopředsedkyně hnutí ANO Alena Schillerová se v neděli znovu vrátila k debatě o tom, zda se její hnutí s vládou shodne na důchodové reformě. Aktuálně je ANO proti tomu, aby se věk odchodu do penze zvyšoval, byť po schůzce na Hradě nastínil prezident Petr Pavel možnou shodu. Ministr práce ...

neděle v podvečer 14/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Medvěd u Detvy zranil dva lidi, jednoho vážně na hlavě

V neděli došlo na Slovensku k dalšímu útoku medvěda na lidi. Dva muži utrpěli zranění, když je v pohoří PoÄžana u města Detva napadl medvěd. Na místě zasahovali letečtí záchranáři i zásahový tým Státní ochrany přírody.

neděle v podvečer 14/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Katastrofa přinesla i neobyčejnou příležitost. Část Hodonína zničená tornádem povstává z trosek

V cestě ničivého tornáda, které se v červnu před třemi lety prohnalo jižní Moravou, stála i část Hodonína zvaná Bažantnice. Nebývalá přírodní katastrofa s sebou přinesla vedle nedozírných škod a bohužel i obětí na životech také nečekanou příležitost v podobě komplexní obnovy zdevastovaného ...

neděle v podvečer 14/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vy pro mě neexistujete, vicepremiér odbyl redaktora nejsledovanější slovenské televize

Stupňuje se tlak slovenské vládní koalice na média a lídři koaličních stran se měli domluvit, že ministři budou ignorovat politické debaty v televizi Markíza. Vicepremiér Tomáš Taraba (nominant Slovenské národní strany SNS) odmítl odpovědět na otázku redaktora nejsledovanější slovenské televize ...

neděle v podvečer 14/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Změnám klimatu navzdory. Uhelné elektrárny ve světě jsou na vzestupu

Přestože v Evropě a USA je výroba elektřiny z uhlí v útlumu, jinde ve světě se využívá pořád víc. Tak moc, že celková světová produkce roste. Vážně to ohrožuje cíl klimatologů zabránit globálnímu oteplení o více než 1,5 stupně Celsia v porovnání s předindustriální érou.

neděle v podvečer 14/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Režisérka filmu Club Zero Jessica Hausnerová: Strach o budoucnost planety je oprávněný

Do prestižní školy přichází lektorka takzvaného uvědomělého stravování. Kurz zdánlivě pokrokové slečny Novakové v podání Mii Wasikowské se záhy zvrhne v manipulaci se studenty, jež tíží environmentální žal a kteří si pod učitelčiným nenápadným nátlakem začnou odpírat jídlo. O tom vypráví film ...

neděle v podvečer 14/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Útok Írán zpackal po všech stránkách, řekl analytik

Írán v noci na neděli zaútočil na Izrael. Útok byl masivní, vypáleno bylo až 300 dronů a střel, ale nezpůsobily žádné ztráty: 99 procent střel zachytila protivzdušná obrana. Izraeli s obranou výrazně pomohli spojenci. Bezpečnostní analytik Milan Mikulecký a redaktor Novinek Alex Švamberk útok ...

neděle v podvečer 14/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na Dlouhé stráně půjde investice 400 milionů

Společnost ČEZ letos vynaloží na investice a opravy vodní přečerpávací elektrárny Dlouhé stráně v Jeseníkách cca 407 milionů korun, téměř čtyřikrát více než loni. Ještě o něco vyšší investice plánuje na příští rok. Souvisí to s postupnou obnovou důležitých částí turbosoustrojí, které po ...

neděle večer 14/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Izraelská armáda povolá kvůli Gaze dvě záložní brigády

Do operačních misí v Pásmu Gazy nastoupí dvě izraelské záložní brigády. Chystá se je povolat izraelská armáda s tím, že jí to pomůže v dalším zajišťování bezpečnosti židovského státu, informoval web The Times of Israel.

neděle večer 14/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ředitel kanadské laboratoře místo testů DNA odhadoval otcovství od stolu

Kanadská DNA laboratoř Viaguard Accu-Metrics používala v testech rodičovství chybné metody. Odhalila to kanadská televizní stanice CBC. Testy, které ředitel laboratoře vědomě vyhodnocoval chybně, často na základě odhadu, poskytovala laboratoř asi deset let. Podle bývalých zaměstnankyň někdy ...

neděle večer 14/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kvůli rakovině přišel o zrak, teď nevidomý plavec z Tachovska dobývá sportovní svět

Je mu teprve šestnáct let, ale sbírá jednu medaili za druhou. Nevidomý plavec David Kratochvíl z Halže na Tachovsku teď dostal cenu pro nejlepšího sportovce Českého paralympijského výboru. Vedle intenzivních tréninků zvládá studium na gymnáziu.

neděle večer 14/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ve Vítkovicích hořela střecha výrobní haly

Rozsáhlý požár zachvátil v neděli odpoledne střechu výrobní haly společnosti Vítkovice Steel v ostravské městské části Vítkovice. Na místo bylo postupně povoláno dvanáct jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů. Novinky o tom informoval mluvčí hasičů Lukáš Popp.

neděle večer 14/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Plzeňském kraji zachraňují ohrožené sýčky. Pro sovy vytvořili i seznamku

Skupina odborníků a dobrovolníků z Plzeňského kraje zachraňuje kriticky ohroženého sýčka obecného. Pomocí seznamky dává dohromady vhodné dvojice. Ty pak umisťuje do aklimatizačních voliér, kde ptáci odchovají mláďata. Do volné přírody se dostávají až celé rodiny.

neděle večer 14/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Gutteres: Íránský útok dostal Blízký východ na pokraj katastrofy

Íránský útok na Izrael dostal Blízký východ na pokraj katastrofy, lidé v regionu čelí skutečné hrozbě ničivého konfliktu, řekl na úvod dnešního jednání Rady bezpečnosti OSN generální tajemník světové organizace António Guterres. Situace si podle něj žádá maximální zdrženlivost.

neděle v noci 14/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Olomouc oslavila tvarůžky

Syrečky se v hanáckých chalupách vyráběly dříve, než Kolumbus objevil Ameriku. V oblibě jsou pořád a o víkendu jim v Olomouci uspořádali oslavu. Již posedmé. Tvarůžkový festival přilákal v sobotu i neděli do centra města tisíce lidí. Ochutnat mohli i speciality od špičkových šéfkuchařů.

neděle v noci 14/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (19.5., 18.5., 17.5., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (květen 2024)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (duben 2024)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2024 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru