Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » nejčtenější zprávy » 14 dní
neděle 22. 5. 2022, 7:28

nejčtenější zprávy

Přehled 25 nejčtenějších zpráv (zobrazených na archii.cz) za posledních 14 dní.

FOTO: Finalisté architektonické soutěže na Vltavskou filharmonii v Praze

Praha zná vítěze mezinárodní architektonické soutěže na budovu Vltavské filharmonie, která má stát u stanice metra Vltavská. Porota vybrala vítěze a ocenila ještě další čtyři díla, která skončila na 2. - 5. místě. Prohlédněte si návrhy všech 19 týmů, které se probojovaly až do finále.

středa odpoledne 18/5/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Okna i žaluzie myjeme efektivně

Ideální počasí k mytí oken nastává, když je pod mrakem a kolem 20 °C. Umývat bychom je měli podle míry znečištění dvakrát až čtyřikrát do roka. Ne však když mrzne, protože to půjde špína špatně dolů a voda bude zamrzat. Velké teplo ale také škodí, protože voda na skle příliš rychle schne. Jak ...

neděle dopoledne 8/5/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zajímavostí bytu pro mladý pár je přiznaný překlad s posuvným regálem

V bratislavském bytovém domě z padesátých let minulého století se nachází třípokojový byt o výměře 80 m2, určený pro mladý pár. Základním požadavkem při návrhu interiéru bylo vytvoření vzdušného moderního prostoru v minimalistickém designu, který by reflektoval současné trendy interiérového ...

neděle dopoledne 8/5/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Nadšený motorkář má nový dům. Motorka v interiéru působí i jako dekorace

Místo nákladné přestavby a opravy starého domu si nechal nadšený motorkář původní dům na svém pozemku v japonské provincii Šiga strhnout a postavit nový. Ten je už zcela podle jeho představ. Může v něm bydlet se svou milovanou motorkou.

neděle dopoledne 8/5/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ferrari SP48 Unica je speciálně navržený sporťák vzniklý pouze v jediném exempláři

Po necelém půl roce ukázala italská automobilka Ferrari další speciálně navržený model, který bude vyroben pouze v jediném exempláři. Nese označení Ferrari SP48 Unica a navrženo bylo v Ferrari Styling Centre pod vedením šéfdesignéra Flavia Manzoniho. Postavené ...

neděle v podvečer 8/5/22 | zdroj: DesignMagazin.cz

Australský ostrov se pyšní českou dřevostavbou, majitele nadchla

Česká dřevostavba na australském ostrově Kangaroo vznikla tak trochu náhodou. Investor pocházející z Německa se s architekty ze studia Prodesi/Domesi seznámil přes společného obchodního partnera na Slovensku. A po své návštěvě ve vzorovém domě v Budíkově měl jasno – jeho dům navrhnou Češi.

pondělí v noci 9/5/22 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Tommy Hilfiger koupil chatu. Za tři měsíce ji prodal se ziskem 444 milionů

Americký módní návrhář Tommy Hilfiger prodal svůj dům v Aspenu v Coloradu za 50 milionů dolarů. Pouhé tři měsíce poté, co nemovitost koupil za 31 milionů dolarů. Obratem vydělal v přepočtu 444 milionů korun. Prohlédněte si luxusní chatu, která je pravým zlatým dolem.

pondělí v noci 9/5/22 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Návod, jak si vypěstovat vlastní kurkumu

Kurkuma je známá především mezi kuchaři. Připravují z ní totiž lahodné indické pokrmy. Věděli jste ale, že si kurkumu můžete vypěstovat i doma? Navíc je to krásná pokojová rostlina. 

pondělí v noci 9/5/22 | zdroj: Dům a zahrada

3 nejkrásnější ferraty v Česku

Zajištěné cesty v horském terénu byly ještě před několika lety spíše doménou velehor. Tento fenomén si však získal srdce mnoha turistů a tak i v České republice vznikly krásné ferraty. Které jsou ty nejkrásnější?

pondělí v noci 9/5/22 | zdroj: Dům a zahrada

Jak správně udělat vaznice krovu?

Udělat správně krov není žádná lehká práce. Proto ji také provádějí skuteční odborníci, dělat ji sám není úplně vhodné. Přesto se snažíme poradit:

pondělí v noci 9/5/22 | zdroj: Dům a zahrada

Spokojenost se sprchovou vaničkou zaručují hlavně tři parametry. Znáte je?

Budete-li měnit starou vaničku ve sprchovém koutu po mnoha letech, zaměřte svou pozornost na tři zásadní parametry. Víte, které to jsou?

pondělí v noci 9/5/22 | zdroj: Dům a zahrada

Něco pro masožrouty: bulharská pomazánka

Pomazánky jsou něčím, co ocení téměř každý. Je to rychlá svačina, snídaně, ale i drobnost, kterou můžete pohostit svoji návštěvu. Ať už připravíte pomazánku, jejímž základem je zelenina, ryba nebo maso, neuděláte chybu. My si pro vás dnes připravili recept na pravou bulharskou pomazánku.

pondělí v noci 9/5/22 | zdroj: Dům a zahrada

Ve švédském Göteborgu se staví zážitkové centrum World of Volvo ze dřeva a skla

Dánský architektonický ateliér Henning Larsen navrhl a ve švédském městě Göteborg nyní staví zážitkové centrum World of Volvo. Postaveno bude ze dřeva a skla, usazená bude v zeleni a otevřené bude široké veřejnosti. Návštěvníci se v organicky tvarované budově ...

pondělí ráno 9/5/22 | zdroj: DesignMagazin.cz

Během lockdownu proměnila kuchyň v zelený ráj. Stačilo jí 29 tisíc korun

Během pandemie koronaviru se paní San Kingová z londýnského Richmondu rozhodla konečně plně ponořit do pěstování pokojových rostlin. A učinila tak nejen s velkým elánem, ale i nepřehlédnutelným smyslem pro estetiku. Za nový vzhled kuchyně utratila rovněž nepřehlédnutelných 1000 liber, tedy ...

pondělí ráno 9/5/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Novostavba: co potřebujete vědět, než začnete stavět

Toužíte po rodinném domě? Novém, postaveném podle vašich představ? Realizace takového snu není nic snadného. Samotná stavba je totiž až několikátý krok v pořadí toho, co budete muset řešit.

pondělí dopoledne 9/5/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Heidi Janků má svůj kus ráje

Zjevně stále stejně skvěle vypadající zpěvačka Heidi Janků si svůj věk umí přiznat – s tím, že je to jen číslo – a nastřádanou energii z časů bez koncertů má na rozdávání. Využila ji i na rekonstrukci a modernizaci přízemí prostorného domu v Uhříněvsi. A ještě předtím vydala desku ...

pondělí odpoledne 9/5/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rozšíření domu z pěti různých materiálů nabízí klidné prostředí k odpočinku

Kámen, cihly, dřevo, beton a sklo, všechny tyto materiály využili architekti z ekvádorského studia El Sindicato Arquitectura na stavbu rozšiřující rodinný dům ve čtvrti San Juan de Cumbayá v Quitu. Její zajímavostí je skladba nosných zdí využívající hned několik z těchto materiálů najednou. ...

pondělí odpoledne 9/5/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Vitra vyrobila limitovanou edici pěti dvoubarevných židlí Panton Chair Duo

Švýcarský výrobce nábytku Vitra představuje další velmi výstřední kolekci židlí Panton Chair, kterou v roce 1959 navrhl dánský designér Verner Panton. Dnes ikonická židle byla první na světě, která byla vyrobena z jednoho kusu plastu. Dvoubarevná limitovaná edice má pět barevných ...

pondělí v podvečer 9/5/22 | zdroj: DesignMagazin.cz

Mlýn ze čtrnáctého století šokuje skvělým propojením starého a nového

Jen málokdy dostanou architekti šanci proměnit na současné bydlení stavbu, jejíž historie sahá až do čtrnáctého století. V případě Spáleného mlýna se to však stalo. Pro architekty ze studia ADR to byla opravdu velká výzva.

úterý v noci 10/5/22 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Majitelka zvyšuje platby za energie. Vyúčtování jsme ale nikdy neviděli

Majitelce bytu platíme nájem i energie, které má napsané na sebe. Vše nám zvyšuje, navíc každý rok doplácíme. Vyúčtování jsme ale nikdy neviděli, píše Karolína do seriálu Bydlení pod lupou.

úterý v noci 10/5/22 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Rostliny zdarma. Darujte svoje přebytky a vezměte si zase jiné hrnkovky

Určitě už jste slyšeli o swapu, což je akce, na kterou donesete nepoužívané věci v dobrém stavu a odnesete si, co se vám hodí. Přesně tohle vás teď čeká v pražské Zahradě na niti, kde se budou směňovat rostlinné přebytky. Už zanedlouho!

úterý v noci 10/5/22 | zdroj: Dům a zahrada

Mech v trávníku: Víme, jak se s ním vypořádat

Toužíte po trávníku, který bude vypadat jako ty ve filmech? I trávník rostoucí na vaší zahradě může být chloubou. Jeho hezký vzhled však dokáže narušit mech, který nenajdete jen pod stromy, ale i v tmavších částech zahrady. Víte, jak výskytu mechu na zahradě předcházet a jak se jej zbavit?

úterý v noci 10/5/22 | zdroj: Dům a zahrada

Jak pečovat o psa v létě

Pomalu se blíží léto a s ním i vysoké teploty. Je proto třeba si připomenout, co dělat, aby naši čtyřnozí kamarádi v tomto období netrpěli. Poradíme vám, jak o chlupáče pečovat, když nastanou horké dny.

úterý v noci 10/5/22 | zdroj: Dům a zahrada

Lze změnit chladivo u tepelného čerpadla?

Po posledním zodpovězeném dotazu se nám objevily v redakčním mailu hned dva další dotazy. Přeposlali jsme je na víc míst. Tady jsou odpovědi:

úterý v noci 10/5/22 | zdroj: Dům a zahrada

Samoživitelka s rakovinou žije se svými dvěma syny v minibytě. Přesto si nestěžuje

Když 37leté Jamacé Dickersonové lékaři zjistili rakovinu, byla to pro ni rána. Se svými dvěma syny ve věku sedm a pět let se musela velmi uskromnit a tak se v americkém Seattlu přestěhovala do bytu, který má jen 23 čtverečních metrů. O tom, jak bydlí, natočila video.

úterý ráno 10/5/22 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
GAALERIIE
DesignMagazin.cz - internetový magazín o designu
Logoweb.sk

aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (19.5., 18.5., 17.5., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (květen 2022)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (duben 2022)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2022 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru