Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » nejčtenější zprávy » 30 dní
čtvrtek 30. 5. 2024, 4:33

nejčtenější zprávy

Přehled 25 nejčtenějších zpráv (zobrazených na archii.cz) za posledních 30 dní.

Evropská unie Českou republiku zkultivovala, míní politologové

Česká společnost se po vstupu do Evropské unie víc kultivovala, zlepšil se její přístup k menšinám i handicapovaným. Zemi pomohly rozvinout i evropské peníze, příjmy z fondů se však za uplynulých dvacet let staly tak automatické, že už je lidé skoro nevnímají, shodují se politologové.

středa v noci 1/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Řidič porsche se ozval: Je mi to líto, rodině nabízím pomoc

Řidič elektrického vozu Porsche Taycan, který ve středu večer srazil v pražských Vysočanech maminku s kočárkem, se ozval v pátek redakci Novinek. V SMS zprávě napsal, že k nehodě došlo kvůli jeho zdravotní indispozici, ale dále se k věci nemůže vyjadřovat kvůli probíhajícímu vyšetřování. ...

pátek večer 3/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Designérka a umělkyně Eva Eisler: Hledám pravdu, tu lze nalézt jen v jednoduchosti

V pražské galerii Kvalitář začala výstava s názvem Vrstvy času. Lidé zde ale „potkají“ jinou Evu Eisler, která je autorkou děl. Předměty z kovu nahradila za dřevo a kámen, místo přesné geometrie zvolila krásu neopracovaného materiálu. Základní linka ale zůstává stejná: jednoduchost ...

sobota v podvečer 4/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Kousek od Prahy vznikla nenápadná dřevěná vyhlídka nad řekou rámující krásnou okolní krajinu

Jižně od Prahy kousek od města Jílové u Prahy najdete pahorkatinu Medník od níž na protějším kopci v Lukách pod Medníkem vyrostla vyhlídka nad řekou. Nenápadná dřevěná stavba ve srázu se tyčí do krajiny nad kaňonem a nabízí výhled do krásné ...

úterý ráno 14/5/24 | zdroj: DesignMagazin.cz

Módní přehlídka z píseckého víkendu módy a designu 2024

Páteční módní přehlídka v kulturním domě v Písku nemá, díky své jedinečné koncepci, obdoby. Ve svébytných blocích se divákům odprezentuje tvorba módních značek tvořících na udržitelných principech. Ambasadorkami letošního ročníku jsou vítězka StarDance Darija Pavlovičová a herečka Natálie ...

pátek večer 17/5/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Čarodějnice s teplým počasím. A květen snad už bez extrémů

Déšť ani zima letos tradiční akce s pálením čarodějnic nepokazí, nejvyšší teploty budou v poslední dubnový den stoupat místy až k 27 stupňům Celsia. Horší to může být s větrem a rizikem požárů. Kvůli tomu je v některých regionech omezeno rozdělávání ohňů. Příjemný bude i vstup do května, ...

úterý ráno 30/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

V nájmu bydlí už každý čtvrtý Čech. Buď nemají na hypotéku, anebo žijí single

Marie Valová bydlí v Praze s přítelem a dvouletou dcerou ve vlastním bytě, který jim však začal být malý. Při shánění nového ale zjistili, že hypotéku na dostatečně velký byt nyní nedostanou. „Máme poměrně náročné požadavky. Přítel pracuje z domova a potřeboval by oddělenou místnost jako ...

úterý ráno 30/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Malá kuchyň, mega styl: Jak si vyladit i malinkatou kuchyň k dokonalosti

Myslíte si, že malá kuchyně nemůže být stylová a funkční zároveň? Přesvědčte se, že i v omezeném prostoru se dá vytvořit útulné a designově propracované místo, kde bude radost vařit i trávit čas.

úterý ráno 30/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Zahrádkáři a milovníci květin, těšte se. Už 25. 4. začíná jedna z největších akcí právě pro vás

Hvězdná květinová expozice, trhy pro zahrádkáře, výstava bonsají, včetně té, která je stará více než 500 let, poradny, floristické show, volný vstup do olomouckých sbírkových skleníků. To není program na týden, ale pozvánka na jednu z našich nejlepších květinových a zahradnických výstav.

úterý ráno 30/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Dřevostavby na golfu? Přesně tak. V podhůří Beskyd dokonale zapadají

Před pár týdny jsme psali o tom, jak dřevostavby rostou do výšky, dnes přidáme informace o jejich šířkovém využití. Tvoří totiž zajímavě řešené technické zázemí v jednom golfovém resortu.

úterý ráno 30/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Zanedlouho se vysazují rajčata ven. Zkuste je letos pěstovat v pytlích, má to mnoho výhod

Pěstování rajčat se může zdát jako věda, ale co kdybyste mohli zjednodušit tento proces a zároveň zvýšit vaši úrodu? Jedním ze zajímavých a efektivních způsobů, jak toho dosáhnout, je pěstování rajčat v pytlích. Přečtěte si, jak na to.

úterý ráno 30/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Ve městě Klaksvík na Faerských ostrovech vyrostl dřevěný veslařský klub se zelenou střechou

Pětitisícové město Klaksvík, které je druhým největším na Faerských ostrovech, mění své centrum. Původní industriální část města se postupně změní a to na veřejná prostranství, bydlení, náměstí a další stavby. První výraznou stavbou je Klaksvík Row Club. ...

úterý ráno 30/4/24 | zdroj: DesignMagazin.cz

Kamioňák ve výslužbě proměnil svou zahradu ve westernové městečko

Je na Západ cesta dlouhá, zpívá se v jedné staré písni, ale pro Stephena Smarta z anglického města Sheppey to tak úplně neplatí. Stačí mu, aby otevřel dveře svého domu a vstoupil na zahradu. Rázem se ocitne na svém malém Divokém západě, protože právě tak ji má celou zařízenou.

úterý ráno 30/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Za hranicí míry: Rizika spojená s nadužíváním alkoholu

Je obecně známo, že konzumace alkoholu v nadměrné míře může poškozovat játra a zvýšit riziko vzniku některých druhů rakoviny. Více se však diskutuje o jeho vlivu na zdraví srdce. Někteří odborníci tvrdí, že sklenka červeného vína může mít pozitivní vliv pro vaše srdce. Podle nové studie to ale ...

úterý ráno 30/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Rusové dokážou rušit americkou přesnou munici

Jedna ze zbraní vyvinutých pro ukrajinskou armádu začala po prvních úspěších selhávat. Přesnou zbraň, která se vypouští ze země, jsou nyní Rusové schopni rušit, uvedl Bill LaPlante z Pentagonu, kde má na starosti akvizice. Je to další přesná ubraň, kterou se Rusům daří rušit.

úterý ráno 30/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Česko se při finálním hlasování o migračním paktu zdrží

Migrační pakt schválený Evropským parlamentem ještě čeká hlasování na Radě ministrů, uskutečnit by se mělo 14. května. Česká republika se hlasování zdrží, podle ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) totiž jednotlivá nařízení migračního paktu doznala v Evropském parlamentu změn, které jej posunuly ...

úterý ráno 30/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Běžec v Central Parku narazil na kojota

Když si Brett Cohn z New Yorku v sobotu ráno vyběhl do Central Parku, nevěřil svým očím, když spatřil volně se potulujícího kojota. Navzdory tomu, že tato americká metropole obecně považována za „betonovou džungli“, kojotů tam podle odborníků žijí zhruba dvě desítky.

úterý ráno 30/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Spisovatel Karel Zeithaml: Mezi Kunderou a Čechy panovala určitá hořkost

Milan Kundera jako spisovatel i profesor literatury v paralelním vesmíru, manžel a člověk. Takové atributy nese slavný romanopisec v alternativním prozaickém životopisu, který pod pseudonymem stvořil Karel Zeithaml. Anonymní tvůrce o sobě nic prozrazovat nechce. Skutečný Kundera je mu blízký ...

úterý ráno 30/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Moderní bytový textil je krásný a praktický. Tohle jsou nejlepší závěsy, povlečení, polštáře a koberce

Příjemné pocity, pohlazení pro oči i duši, osvěžení interiéru, funkčnost a možnost doteku. To jsou hlavní důvody, proč bytový textil najdeme v každém domově, liší se jen míra použití. V porovnání s jiným vybavením vždycky nabídne něco navíc. Ostatně zkuste se zachumlat do skříně nebo do vany.

úterý ráno 30/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Na co si musíte dát pozor při nákupu ojetého auta? Tohle rozhoduje

Koupě ojetého vozu může být náročným procesem, který je plný rizik a nejistot. Avšak s dostatečným povědomím a správnými postupy při výběru můžete toto riziko minimalizovat a najít spolehlivé auto, které vám bude sloužit spoustu let.

úterý ráno 30/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

S domácí meteostanicí budete mít počasí pod kontrolou. Tady je přehled těch nejlepších

Zavři okna a vezmi si deštník! To není varování starostlivé maminky, vyčíst ho můžete z displeje domácí meteostanice. Upozornění na blížící se průtrž mračen je jen část jejích dovedností.

úterý ráno 30/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

Změňte barvu hortenzií z růžové na modrou. Pomůže kávová sedlina či ocet

Modré hortenzie nejsou hezčí než růžové, ale modré odstíny této rostliny jsou tak ojedinělé, že je zkrátka musíme mít. Možná už jste slyšeli, že barvu hortenzií lze změnit. Nejde to samozřejmě přes noc, ale není to zas tak moc náročné. Tady máte návod.

úterý ráno 30/4/24 | zdroj: Dům a zahrada

RECENZE: Propadnout se do západního Německa, do slova a do písmene

Rozkošný hrdina, šumavské pohraničí a šedivá osmdesátá léta, která budou za pár týdnů minulostí. Tyto tři elementy a prazvláštní náhoda navrch stačí spisovatelce a výtvarnici Daniele Šafránkové k tomu, aby z románu Za čárou vykouzlila náramně radostné vyprávění o tíživých časech.

úterý ráno 30/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Ostrá Kia EV9 GT dorazí příští rok, z 0 na 100 km/h zrychlí za 4 sekundy

Velké rodinné SUV se začátkem příštího roku představí také ve výkonné verzi GT, která nabídne silnější elektromotory, vylepšený podvozek a brutální zrychlení.

úterý ráno 30/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Čech zemřel při lyžování v rakouském Kaprunu

Při lyžování v rakouském horském středisku Kaprun zahynul v pondělí 66letý Čech. Informovala o tom agentura APA, podle níž nepřežil srážku s 53letým Nizozemcem.

úterý ráno 30/4/24 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (27.5., 26.5., 25.5., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (květen 2024)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (duben 2024)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2024 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru