Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » archiv zpráv » 16. květen 2024
pondělí 15. 7. 2024, 6:20

archiv zpráv pro 16. květen 2024

Úžasné stavby, barvy interiéru a seriál o zahradách. Tímhle vás potěší nové číslo Domu&Zahrady 6/2024

Rozkvetlé zahrady před pár týdny překvapily ranní mrazíky, oblohu nad Českou republikou ozářila silná polární záře a hokejoví fanoušci fandí mistrovským týmům na světovém šampionátu v Praze a Ostravě. V době těchto událostí jsme přichystali nové vydání našeho časopisu, který nabízí spoustu ...

čtvrtek v noci 16/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Čech si na Zélandu koupil dodávku a přestavěl ji na bydlení. Hodně ušetřil

Obytná dodávka je na Novém Zélandu téměř nutností, pokud chcete vidět všechny krásy ostrovů. „Do přestavby starého vanu, pro mě a přítelkyni, jsem se pustil s kamarády, bez dílny nebo pomoci místních. A získali jsme tak náš první společný domov,“ říká Michael Tykvart.

čtvrtek v noci 16/5/24 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Historické nádraží v Českých Budějovicích září novotou jako v roce 1908

Novou podobu vlakového nádraží v Českých Budějovicích navrhl ateliér A8000. I když výraz „nová podoba“ není úplně přesný, architekti se zasloužili o obnovu celé řady stavebních prvků. Tým pod vedením architekta Martina Krupauera a Pavla Kvintuse pracoval ruku v ruce s památkáři.

čtvrtek v noci 16/5/24 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Většina lidí sází rajčata špatně. Profesionálové používají tento tajný trik

Pro pěstování rajčat existuje jeden spolehlivý trik, který zajistí silnější a zdravější rostliny. Používají ho profesionálové, i když laikům se může zdát drastický. Nebojte se. Je to správný způsob, a navíc úžasně jednoduchý.

čtvrtek v noci 16/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Alobal vyčistí šperky i připálený hrnec. Na co dalšího jej můžete použít? Známe další triky

Alobal doma používáme především na uskladnění potravin, grilování nebo pečení v troubě. Věděli jste ale, že ho můžete využít i jinak? Například na praní a žehlení. Pojďme si ukázat, jak ho v domácnosti využít.

čtvrtek v noci 16/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Po promyšlené modernizaci a přístavbě se dům v Praze chlubí i krásným atriem

Dům na okraji Prahy již svou velikostí majitelům nedostačoval. Ke stavbě s kvalitním základem architekt Jakub Chochola krčkem ukotvil novodobou přístavbu a původní budově vtiskl modernější vzhled.

čtvrtek v noci 16/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Zdraví z lesa: sbírejte smrkové výhonky, dokud je čas. Tady je recept na léčivý sirup, nálev a odvar

Nečekejte, až nebudou, a natrhejte si smrkové výhonky včas. Kdy to ještě má smysl, co všechno smrkové výhonky léčí, jak si vyrobit sirup pro zdraví a do jakých receptů přidat mladé zelené jehličí?

čtvrtek v noci 16/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Žijte jako boháči v mini domě: Glampingový ráj za babku

Glamping neboli luxusní kempování láká na zážitky v přírodě bez kompromisů ohledně pohodlí a soukromí. V ČR si turisté tento styl rekreace zamilovali. Nabídka resortů se rychle rozrůstá, a to i díky sázce na tiny houses, které jsou pro glampingové ubytování ideální volbou.

čtvrtek v noci 16/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Proč byste měli mít doma koberce? Pohodlí a estetika jsou jen začátek

Koberce se mohou stát zajímavou součástí vašeho domu. Pohodlí, estetika, zlepšení akustiky jsou jen některé z výhod, které přináší. Pojďme se podívat blíže na to, proč byste měli mít doma koberce i vy.

čtvrtek v noci 16/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Seriál Každá zahrada je originál: Takhle si snadno poradíte s dlouhým a úzkým pozemkem

Jen málokterý pozemek má ideální parametry. Trápí vás stín, suchá kamenitá půda nebo nedostatek soukromí? Všechno se dá vyřešit, stejně jako dlouhá a úzká zahrada. Tu zajímavě osvěží praktické členění i optické klamy.

čtvrtek v noci 16/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Představujeme vám naše nejlepší interiéry. Seznamte se s vítěznými projekty prestižní soutěže

Výjimečné rekonstrukce a proměny bytů a domů mapuje už řadu let soutěž Interiér roku. Jsou inspirativní pro každého, kdo chce měnit či rekonstruovat svůj domov, podívejte se.

čtvrtek v noci 16/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Den matek: Kdy vznikl a proč ho slavíme? Příběh Dne matek a jeho tradice

Den matek je skvělá příležitost, jak ocenit všechny maminky za jejich lásku, obětavost a úžasné schopnosti. Věděli jste ale, že tento svátek má hluboké historické kořeny sahající až do starověkého Řecka? Čtěte dál a zjistěte více o tom, odkud se tento den vzal a jak se slavil všude možně po světě.

čtvrtek v noci 16/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Architekt Jan Rampich bez obalu: Vikýře ANO, či NE? Někdy to jde bez nich

Architekt Antonín Balšánek, autor Obecního domu v Praze a Městského divadla v Plzni, píše ve své knize Architektura střech doby barokové v Praze (r. 1931): „Střecha se svou architektonikou jest činitelem nad jiné významným. Štíty, vikýře, atiky, atikové výstavky, komíny, vížky a věže, a konečně ...

čtvrtek v noci 16/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Letní otravy číhají na každém kroku. Dejte pozor na své psí miláčky

Léto pomalu klepe na dveře a s ním i období dlouhých procházek a výletů do přírody s našimi čtyřnohými mazlíčky. Toto roční období ale přináší kromě radovánek i spoustu nástrah. Na co byste si měli dát zejména pozor?

čtvrtek v noci 16/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Chcete dosáhnout bohaté úrody rajčat? Vylamujte zálistky a téměř nestihnete krásná rajčata sbírat

I přestože je vylamování zálistků jednoduchá činnost, rozhodně ji nepodceňujte. Když zálistky vylomíte správně, dočkáte se úrody, o jaké se vám ani nesnilo. Jak na to?

čtvrtek v noci 16/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Přenosné projektory doma i venku snadno nahradí televizi. Promítat můžete na stěnu nebo na strop

Nastala doba zmenšování tvaru a zvyšování kvality. Telefon má výkon notebooku, tablet nahradí stolní počítač, sluchátka znějí kvalitněji než věžové reproduktory. Miniaturizaci se nevyhnuly ani projektory. S novými světelnými zdroji dokážou vytvořit zážitek jako z kinosálu. Navíc v přenosném balení, ...

čtvrtek v noci 16/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Starou sklárnu proměnil nový majitel na úžasné rekreační místo. Takhle teď vypadá

Ačkoli majitelé bývalé sklárny by to považovali za přehnané vyjádření, kdokoli se pustí do rekonstrukce starého objektu s respektem k materiálům a dobovým postupům, se dá považovat za hrdinu. Zbořit starý dům a postavit na jeho místě nový je totiž až několikanásobně levnější. Když má navíc ...

čtvrtek v noci 16/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Češi chtějí letos za dovolenou utratit do 20 tisíc

V porovnání s loňskem chtějí Češi na dovolené spíše šetřit. Stejnou částku jako loni utratí podle výzkumu společnosti Twisto, která poskytuje odložené platby, asi polovina lidí. Třicet procent lidí chce utratit méně.

čtvrtek ráno 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vzniknou komplexní centra péče pro těžce nemocné děti. Myslí i na pečující

Rodinám s dlouhodobě vážně nemocnými dětmi pomohou komplexní centra péče. Nová služba má zajistit kvalitnější péči o děti s život ohrožující diagnózou a odlehčit rodičům v náročné nepřetržité péči. Slibuje si to ministerstvo zdravotnictví. Ve velkém by mohla nová centra vznikat od příštího ...

čtvrtek ráno 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Krymem otřásly silné výbuchy. Přiletěly tam ATACMS

Ruskem okupovaným Krymem otřásly v noci na čtvrtek hlasité výbuchy. Exploze jsou hlášeny zejména ze Sevastopolu v blízkosti letecké základny Belbek, ale i ze Simferopolu, Džankoje či obce Hvardijske (rusky Gvardějskoje), kde také leží ruská vojenská základna, informoval ukrajinský web Unian. ...

čtvrtek ráno 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Napadli vaši zahradu červci? Poradíme vám, jak je poznat a jak se jich zbavit

Červci jsou jedním z nejrozšířenějších a nejproblematičtějších škůdců. Jejich útoky mohou způsobit vážné poškození rostlin a snížit jejich vitalitu. Náš dnešní článek se zaměřuje na identifikaci červců, prevenci jejich útoků a metody léčby postižených rostlin.

čtvrtek ráno 16/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Sváteční tipy: Užijte si volno na Slavnostech perníku, v historické kafírně nebo na bylinkové exkurzi

Využijte volný den uprostřed týdne a dopřejte si odpočinek na zajímavých kulinářských akcích, kde můžete nejen ochutnat speciality české i zahraniční kuchyně, ale také se dozvědět mnoho zajímavých informací.

čtvrtek ráno 16/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

V Tbilisi pokračovaly masivní protesty

V centru Tbilisi se ve středu večer sešlo asi 30 000 Gruzínců, kteří opět demonstrovali proti kontroverznímu zákonu o zahraničních agentech. Normu v úterý i přes masivní protesty definitivně schválil gruzínský parlament, ve středu k jejímu stažení kavkazskou zemi vyzvaly Evropská unie i NATO.

čtvrtek ráno 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Scenáristka Jess Brownellová: Bridgertonovi? První řada byla vášeň, druhá touha, třetí bude romantika

Fanoušci seriálu Bridgertonovi se dočkali. Ve čtvrtek bude mít na Netflixu premiéru nový díl další série. O tom, jaká bude třetí řada, si Novinky povídaly se scenáristkou a hlavní producentkou Jess Brownellovou. Prozradila mimo jiné, že největší láska proběhne mezi Penelope a Colinem.

čtvrtek ráno 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kdo se bojí, nesmí do muzea! Festival muzejních nocí je tu, nepropásněte zajímavá místa

Muzea, galerie a kulturní památky se po setmění rozzáří do života. Jak? Díky Festivalu muzejních nocí, který každoročně láká návštěvníky na nevšední zážitky. A letos to nebude jiné! V průběhu celého května se můžete po celé ČR vydat na zajímavá místa i vy. Kdy a kam nejlépe vyrazit?

čtvrtek ráno 16/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Hromadíte rádi věci? Zpozorněte! Možná jste nemocní a potřebujete pomoc

Hromadění věcí je obvykle nevinným zvykem, který může být projevem nostalgie. Pro některé jedince se tato tendence může stát bohužel obsedantní a nezvladatelnou. V této chvíli se neškodná záliba mění v nemoc.

čtvrtek ráno 16/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Den matek se slaví už tuto neděli. Máme pro vás tipy na dárky, které udělají maminkám radost

Druhá květnová neděle je už více než 100 let významným dnem, během něhož se po celém světě oslavuje mateřství. Letos Den matek připadá na 12. května, a pokud ještě nemáte vybraný vhodný dárek, můžete se inspirovat našimi tipy.

čtvrtek ráno 16/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

Počasí bude jako na houpačce

Závěr týdne přinese četnější srážky i bouřky, hodit se tak budou jak sluneční brýle, tak deštníky. Teploty se i nadále budou pohybovat kolem 20 °C, ale až do soboty je třeba počítat s tím, že pocitovou teplotu bude snižovat čerstvý vítr. Počasí s proměnlivou oblačností by mělo pokračovat i v ...

čtvrtek ráno 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Estonsko schválilo použití zmrazeného ruského majetku pro obnovu Ukrajiny

Estonský parlament ve středu přijal zákon, který umožní použít majetek ruských jednotlivců, jenž byl zmrazen v rámci mezinárodních sankcí, ke kompenzaci válečných škod způsobených Ruskou federací na Ukrajině. Informoval o tom estonský parlament na svých webových stránkách.

čtvrtek ráno 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Krajina hor a oblaků. Překrásný ostrov pojí s Českem vřelé vztahy

Při svých zámořských výpravách ho objevili Portugalci. Okouzleni jeho exotickým vzezřením ho pojmenovali Formosa, tedy překrásný, většina lidí však tento asijský ostrov zná jako Tchaj-wan. Turisté sem přijíždějí obdivovat malebnou i divokou krajinu s čajovými plantážemi anebo poznávat horké ...

čtvrtek ráno 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zahradu pro zeleninu si ve vnitrobloku sami sestavíte z modulů, prozradil architekt

Možnosti pěstování vlastních plodin ve velkých městech jsou omezené, ale nikoliv nemožné. Oceněná diplomová práce architekta Martina Stupky nabízí řešení v podobě jednoduché, ale funkční modulární konstrukce, kterou si zvládne postavit každý sám.

čtvrtek ráno 16/5/24 | zdroj: Dům a zahrada

V parku na okraji Humpolce vyrostla z bílých kostek Mateřská škola Podhrad

Přístup k architektuře škol a školek je různý. Mimo hlavní proud barev, tvarů a výstředností jde Mateřská škola Podhrad, kterou navrhl ateliér Sporadical na okraji Humpolce v krásném parku. Bílé kostky jsou poskládány v jednu uskákanou hmotu, mají zelené střechy, ...

čtvrtek ráno 16/5/24 | zdroj: DesignMagazin.cz

FOTO: Jízda králů a koncert na Vltavě oslavily českého světce Jana Nepomuckého

Více než třistaletou tradici mají Svatojánské slavnosti Navalis, které se každý květen konají v Praze. Jejich součástí je oblíbená Jízda králů zapsaná na seznamu UNESCO, při níž se jezdci v krojích vydají s průvodem na Karlův most k soše Jana Nepomuckého. Program doplnila také plavba benátských ...

čtvrtek ráno 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kreativní způsoby, jak zpracovat zbytky potravin

Plýtvání potravinami je velký celospolečenský problém. Odhaduje se, že 30–40 % potravin skončí nakonec v netříděném odpadu. Takové chování vyčerpává přírodní zdroje, zvyšuje emise skleníkových plynů a přispívá ke změně klimatu. Inspiraci, jak s tím bojovat, je přitom dobré hledat u našich ...

čtvrtek ráno 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Slovensko narazilo na mezeru v zákoně. Ficova zástupce musí jmenovat sám premiér

Slovenský premiér Robert Fico se ve středu odpoledne před Domem kultury v Handlové stal terčem atentátníka, který na něj pětkrát vystřelil. Podle svých spolustraníků je předseda vlády v nemocnici v Banské Bystrici po operaci a mimo ohrožení života. Jeho vládní kolegové teď čelí otázce, jak jej ...

čtvrtek ráno 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Filmové premiéry: Back to Black, Cizinci: Kapitola 1, Garfield ve filmu, Všichni lidé budou bratři, Zakázaná touha a Chiméra

Česká kina zejí prázdnotou. Změnit to chce další dávka filmů, které do nich ve čtvrtek zamířily. Divácky atraktivní by mohl být snímek o Amy Winehouse Back to Black, případně horor podle skutečných událostí Cizinci: Kapitola 1. Milovníky historie jistě potěší dokument o Alexandru Dubčekovi ...

čtvrtek ráno 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Interiér rodinného domu vznikal bez limitů, majitelka dala designérům plnou důvěru

Majitelka novostavby svěřila kompletní návrh i realizaci interiéru dvojici designérů, kteří měli netradiční zadání. Vytvořit domov, který je po převzetí připraven k okamžitému užívání. Prostě full servis. Takový přístup vyžaduje nejen maximální důvěru, ale i možnost volné realizační ruky. Od ...

čtvrtek ráno 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kaliňák: Fico je stále na operačním sále

Slovenský premiér Robert Fico utrpěl při středečním atentátu průstřel břicha a ruky. Podle zdroje serveru pravda.sk má Fico prostřelené střevo a krvácel do břicha. Lékaři prý nemohli místo krvácení najít. Ministr obrany Robert Kaliňák ve 20:00 uvedl, že Fico utrpěl polytrauma, je ve velmi vážném ...

čtvrtek ráno 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mladá zlodějka zůstala viset za kalhoty na plotě a skončila „dole bez“

Velmi nešikovně si počínala mladá zlodějka při pokusu o vloupání do domu na předměstí Santiaga de Chile. Když zdolávala plot, zachytily se jí kalhoty o hroty bariéry a žena zůstala na kovové konstrukci viset. Ze svízelné situace se dostala až tím, že se z kalhot vyvlékla, ale na zemi stanula ...

čtvrtek dopoledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Materiály oken se osvědčí zvlášť i v tandemu

Dřevo, plast, hliník a jejich kombinace patří k nejčastějším materiálům, z nichž vybíráme nová okna při rekonstrukci nebo pro novostavbu. Jaké jsou výhody a specifika dílčích druhů?

čtvrtek dopoledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jsi po Ficovi další na řadě, objevilo se na síti směrem k srbskému prezidentovi. Zatkli jednoho muže

Srbské úřady oznámily zatčení osoby, která mohla představovat hrozbu pro bezpečnost prezidenta Aleksandra Vučiće. Stalo se tak poté, co se na sociálních sítích objevily komentáře, že dalším na řadě po atentátu na slovenského premiéra Roberta Fica by mohl být právě srbský prezident. Informuje ...

čtvrtek dopoledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Německé město zrušilo poplatky za parkování. Jako první ve Spolkové republice

Západoněmecký Herzogenrath se 48 tisíci obyvatel se jako první město ve Spolkové republice rozhodl, že zruší poplatky za parkování. Dosud řidiči museli platit jedno euro (25 korun) za hodinu, ale s tím je teď konec.

čtvrtek dopoledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ředitelé si budou muset body v přijímačkách lépe hlídat

Jednou z hlavních výzev přijímaček na střední školy v příštím roce bude zajistit, aby se už nemusely na poslední chvíli řešit omyly ředitelů, kteří zadávali chybné informace do systému, jako letos. Řešením by mohlo být navýšení času pro Cermat na zachycení chyb a jejich opravy. Samotní ředitelé ...

čtvrtek dopoledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pivo za 110 korun? Jednou za rok to zvládneme, říkají čeští hokejoví fanoušci

Cena piva ve fanzóně před stadiony v Praze a Ostravě budila vášně, ještě než hokejové mistrovství vůbec začalo. Zatímco některým tuzemským fanouškům se 110 korun za půl litru piva Staropramen či Pilsner Urquell na akci podobného rozsahu zdá v pořádku, jiní nejsou vůbec nadšení. Novinky mluvily ...

čtvrtek dopoledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ukrajina tlačí na Bílý dům, aby umožnil útoky americkými zbraněmi na území Ruska

Ukrajinští představitelé se nově pokoušejí přimět amerického prezidenta Joea Bidena, aby odvolal americký zákaz, který znemožňuje použít zbraně dodané Kyjevu k útoku na ruské území. Dosáhnout zvratu se ve Washingtonu snaží tento týden delegace ukrajinských poslanců. Informuje o tom zpravodajský ...

čtvrtek dopoledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KEMEL: Co zastaví migraci

Obávám se, že migraci by mohlo zastavit pouze spravedlivé přerozdělení klimatu…

čtvrtek dopoledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Plzni už sklízejí jahody

Dříve než kdy jindy začala sklizeň jahod na plzeňských plantážích. Ale jen tam, kde záhony kryjí fóliové tunely. Na zbytku farmy plody teprve začnou dozrávat.

čtvrtek dopoledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rakovinu vaječníků odhalilo u Denisy běžné vyšetření. Šetrná diagnostika urychlila její léčbu

Rakovinou vaječníků ročně v Česku onemocní až 1000 žen, účinná prevence navíc neexistuje a léčba je závodem o čas. Lékaři ji však dokážou zahájit už čtyři dny od první návštěvy. Před kamerou Novinek se o svůj příběh podělila paní Denisa, které byly před pěti lety nalezeny útvary v pánevním ...

čtvrtek dopoledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Muž z Plzeňska na oslavě zaútočil nožem na ženu, dalším lidem vyhrožoval zabitím

Kriminalisté obvinili 29letého muže z pokusu o těžké ublížení na zdraví, nebezpečného vyhrožování a výtržnictví. Podle vyšetřovatelů během narozeninové oslavy v Kralovicích na severním Plzeňsku napadl nožem o osm let starší ženu. Opilý útočník vyhrožoval zabitím i ostatním lidem, kteří ho ...

čtvrtek dopoledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Písek má dnes cenu zlata, říká jednatel stavební firmy

Stavebnictví tíží vedle růstu cen energií hlavně nedostatek pracovníků a také primárních materiálů jako písku nebo kameniva. Písek je tak v Česku dvakrát dražší než v sousedním Německu. Mladí lidé nemají o vyučení zájem, chtějí práci v kanceláři a vysoký plat. Novinkám to řekl jednatel ...

čtvrtek dopoledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pasy i letenky nechte v kapse. Dvě italská letiště testují revoluční technologii

Italská letiště Milán Linate a Katánie testují technologii, která by v budoucnu mohla zásadně změnit způsob cestování. Nová kontrolní stanoviště na rozpoznání obličeje mají cestujícím umožnit nechat pasy i letenky uložené v kapse či batohu a prosvištět letištěm mnohem rychleji. K tomu však ...

čtvrtek dopoledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Divišovská Speedway Factory dokončuje nový typ městského motocyklu s elektrickým pohonem

Divišovský výrobce motocyklů Speedway Factory (dříve Jawa Factory) a Vysoká škola Liberec dokončují nový typ městského motocyklu s elektrickým pohonem. Podle firmy půjde o jediný elektrický motocykl vyráběný v Česku disponující manuální převodovkou a komponenty z karbonu. Jeho maximální ...

čtvrtek dopoledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Brněnský výzkum pomůže v Zambii s lepším pěstováním ořechů mongongo

Vědci z brněnské Mendelovy univerzity hledají způsob, jak zvýšit klíčivost semen ořechu mongongo a lépe využít olej, který se z něj vyrábí. Projekt pomůže obyvatelům komunity Sichiasa v jihozápadní Zambii, jejíž členy tato práce živí. Výzkum může přispět i k větší ekonomické soběstačnosti ...

čtvrtek dopoledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Policista obviněný kvůli zmlácení dívek dostal vyhazov

Pražská policie propustila ze služebního poměru svého příslušníka, který podle obvinění v únoru v baru na Smíchově v opilosti napadl několik dívek. Jeho partnerku, rovněž policistku, která mu podle vyšetřovatelů opilá pomáhala a kterou Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) také stíhá, ...

čtvrtek dopoledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Fica operovaly dva lékařské týmy

Slovenský premiér Robert Fico, který byl ve středu postřelen při pokusu o atentát, absolvoval pětihodinový operační zákrok. Detaily ve čtvrtek na tiskové konferenci uvedla ředitelka Rooseveltovy nemocnice v Banské Bystrici Miriam Lapuníková.

čtvrtek dopoledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zlevňování na pumpách zrychlilo

Ceny pohonných hmot v Česku dál klesají, tempo zlevňování v uplynulém týdnu zrychlilo. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 39,55 koruny, před týdnem byl o 43 haléřů dražší. Nafta zlevnila o 49 haléřů na litru, v průměru ...

čtvrtek dopoledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

USA a Čína poprvé vedly rozhovory o AI

Spojené státy a Čína vedly v Ženevě první tematické rozhovory o umělé inteligenci (AI). Podle agentury AP to potvrdili zástupci vlád obou zemí. Američtí představitelé upozornili na případy špatného používání umělé inteligence ze strany Číny. Podle Pekingu byly rozhovory profesionální ...

čtvrtek dopoledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Životní úroveň máme z nových členů EU nejvyšší po Maltě a Kypru

Od vstupu do Evropské unie v květnu 2004 se životní úroveň Čechů přiblížila k úrovni západní Evropy. Ze zemí, které vstoupily do Unie s námi, ale například Poláci nebo občané Pobaltských zemí bohatli v posledních dvou dekádách podstatně rychleji.

čtvrtek dopoledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rychlý ruský postup u Charkova zavinil i Západ. Zakázal Ukrajincům střílet přes hranici

Ruské jednotky, které minulý pátek zahájily ofenzivu na severu Charkovské oblasti, pronikly už do hloubky osmi kilometrů, uvedl ve čtvrtek Institut pro studium války (ISW). Důvodem rychlého postupu je slabá ukrajinská obranná linie přímo u hranice. Tu navíc nebylo možné účinně bránit kvůli zákazu ...

čtvrtek dopoledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Itálie prodává část podílu v ropné firmě Eni, aby měla peníze na snížení dluhu

Italská vláda prodává za 1,4 miliardy eur (34,6 miliardy Kč) část podílu v ropné a plynárenské společnosti Eni. Peníze z prodeje chce použít na snížení dluhu. Ve čtvrtek o tom informovala agentura Bloomberg. Vláda zahájila prodej přibližně 2,8 procenta akcií zrychleným procesem ...

čtvrtek dopoledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vzor: Jak daleko může dojít šikana na základní škole?

Jaké je to být sám? Uprostřed nových spolužáků, kteří se na vás nevybíravě zaměří? To je hlavní téma nového snímku Vzor. Natočil ho slovinský režisér Nejc Gazvoda na základní škole, kterou kdysi sám navštěvoval. Do českých kin vstoupí 6. června. Nyní představuje trailer.

čtvrtek dopoledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

RECENZE: Thirty Seconds To Mars to mají do vesmíru daleko

V dubnu 2018 byl koncert americké poprockové skupiny Thirty Seconds To Mars v pražské Tipsport Areně malým utrpením. Letos to na stejném místě, již nazvaném hala Fortuna, bylo o něco lepší. Žádné koncertní ani vizuální hody se ale nekonaly.

čtvrtek dopoledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Poslance Bystroně z německé AfD zbavili imunity v kauze možných úplatků

Poslanec německé AfD Petr Bystroň byl ve čtvrtek ráno zbaven imunity v souvislosti s podezřením na úplatkářství. Informuje o tom německá veřejnoprávní stanice Zweites Deutsches Fernsehen (ZDF), podle níž krátce po rozhodnutí bavorského státního zastupitelství začaly pověřené složky prohledávat ...

čtvrtek dopoledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nejnovější iPady se zabydlely na pultech obchodů

Na pultech tuzemských i zahraničních obchodů se ve středu zabydlely dva nové iPady, které společnost Apple oficiálně odhalila v minulém týdnu. Zatímco iPad Air cílí na běžné uživatele, iPad Pro má ambice oslovit i náročné profesionály. Co od novinek můžeme čekat v praxi?

čtvrtek dopoledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Trpí koně ze Staroměstského náměstí? Natočili jsme, kde a v jakých podmínkách žijí

Předminulý týden vyvolala velké emoce fotografie zraněného koně ležícího na Staroměstském náměstí. Událost spustila opětovnou lavinu debaty o vhodnosti provozování koňských spřežení v centru Prahy. Někteří pražští radní jsou proti, stejně jako část veřejnosti, která podepisuje petici s cílem ...

čtvrtek dopoledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Scholz o ukrajinských mužích: Zůstanou jen zaměstnaní

Německý kancléř Olaf Scholz (SPD) v minulých dnech poprvé naznačil, že přijetí zaměstnání bude rozhodující pro vyhlídky ukrajinských uprchlíků na setrvání v Německu.

čtvrtek dopoledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dělá se vám za jízdy špatně při koukání do telefonu? Apple má prý řešení

Při čtení nebo dnes častěji spíše zírání do telefonu se za jízdy člověku snadno udělá špatně. Apple v rámci aktualizace iPhonů a iPadů uvedl systém pohyblivých bodů na obrazovce, které proti tomuto jevu mají bojovat.

čtvrtek dopoledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Za umírání nás neplatí. Dozorci protestují kvůli podmínkám ve francouzských věznicích

Napříč Francií protestují vězeňští dozorci. Vadí jim hlavně přeplnění věznic, kvůli němuž se v nich šíří násilí. Protest začal den po ozbrojeném osvobození převáženého vězně, při němž byli dva dozorci zabiti. Za ně jejich kolegové během protestů drželi minutu ticha.

čtvrtek dopoledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Čistý zisk skupiny ČSOB ve čtvrtletí stoupl o 14 procent

Čistý zisk skupiny ČSOB v prvním čtvrtletí 2024 stoupl meziročně o 14 procent na 4,1 miliardy korun. Objem aktiv pod její správou vzrostl o 18 procent na 384 miliard korun. ČSOB patří mezi největší tuzemské banky. Zisky ostatních velkých bank rovněž spíše rostly.

čtvrtek dopoledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

KOMENTÁŘ: Atentáty do demokracie nepatří, ohrožují ji - Alex Švamberk

Atentát na slovenského premiéra lze jedině odsoudit. Bez ohledu na to, co Robert Fico říkal, jak jednal a s kým byl spojen. Je to pokus o vraždu, který nelze nijak ospravedlnit. Slovensko je parlamentní demokracie, kde o tom, kdo bude vládnout, rozhodují svobodné volby a ne radikální čin ...

čtvrtek dopoledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kempy se plní, zdražily jen mírně. Nový trend je luxus v přírodě

Některé tuzemské kempy měly vyprodáno už na květnové svátky a plní se i termíny na prázdniny. Oslovení provozovatelé zvedli ceny jen mírně, o méně než deset procent. Trendem jsou teď kratší pobyty, obliba karavanů i pohodlný, ale dražší glamping.

čtvrtek dopoledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Sedm týdnů po nárazu lodi v Baltimoru je na palubě stále uvězněno 21 lidí

Dohromady 21 mužů zůstává uvězněno na palubě lodi, která koncem března v americkém státě Maryland ve městě Baltimore narazila do mostu Francise Scotta Keye. Informuje o tom britská televize BBC, podle níž nemohou opustit palubu mimo jiné kvůli vízovým omezením. Posádka teď čeká na řízenou ...

čtvrtek dopoledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Unikátní Kříž srdce už stojí na kopci nad Běleckým mlýnem

Obří kovový kříž, který po roce a půl dokončil olomoucký sochař Jan Dostál, už stojí na nejvyšším kopci ve vyhledávané turistické lokalitě Bělecký mlýn. Ta se nachází Prostějovsku zhruba jeden kilometr od takzvaného Zámečku. Kříž srdce navázal na sochy Ohnivého anděla a Vetřelce ze slavné filmové ...

čtvrtek v poledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jsme jeden národ. Čaputová s Pellegrinim tlumí vášně

Končící slovenská prezidentka Zuzana Čaputová a její nástupce Peter Pellegrini na společné tiskové konferenci vyzvali k uklidnění situace po středečním atentátu na premiéra Roberta Fica. Apelovali rovněž na jednotu národa.

čtvrtek v poledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hotel Evropa v Praze se má v září po deseti letech otevřít. Kritiky dráždí svou velikostí

Grandhotel Evropa na Václavském náměstí v Praze, který je už 10 let zavřený kvůli přestavbě, se má otevřít v září a bude z něj luxusní lifestylový hotel W Prague, součást světové sítě hotelů společnosti Marriott, informovala mediální zástupkyně Silvia Haupt Kozoňová. Kritiky však novostavba ...

čtvrtek v poledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Pavel jmenoval Ženíška novým ministrem pro vědu a výzkum

Prezident Petr Pavel ve čtvrtek před polednem jmenoval ministrem pro vědu, výzkum a inovace Marka Ženíška (TOP 09), který obsadil uvolněný post po rezignaci dosavadní šéfky resortu Heleny Langšádlové (TOP 09). Uveden do funkce bude Ženíšek okolo 12. hodiny.

čtvrtek v poledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Myslel si, že našel tu pravou. Z Mariky z Havířova se vyklubal ziskuchtivý chlap

Na začátku bylo nadšení a vidina možného vztahu se super ženou. Nemělo to však šťastný konec. Muž z Třinecka na internetu naletěl podvodníkovi, který se vydával za dvacetiletou Mariku z Havířova. Přišel o 85 tisíc korun. Třineckým kriminalistům se však podařilo podvodníka dopadnout. Hrozí mu ...

čtvrtek v poledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Poptávka po umělé inteligenci zvýšila emise Microsoftu skoro o třetinu

Americký technologický gigant Microsoft, který v současnosti patří mezi lídry ve vývoji umělé inteligence (AI), zvýšil od roku 2020 do loňska své emise téměř o 30 procent. Firma to uvedla ve své výroční zprávě o udržitelnosti. Microsoft tím tak ohrožuje své klimatické cíle, upozornil list ...

čtvrtek v poledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nestačím žasnout. Izraelskou velvyslankyni překvapila opravená síň židovského hřbitova v Břeclavi

Připomínkou zaniklé židovské historie Břeclavi a komunity, kterou v roce 1938 vystěhovalo nacistické Německo po obsazení pohraničí, je opravená obřadní síň židovského hřbitova v Břeclavi. Ve středu se odhalení její nové podoby zúčastnila izraelská velvyslankyně Anna Azari.

čtvrtek v poledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vysokým školám v Česku po deseti letech poklesu přibyli absolventi

Vysokým školám v Česku po 10 letech poklesu v loňském roce vzrostl počet absolventů. Proti předchozímu roku se zvýšil téměř o osm procent na více než 63 tisíc studentů. Více než polovina z nich dokončila bakalářské programy. Poprvé za posledních 20 let bylo mezi studenty z ciziny více ...

čtvrtek v poledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jsem hrdý na to, co jsem udělal, měl zvráceně prohlásit atentátník Cintula

Spisovatel Juraj Cintula, který ve středu spáchal atentát na slovenského premiéra Roberta Fica, prohlásil, že je hrdý na to, co udělal. S odkazem na televizi Markíza o tom informuje ČTK, podle níž je muž zadržován ve městě Nitra.

čtvrtek v poledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Stavebních pozemků je nedostatek, na dohled je růst cen

Realitní trh prošel v posledním roce zlevňováním. Klesaly ceny bytů i komerčních nemovitostí. Majitelé stavebních pozemků ale až na výjimky na tento trend nereagovali. Průměrné nabídkové ceny parcel zůstávají ve většině regionů stejně vysoko jako loni. Období klidu ještě chvíli vydrží, nejpozději ...

čtvrtek v poledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

T-Mobile do března zvýšil provozní zisk

Operátor T-Mobile v prvním čtvrtletí zvýšil provozní zisk meziročně o 6,9 procenta na 3,281 miliardy korun. Tržby poklesly o 1,1 procenta na 7,55 miliardy. Na růst zisku měly vliv příznivý vývoj na trhu, snížení inflace, optimalizace interních procesů a zefektivnění hospodaření firmy. ...

čtvrtek odpoledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Krejčí: S digitalizací přijímaček jsem spokojen na 100 %. V principu zůstanou stejné i příští rok

Nový systém elektronických přihlášek na střední školy má podle ředitele Cermatu Miroslava Krejčího to nejhorší za sebou. Ve středu v něm rodiče žáků našli výsledky přijímaček. Téměř 94 procent dětí už má svou střední školu, tři čtvrtiny z nich dokonce podle svého přání. Horší je situace ...

čtvrtek odpoledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Muž z Floridy se po více než 60 letech dozvěděl, že není občanem USA

Jimmy Klass žije ve Spojených státech již od roku 1959. Chodil tam do školy, pracoval, oženil se, měl děti, platil daně a jako hrdý Američan také volil. Jenže když si zažádal o penzi, úřady mu sdělily, že americkým občanem není. Tahanice s tím spojené trvají už čtyři roky.

čtvrtek odpoledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vystřílím školu! Údajný žert studenta učiliště na Semilsku spustil policejní manévry

Několik policejních hlídek ve čtvrtek ráno dohlíželo na areál Integrované střední školy ve Vysokém nad Jizerou na Semilsku. Policisté mimo jiné kontrolovali školní tašky všech přicházejících studentů a pohybovali se uvnitř školy. Manévry spustila výhrůžka o vystřílení školy.

čtvrtek odpoledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Atentátník na Fica: Co vše o něm víme

Muž plný protikladů. Tak by se dal charakterizovat Juraj Cintula, který ve středu postřelil slovenského premiéra Roberta Fica. Policie útočníka ve čtvrtek obvinila z pokusu o úkladnou vraždu. V případě odsouzení hrozí jednasedmdesátiletému muži trest odnětí svobody ve výši 25 let až doživotí.

čtvrtek odpoledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Chceme ve světě dál udržovat férovost a spravedlnost, řekl Si Putinovi v Pekingu

Čína chce s Ruskem ve světě nadále udržovat férovost a spravedlnost, řekl tamní prezident Si Ťin-pching na úvod návštěvy ruského prezidenta Vladimira Putina v Pekingu. Státní návštěva hlavy ruské federace potrvá dva dny a Putin se svým čínským protějškem bude detailně řešit otázky Ukrajiny, ...

čtvrtek odpoledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Kladně hořel sklad olejů, nad město stoupal hustý černý dým

Na okraji Kladna vypukl ve čtvrtek odpoledne rozsáhlý požár haly s oleji. Oheň se postupně rozšířil i na okolní budovu. Město obyvatelům doporučilo, aby nevětrali. Z okolí byl vidět hustý černý kouř, který stoupal nad město. Vyhlášen byl zvláštní stupeň požárního poplachu.

čtvrtek odpoledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mozek mám vyhulený, slyším hlasy. Muž u soudu odmítl, že může za požár v Českém Švýcarsku

Jiří Lobotka, obžalovaný ze založení rozsáhlého lesního požáru v Českém Švýcarsku, ve čtvrtek u ústeckého krajského soudu vinu odmítl. Zároveň prohlásil vinu v případě menších požárů na Děčínsku. Kvůli špatnému psychickému stavu obžalovaného poté soudce Roman Felzmann o prohlášení viny ...

čtvrtek odpoledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dopadli prodejce falešných vstupenek na mistrovství v hokeji i fotbale

Policisté dopadli čtyřiatřicetiletého muže z Pelhřimovska, který podomácku vyráběl a poté prodával vstupenky na hokejové mistrovství světa a další sportovní události včetně nadcházejícího mistrovství Evropy ve fotbale. Utržené peníze padělatel prosázel. Policisté škodu vyčíslili na téměř ...

čtvrtek odpoledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rána do srdce společnosti, která je v chaosu, píše slovenský tisk o atentátu

Za ránu do srdce slovenské společnosti, která čelí pokročilému rozkladu bezpečnosti a společenskému chaosu, označil slovenský tisk středeční atentát na premiéra Roberta Fica. Ministerského předsedu v Handlové po výjezdním zasedání vlády postřelil útočník, Fico se v banskobystrické nemocnici ...

čtvrtek odpoledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Poslední rozloučení s Vlastimilem Harapesem proběhne 27. května

Skon Vlastimila Harapese (1946–2024) rozesmutnil jeho sousedy, kamarády nejen z branže. Na význačného umělce vzpomínají na sociálních sítích. Připomínají jeho absolutní profesionalitu, ale také jeho přátelskou povahu. Poslední rozloučení s ním proběhne 27. května. Oznámilo ve čtvrtek Národní ...

čtvrtek odpoledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kauzu dotačního podvodu litovelské firmy soud ukončil. Úroky z prodlení státu platit nemusí

Vrchní soud v Olomouci ve čtvrtek zamítl nárok České republiky na úhradu úroků z prodlení, což prostřednictvím ministerstva financí požadovala po litovelské společnosti Hopax. Jedná se o kauzu týkající se zneužití dotace 45 milionů korun na nákup strojů, které firma záměrně ve fakturách ...

čtvrtek odpoledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Cannes ovládly celebrity. Podívejte se na nejkrásnější modely ze zahájení

Ve francouzském přímořském městě Cannes probíhá až do soboty 25. května prestižní filmový festival. I letošní zahajovací ceremoniál přilákal velké množství celebrit. Prohlédněte si nejkrásnější modely z červeného koberce.

čtvrtek odpoledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Očima Saši Mitrofanova: Důvěřuj, ale prověřuj

Severokorejští školáci se učí, že milovaný vůdce Kim Čong-il se narodil v půlce 40. let na utajené základně korejských partyzánů na hoře Päktusan a začal bojovat proti utlačovatelům hned poté, co se naučil chodit. Ve skutečnosti se narodil na vojenské základně u sovětského Chabarovsku ...

čtvrtek odpoledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Česká policie po atentátu na Fica zvýšila ostražitost na MS v hokeji

Mistrovství světa v hokeji bude pod větší kontrolou. Česká policie zvýšila ostražitost, a to zejména v Ostravě, kde hrají Slováci, řekl mluvčí policejního prezidia. Policisté tak reagují na pokus o atentát na slovenského premiéra Roberta Fica (SMER), který ve středu zřejmě spáchal slovenský ...

čtvrtek odpoledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Muž, který na Jičínsku vytlačil autem vůz mladé řidičky, se vyhne soudu

Řidič zánovní dodávky značky Renault, jenž začátkem května v Kopidlně na Jičínsku hrubým neurvalým způsobem vytlačil ze silnice vozidlo mladé řidičky, se vyhne soudu. Policie čin 46letého agresora vyhodnotila jako přestupek a předala Odboru dopravy Městského úřadu v Jičíně.

čtvrtek odpoledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

ČEZ investuje do roku 2030 do přeměny energetiky v Ústeckém kraji 100 miliard korun

Skupina ČEZ investuje do roku 2030 celkem 100 miliard korun do transformace energetiky a teplárenství v Ústeckém kraji. Díky tomu by se měl zachovat systém centrálního zásobování teplem (CZT), který funguje desetiletí ve většině větších měst v kraji. ČEZ postaví nové zdroje tepla i elektřiny ...

čtvrtek odpoledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

FOTO: Poklad nevyčíslitelné hodnoty. Archeologové ukázali nález zlatých a stříbrných mincí

Dvanáct zlatých keltských mincí ze 3. až 2. století před naším letopočtem a denárový poklad více než dvou tisíc stříbrných mincí z přelomu 11. a 12. století ukázali zástupci muzeí a archeologů na Krajském úřadu Středočeského kraje v Praze.

čtvrtek odpoledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Středočeská muzea jsou bohatší o mimořádné nálezy zlatých a stříbrných mincí

V rozmezí několika týdnů na různých místech ve středních Čechách našli archeologové zlatý a stříbrný poklad. Mince drobných rozměrů, ale nevyčíslitelné hodnoty ve čtvrtek odhalili zástupci muzeí a archeologů na krajském úřadu Středočeského kraje v Praze.

čtvrtek odpoledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nevyzraďte naše tajná místa turistům, nabádá vulgární kampaň na Mallorce

Španělská Mallorca vytáhla do boje proti turistům. Místní agentura La Indis spustila loni kampaň, která obyvatele nabádá, aby nevyzrazovali návštěvníkům skrytá místa pomocí sociálních sítí. Na plážích napříč ostrovem se nyní začínají objevovat samolepky s nápisem „Don’t tag this beach, ...

čtvrtek odpoledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Řidička v Prostějově srazila cyklistku, ta byla pod vlivem alkoholu

Osmatřicetiletá řidička osobního vozidla přehlédla ve středu před polednem na Pernštýnském náměstí v Prostějově cyklistku jedoucí směrem na ulici Školní. Jednašedesátiletá cyklistka byla podle policie pod vlivem alkoholu.

čtvrtek odpoledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Architektonické řešení prostorů Edukačního centra České filharmonie vytváří různé atmosféry

Edukační centrum České filharmonie od 0,5 Studia je skvělým příkladem, jak originálně barevně a designově řešit podobu místností s ohledem na jejich účel. V budově vznikly prostory pro poslech, slavnostní momenty i výuku. Architektonické řešení totiž zdařile vytváří různé atmosféry.

čtvrtek odpoledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Fialové, hebké a hranaté. BMW ukázalo doslova sametové SUV

Pokud se někomu doteď BMW XM nezdálo dostatečně kontroverzní, po tovární úpravě prezentované na filmovém festivalu ve francouzském Cannes už tomu tak nebude.

čtvrtek odpoledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rakušan: Přijali jsme bezpečnostní opatření vůči chráněným osobám

Česká policie přijala po středečním útoku střelce na slovenského premiéra Roberta Fica zvýšená opatření vůči chráněným osobám i některým objektům v ČR. A bude přítomná i na předvolebních mítincích, kde hrozí názorové střety politiků. V rozhovoru pro Novinky to ve čtvrtek řekl ministr vnitra ...

čtvrtek odpoledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Tisková konference po jednání slovenské vlády

Slovenská vláda a slovenská bezpečnostní rada ve čtvrtek zasedly v souvislosti s atentátem na premiéra Roberta Fica. Podle informací slovenských médií se jednalo o tom, kdo premiéra dočasně nahradí ve funkci a jaké budou další kroky po atentátu. Krátce po jednání uspořádala vláda tiskou ...

čtvrtek odpoledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusové ve Vovčansku zabíjejí civilisty, kteří se odmítají nechat zajmout, tvrdí ukrajinský ministr vnitra

Ruská armáda na severu města Vovčansk v Charkovské oblasti vraždí ukrajinské civilisty, kteří se odmítají nechat zajmout. Na Telegramu o tom informoval ukrajinský ministr vnitra Ohor Klymenko, který dále uvedl, že v jednom případě ukrajinský civilista odmítl uposlechnout rozkaz okupantů a byl ...

čtvrtek odpoledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Čelní střet těžkých vah na Českokrumlovsku: Boural kamion a štěpkovač, zasahoval vrtulník

Všechny složky integrovaného záchranného systému vyjížděly ve čtvrtek odpoledne k havárii ve Frýdavě na Českokrumlovsku, kde se čelně střetl štěpkovač s kamionem, který vezl dřevo. Jednoho z řidičů přepravil do nemocnice vrtulník.

čtvrtek odpoledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Cannes přemalované narůžovo

Od prvního okamžiku nenechává filmový festival ve francouzském Cannes nikoho na pochybách, že se tento ročník nese v duchu oslavy ženy v čele se zářivou Meryl Streepovou, předsedkyní poroty Gretou Gerwigovou i prezidentkou festivalu Iris Knoblochovou. To vše podkreslené reakcemi na iniciativu ...

čtvrtek odpoledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ukrajinci se na severu Charkovské oblasti dopustili řady chyb, které využili Rusové

Rusko před týdnem zahájilo ofenzívu na severu Charkovské oblasti. Proniklo do hloubky osmi kilometrů, k čemuž výraznou měrou přispěly chyby Ukrajiny, které nepřipravilo dostatečně pevné obrané linie, uvedl analytik Milan Mikulecký, který byl hostem podcastu Zbytečná válka, kde s ním hovořil ...

čtvrtek odpoledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Majitel britské pošty kývl na Křetínského nabídku. Vláda má s „českou sfingou“ problém

Většinový vlastník britské královské pošty Royal Mail, společnost International Distributions Services (IDS), doporučil na valné hromadě investorům přijmout navýšenou nabídku na převzetí od miliardáře Daniela Křetínského. Britské vládě to ale dělá před volbami starosti, napsal server listu The ...

čtvrtek odpoledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

FOTO: Rus je za humny. Ze snímků evakuace Vovčansku mrazí

Nad ránem 10. května 2024 zaútočila ruská armáda na Ukrajinu na severu Charkovské oblasti. Nikoli poprvé. První útok totiž přišel hned na začátku otevřené války, 24. února 2022, kdy Rusko vtrhlo na Ukrajinu. Jaká je zhruba situace nyní, napovídá i evakuace města Vovčansk, ze které si můžete ...

čtvrtek odpoledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vše je zničené. Stovky francouzských policistů míří potlačit násilnosti v Pacifiku

Francouzské teritorium Nová Kaledonie má za sebou již tři noci násilného výtržnictví, jež zdevastovalo většinu území, vyžádalo si čtyři mrtvé a desítky zraněných policistů. Francie proto do Nové Kaledonie posílá stovky policistů. Nepokoje tam vyvolala volební reforma, jež podle místních omezuje ...

čtvrtek odpoledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vzhůru nohama, střemhlav dolů. Proletěli jsme se v akrobatickém letadle Flying Bulls

Jsou čtyři a společně tvoří akrobatickou skupinu The Flying Bulls Aerobatics Team. Ve vzduchu předvádějí to nejlepší, co můžete na leteckých dnech v tuzemsku i ve světě vidět. Redaktorka Novinek měla možnost se v kabině s pilotem proletět a akrobatické prvky zažít na vlastní žaludek. Zážitek, ...

čtvrtek odpoledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zatočit s progresivci, ochranku do dolů. Ficovými příznivci v Handlové cloumá vztek

Na hlavním náměstí hornického města Handlová před místním domem kultury ve čtvrtek lidé diskutují o atentátu na premiéra Roberta Fica, který se o den dříve odehrál právě zde. „Já ani nemůžu spát, tak mě to rozrušilo,“ řekla Novinkám obyvatelka Handlové Eva Trgiňová.

čtvrtek odpoledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

David Copperfield čelí obvinění 16 žen ze sexuálního obtěžování

David Copperfield byl symbolem pro nejfantastičtější kousky ze světa iluzí a magie. Nyní je však sedmašedesátiletý iluzionista vláčen po soudech. Žaluje ho 16 žen, které tvrdí, že je tři desetiletí sexuálně zneužíval a omamoval je drogami, píše deník The Guardian.

čtvrtek odpoledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Fico unikl smrti jen o vlásek, řekl Pellegrini

Premiér Fico unikl smrti jen o vlásek, uvedl ve čtvrtek zvolený budoucí prezident Peter Pellegrini po krátké návštěvě ministerského předsedy v banskobystrické nemocnici. Podle Pellegriniho stačilo, aby střelné rány byly o několik centimetrů jinde. Slovensko podle něj překročilo červenou linii.

čtvrtek odpoledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Oprava Barrandovského mostu nebude kvůli problémům s betonem dokončena do konce prázdnin

Severní polovina Barrandovského mostu v Praze je v horším stavu, než ukazovaly dosavadní průzkumy. Poznalo se to až po aplikaci prvních vrstev vysokopevnostního betonu UHPC. Znamená to prodloužení letošních prací, které měly být hotové do konce letních prázdnin.

čtvrtek odpoledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Retro roadster od Morganu se zbavil čelního okna. Stylovka vznikne jen v 50 kusech

Britská automobilka Morgan ve spolupráci s italským studiem Pininfarina uvedla speciál s názvem Midsummer. Tato barchetta, tedy vůz bez střechy i čelního okna, je poháněná spalovacím motorem a stojí na základech Morganu Plus Six. Bude vyrobena v omezeném počtu 50 jednotek, z nichž všechny ...

čtvrtek odpoledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Navzdory válce. Izraelská ekonomika v prvním čtvrtletí prudce vzrostla

Obnovená spotřeba domácností a investice firem do rezidenčního bydlení vedly k prudkému ekonomickému oživení v Izraeli. Tamní ekonomika v letošním prvním čtvrtletí v celoročním přepočtu vzrostla oproti předchozím třem měsícům o 14,1 procenta, oznámil ve čtvrtek izraelský statistický úřad.

čtvrtek odpoledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Muž ve Švýcarsku bodal do kolemjdoucích, zranil i těhotnou ženu

Nejméně šest chodců pobodal asi čtyřicetiletý muž na ulici ve švýcarském Zofingenu. Dva z nich utrpěli těžká zranění, další čtyři lehká. Mezi zraněnými je i těhotná žena. Policie útočníka dopadla a sdělila, že je „asi zahraničního původu“.

čtvrtek odpoledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bugatti vyrobilo dětskou verzi Baby II Type 35 ve výroční limitované Centenary Edition

Francouzská automobilka Bugatti oslavuje sté výročí od startu modelu Bugatti Type 35 na závodu Grand Prix de Lyon v roce 1924. U této příležitosti vznikla přísně limitovaná edice dětského Bugatti Baby II Type 35 Centenary Edition. Jen šest kusů tak má velikost 75procentního ...

čtvrtek odpoledne 16/5/24 | zdroj: DesignMagazin.cz

V budově BIS zasahují chemici, objevila se tam zásilka s neznámou látkou

Policie společně s hasiči zasahuje ve čtvrtek odpoledne v budově Bezpečnostní informační služby (BIS) v Praze. Na podatelnu se dostala zásilka s neznámou látkou, z toho důvodu zasahuje také chemická jednotka. Na místě byla i záchranná služba oblečená do ochranných obleků.

čtvrtek odpoledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hodinu ležela na záchodě. Školačka z Hradce snědla želé bonbony s toxickou látkou a zkolabovala

Na základní škole na Pražském Předměstí v Hradci Králové zkolabovala před několika dny jedna ze školaček druhého stupně poté, co snědla bonbon obsahující toxickou látku, zřejmě muscimol, který se vyskytuje v muchomůrkách. Želatinové bonbony s tímto výtažkem se dají koupit na internetu, člověk ...

čtvrtek odpoledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na autodromu v Sosnové o víkendu oslaví 50 let unikátních speciálů Škody

Autodrom v Sosnové u České Lípy se o víkendu stane centrem milovníků aut. Na akci, která vzdává hold historickým vozidlům a sportovním speciálům, bude k vidění téměř 200 sportovních a cestovních historických vozů i 24 formulí. Oslav se dočkají závodní speciály Škoda 180 a Škoda 200 RS.

čtvrtek odpoledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nechala se zlákat výhrou. Podvodník jí do hodiny vybral účet

Na výhru v soutěži se nechala nalákat padesátiletá žena z Mohelnice na Šumpersku. Na důvěřivost ovšem doplatila. Podvodník, který z ní vymámil potřebné údaje, jí vybral peníze z účtu. Novinky o případu informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová.

čtvrtek odpoledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Na americké univerzitě společně promovala paterčata

Na univerzitě v New Jersey došlo minulý týden k výjimečné události, když tam ve stejný den promovala paterčata. Jde o velký studijní úspěch, ale nutno říci, že k němu významně přispěla i sama škola, která sourozencům udělila stipendium.

čtvrtek odpoledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bitcoin posiluje. Jedna mince stojí 1,5 milionu

Bitcoinu se podařilo ve čtvrtek opětovně prolomit pomyslnou hranici 1,5 milionu korun. Stalo se tak poté, kdy kurz nejznámější kryptoměny na světě povyskočil během pouhých 24 hodin o více než sto tisíc korun směrem vzhůru. Vyplývá to z informací specializovaného serveru CoinMarketCap.

čtvrtek odpoledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jihočeské cyklobusy letos přepraví kolaře až do centrální Šumavy

Jihočeské cyklobusy budou od soboty 18. května přepravovat turisty na nové trase, a to z Českých Budějovic až na šumavskou Kvildu. V provozu bude celkem jedenáct linek.

čtvrtek odpoledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Šesti největším bankám letos stoupl čistý zisk o pětinu

Šestice největších bank v Česku vydělala v prvním čtvrtletí 2024 celkem 17,9 miliardy Kč. O rok dříve to bylo 14,8 miliardy korun, nárůst je tak více než pětinový. Vyplývá to z výsledků bank. Za růstem zisku už podle analytiků nejsou úrokové výnosy, ale vyšší příjmy z poplatků a provizí.

čtvrtek odpoledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ministr pro vědu Ženíšek: Uvědomuji si, že nastupuji do rozjetého vlaku

Novým ministrem pro vědu, výzkum a inovace se ve čtvrtek krátce po poledni stal poslanec a dosavadní šéf sněmovního zahraničního výboru Marek Ženíšek (TOP 09). Nahradil tak oficiálně spolustraničku Helenu Langšádlovou, která na post před pár týdny rezignovala. Ženíšek řekl, že si uvědomuje, že ...

čtvrtek odpoledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Žena na Babišově mítinku v Domažlicích kousla sokyni. Zaplatí jí bolestné

Smírem nakonec skončil spor mezi dvěma ženami, které se popraly na mítinku Andreje Babiše v Domažlicích. Petra Vavříková tak zaplatí Miloslavě Wiesnerové, kterou kousla do ruky, bolestné. Obě strany se domluvily ve čtvrtek u tamějšího okresního soudu.

čtvrtek odpoledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Bývalé plzeňské kasárny se za patnáct miliard promění v zelenou čtvrť

Obří plzeňská rozvojová plocha, třicetihektarový areál dávno zaniklých kasáren na Slovanech, se po desetiletích spánku začíná probouzet. Firma APB Plzeň, které lokalita patří, ji chce proměnit v atraktivní městskou čtvrť se spoustou zeleně. V úterý přestavila územní studii.

čtvrtek odpoledne 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Herec Marek Lambora se ocitl ve vězení. Ale jen kvůli pohádce Zlatovláska

Zámecké sklepy v Horšovském Týně na Domažlicku se dočasně staly vězením. Filmaři tady totiž natáčeli novou pohádku Zlatovláska. A za mřížemi se na chvíli ocitli herci Marek Lambora i Tomáš Weber. V nově zpracovávané pohádce hrají kamarády.

čtvrtek v podvečer 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jeden z otců ChatGPT opouští OpenAI

Spoluzakladatel OpenAI Ilya Sutskever, který se podílel i na vývoji slavného chatbota ChatGPT, opouští po téměř deseti letech svou společnost. Informoval o tom sám Sutskever na sociální síť X. Byť to oficiálně nepotvrdil, jeho odchod patrně souvisí s rozbroji uvnitř firmy.

čtvrtek v podvečer 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Odbory zrušily úterní demonstraci. Nechtějí po atentátu na Fica polarizovat společnost

Odbory zrušily úterní demonstraci proti snaze některých vládních stran zavést výpověď bez udání důvodu, chystaným úpravám zákoníku práce a důchodové reformě. Důvodem je středeční atentát na slovenského premiéra Roberta Fica. Nechtějí prý polarizovat společnost.

čtvrtek v podvečer 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Šéfem kolínské Toyoty bude poprvé Čech

Novým prezidentem kolínské automobilky Toyota Motor Manufacturing Czech Republic se od června stane Robert Kiml, dosavadní viceprezident pro výrobu. Doposud funkci zastával Koreatsu Aoki, který zůstane na pozici výkonného poradce top managementu. Kiml bude prvním Čechem ve funkci prezidenta ...

čtvrtek v podvečer 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Proč se lidé při střelbě na Fica nerozprchli? Jednoduše byli „odpojení“

Záběry zachycující atentát na slovenského premiéra Roberta Fica ukazují, že okolostojící lidé se nerozprchli, jak to bývá vidět na záznamech z masových střeleb například v USA, ale zůstali poměrně v klidu stát. Nejspíš jim vůbec nedošlo, co se děje, vysvětlil psycholog Jan Kulhánek.

čtvrtek v podvečer 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Obří mořský plaz nalezený ve Velké Británii by mohl být tím největším, jaký kdy byl objeven

Část fosilní čelisti ichtyosaura obřích rozměrů, patřícího k rodu zvanému Ichthyotitan, byla nalezena v jihozápadní Anglii. Vědci odhadují, že tento oceánský obr, žijící na Zemi před přibližně 202 miliony let, v období zvaném nejsvrchnější trias, dosahoval délky kolem 25 metrů, což se ...

čtvrtek v podvečer 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Atentátník na Fica: Co vše o něm víme

Muž plný protikladů. Tak by se dal charakterizovat Juraj Cintula, který ve středu postřelil slovenského premiéra Roberta Fica. Policie útočníka ve čtvrtek obvinila z pokusu o úkladnou vraždu. V případě odsouzení hrozí jednasedmdesátiletému muži trest odnětí svobody ve výši 25 let až doživotí.

čtvrtek v podvečer 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Chorvatsku hořel přístav, majitelé lodí se zachraňovali skokem do moře

Chorvatský přístav Medulin u Puly zachvátil ve středu ráno rozsáhlý požár. Plameny zničily 22 lodí, které tam kotvily. Mnozí majitelé skákali do moře, aby se před zuřícím živlem zachránili, píše web radia Frankfurter Rundschau.

čtvrtek v podvečer 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dow Jones poprvé přes 40 000 bodů

Americký akciový index Dow Jones poprvé překonal hodnotu 40 000 bodů a zaznamenal nejrychlejší vzestup o 10 000 bodů. Růst akcií podporují příznivé čtvrtletní výsledky hospodaření firem a růst sázek, že centrální banka USA (Fed) sníží úrokové sazby, uvedla agentura Reuters.

čtvrtek v podvečer 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Poslední rozloučení s Vlastimilem Harapesem proběhne 27. května

Skon Vlastimila Harapese (1946–2024) rozesmutnil jeho sousedy, kamarády nejen z branže. Na význačného umělce vzpomínají na sociálních sítích. Připomínají jeho absolutní profesionalitu, ale také jeho přátelskou povahu. Poslední rozloučení s ním proběhne 27. května. Oznámilo ve čtvrtek Národní ...

čtvrtek v podvečer 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Výbuch a požár zničily obytný dům v DĂĽsseldorfu. Nejméně tři mrtví, dva našli na schodišti

Nejméně tři mrtvé a 16 zraněných, z toho dva velmi těžce, si v noci na čtvrtek vyžádal výbuch a následný požár v obytném domě v DĂĽsseldorfu. Exploze, jejíž příčina zatím není jasná, se odehrála podle prvních výsledků vyšetřování v kiosku integrovaném do přízemní části budovy.

čtvrtek v podvečer 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusko vyhostí britského vojenského přidělence

Rusko vyhostí britského vojenského přidělence v zemi. Oznámilo to ve čtvrtek ruské ministerstvo zahraničí, podle něhož jde o odvetu za obdobný krok Británie, o němž Londýn informoval minulý týden. Ruská diplomacie ve čtvrtek přislíbila i další odvetné kroky, které však nespecifikovala, napsala ...

čtvrtek v podvečer 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Milada Myslbeková: Nutkání adeptů umění zavěsit své tělo na hák v těsném sousedství Krista nechápu

Kauza krucifixu, který desítky let visí v hlavní budově pražské Akademie výtvarného umění (AVU), stále běží. O jeho odstranění z původního místa rozhodlo vedení školy. Nicméně na veřejnost se dostaly nejdřív informace, že se vrcholné dílo Josefa Václava Myslbeka nelíbí studentům. Vzápětí vypukla ...

čtvrtek v podvečer 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Španělská vládní strana chce zablokovat zbraně pro Česko. Tvrdí, že je získá Izrael

Levicová aliance Sumar, která je součástí španělské vládní koalice, chce zablokovat v přístavu nákladní loď Borkum, jež převáží zbraně z Indie. Uskupení tvrdí, že zbraně na palubě lodi nakonec dostane Izrael. Podle španělského ministerstva dopravy to ale není pravda a vojenský náklad míří do ...

čtvrtek v podvečer 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Řidička v levém pruhu na dálnici reagovala na brzdící vozidlo, narazil do ní motorkář

Letecky byl transportován do nemocnice v Olomouci 59letý motorkář, který ve středu havaroval na dálnici D46. Nedokázal zareagovat na nenadálé zastavení aut před ním.

čtvrtek v podvečer 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Moravský zemský archiv mimořádně vystavuje vzácný liturgický zpěvník královny Elišky Rejčky

Vzácný antifonář neboli liturgický zpěvník královny Elišky Rejčky (1288–1335) je od čtvrtka do konce tohoto týdne vystaven ve velkém sále brněnského Moravského zemského archivu. Jde o jednu z nejcennějších písemností, o které tato instituce pečuje, a současně o klenot mezi archivními ...

čtvrtek v podvečer 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

S dlouhodobě nepřítomným premiérem slovenská ústava nepočítá

Zraněného slovenského premiéra Roberta Fica zastupuje po středečním atentátu místopředseda vlády a ministr obrany Robert Kaliňák (SMER), a to stejně jako před lety, kdy Fico prodělal operaci srdce. S dlouhodobou nepřítomností předsedy vlády slovenská ústava nepočítá a opřít se nelze ani ...

čtvrtek v podvečer 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nenávist je až patologická, říkají i čeští politici. Vyzývají ke klidu

Nenávist, která se vůči nám mezi lidmi zvedá, je až patologická, zní z politických stran. Premiér Petr Fiala (ODS) vyzval, aby se politici zamysleli, co útok na slovenského premiéra Roberta Fica (SMER) znamená dál i pro českou politiku a společnost.

čtvrtek v podvečer 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nejlepší obecní web v Česku má Plzeň

V celorepublikové soutěži Zlatý erb o nejlepší webové stránky zvítězilo město Plzeň. V kategorii obcí s rozšířenou působností porota hodnotila celkem 168 přihlášených webů z dvanácti krajů, plzeňské stránky zaujaly množstvím a pestrostí informací, intuitivním uspořádáním i moderním vzhledem.

čtvrtek v podvečer 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V Pásmu Gazy bezprostředně hrozí hladomor, varuje OSN

Šéf Úřadu OSN pro koordinaci humanitárních záležitostí (OCHA) Martin Griffiths ve čtvrtek varoval, že v Pásmu Gazy bezprostředně hrozí hladomor, jelikož se tenčí zásoby potravin. Izraelská operace v Rafáhu podle Griffithse představuje novou výzvu, jelikož se tím distribuce humanitární pomoci ...

čtvrtek večer 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Středočeská muzea jsou bohatší o mimořádné nálezy zlatých a stříbrných mincí

V rozmezí několika týdnů na různých místech ve středních Čechách našli archeologové zlatý a stříbrný poklad. Mince drobných rozměrů, ale nevyčíslitelné hodnoty ve čtvrtek odhalili zástupci muzeí a archeologů na krajském úřadu Středočeského kraje v Praze.

čtvrtek večer 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zbrojovka Colt CZ dokončila akvizici českého výrobce munice Sellier & Bellot

Skupina Colt CZ Group SE (Colt CZ) dokončila akvizici českého výrobce munice Sellier & Bellot. Podnik získala od společnosti CBC Europe S.Ă  r.l. (CBC) za 350 milionů dolarů (téměř osm miliard korun) a prostřednictvím nové emise kmenových akcií. V součtu tak celková cena činí 703 milionů dolarů ...

čtvrtek večer 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusko nemá dost vojáků pro průlom u Charkova, tvrdí generál

K dosažení strategického průlomu v oblasti Charkova na severovýchodě Ukrajiny nemá ruská armáda dostatečný počet vojáků. Prohlásil to ve čtvrtek podle agentury Reuters vrchní velitel sil Severoatlantické aliance v Evropě, americký generál Christopher Cavoli.

čtvrtek večer 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

„Nemělo se to stát.“ Mezi lidmi na Slovensku je strach z eskalace násilí

Mezi obyvateli slovenských měst a vesnic jsou po středečním atentátu na premiéra Roberta Fica znát obavy z eskalace násilí. A to nejen vůči politikům, ale i mezi obyčejnými lidmi.

čtvrtek večer 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Českou paraglidistku v italských Alpách zachraňovaly dva výsadky z vrtulníku

Komplikovanou záchranu má za sebou paraglidistka z České republiky, která se ve čtvrtek zřítila v Alpách v italském regionu Tridentsko. Češka uvázla v koruně stromu a zachraňovat ji podle deníku Il Dolomiti musely dva výsadky z vrtulníku. Záchranná operace skončila zhruba po dvou hodinách, ...

čtvrtek večer 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Půl miliardy za 12 vteřin. Američtí bratři kradli kryptoměnu

Ve Spojených státech byli zatčeni dva bratři pro podezření z krádeže 25 milionů dolarů (568 milionů Kč) v kryptoměnách, a to za pouhých 12 sekund. Oba podle obžaloby, která je viní z propracovaného on-line podvodu a praní peněz, studovali matematiku a informatiku na jedné ...

čtvrtek večer 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Psychiatr: Fico musel prožít peklo, překonání traumatu bude těžké

Slovenský premiér Robert Fico se po středečním atentátu bude muset vypořádat nejen s fyzickými zraněními, ale i s psychickým traumatem, upozorňují odborníci. Fica ve středu ve městě Handlová zasáhly čtyři výstřely a musel se podrobit pětihodinové operaci. Střelec, jednasedmdesátiletý Juraj ...

čtvrtek večer 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dvojice Thajců, které měl držet Hamás, byla zavražděna už 7. října

Mluvčí izraelské armády Daniel Hagari ve čtvrtek večer uvedl, že dvojice Thajců, o níž se rodiny i úřady domnívaly, že ji teroristické hnutí Hamás drží jako rukojmí, byla ve skutečnosti zavražděna při útocích 7. října.

čtvrtek večer 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ukrajinci se na severu Charkovské oblasti dopustili řady chyb, které využili Rusové

Rusko před týdnem zahájilo ofenzívu na severu Charkovské oblasti. Proniklo do hloubky osmi kilometrů, k čemuž výraznou měrou přispěly chyby Ukrajiny, které nepřipravilo dostatečně pevné obrané linie, uvedl analytik Milan Mikulecký, který byl hostem podcastu Zbytečná válka, kde s ním hovořil ...

čtvrtek večer 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kampaň s pěstouny v Praze sice pomohla, ale stále jich je málo

Ačkoli pěstounů v Praze přibylo díky kampani s heslem Láska se nedělí, láska se násobí, stále jich není dost. A to zejména těch přechodných, kteří se starají o svěřené dítě zpravidla méně než jeden rok.

čtvrtek v noci 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Žena z Budějovic napadla sokyni v lásce, ta skončila v nemocnici

K bitce mezi dvěma ženami o partnera vyjížděli ve středu večer strážníci, státní policisté i zdravotníci do českobudějovické čtvrti Suché Vrbné. Jednatřicetiletá žena, kterou přítel podváděl, se pustila do jeho o tři roky mladší milenky a uštědřila jí zřejmě několik ran. Zdravotníci ji museli ...

čtvrtek v noci 16/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (12.7., 11.7., 10.7., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (červenec 2024)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (červen 2024)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2024 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru