Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » nejčtenější zprávy » 14 dní
úterý 11. 5. 2021, 7:07

nejčtenější zprávy

Přehled 25 nejčtenějších zpráv (zobrazených na archii.cz) za posledních 14 dní.

Secesní vila textilníka Fuchse působí romanticky i starobyle

Jedna ze dvou vil projektovaných architektem Ottou Steinlem v Kraslicích patřila podnikateli Wilhelmu Fuchsovi, který působil ve významném odvětví kraslického průmyslu a věnoval se textilní výrobě. Secesní vila byla postavena na začátku 20. století v dnešní Dukelské ulici v těsné blízkosti ...

pátek odpoledne 30/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dřevostavba na okraji Prahy byla pro kanadsko-český pár jasnou volbou

Rodina s třemi dětmi si nedaleko Prahy nechala postavit na klíč velkoryse řešený poloroubený dům. Hrubá stavba byla hotova za čtyři týdny, což investorům, kteří předtím žili v zahraničí, maximálně vyhovovalo.

pondělí v noci 10/5/21 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Tajnosti kuchyňských zásuvek

Kam uložíme všechno nádobí, hrnce, pomůcky na vaření, pečení? Kde uskladníme potraviny, jak nejlépe schováme koš na tříděný odpad? Když zařizujeme novou kuchyň, přijdou otázky kolem úložných prostor. Spokojenost s kuchyní se odvíjí právě od nich.

úterý dopoledne 27/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Největší britský rododendron rozkvetl. A je na co se dívat

Záplava růžovofialových květů, která pokrývá jaro co jaro velikána ze Západního Sussexu, je pro Brity každoročně událostí. Zhruba stodvacetiletý rododendron nemá co do velikosti v zemi konkurenci. Letos vypadá podle svědků ještě větší a nádhernější než kdy předtím.

úterý dopoledne 27/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Lamborghini slaví 50 let od představení populárního sporťáku Miura SV

Italský výrobce sportovních vozů Lamborghini letos slaví další velký výročí. Po úspěšném uvedení modelu P400 byl v březnu roku 1971 oficiálně představen sporťák Miura SV, který byl pro celou značku velkým úspěchem. Vysoce výkonný dvoumístný stoj navrhl slavný Marcello Gandini pod ...

úterý večer 27/4/21 | zdroj: DesignMagazin.cz

Chátrající kulturní dům se proměnil tak, že změnil život celého města

Téměř nevyužívaný a hlavně chátrající kulturní dům v Lovosicích byl trnem v oku občanům, ale i vedení města. Představa byla tedy jasná: vytvořit zde důstojné kulturní a společenské centrum města, kde by se mohly setkávat všechny generace obyvatel.

středa v noci 28/4/21 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Proměna bytu na sídlišti Solidarita. Vlnitý trámový strop je perfektní

Čtyřčlenná rodina si koupila byt 3+kk na pražském sídlišti Solidarita, který potřeboval kompletní rekonstrukci. Proměny se ujal architekt Radovan Demeter ze studia REST.ART.

středa v noci 28/4/21 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Co se nevešlo do prvního, bude ve druhém. Majitel si v novém domě splnil své touhy

Mám už jeden dům, ale některé věci mi v něm chybí, proto bych chtěl ještě jeden, kde je už mít budu. Zhruba tak vypadal trochu nevšední, ale jasný požadavek klienta japonského architekta Yukia Asariho z ateliéru Love Architecture. Oba domy stojí v centrální části Tokia, snad jen minutu chůze od ...

středa ráno 28/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V centru Milána vyroste obří skleník fungující jako most nad rušnou silnicí

V samém centru italského Milána na Porta Nuova stojí od roku 1956 mrakodrap Pirelli. V rámci jeho rekonstrukce se promění i jeho širší okolí na novou životem pulzují čtvrť. Architekti ze studia Diller Scofidio + Renfro a Stefano Boeri Architetti navrhli nový ...

středa dopoledne 28/4/21 | zdroj: DesignMagazin.cz

Ploty vymezují hranice našeho soukromí

Plot ohraničuje a vymezuje pozemek, brání volnému průchodu. Vybírat ho lze podle typu materiálu, dekorativního provedení, barvy, povrchové úpravy. Důležité je, aby ladil s domem, okolní zástavbou, typem krajiny.

středa dopoledne 28/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rekonstrukce umožnila přidat panelovému bytu další místnost

Mladí manželé si pořídili panelákový byt 3+1. S rozrůstající se rodinou rostla i jejich potřeba změnit dispozici bytu a ideálně “přidat” jeden pokoj. Tento typ bytu naštěstí požadovanou změnu umožňoval.

středa v poledne 28/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Připomeňte si chvíle strávené u moře díky vzoru mušlí v interiéru

Trávení dlouhého času doma může být pro mnoho lidí frustrující. Není proto od věci připomenout si hezké zážitky a nechat se jimi potěšit i v interiéru. Jedním z dobrých tipů může být uplatnění motivu mušlí, který oživí vzpomínky na chvíle strávené v zahraničí, na pláži a u moře.

středa odpoledne 28/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Heatherwick navrhl futuristický koncept auta Airo pro značku IM Motors

Britské designérské Heatherwick Studio navrhlo pro automobilku IM Motors elektricky poháněné auto. Koncept prezentovaný na autosalonu v Šanghaji je typickým výtvorem Thomase Heatherwicka. Zaoblené tvary, velký poměr prosklení, elektrický pohon, autonomní řízení a variabilní ...

středa odpoledne 28/4/21 | zdroj: DesignMagazin.cz

Vila průmyslníka Breinla se stala honosným sídlem se secesními prvky

Stavitel Otta Steinl navrhl pro podnikatele Richarda Breinla reprezentativní vilu řešenou jako samostatný dům s vnitřním uspořádáním podobným anglickému víkendovému domu. Stylově má vila romantizující secesní prvky. Budova postavená na začátku 20. století je umístěna v rozlehlé zahradě a je ...

středa odpoledne 28/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Mahónie je pro zahradu terno

Je na čase vyseknout této přehlížené a nedoceněné dřevině poklonu. Sluší jí to celý rok, s ničím nedělá cavyky a nádavkem plní bříška ptáčkům i hmyzu. Kdo by nechtěl získat mahónii do svých služeb?

středa odpoledne 28/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jak si pojistit pohodu pro zdravý spánek

Klidný a zdravý spánek je základ příjemného dne. Zkuste se zamyslet, jak ho zkvalitnit. Máte vhodnou přikrývku a povlečení? Povlékáte peřiny do příjemného materiálu, cítíte se dobře, uvolněně? Možná je ta pravá chvilka na větší nákup.

středa odpoledne 28/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Jedenáct pojedenácté. Soutěž Dřevěná stavba roku zná své letošní vítěze

Roubenky, rodinné domy, ale třeba i naučné stezky, veletržní pavilon či zajímavě řešené interiéry, to všechno je možné objevit mezi jedenáctkou vítězů letošního jedenáctého ročníku soutěže Dřevěná stavba roku. Jejím pořadatelem je Nadace dřevo pro život.

středa v podvečer 28/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Elegantní vila s věžičkou. Prohlédněte si rezidenci amerických viceprezidentů

Po více než dvou měsících bydlení v prozatímních podmínkách se americká viceprezidentka Kamala Harrisová může konečně nastěhovat do své oficiální rezidence. Dům je možné objevit na pozemcích Námořní observatoře Spojených států (USNO). Výměnu viceprezidentů využila správa objektu k jeho ...

středa v podvečer 28/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zakládáme zahradní jezírko

Voda je osvěžující, relaxační a uklidňující prvek v zahradě, vytváří souznění s přírodou. Přiláká ptáky, vodní živočichy, poskytne zázemí zajímavým vodním rostlinám. Zahradě sluší jezírko, které vykouzlí jedinečnou atmosféru.

středa večer 28/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Čtyři kroky k šatníku jako ze škatulky

Generální úklid šatní skříně i botníku pomohou zbavit se zbytečností a lépe si utřídit oblečení a doplňky. Dlouhé dumání v ranním spěchu nad tím, co si vzít na sebe, se tak stane minulostí.

středa večer 28/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

První městská čtvrť celá postavená jen z 3D tištěných domů vyroste v Kalifornii

V kalifornském městě Rancho Mirage, které leží v údolí Coachella, vyroste během letošního a příštího roku nová čtvrť, která bude vytvořená z trojrozměrně tištěných domů. Jen s jemnou nadsázkou lze tedy říci, že to bude první městská čtvrť na světě, kterou nepostaví, ale vytisknou.

středa večer 28/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dům, který šálí kolemjdoucí vzhledem, vyrobí pětkrát víc elektřiny, než sám spotřebuje

Majitelé pozemku v australském Melbourne měli velice přesnou představu o tom, jaký má být jejich dům. Oslovili několik architektů a ti jim nabídli v podstatě stejně vyhlížející varianty, které se příliš nelišily od obyčejné kostky. Nakonec padli na architekty z ateliéru Austin Maynard ...

středa v noci 28/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Neděláme věci pro efekt, plníme sen stavebníka, říká architekt Václavík

„Rádi objevujeme nové souvislosti a možnosti, nebojíme se neprošlapaných cest,“ tvrdí o sobě architekti ostravské stavebně projektové kanceláře ATOS-6. Jestli je to pravda, se můžete přesvědčit z následujících tří ukázek jejich tvorby.

čtvrtek v noci 29/4/21 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Dům si postavili rovnou i s kadeřnictvím. Z oken obdivují horu Ibuki

Manželé si postavili v japonské prefektuře Šiga na ostrově Honšú vysněný rodinný dům. Nový domov vyhovuje jak rodinnému životu, tak jejich práci kadeřnice a holiče. Od provozovny je dělí jen schodiště.

čtvrtek v noci 29/4/21 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Na vrcholku slovenské Malé PoÄžany vyrostla ukrytá restaurace s ubytováním

Architekti z ateliéru Compass postavil na vrcholu Malé PoÄžany na hřebeni Spišské Magury sérii menších budov pro letní i zimní návštěvníky areálu Bachledka. V nelehkém úkolu se jim podařilo ukrýt moderní stavby restaurace, ubytování a konferenčního centra ...

čtvrtek v noci 29/4/21 | zdroj: DesignMagazin.cz

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
GAALERIIE
DesignMagazin.cz - internetový magazín o designu
Logoweb.sk

aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (8.5., 7.5., 6.5., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (květen 2021)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (duben 2021)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2021 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru