Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 16. duben 2024
středa 22. 5. 2024, 1:22

archiv zpráv pro 16. duben 2024

Máte zkušenosti s bydlením v zahraničí? Pošlete nám svůj příběh

Bydlení v Česku s sebou nese plno nástrah: hádky se sousedy, trápení s řemeslníky, drahé energie, nájmy i byty. Ale jaké je to jinde? To nám nejlépe zprostředkují našinci, kteří v cizině bydlí či bydleli. Jejich příspěvky přinášíme v seriálu Češi v zahraničí.

úterý v noci 16/4/24 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Byt si šikovná žena proměnila i bez bourání, stačily jí dobré nápady

Karolina je manažerkou v obchodě s interiérovým vybavením. Bez větších stavebních zásahů, s pomocí barev, nábytku a doplňků, které má „po ruce“, proměnila byt v padesát let starém činžovním domě.

úterý v noci 16/4/24 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Chrášťany se ve smlouvě s kasiny zavázaly nepřijmout vyhlášku proti hazardu

Obec Chrášťany v okrese Praha-západ nemá deset let vydat vyhlášku, která by omezila provoz dvou kasin, která sem chtějí umístit dvě firmy. Ustanovení obsahuje v březnu obcí uzavřená smlouva o spolupráci s firmami.

úterý v noci 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Týden po policejní razii se v Liberci rozpadla koalice a vznikla nová bez ODS

ODS už v Liberci není součástí vládnoucí koalice. Koaliční partneři, tedy Starostové pro Liberecký kraj společně s TOP 09 a KDU-ČSL, ANO a Piráti, vypověděli koaliční smlouvu a domluvili se, že dál povládnou bez ODS.

úterý v noci 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Grilování, pivo, víno, chřest, Malá Hanoj. Víkend nabídne spousty kulinářských zážitků, tady jsou tipy

Třetí dubnový víkend nabídne celou řadu gastronomických zážitků, z nichž si vybere každý podle své chuti. Zvítězí u vás grilované lahůdky, pivní degustace, festival vína a delikates, nebo vietnamské speciality?

úterý v noci 16/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Pozor na nebezpečné kuchyně. S tímto checklistem odhalíte vady i podvody prodejců

Zdravá kuchyně není jen o používání čerstvých surovin. Aby bylo možné garantovat bezpečnost a zdravotní nezávadnost kuchyňského nábytku a spotřebičů, představil Institut zdravého bydlení (IZB) „Checklist zdravé kuchyně“, který spotřebitelům poslouží jako komplexní průvodce pro výběr kuchyní.

úterý v noci 16/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Dopřejte placatým čumáčkům život bez infekce. Poradíme vám, jak správně pečovat o psí vrásky

Teplé měsíce mohou být pro psy s hlubokými vráskami zvláště náročné, protože se jim záhyby mohou snadno zapařit a tvořit se v nich plísně. Jak udržet vrásky vašeho psa čisté a zdravé, abyste předešli infekcím a zajistili svým čtyřnohým miláčkům pohodu během teplých dnů? Poradíme vám.

úterý v noci 16/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Historický byt v centru Opavy prošel citlivou rekonstrukcí. Teď nabízí krásné podkrovní bydlení

Historický byt v centru Opavy prošel kompletní rekonstrukcí, ale neztratil nic ze své osobitosti. Díky citlivému přístupu majitelů a designérky se proměnil v moderní interiér, v němž stále vládne původní genius loci.

úterý v noci 16/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Představujeme nejlepší interiéry v České republice. Tyhle jsou nejhezčí

Stěhujete se? Chystáte se na změnu svého domova? Celého, nebo jedné místnosti? Pak vám kápne do noty nová soutěž, která je skrz naskrz prošpikovaná interiéry. Soukromými i veřejnými. A od našinců, Čechů a Moravanů, takže z domova.

úterý v noci 16/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Svíčkovec kvete neuvěřitelně dlouho. Do zahrady vnáší lehkost a jemný půvab

Vířivé tanečky růžovobílých květů na koncích dlouhých štíhlých stonků, tak lze definovat vzhled půvabného svíčkovce. Jde o nenáročnou trvalku, která naplní zahradu jemnou elegancí od jara do podzimu. Naučte se ji pěstovat.

úterý v noci 16/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

VIDEO: Upečte si domácí jablečné taštičky z jogurtového těsta. Budou vám mizet pod rukama

Jablečné taštičky jsou mini verzí tradičního štrúdlu, populární jsou také ve smažené podobě jako fastfoodové občerstvení. Tato varianta z jogurtového těsta je zdravější, méně tučná a chutná naprosto skvěle.

úterý v noci 16/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Telefonní novinky: Skládací displeje a AI vám společně s prsteny změní život

Začátkem každého roku předvádějí výrobci telefonů na největších světových veletrzích aktuální novinky a testují zájem o netradiční nápady pro další roky. A odolat lákání nových a vylepšených nejvěrnějších přátel člověka 21. století je pokaždé neskonale těžké. Představujeme vám tři hlavní trendy ...

úterý v noci 16/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Fiala v USA ocenil medailí dceru Milady Horákové

Na setkání s českými krajany na ambasádu ve Washingtonu zamířil premiér Petr Fiala (ODS) hned ze své schůzky s americkým prezidentem Joem Bidenem v Bílém domě. Mezi množstvím hostů, včetně byznysmenů či českých vojáků ze základny v Norfolku, nechyběla ani Jana Kánská, dcera Milady Horákové ...

úterý v noci 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kdy sázet brambory? Naučte se tento postup a váš úspěch je zaručen

Sklízení vlastních brambor udělá radost každému zahrádkáři. Víte ale, kdy sázet brambory, aby byla vaše úroda kvalitní a bohatá? Ať už sázíte na velkém poli, nebo na malém záhonu, při dodržení následujících rad neuděláte chybu.

úterý v noci 16/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Videonávod: Podívejte se na správný postup izolace podlahy již zaklopené

Podívejte se na správný postup pro izolaci podlahy již zaklopené. Můžete jej využít při stavbě i rekonstrukci budovy.

úterý v noci 16/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Realitní okénko: Vady nemovitosti a co se s nimi dá dělat? Tohle radí experti

Máte za sebou dobrodružství nákupu nemovitosti. Dumáte, jak zvládat souběh splácení hypotéky a financování rekonstrukce, a ejhle, na zahradě jako další komplikaci objevíte třeba zakopanou původní eternitovou střešní krytinu s azbestem. Stavebních problémů zejména u starých domů může číhat bezpočet. ...

úterý v noci 16/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Zaměstnanci chtějí do penze v 60 letech, jenže plány vlády jsou jiné

Za adekvátní věkovou hranici pro odchod do důchodu považují zaměstnanci věk 60 až 61 let. A to i s ohledem na stav české ekonomiky a průměrnou délku života. Shodují se na tom napříč všemi věkovými kategoriemi, od těch nejmladších až po ty nejstarší.

úterý ráno 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Syndrom prázdné židle aneb Jak nepodlehnout osamělosti

Vyrovnat se se ztrátou blízkého člověka či rozvodem po x letech manželství není vůbec nic snadného. V souvislosti se všemi pocity, které v těchto okamžicích lidé prožívají, odborníci hovoří o tzv. syndromu prázdné židle. Jedná se o bolestivý proces, uvědomění si, že už nic nebude jako dřív, ...

úterý ráno 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Popadané stromy zastavily vlaky u Prahy

Provoz vlaků na železniční trati Praha–Benešov v úseku mezi Čerčany a Benešovem zastavily popadané stromy, poničily i trakční vedení. České dráhy (ČD) zavedly náhradní autobusovou dopravu, omezení předpokládají do 12:30. Vyplývá to z informací na webu ČD.

úterý ráno 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na Ukrajině tak špatně ještě nebylo, tvrdí polský veterán

Na Ukrajině to takhle špatně ještě nevypadalo a to je zlá zpráva pro nás všechny. Nedbalost na straně neustále váhajícího Západu je katastrofální. Ukrajinské armádě hrozí porážka, varoval v rozhovoru pro server wp.pl polský penzionovaný generál Waldemar Skrzypczak.

úterý ráno 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dasha: U MIG 21 holky patří pod pódium

Svým zpěvem na koncertech nejen se skupinou Moondance Orchestra těší posluchače. A to i při přímých přenosech taneční soutěže StarDance. Její hlas mohou lidé slyšet také na rozhlasové Dvojce, kde provází hudebním pořadem Evergreen. Nyní zní i v seriálu. Zpěvačka Dasha totiž nazpívala titulní ...

úterý ráno 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Štědré dávky a žádné postihy. Němcům pijí krev dlouhodobě nezaměstnaní

Německo se potýká s nedostatkem pracovníků v mnoha oborech, současně ale přes 1,5 milionu lidí patří do skupiny dlouhodobě nezaměstnaných, píše deník Bild. Sociální dávky pobírají déle než pět let. Nejvíce dlouhodobě nezaměstnaných vykazuje hlavní město Německa Berlín.

úterý ráno 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Policisté zatkli kurýra, hamburgery pak doručili sami

Policisté v anglickém městě Ipswich si v úterý při pochůzce všimli kurýra, jehož podoba odpovídala hledanému muži. Když se jejich podezření potvrdilo, na místě jej zatkli, ale pak ještě také doručili jeho poslední zásilku.

úterý ráno 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Chcete zjistit cukr v krvi a bojíte se k lékaři? Zajděte do lékárny na preventivní test

Máte velkou žízeň? Chodíte často na malou? A zhubli jste, i když se vůbec nesnažíte? To jsou některé z příznaků cukrovky. Už na nic nečekejte a jděte se otestovat alespoň do lékárny.

úterý ráno 16/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

RECENZE: Skupina Trocha Klidu našla styl i tempo

Po poslechu druhé desky šumperské poprockové skupiny Trocha Klidu se snadno a rychle dostaví pocit, že máme co do činění s partou takříkajíc hotovou. Důvodem může být, že trojice je na scéně deset let, což už je doba, jež člověku nějaké ty zkušenosti v oblasti, kterou se rozhodl zabývat, nabrat ...

úterý ráno 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Johnson chce o pomoci Izraeli a Ukrajině hlasovat odděleně

Americká Sněmovna reprezentantů bude tento týden projednávat balíky finanční pomoci Izraeli a Ukrajině jako samostatné zákony. Hlasovat by o nich zákonodárci mohli do konce týdne, uvedl v pondělí republikánský předseda Sněmovny reprezentantů Mike Johnson. Demokraté v čele s prezidentem Joem ...

úterý ráno 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ruský soud vzácně přiznal odškodné pozůstalým po oběti policejního mučení

Ruský soud nařídil vyplatit odškodné ve výši 3,8 milionu rublů (asi 943 tisíc Kč) příbuzným mladého muže, který před sedmi lety spáchal sebevraždu poté, co jej mučili v policejní cele ve snaze donutit ho k falešnému doznání, uvedla agentura Reuters s odvoláním na skupinu ruských ochránců ...

úterý ráno 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Peugeot 208 mohl být i kabriolet, utajovaný prototyp s látkovou střechou vypadá skvěle

Stylový kabriolet se začal rodit bez souhlasu představenstva značky již v roce 2007 a dodnes vypadá skvěle, přednost ale dostal levnější konkurent z dílny DS.

úterý ráno 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dvojici domů propojuje přístavba se střechou krytou skleněnými taškami

Majitelé rodinného domu v brazilském městě Campos do JordĂŁo, který na parcele doplňoval ještě menší domek, se rozhodli pro přístavbu. Pod zajímavým řešením využívajícím jako střešní krytinu skleněné tašky je podepsán místní ateliér VAGA Architecture.

úterý ráno 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pojistit můžete i svoji zahradu. Váš altán, bazén a vybavení tak budou v klidu

Zahrada je místem odpočinku. A aby byla tato oáza klidu chráněna před nepředvídatelnými událostmi, je důležité ji správně pojistit. Pojďte se podívat, jak na to a co všechno musíte vzít v úvahu.

úterý ráno 16/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Jordánsko kvůli odražení íránského útoku vpustilo Izraelce do svého vzdušného prostoru

Jordánsko v neděli nejen samo ničilo drony, které na Izrael vyslal Írán, ale také umožnilo izraelským pilotům působit v jordánském vzdušném prostoru. Uvedla to stanice NBC s odvoláním na představitele izraelského letectva.

úterý ráno 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V práci zachraňují životy, po ní trénují na extrémní závod. O českých hasičích vznikl dokument

V práci si často sahají na dno svých sil, když zachraňují lidské životy a majetky. Ve svém osobním volnu si ale moc neodpočinou, protože trénují na jeden z nejextrémnějších vytrvalostních závodů v Česku. Nyní o skupině tří mužů z Hasičského záchranného sboru (HZS) Moravskoslezského kraje ...

úterý ráno 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nejslavnější florentský most čeká rozsáhlá rekonstrukce. Obnoví ho do původní krásy

Během sedmi století přihlížel florentský most Vecchio mnoha dramatickým událostem. Přežil povodně, požáry i nacistickou invazi. Teď slavnou památku čeká náročná několikaletá rekonstrukce, během níž bude obnovena do původní krásy. Vyjde odhadem na dva miliony eur (přes 50 milionů korun).

úterý ráno 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Velvyslanec Stašek: Ukrajina bude pro Fialu v Kongresu klíčové téma. Doufáme, že pomoc projde

Český velvyslanec ve Washingtonu Miloslav Stašek byl součástí týmu, který se po boku premiéra Petra Fialy zúčastnil pondělního jednání s americkým prezidentem Joem Bidenem v Bílém domě. Před úterním setkáním premiéra se členy Kongresu Novinkám také řekl, že Praha velmi usilovala o to, aby se ...

úterý ráno 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Brusel Slovensku pohrozil, že nedostane miliardy eur z plánu obnovy

Evropská komise (EK) zaslala slovenské vládě varovný dopis, v němž upozornila na možnost zastavení čerpání peněz z plánu obnovy kvůli rozsáhlým změnám v trestním právu, které prosadila vládní koalice vedená stranou Směr premiéra Roberta Fica. Informoval o tom Denník N s tím, že plán obnovy ...

úterý ráno 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Startuje gigantický Milano Design Week s velkým programem na výstavišti i v centru města

Až do neděle je možné v italském Miláně, které se opět po roce na týden stalo světovým centrem designu, navštívit soubor akcí neoficiálně označovaný jako Milano Design Week 2024. Hlavní akcí, která začíná v úterý je veletrh nábytku Salone del Mobile ...

úterý dopoledne 16/4/24 | zdroj: DesignMagazin.cz

Strážník zamkl služebnu a běžel zachraňovat seniora. Už mu však nepomohl ani on, ani záchranka

K záchraně života 68letého muže, který zkolaboval, vyrazil v neděli dopoledne strážník v Krnově. Jeho snaha, stejně jako resuscitace přivolanými záchranáři, však nakonec přišla vniveč, senior zemřel.

úterý dopoledne 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Praha 8 získala část pozůstalosti po Arnoštu Lustigovi. Můžete poležet na jeho gauči, posedět u psacího stroje

Poležet na stejném gauči, kde si hověl spisovatel Arnošt Lustig, nebo posedět u jeho psacího stroje Urania, na kterém tvořil svoje díla, můžou návštěvníci komunitního a reuse centra Libre, které Praha 8 otevírá 17. dubna v Libni.

úterý dopoledne 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Matka manipuluje dceru proti otci a ignoruje rozhodnutí soudu. Dostala za to pokutu 50 tisíc

Do naprosto vyhrocené situace, ze které se bude jen těžko hledat východisko, se dostal spor rodičů dvanáctileté dívky z Olomoucka. Po rozchodu začala matka podle soudu dceru manipulovat proti otci, dívka jej začala odmítat, a dokonce hrozila skokem z okna, než aby za otcem šla na krátké ...

úterý dopoledne 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Alfa Romeo ustoupila politickému tlaku a přejmenovala auto týden po premiéře

Italská automobilka Alfa Romeo jen týden po premiéře rozhodla o přejmenování malého crossoveru Milano na Junior. Ustoupila tak tlaku italské vlády v čele s ministrem ekonomického rozvoje Adolfem Ursem.

úterý dopoledne 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kocour se před vysavačem schoval do komína, museli jej vyprostit hasiči

Vedle nejrůznějších sprejů se k největším kocouřím nepřátelům řadí také vysavače. To potvrdil i londýnský kocour Oreo, který se před jedním takovým pekelným strojem běžel schovat do komína.

úterý dopoledne 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Odbory pošlou stížnost do Bruselu, zvažují i demonstraci

Trnem v oku je odborům vládní novela zákoníku práce, která ve firmách zruší zaručené úrovně mezd. Odbory proto pošlou stížnost na Českou republiku k Evropské komisi v Bruselu. Chystají se i protestovat.

úterý dopoledne 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Fráze, která dokáže zničit jakýkoli vztah

Podpora při zvládání těžkých úkolů nebo situací bývá ve vztazích obecně prospěšná. Jenže i z ní se může stát lehce dvousečná zbraň, která místo pomoci uškodí. Jedním příkladem za mnohé může být věta: „Neboj, to zvládneme.“

úterý dopoledne 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hotely už jsou zase v kurzu, míří do nich miliardové investice

Hotelový trh v Praze i dalších českých městech ožívá. Roste obsazenost pokojů i částky, které hoteliéři od hostů utrží. Lepšící se kondice sektoru, který během covidové pandemie patřil k nejhorším v Evropě, si začínají všímat také investoři.

úterý dopoledne 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KEMEL: Medvědí mír

Medvěde, popiš mi ještě jednou svou představu o míru v lese. Slibuju, že se už nebudu smát…

úterý dopoledne 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Plot chrání dům a dotváří jeho image

Při výběru plotu definujeme svá očekávání. Chceme, aby izoloval hluk z ulice a bránil cizím osobám vstoupit na pozemek? Nebo stačí, když vymezí hranice soukromí a nabídne pohled do zahrady? Představíme vám možnosti, jak se dá ohraničení pozemku a míra soukromí vyřešit.

úterý dopoledne 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Integrace v německých školách selhala, přiznali politici. Realita je horší, všichni se bojí říct pravdu, míní expert

Princip multikultury v německých školách selhal, přiznala Karin Prienová (CDU), ministryně školství spolkové země Šlesvicko-Holštýnsko. Násilí mezi studenty je podstatně horší, než vedení škol a politici přiznávají, varuje kouč prevence Carsten Stahl. Podle jeho slov problém zamlčují ze strachu ...

úterý dopoledne 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Operace prsou vrátila mladé mamince zdravé sebevědomí

Cítit se opět ve svém těle dobře a sebevědomě. Přesně to je ten důvod, proč mnohé ženy vyhledají pomoc plastických chirurgů. Nejinak tomu bylo u paní Aleny (27), která byla sice svému tělu vděčná za dvě zdravé děti, ale kojení druhého syna se značně podepsalo na jejím dekoltu a také sebevědomí. ...

úterý dopoledne 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Popadané stromy, železniční nehody. Hasiči měli desítky výjezdů kvůli vichru

Stromy zlámané a popadané vlivem silného větru likvidovali hasiči v noci na úterý v několika krajích. Řešili desítky událostí, ve dvou případech do stromů vrazily vlaky.

úterý dopoledne 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Muž zavraždil družku v domě u Dačic a pak se jel udat

Šestašedesátiletý muž zavraždil o víkendu v domě v malé vesničce u Dačic na Jindřichohradecku svoji o pět let mladší družku. Pak se odjel udat do Brna. Pravděpodobně zaútočil nožem a několikrát ji bodl. Policisté ho zadrželi a čeká na rozhodnutí o vazbě, hrozí mu až osmnáct let vězení.

úterý dopoledne 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Německý europoslanec Pieper nenastoupí na post zmocněnce. Ožívá šance pro Dlabajovou

Německý europoslanec Markus Pieper rezignoval několik hodin před svým nástupem na vlivný post zmocněnce pro malé a střední podniky, napsal bruselský server Politico. Piepera vybrala předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová, její volba vzbudila značné kontroverze. Podle médií totiž byla ...

úterý dopoledne 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Symbol Kodaně je v plamenech. Hoří historická budova burzy

Symbol Kodaně, historická budova burzy je v plamenech. Věž stavby se už zřítila, píše web týdeníku Focus. Z budovy se valí hustý kouř a šlehají z ní vysoké plameny. Příčina požáru je zatím nejasná, okolí je uzavřené.

úterý dopoledne 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Čína neodsoudila íránský útok na Izrael

Čína sice vyzývá Írán a Izrael, aby se zdržely eskalace napětí, útok islámské republiky na židovský stát ale neodsoudila. Íránské vysvětlení, že šlo o „uplatnění práva na sebeobranu“, vzala Čína na vědomí, uvedla stanice CNN s odvoláním na vyjádření čínského ministerstva zahraničí.

úterý dopoledne 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Čínská ekonomika ve čtvrtletí stoupla více, než se čekalo

Čínská ekonomika vzrostla v prvním čtvrtletí o 5,3 procenta, ukazují data čínského statistického úřadu. To předčilo odhady analytiků, kteří počítali s růstem hrubého domácího produktu (HDP) o 4,6 procenta. Nicméně řada jiných ekonomických dat za březen (investice do nemovitostí, maloobchodní ...

úterý dopoledne 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

USA nebudou chránit ukrajinský vzdušný prostor, na rozdíl od izraelského. Je to jiný konflikt, řekl Kirby

Spojené státy nebudou chránit ukrajinský vzdušný prostor před ruskými drony, střelami nebo raketami, jako tomu bylo pří íránském útoku na Izrael, do jehož obrany se kromě USA zapojila také Velká Británie nebo Francie. Podle bezpečnostního mluvčího Bílého domu Johna Kirbyho se totiž jedná o dva ...

úterý dopoledne 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vandalové v americké rezervaci zničili prastarý pískovcový útvar. Jen tak pro zábavu

Tři turisté zničili v americké rekreační oblasti Lake Mead prastarý skalní útvar. Nešlo o nehodu, ale o zcela záměrný čin, dva muže a jednu dívku se totiž podařilo zachytit na kameru. Správa rezervace proto žádá veřejnost o pomoc s identifikací vandalů, kterým v případě zadržení hrozí právní ...

úterý dopoledne 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Avast nesouhlasí s pokutou 351 milionů

Bezpečnostní počítačová firma Avast nesouhlasí s pokutou 351 milionů korun od Úřadu pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) a zvažuje další kroky včetně správní žaloby. Rekordní pokuta se týká předávání neanonymizovaných údajů o zhruba 100 milionech uživatelů dceřiné společnosti Avastu Jumpshot. ...

úterý dopoledne 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Část vojáků nezvládá fyzické testy

Představa, že správný voják musí být silný a vytrvalý, dostává trhliny. S fyzickou zdatností mají problém nejen zájemci o vstup do armády, ale i samotní vojáci. Čtvrtina z nich buď vůbec, nebo jen dostatečně splňuje předepsané požadavky. Armáda proto chce změnit vyhlášku o služebním hodnocení ...

úterý dopoledne 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Německá policie odstartovala „radarový maraton“

Řidiči by si tento týden při cestě po Německu měli dávat obzvlášť pozor na dodržování dopravních předpisů. Policie v sousední zemi v pondělí spustila akci pod názvem „radarový maraton“, jejíž podstata spočívá v intenzivnějším měření rychlosti motorových vozidel oproti běžnému režimu.

úterý dopoledne 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Sydney útočil nožem 16letý muslim, terorista s kriminální minulostí

Podezřelým z pondělního útoku nožem v australském kostele nedaleko Sydney, během něhož došlo k pobodání čtyř lidí včetně biskupa a kněze, je 16letý mladík, který mluví arabsky a nedávno konvertoval k islámu. Informuje o tom australský list News.com.au, podle něhož úřady útok vyšetřují jako ...

úterý dopoledne 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Benzín ještě zdraží, pak půjdou ceny dolů

Sobotní raketový a dronový útok Íránu na Izrael vyvolal obavy z růstu cen ropy a následného dopadu do plateb za benzín a naftu u čerpacích stanic. Vzhledem k rychlému uklidnění konfliktu však ropa na světových trzích reagovala opačným směrem a v dlouhodobějším měřítku tak pohonné hmoty i v ...

úterý dopoledne 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Slováci chtějí, aby vláda urovnala vztahy s Českou republikou

Až sedmdesát procent obyvatel Slovenské republiky vyjádřila přesvědčení, že slovenská vláda by se měla snažit o urovnání vztahů s Českou republikou. Jsou mezi nimi i voliči současné vládní koalice. Opačného názoru je 17 procent lidí, ostatní se nevyjádřili.

úterý dopoledne 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Inspektory MAAE v Íránu raději nepustili do práce. Bojí se izraelské odvety

Inspektoři MAAE v Íránu zůstali v pondělí doma ve strachu z izraelské odvety. Generální ředitel Mezinárodní agentury pro atomovou energii Rafael Grossi (MAAE) dal najevo obavy, že by Izrael mohl odpovědět na raketový útok z Íránu úderem na íránská jaderná zařízení. Američtí představitelé jsou ...

úterý dopoledne 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ubodal milenku devíti ranami, aby netrpěla. Soud mu potvrdil 14 let

Čtrnáct let ve vězení bude pykat šestašedesátiletý Ladislav Ubl, který loni na Rokycansku devíti ranami ubodal svou milenku. Ubl neuspěl v úterý u Vrchního soudu v Praze se svým odvoláním proti únorovému verdiktu plzeňského soudu. Muž se k činu přiznal, odmítl ale, že by se na vraždu chystal.

úterý dopoledne 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusové verbují vojáky do Afrického sboru. Pošlou je ale bránit Bělgorodskou oblast

Ruské jednotky bývalé Wagnerovy skupiny se do Afrického sboru pokoušejí naverbovat nové vojáky, které posléze pošlou bránit ruskou Bělgorodskou oblast, jež je pravidelně ostřelována Ukrajinou. S odkazem na vysoce postavený zdroj z Ruské federace o tom informuje americký Institut pro studium ...

úterý dopoledne 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Méně známé pobřeží Mexika a Bahrajn budou novými exotickými lákadly na charterových letech

Na úterní tiskové konferenci v Praze oznámila cestovní skupina DER Touristik své plány pro následující zimní sezonu. Výrazně rozšiřuje seznam exotických destinací, kam budou její cestovní kanceláře vypravovat klienty v zimě charterovými lety.

úterý dopoledne 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Prezident Pavel si oblékl zástěru, na Kroměřížsku ohýbal nábytek

V zástěře a pracovních rukavicích zahájil v úterý prezident Petr Pavel dvoudenní návštěvu Zlínského kraje. Hned ráno zavítal k vyhlášenému výrobci ohýbaných židlí, do společnosti TON v Bystřici pod Hostýnem.

úterý dopoledne 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ženy v Petrohradu manipulovaly volby. Prokuratura označila video za podvrh

Vyšetřovatelé, kteří měli přezkoumat video, na němž se dvě členky pátého volebního okrsku během březnových prezidentských voleb v Rusku vplížily do volební místnosti a vhazovaly do urny ve velkém lístky a poté ji vleže nakláněly, aby se obsah promísil, neshledali žádná pochybení. Informuje ...

úterý dopoledne 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Samsung dostane od USA finanční injekci 152 miliard korun

Finanční injekci ve výši 6,4 miliardy dolarů, tedy v přepočtu zhruba 152,2 miliardy korun, dostane společnost Samsung od USA. Jihokorejský elektronický gigant díky tomu bude moci rozšířit svou výrobní kapacitu ve státě Texas. Oznámilo to americké ministerstvo obchodu s tím, že investice pomůže ...

úterý dopoledne 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nedonošenou dceru chtěla mít u sebe, začala proto šít tulicí bundy a v podnikání se jí daří

Ke kontaktnímu rodičovství a následně i podnikání v oblasti módy přivedly Petru Orságovou (41) z Horní Suché na Karvinsku těžkosti spojené s předčasně narozenou dcerou.

úterý v poledne 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Začaly přijímačky na víceletá gymnázia, počet uchazečů vzrostl

V úterý začaly jednotné přijímací zkoušky na šestiletá a osmiletá gymnázia, druhý termín je vypsán na středu. Na osmiletá gymnázia se může z hlediska kapacity dostat asi polovina přihlášených, u šestiletých je to asi třetina. Zájem je meziročně vyšší, o osmiletá gymnázia se uchází asi ...

úterý v poledne 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Posekáte trávu a lépe se vám uklízí sníh. Na Šumavě napadly tři centimetry

Po předčasném létě, kdy teploty šplhaly i přes třicet stupňů Celsia, napadl v noci na úterý na Šumavě sníh. Bílo bylo dopoledne například na Kvildě, kde se držel ještě v jedenáct hodin dopoledne.

úterý v poledne 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Umělá inteligence natočila romantickou komedii. Představuje se trailer

Mezi důležité požadavky loňských stávek scenáristů ve Spojených státech patřilo omezení využívání umělé inteligence ve filmovém průmyslu. Mnoho z nich se obává, že jim v budoucnu vezme práci. Obavy jsou to silné, nicméně zdá se, že zástupci filmového světa zatím mohou klidně spát.

úterý v poledne 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hamás stupňuje vydírání. Je překážkou příměří, zní z USA

Teroristické hnutí Hamás odmítlo všechny body návrhu o propuštění rukojmí výměnou za vězně. Ve svém protinávrhu nabízí propuštění pouhých dvaceti rukojmí starších 50 let za vyšší počet palestinských vězňů v izraelských věznicích, a to až po šesti týdnech trvání příměří. Americké ministerstvo ...

úterý v poledne 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Fico odmítá nový migrační pakt

Slovenský premiér Robert Fico (Směr) v úterý odmítl migrační plán Evropské unie a chce nabádat všechny poslance vládní koalice, aby nikdy nesouhlasili s paktem o azylu a migraci. Vzhledem k tomu, že se jedná o nařízení EU, ratifikace v národním parlamentu nemá vliv na vstup normy ...

úterý v poledne 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Firma z Turnova zkoušela vyvézt vrtné hlavice do Pákistánu, ruská jednatelka dostala podmínku

Dvakrát se pokusila turnovská společnost NRB – New Rock Bits vyvézt bez povolení 184 vrtných hlavic do Pákistánu. Firma tak jednala přesto, že hlavice spadají pod zboží dvojího užití, neboť je lze využít i při výrobě zbraní. Jednatelku ruského původu Irinu Iščukovou brněnský krajský soud ...

úterý v poledne 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Milenka mu dala košem, tak ji brutálně zavraždil. Soud se neslitoval a potvrdil mu 17 let

Po třech měsících vztahu mu milenka dala košem. Neunesl to a brutálně ji zavraždil. Krajský soud v Brně za to Srba Stefana Stevanoviče (29) letos v lednu poslal na 17 let za mříže. Ten přiznal vinu, trest se mu zdál ale příliš přísný, a tak se proti jeho výši odvolal. Vrchní soud v Olomouci ...

úterý v poledne 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Většina věřitelů Liberty schválila restrukturalizační plán, ten největší ale nesouhlasí

Věřitelé huti Liberty Ostrava dali zelenou restrukturalizačnímu plánu podniku. Tvrdí to alespoň vedení společnosti. Podle něj hlasovalo pro návrh do pondělní půlnoci více než 90 procent věřitelů, překonali tak hranici 75 procent požadovanou v rámci preventivní restrukturalizace. Rozhodnutí ale ...

úterý v poledne 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Aplikace k Portálu občana připomene i výměnu dokladů

Zjistit blížící se konec platnosti řidičského průkazu a zažádat si hned o nový půjde brzy rovnou z mobilního telefonu. Umožní to nová aplikace Portál občana, která bude funkční tento týden. Lidé s ní vyřídí různé úřední výpisy nebo zprávy z datové schránky.

úterý odpoledne 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kauza Dozimetr: Policie navrhla poslat k soudu tři firmy

Policisté navrhli obžalovat další tři firmy v souvislosti s kauzou Dozimetr. O vývoji v případu informovala Česká televize (ČT) s odkazem na dozorujícího státního zástupce Adama Borgulu s tím, že se jedná o dodavatelské společnosti, ve kterých figurovali nebo figurují obvinění z hlavní ...

úterý odpoledne 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Restaurace dál šponují ceny. Potraviny přitom zlevňují

Ceny většiny základních potravin se po mimořádných nárůstech z posledních let snížily. Na druhou stranu v hospodách a kavárnách si Češi proti loňsku v průměru připlatí o více než osm procent.

úterý odpoledne 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

FOTO: České zlato. Začala sklizeň chřestu

V Hostíně u Vojkovic začala sezona chřestu. Na farmě nedaleko Mělníka sklízejí několik tun tohoto „bílého zlata“ denně. Tato zázračná potravina je známá již více než 5000 let a je oblíbená na celém světě. Na trhu je možné setkat se s bílým, zeleným a fialovým chřestem.

úterý odpoledne 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Británii omylem rozvedli nesprávné manželství, soud to odmítá napravit

Známá londýnská právnická firma specializující se na rozvody udělala chybu při práci s online systémem, jejímž důsledkem byl rozvod jiného manželství, než jaký byl původně záměr. A přestože zúčastnění volali po nápravě, soud jejich žádosti nevyhověl.

úterý odpoledne 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vydírání členů výběrové komise k metru D prověřuje policie

Podezření z vydírání kolem stavby druhého úseku metra D prověřuje policie po trestním oznámení Dopravního podniku (DP). Některým členům komise, která hodnotí tendr, přišel anonymní nátlakový e-mail s výhrůžkou, ať nevylučují určité soutěžící firmy.

úterý odpoledne 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak oživit interiér v boho stylu? Zvolte pestrobarevné, ručně malované kousky v lidovém duchu

Pro boho styl jsou typické přírodní barvy i tóny. Navzdory tomu, že působí velmi vkusně a nadčasově, mohou být i celkem nudné a fádní. Abyste tomuto stylu dodali trochu na živosti a originalitě, vyplatí se zvolit několik výrazných barevných prvků, které celý interiér oživí. A k tomuto účelu ...

úterý odpoledne 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ruskou režisérku a dramaturgyni, stíhané kvůli „extremistické“ hře, zařadili na seznam teroristů

Ruské úřady zapsaly ruskou divadelní režisérku Jevgeniji Berkovičovou a dramaturgyni Světlanu Petrijčukovou na seznam teroristů a extremistů. Informoval o tom list Nastojaščeje vremja. Režisérka a dramaturgyně jsou už téměř rok ve vazbě. Stíhány jsou kvůli své hře pojednávající o ženách, které ...

úterý odpoledne 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Příliš mnoho elektroaut a tepelných čerpadel. V německém Oranienburgu kolabuje elektrická síť

Přibývání tepelných čerpadel a zvýšení počtu elektrických aut dovedly německé rychle rostoucí město Oranienburg ke kolapsu elektrické sítě, píše web týdeníku Focus. Odborníci varují, že je to začátek dominového efektu, a totéž hrozí nejen Německu, ale i mnohým dalším evropským městům.

úterý odpoledne 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kvalita výuky ve třídách českých škol si je dost podobná, zjistil výzkum

Kvalita výuky ve třídách českých škol si je dost podobná, rozdíly ve výsledcích žáků ovlivňují jiné faktory, jako je především rodinné zázemí dětí. Na pondělním představení výsledků výzkumu Národního institutu SYRI v Praze to řekla Klára Šeďová z tohoto institutu. Školy podle ní nedokážou ...

úterý odpoledne 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Klidně i za 200 tisíc Kč. Překupníci šponují ceny brýlí Apple Vision Pro

Společnost Apple nabízí oficiálně své brýle Vision Pro pouze v USA a zatím nechce prozradit, kdy se situace ve zbytku světa změní. Využít se toho snaží v posledních měsících také překupníci, kteří šponují ceny brýlí na tuzemském trhu do absurdních výšin. Narazit je možné klidně i na nabídky za ...

úterý odpoledne 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Znalec: Cimický je přesvědčen o své výjimečnosti

Psychiatr Jan Cimický netrpí žádnou duševní poruchou, nicméně má určité specifické rysy osobnosti. Patří mezi ně snížená empatie a přesvědčení o vlastní důležitosti a výjimečnosti. Takto se v úterý v soudní síni vyjádřil na adresu muže obžalovaného z celkem čtyř skutků znásilnění ...

úterý odpoledne 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Je to i má chyba, přimlouval se pobodaný za obžalovaného

Deset a půl roku stráví za mřížemi Vladimír Pačaj za to, že se loni v létě pokusil nožem ubodat přítele své matky. Rozhodl o tom v úterý ostravský krajský soud. Jednání se účastnil i pobodaný otčím, který žádal trestní senát, aby na obžalovaného nebyl přísný.

úterý odpoledne 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Očima Saši Mitrofanova: Za svou pravdou stát

Návštěva premiéra nebo prezidenta spojenecké země ve washingtonském Bílém domě je věc symbolická. Pracovní setkání spojenců se neodehrávají veřejně a televizní kamery se k tomu nepřivolávají. Proto pobyt Petra Fialy v hlavním městě USA a jeho schůzky s nejvyššími americkými činiteli mají ...

úterý odpoledne 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na Krymu vyhořela zoo, podařilo se zachránit jen ženu a dva medvědy

Na ukrajinském poloostrově Krym vyhořela ve městě Jevpatorija v noci na úterý zoologická zahrada Tropic Park, která byla domovem více než 200 druhů zvířat. Informuje o tom ruský list Kommersant, podle něhož přežili pouze dva medvědi.

úterý odpoledne 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zástavba by mohla být i nad kolejištěm pražského hlavního nádraží

Tlak na volné pozemky je v Praze tak obrovský, že se hledají i tam, kde zdánlivě žádné nejsou. A to například i nad kolejištěm hlavního nádraží, které je zatím drážním územím.

úterý odpoledne 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Projděte se historií techniky. Sběratelé a nadšenci dali dohromady muzeum

Ve Studenci na Třebíčsku zahájilo svůj provoz pro veřejnost Technické muzeum. Jedinečná expozice představuje technický pokrok od prvního patentovaného secího stroje po nejmodernější nosné kosmické rakety. Síly tu spojili fandové člověčího umu z celého Česka.

úterý odpoledne 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ukrajinci zničili velkou radarovou stanici na západě Ruska

Ukrajinská armáda zničila výkonnou radarovou stanici Něbo-U v ruské Brjanské oblasti, která kontrolovala oblohu až 700 kilometrů hluboko do ukrajinského vnitrozemí. S odkazem na zdroj z ukrajinské vojenské rozvědky (SBU) o tom informuje ukrajinská agentura Unian.

úterý odpoledne 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Expartnerku měl praštit paličkou na maso a bodnout ji nožem. Takhle se to nestalo, hájil se

Do zběsilého útoku na ženu, s níž dříve žil, se podle obžaloby pustil Vítězslav Štefka. Loni v polovině srpna v Břeclavi si měl počíhat na svou někdejší družku, praštit ji do hlavy paličkou na maso, zlomit jí zubní protézu a bodnout ji nožem do tváře a krku. Nyní mu za pokus o vraždu hrozí až ...

úterý odpoledne 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Liberci vystavují knížku od mladého Knížáka. Do knihovny by se vám asi nevešla

Galerie libereckého cozy studia vystavuje unikátní autorskou knihu Milana Knížáka, kterou se studiu podařilo získat z Německa. Knížák ji v sedmdesátých letech naplnil záznamy i artefakty ze svých happeningů či instalací.

úterý odpoledne 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hanba pro celý svět. Zelenskyj kritizuje návrh schválení pomoci Izraeli bez Ukrajiny

Pokud v americkém Kongresu dojde na rozdělení pomoci pro Izrael a Ukrajinu a hlasování budou probíhat odděleně, bude to hanba pro celý svět, prohlásil v úterý ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v rozhovoru pro PBS NewsHour. O takovém záměru dříve informoval republikánský předseda ...

úterý odpoledne 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Roberto Cavalli: To nejlepší z dílny zesnulého módního génia

Svět módy zasáhla před víkendem smutná zpráva. Zemřel italský módní návrhář Roberto Cavalli. Proslavily ho výrazné vzory a inovativní přístup k látkám. Prohlédněte si jeho kolekce plné zdánlivě nesourodých materiálů, zvířecích potisků a divokých barev.

úterý odpoledne 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Petr Pavel: Měl jsem ADHD a byl jsem postrachem pro své okolí

Upřímným, až všetečným otázkám dětí ze Základní školy v Mysločovicích na Zlínsku čelil v úterý v první den návštěvy Zlínského kraje prezident Petr Pavel. Mluvil například o svém dětství spojeném s ADHD (poruchou pozornosti s hyperaktivitou).

úterý odpoledne 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Podvodníci oprášili starý trik, jak dostat z lidí peníze

V poslední době se doslova roztrhl pytel s podvodnými SMS zprávami, ve kterých se kyberšmejdi vydávají za zástupce České pošty. Podvodníci tak oprášili starý trik, kterým zkoušejí nachytat důvěřivce již několik let. Před novou vlnou podvodných zpráv varovali v úterý přímo zástupci České pošty.

úterý odpoledne 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Raiffeisen Bank v Rusku nabírá zaměstnance ve velkém. Navzdory slibům

Rakouská bankovní skupina Raiffeisen Bank International, která působí i v Česku, nedávno zveřejnila v Rusku desítky inzerátů na stovky pracovních míst, ve kterých avizovala, že má v úmyslu svůj byznys v zemi posílit. To je v rozporu s oficiálním příslibem Raiffeisen, že ruský trh opustí, ...

úterý odpoledne 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bitcoin pozvolna klesá, kurz se propadl pod 1,5 milionu

Nový týden odstartoval bitcoin na hodnotě blížící se hranici 1,6 milionu korun. O den později se však již kurz nejznámější kryptoměny na světě propadl pod 1,5 milionu korun. Pokles je patrný také u dalších kryptoměn, například u etherea. Vyplývá to z informací specializovaného serveru ...

úterý odpoledne 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jurečka v novém zákoníku práce prodlouží zkušební lhůtu a změní podmínky výpovědí

Zkušební lhůta se u řadových zaměstnanců prodlouží ze tří až na čtyři měsíce a u vedoucích zaměstnanců ze šesti až na osm měsíců. Výpovědní doba pak nově začne běžet už okamžikem výpovědi, nikoliv prvním dnem následujícího měsíce. Počítá s tím chystaná novela zákoníku práce.

úterý odpoledne 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Sadař: Stromy rozkvetly brzy, mrazy je teď ohrožují více

Letošní výkyvy počasí, kdy se teploty houpou mezi třiceti stupni a nulou, ohrožují úrodu. Rozhodne příštích čtrnáct dnů, popsal v rozhovoru pro Právo Dominik Grohmann, který si říká potulný sadař a věnuje se výsadbě ovocných stromů v krajině. O extenzivním ovocnářství nabízí už několik let ...

úterý odpoledne 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nechal si radit, jak investovat. Podvodník ho připravil o půl milionu

Tak moc toužil muž středního věku ze Šumperska znásobit své finanční prostředky, že zapomněl na obezřetnost. Uvěřil slibům bankovního poradce, jenže z něj se vyklubal podvodník. Přišel na to až ve chvíli, kdy ho připravil o téměř půl milionu korun. Na další případ podvodu při investování Novinky ...

úterý odpoledne 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rokycanští sběratelé historických vozidel vystaví své nejlepší stroje

Kolem 200 starých motocyklů, automobilů, traktorů a bicyklů vystaví na přelomu dubna a května na zimním stadionu rokycanští sběratelé historických vozidel. To nejlepší ze svých depozitářů, garáží a dílen předvedou členové Samostatného klubu historických vozidel v Rokycanech po šesti letech, ...

úterý odpoledne 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Maxim Velčovský vytvořil pro Lasvit instalaci Porta s nevídaně velkými a zdobenými kusy lehaného skla

Umělecký ředitel značky Lasvit a uznávaný designér Maxim Velčovský navrhl pro aktuálně konaný Milano Design Week instalaci Porta. Lasvit na ní prezentuje své schopnosti vytvořit velké a tenké skleněné plochy, které jsou aplikovány na fasády. Nádvoří paláce Palazzo Isimbardi ...

úterý odpoledne 16/4/24 | zdroj: DesignMagazin.cz

Ruské palivo bude v Dukovanech ještě čtyři roky

S ruskou invazí na Ukrajinu před dvěma lety začal ČEZ jako provozovatel jaderných elektráren v Dukovanech a Temelíně urychleně řešit náhradu dodavatele jaderného paliva. Tím je dosud ruský TVEL, který patří pod státní Rosatom. A i přes nové smlouvy se západními firmami ještě několik let bude.

úterý odpoledne 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Desetiletý chlapec se spustil do komína. Zachraňovat jej museli hasiči

Desetiletý chlapec vylezl na střechu svého domu ve městě Whitman v americkém státě Massachusetts a spustil se do komína. Zda si hrál na kominíka, nebo šlo o čirou zvědavost, není jasné. V každém případě se mu jeho mise vymstila, protože hoch v úzkém prostoru uváznul a museli jej zachraňovat ...

úterý odpoledne 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Absolutními vítězi Evropské olympiády experimentálních věd jsou středoškoláci z Česka

Čeští studenti si připisují nový mezinárodní úspěch. Za účasti mentorů z tuzemských národních kol oborových olympiád přivezli zlatou a stříbrnou medaili z Evropské olympiády experimentálních věd (EOES). Zlatí Češi se stali dokonce absolutními vítězi celé soutěže, v níž soutěží nejlepší týmy ...

úterý odpoledne 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dvěma zlodějkám z Mostu hrozí až desetileté vězení

Šestadvacetiletá žena z Mostu má podle kriminalistů na svědomí dvě loupežná přepadení seniorek z konce února a začátku března. Na jednom přepadení se podílela i její kamarádka. V případě uznání viny hrozí oběma až desetiletý trest vězení.

úterý odpoledne 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Gang léta vykrádal domy v Praze a okolí. Mizely obrazy i drahá kola

Desítky případů vloupání do rodinných domů převážně v Praze a Středočeském kraji mají podle kriminalistů na svědomí čtyři muži a dvě ženy, u kterých navrhli podání obžaloby. Podezřelí podle policie vykrádali domy v letech 2016-2023 a celkem způsobili škodu za pět milionů korun.

úterý odpoledne 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Malý spalovací motor měl prodlužovat dojezd elektromobilu, Mercedes ale vývoj přerušil

Mercedes-Benz přerušil testy zkoumající spalovací ústrojí pro prodloužení dojezdu elektromobilů, uvedl britský Autocar s odvoláním na zdroje uvnitř automobilky.

úterý odpoledne 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jako kostky domina. Na Třebíčsku v sobě skončilo pět aut

Exemplární případ nedodržení bezpečné vzdálenosti zaměstnal v úterý po ránu dopravní policisty na Třebíčsku. V hromadné nehodě v duchu dominového efektu se pomačkalo během několika málo vteřin pět aut. Informovala o tom policejní mluvčí Dana Čírtková.

úterý odpoledne 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zelenskyj podepsal nový mobilizační zákon. Armádě chybějí vojáci na frontě

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj podepsal nový zákon o mobilizaci. Norma má posílit armádu, jež čelí více než dva roky ruské agresi, napsala ukrajinská agentura Unian. Z návrhu zákona byla nakonec vypuštěna část týkající se demobilizace, tedy odchodu déle sloužících vojáků z armády. ...

úterý odpoledne 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

„Lidské bytosti“ soudí za zvrácené praktiky s dětmi i se psem

Výslechem obžalovaných pokračovalo v úterý před ústeckým krajským soudem hlavní líčení v případu dlouhodobého sexuálního násilí muže a ženy na jejím vlastním nezletilém synovi. Žaloba je viní ze znásilnění, zoofilie, přechovávání omamných látek a dalších skutků. Žena se hájí tím, že šlo ...

úterý odpoledne 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jižní Korea zrušila show ruského Velkého divadla den před premiérou

Jižní Korea během tohoto měsíce už podruhé zrušila vystoupení umělců ruského Velkého divadla. Naposledy se tak stalo v pondělí, den před premiérou baletní show za účasti sólistů nejznámějšího moskevského divadelního domu. Vystoupení se měla konat od úterý do čtvrtka v koncertní síni Sejong Center ...

úterý odpoledne 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

MMF zchladil česká očekávání. Prognóza je výrazně pesimističtější

Hrubý domácí produkt (HDP) České republiky se v letošním roce zvýší o 0,7 procenta po loňském poklesu o 0,4 procenta. V úterý to ve svém jarním výhledu pro světovou ekonomiku předpověděl Mezinárodní měnový fond (MMF). Prognóza pro Českou republiku je výrazně pesimističtější než dřívější ...

úterý odpoledne 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pořezaný mladík vyděsil šoféry na dálnici D5 u Berouna

Záchranáři s policisty v úterý odpoledne řešili incident na dálničním mostě na D5 u Berouna, kam je přivolalo hned několik řidičů, kteří viděli muže s krvavým zraněním. Policisté na místě zraněného našli, pak se o něj postarala záchranka. Okolnosti případu policie dál prověřuje.

úterý v podvečer 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V SOCDEM na kolenou sílí nespokojenost

Slibovaný restart Sociální demokracie se ještě nekonal, v preferencích se drží pod hranicí volitelnosti a straníci jsou znepokojení. Teď začínají rozmýšlet strategii, jak stranu pozvednout, a její součástí by mohla být i výměna předsedy. Na pozici Michala Šmardy by po krajských volbách mohl ...

úterý v podvečer 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Divadlo pro spolustraníky. Chyběla sebereflexe, komentují kongres ODS politologové

Víkendový kongres vládní ODS, na němž zaznívala z úst členů primárně chvála, byl podle politologů pouze divadlem pro spolustraníky s cílem utvrdit se ve správnosti zvolené cesty. Chybějící sebereflexi by prý ocenili i voliči koalice. Roli mohla hrát i obava z názorového rozkolu uvnitř partaje ...

úterý v podvečer 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Fiala po schůzce s Bidenem míří do Kongresu. Sněmovna po měsících nečinnosti bude řešit pomoc Ukrajině

Jednáním s představiteli Kongresu po schůzce s americkým prezidentem Joem Bidenem pokračuje v úterý návštěva premiér Petra Fialy v USA. Šéf Bílého domu během schůzky obou politiků apeloval na Sněmovnu reprezentantů, aby po několikaměsíční nečinnosti konečně schválila balík pomoci, v níž je ...

úterý v podvečer 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Donald Trump si u soudu zdříml

Donald Trump (77), americký exprezident a podle sázkových kanceláří horký favorit na návrat do Bílého domu po volbách letos v listopadu, u soudu na chvíli usnul.

úterý v podvečer 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Studenti učitelství budou mít více hodin praxe, schválilo MŠMT

Studenti učitelství budou mít více hodin praxe. Nově budou při studiu minimálně 240 vyučovacích hodin s žáky, z toho alespoň 80 hodin odučí samostatně nebo v páru, tedy tandemově. Nová pravidla, která upravují vzdělávání učitelů a dalších pedagogických pracovníků, schválilo ministerstvo ...

úterý v podvečer 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Síť X už nebude pro nové uživatele zadarmo

Elon Musk si pohrává s myšlenkou na zpoplatnění přístupu na sociální síť X (dříve Twitter) prakticky od chvíle, kdy tuto platformu převzal. Nyní americký multimiliardář nastínil detaily o tom, jak to bude probíhat. Povinné platby by se měly týkat výhradně nových uživatelů.

úterý v podvečer 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kamioňák zablokoval Ukrajince v BMW a sápal se po něm. Vybržďoval mě, hájí se

Chtěl jsem po něm jenom vysvětlení za prasárny, co mi udělal na silnici. Tak v úterý vysvětloval před Okresním soudem Plzeň-jih řidič kamionu Jan Šefl, proč zablokoval Ukrajince ve vozidle BMW a sápal se po něm.

úterý v podvečer 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Policisté na Novojičínsku zastavovali rozjeté auto bez řidiče. Zachytila to kamera

Pohotovou reakci předvedli policisté v obci Rybí na Novojičínsku, kteří si všimli špatně zaparkovaného auta, jež se začalo rozjíždět směrem do hlavní silnice. Vyběhli ze svého vozu a ujíždějící auto vlastními silami zastavili, jak ukazují záběry z jejich palubní kamery, které zveřejnili.

úterý v podvečer 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ztracený pes z Kalifornie se po osmi měsících našel. Na druhé straně USA

Fenka Mishka se rodině Houmanových ze San Diega v Kalifornii ztratila loni v létě a od té doby po ní nebylo ani stopy. Až na konci března se zázračně objevila na předměstí Detroitu ve státě Michigan, tedy více než 3200 kilometrů od domova.

úterý v podvečer 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kariérní pád exnáměstka libereckého primátora. Za týden přišel o několik funkcí a může přijít o další

Obviněný bývalý náměstek libereckého primátora Petr Židek přišel za jediný týden o několik funkcí. Občanská demokratická strana (ODS), která mu již zrušila členství, ho vyzve, aby se vzdal i mandátů libereckého a krajského zastupitele.

úterý v podvečer 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Šéf Moravské galerie Jan Press: Uměním je i skvěle uvařený oběd. Nejsou to jen vystavená díla

Muž, který pozval současný český design do Brna. Jako první v ČR zrušil v galerijní instituci vstupné do stálých expozic a za VIP diváka považuje především děti. To je Jan Press. Mluví s pokorou a úsporně, ale jsou za ním sebevědomé vizuální projekty. „Mnozí si myslí, že umění k životu ...

úterý v podvečer 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Maserati ukázalo vzácné zboží, elektrický kabriolet

Prvenství mezi sériově vyráběnými kabriolety sice drží loňská malá série Mini Cabrio minulé generace, ale Maserati GranCabrio Folgore je nyní alespoň jediným prodávaným elektrickým kabrioletem.

úterý v podvečer 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bude zima. V Německu nasněžilo do rozkvetlých jabloní

Studený a vlhký vzduch přinesl do Německa sněžení i v nižších polohách. V Bavorsku sněhové vločky zabílily nejen střechy, stráně a automobily, ale napadaly také do rozkvétajících jabloní. Podle webu Severe Weather Europe teplota v Evropě klesla od víkendu bezmála o 20 stupňů.

úterý v podvečer 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Fiala ve Washingtonu zašel na hokej. Pastrňákovi štěstí nepřinesl

Český premiér Petr Fiala zašel v noci na úterý ve Washingtonu na hokej. Zavítal na utkání klubu Washington Capitals, který hostil Boston Bruins, kde hrají největší současná česká hvězda David Pastrňák či Pavel Zacha.

úterý v podvečer 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Francie zve Rusko na oslavy výročí vylodění v Normandii

Rusko, pokud přijme pozvání, bude přítomno na oslavách 80. výročí vylodění v Normandii, uvedlo v úterý francouzské rádio Europe 1. Kdo bude zemi zastupovat, se zatím neví.

úterý v podvečer 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nechte brouka žít. I jedovatou majku fialovou

V posledních letech se skoro vždy na jaře vyrojí v médiích varovné zprávy o majce fialové a o čeledi majkovitých obecně. Tito brouci se s příchodem teplého počasí vylíhnou z larev a objeví se v trochu větších počtech v přírodě. Jejich tělní tekutina obsahuje jed zvaný kantaridin, který může ...

úterý v podvečer 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Od léta by mohly být všechny autobusové zastávky v Praze na znamení

Zastávky autobusů v pražské MHD by mohly být od letošního léta všechny na znamení. Cílem je zkrácení intervalů a větší plynulost či omezení hluku a škodlivin. Změna by přinesla úspory pohonných hmot i peněz. Nevýhodou by mohl být takový systém pro lidi se sníženou schopností pohybu ...

úterý v podvečer 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Většina věřitelů Liberty schválila restrukturalizační plán, ten největší ale nesouhlasí

Věřitelé huti Liberty Ostrava dali zelenou restrukturalizačnímu plánu podniku. Tvrdí to alespoň vedení společnosti. Podle něj hlasovalo pro návrh do pondělní půlnoci více než 90 procent věřitelů, překonali tak hranici 75 procent požadovanou v rámci preventivní restrukturalizace. Rozhodnutí ale ...

úterý v podvečer 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Fiala v USA: Česká iniciativa zajistila již půl milionu kusů munice pro Ukrajinu

Česká muniční iniciativa již zajistila 500 000 kusů dělostřelecké munice pro Ukrajinu. Oznámil to český premiér Petr Fiala v konzervativním americkém think tanku, Hudsonském institutu. Není důvod, proč by to do roka nemohl být další milion, uvedl český předseda vlády, který je na dvoudenní ...

úterý v podvečer 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Operace Sherman. Legendární tank odvezli z Plzně, čeká jej renovace

Plzeňská zoologická zahrada přišla o největší šelmu - v úterý ji po třinácti letech opustil tank Sherman. Legendárního obrněnce čeká renovace a do zoo se už nevrátí - stane se hlavní atrakcí chystaného Pattonova muzea na Klatovské třídě v centru města.

úterý v podvečer 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Konferenci konzervativců v Bruselu, kde měl vystoupit i Orbán, ukončila policie

Policie v Bruselu v úterý hned v úvodu narušila konferenci konzervativních a nacionalistických osobností. Akci naplánovanou na dva dny nařídil ukončit starosta městské části Saint-Josse-ten-Noode, kde se konala. Uvedl, že krajní pravice „zde není vítaná“.

úterý v podvečer 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Policie zasahovala na generálním štábu

Na generálním štábu v pražských Dejvicích zasahovala v pondělí Vojenská policie, přišla si pro důkazy k prověřování zakázky na terénní vozy Hilux, které už dva roky armáda používá.

úterý v podvečer 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V pouštních zemích lije jako z konve. Omán a Spojené arabské emiráty sužují záplavy

Neobvyklé rozmary počasí zažívají v současnosti pouštní země. Bleskové povodně v Ománu si vyžádaly už nejméně 18 životů, píše web týdeníku Focus. A s vytrvalým deštěm a záplavami se potýkají také Spojené arabské emiráty.

úterý v podvečer 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ukradeným autem se několik hodin vozili po Karlových Varech. Pak ho vrátili na stejné místo

Scéna jak z filmové komedie s kriminální zápletkou, se odehrála ve druhé polovině března v Sokolovské ulici v Karlových Varech-Rybářích. Nicméně kvůli krádeži mohou dvě hlavní postavy tohoto nepovedeného dobrodružství skončit až na dva a tři roky ve vězení.

úterý v podvečer 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zlato je na rekordu a dál poroste. Podle Citi bude unce stát 3000 dolarů

Nejen akcie či kryptoměny. Investory v letošním roce přitahuje také zlato. Bezpečný přístav si od začátku roku připsal 15 procent a v posledních dnech nabral díky zvýšenému napětí na Blízkém východě růst jeho ceny ještě na větší síle. Analytici americké banky Citi dokonce predikují, že žlutý kov ...

úterý večer 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na Slovensku se rozjela sbírka na munici pro Ukrajinu. A má úspěch

Občanští aktivisté ze sdružení Mír Ukrajině rozjeli na Slovensku sbírku na podporu české iniciativy týkající se nákupu munice pro Ukrajinu. Akci nazvali „Když ne vláda, posíláme my“, což je reakce na postoj kabinetu Roberta Fica, který se do programu zapojit nehodlá. Na účtu se za jediný den ...

úterý večer 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KrucipĂĽsk ruší koncerty. Zpěvák měl vážnou nehodu na motorce

Rušíme naplánované koncerty, oznámila v úterý večer česká kapela KrucipĂĽsk na své facebookové stránce. Důvodem je hospitalizace jejich zpěváka Tomáše Hajíčka, který se zranil při dopravní nehodě během jízdy na motorce.

úterý večer 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Prezident si dal podvečerní výšlap k soše pohanského boha hojnosti Radegasta

Po skleničce slivovice a posilnění valašskými frgály vyrazil prezident Petr Pavel vpodvečer prvního dne návštěvy Zlínského kraje na horskou túru. Před setkáním se starosty valašského regionu na Pustevnách v Beskydech si nenechal ujít příležitost k výšlapu od památkově chráněných Jurkovičových ...

úterý večer 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Novela má usnadnit využití služeb zubařů ze zemí mimo EU. Šmucler je proti

Usnadnit zapojení zubařů ze zemí mimo EU do poskytování péče v Česku má senátní novela, kterou v úterý Sněmovna ve zrychleném režimu schválila. Novela má v reakci na nedostatek zubařů v ČR umožnit zubním lékařům ze třetích zemí, aby mohli nově pracovat v Česku pod dohledem jiného stomatologa.

úterý večer 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ukrajina v důsledku války pohřešuje na 37 000 lidí

Na Ukrajině je v důsledku více než dva roky trvající ruské vojenské agrese pohřešováno zhruba 37 000 lidí. Jde o vojáky i civilisty, dospělé i děti, oznámil v úterý ukrajinský ombudsman Dmytro Lubinec. Skutečný počet ale bude výrazně vyšší, protože Rusko okupuje okolo 20 procent ...

úterý večer 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hynuly ryby ve výborné kondici. Vědci na Lipně vyřešili záhadu candátí krize

Šedesát umělých candátích hnízd vysadili jihočeští rybáři do lipenského jezera. Mají těmto ohroženým dravcům vytvořit ideální podmínky pro tření, protože populaci likvidují hlavně sumci. Hnízda, která připomínají rohožky a jsou metr dlouhá i široká, jsou ukrytá v třímetrové hloubce.

úterý večer 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

„Sloupkový mužâ€ś se postavil vrahovi, Austrálie mu nabízí občanství

Jako hrdnu oslavuje Austrálie muže, který se v sobotu postavil útočníkovi v nákupním středisku v Sydney. Francouz Damien Guerot se s plastovým sloupkem v ruce odvážně pokusil zabránit útočníkovi ozbrojenému nožem v dalším smrtícím řádění.

úterý večer 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Fiala dorazil do Kongresu a začíná s jednáními

Český premiér Petr Fiala přijel do budovy Kapitolu ve Washingtonu, kde bude jednat s republikánským šéfem Sněmovny reprezentantů Mikem Johnsonem a dalšími zástupci Kongresu. Hovořit by měli o česko-amerických vztazích, ale také o balíku finanční pomoci pro několik zemí včetně Ukrajiny, který ...

úterý večer 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Památkáři napadli podobu lázní v Plzni

Hejtmanství chce za zhruba dvě miliardy opravit plzeňské městské lázně. Památkáři ale teď poslali připomínky k projektu, nelíbí se jim hlavně vzhled budovy. Podle krajského radního pro kulturu Libora Picky (STAN) jde jen o další pokus, jak plán zastavit.

úterý v noci 16/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (19.5., 18.5., 17.5., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (květen 2024)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (duben 2024)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2024 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru