Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » nejčtenější zprávy » 30 dní
úterý 11. 5. 2021, 5:19

nejčtenější zprávy

Přehled 25 nejčtenějších zpráv (zobrazených na archii.cz) za posledních 30 dní.

V Beskydech vyrostl moderní víkendový dům částečně ukrytý do svahu

V jižní části Moravskoslezských Beskyd v chráněné krajinné oblasti vyrostl víkendový dům, která navrhl architekt Pavel Míček. Dům je z části zahlouben do svahu s výhledem do krásné okolní krajiny. Použité materiály jsou beton a dřevo. Design stavby je pak ...

pondělí v poledne 12/4/21 | zdroj: DesignMagazin.cz

Stavěli jste jako děti věže z kostek? V Miami bude přesně tak vypadat mrakodrap

Mrakodrap, který zcela změní vzhled floridského Miami. Tak už nyní přezdívají budově výrazného a snadno zapamatovatelného tvaru, jejímž autorem je místní architekt Sieger Suarez. Stavba vyroste na prestižní adrese 300 Biscayne Blvd. a sloužit bude jako hotel, jejž doplní několik luxusních ...

středa dopoledne 14/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Velký bílý žralok prodal svou poslední nemovitost v USA. Byl to ranč zdobený desítkami paroží

Legenda profesionálního golfu, Australan Greg Norman, jemuž se přezdívá Velký bílý žralok, prodal na druhý pokus svůj dům. Velký dřevěný ranč nazývaný Ranč sedmi jezer leží nedaleko města Meeker ve státě Colorado. Kupec za něj zaplatil v přepočtu zhruba 888 milionů korun.

středa večer 14/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Hromada práce mladý pár zaskočila. Jejich 200 let starý dům si ji ale zasloužil

Práce jako na kostele čekala na mladý pár Ellie a Ryana, kteří si koupili malý domek v anglickém městě Barnsley. Ten je 200 let starý a jeho zařízení, byť ne tak letité, si žádalo důkladnou renovaci. A tak se posledních 12 měsíců z této domácnosti ozývalo jen samé vrtání, škrábání, přibíjení ...

čtvrtek dopoledne 15/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Soused nemá peníze na plot. Jeho agresivní psi týrají celou vesnici

Bydlíme v malé obci, kde jsou chaty, chalupy i rodinné domy. Náš soused má agresivní psy a nemá plot. Psi pobíhají všude kolem a my se bojíme vyjít ven. Stává se, že nás psi napadnou a útočí na našeho psa na vodítku, popisuje Jarmila problémy pro seriál Sousedské války.

pátek v noci 16/4/21 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Tradiční usedlost v srdci Vysočiny

Krásný pozemek na okraji malé obce v srdci Vysočiny nedaleko Telče se stal spolu s investorem, který byl otevřený spolupráci s mladými architekty, základem pro vznik velice tradiční rozlehlé usedlosti, která zapadá do okolního malebného prostředí.

pátek ráno 16/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Finalisté ceny Czech Grand Design jsou známi, svou tvorbu představí ve veřejném prostoru

Ocenění Czech Grand Design každoročně představuje ty nejlepší tuzemské designéry a jejich práci. Ve středu 31. března odpoledne bylo vyhlášeno dvacet čtyři finalistů, kteří se utkají o prestižní tituly a svou tvorbu představí na veřejně přístupné výstavě v Praze na Kampě. Jde o ideální tip na ...

pátek odpoledne 16/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Secesní vila textilníka Fuchse působí romanticky i starobyle

Jedna ze dvou vil projektovaných architektem Ottou Steinlem v Kraslicích patřila podnikateli Wilhelmu Fuchsovi, který působil ve významném odvětví kraslického průmyslu a věnoval se textilní výrobě. Secesní vila byla postavena na začátku 20. století v dnešní Dukelské ulici v těsné blízkosti ...

pátek odpoledne 30/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Dřevostavba na okraji Prahy byla pro kanadsko-český pár jasnou volbou

Rodina s třemi dětmi si nedaleko Prahy nechala postavit na klíč velkoryse řešený poloroubený dům. Hrubá stavba byla hotova za čtyři týdny, což investorům, kteří předtím žili v zahraničí, maximálně vyhovovalo.

pondělí v noci 10/5/21 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Miláno přestaví bývalou průmyslovou železnici na park s promenádami i sportovišti

Nedaleko centra italského Milána proběhne jedna z největších revitalizací poslední doby. Nevyužívaná původně industriální železnice se promění na Parco Romana. Trojice architektonických ateliérů Diller Scofidio + Renfro, PLP Architecture a Carlo Ratti Associati navrhla proměnu ...

neděle ráno 11/4/21 | zdroj: DesignMagazin.cz

Jak si pojistit pohodu pro zdravý spánek

Klidný a zdravý spánek je základ příjemného dne. Zkuste se zamyslet, jak ho zkvalitnit. Máte vhodnou přikrývku a povlečení? Povlékáte peřiny do příjemného materiálu, cítíte se dobře, uvolněně? Možná je ta pravá chvilka na větší nákup.

neděle dopoledne 11/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zpříjemněte si domácí atmosféru svíčkami. Nezapomínejte o ně ale vhodně pečovat

Mnoho z nás nyní tráví v interiéru víc času, než bychom chtěli. Inspirace na jeho zpestření a zpříjemnění tak rozhodně přijde vhod. Zkuste si třeba vykouzlit příjemnou atmosféru díky svíčkám. Máme pro vás tipy a vychytávky na to, jak o ně vhodně pečovat, aby vydržely krásné co nejdéle.

neděle dopoledne 11/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Francouzští studenti začali vyrábět skateboardová kolečka z použitých žvýkaček

Dvojice francouzských studentů Vivian Fischer a Hugo Maupetit, kteří studují na škole L’École de design ve městě Nantes, začali vyrábět kolečka pro skateboardy z použitých žvýkaček. V rámci dlouhodobého školního projektu Off The Street se spojili se značkami ...

neděle večer 11/4/21 | zdroj: DesignMagazin.cz

Mlýn Pouskovým vrátili už v roce 1958. Rodina jej otevřela veřejnosti

Mlýn poblíž Mešna v Plzeňském kraji stojí od roku 1879. Nyní se po letech podařilo zpřístupnit ho veřejnosti jako malé muzeum.

pondělí v noci 12/4/21 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Jak si švédští designéři pohráli s malými byty. Inspirace i pro Česko

Švédské Note Design Studio je autorem interiérů nového obytného bloku Mono apartments. Leitmotivem celého řešení je socializace, při návrhu se totiž zaměřovali především na to, aby se místní v nových domovech rádi potkávali. Jejich cílem bylo vytvořit bydlení pro Švédsko naprosto atypické.

pondělí v noci 12/4/21 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Elegantní vila s věžičkou. Prohlédněte si rezidenci amerických viceprezidentů

Po více než dvou měsících bydlení v prozatímních podmínkách se americká viceprezidentka Kamala Harrisová může konečně nastěhovat do své oficiální rezidence. Dům je možné objevit na pozemcích Námořní observatoře Spojených států (USNO). Výměnu viceprezidentů využila správa objektu k jeho ...

pondělí ráno 12/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Zakládáme zahradní jezírko

Voda je osvěžující, relaxační a uklidňující prvek v zahradě, vytváří souznění s přírodou. Přiláká ptáky, vodní živočichy, poskytne zázemí zajímavým vodním rostlinám. Zahradě sluší jezírko, které vykouzlí jedinečnou atmosféru.

pondělí dopoledne 12/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Čtyři kroky k šatníku jako ze škatulky

Generální úklid šatní skříně i botníku pomohou zbavit se zbytečností a lépe si utřídit oblečení a doplňky. Dlouhé dumání v ranním spěchu nad tím, co si vzít na sebe, se tak stane minulostí.

pondělí odpoledne 12/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

První městská čtvrť celá postavená jen z 3D tištěných domů vyroste v Kalifornii

V kalifornském městě Rancho Mirage, které leží v údolí Coachella, vyroste během letošního a příštího roku nová čtvrť, která bude vytvořená z trojrozměrně tištěných domů. Jen s jemnou nadsázkou lze tedy říci, že to bude první městská čtvrť na světě, kterou nepostaví, ale vytisknou.

pondělí odpoledne 12/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Benjamin Hubert navrhl speciální dvouvrstvou roušku pro komfortní nošení

Britský designér Benjamin Hubert se svým designérským studiem Layer navrhl pro nově vzniklou značku Never Go Alone hned několik věcí. První je logo a vizuální identita. Druhou znovu použitelná rouška složená ze dvou příjemných vrstev. Třetí je sada pro ekologickou dezinfekci ...

pondělí večer 12/4/21 | zdroj: DesignMagazin.cz

Jak se staví sen pro rodinu v bytě, kde je nutné kašlat na normy

Vláďa a Terezka mají úžasný vztah, šikovnou dvouletou holčičku Viktorku a brzy se jim narodí i syn. Jenže jejich byt 3+kk, který zdědili po rodičích, rozhodně není nafukovací. Designéři by měli proto vymyslet, jak z pokojíku s plochou pouhých sedm metrů čtverečních vymyslet prostor pro Viktorku.

úterý v noci 13/4/21 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Rodina se vrhla na proměnu domu. Za šest týdnů neuvěřitelně prokoukl

Manželé Ewelina a Przemyslaw Mejkovi si koupili rodinný dům v anglickém městě Rugby. Třicet let neopravovaný dům potřeboval okamžitou rekonstrukci. Zdařilá proměna byla svépomocí hotová za šest týdnů. Pomáhaly i dvě malé dcery.

úterý v noci 13/4/21 | zdroj: Bydlení iDNES.cz

Dům, který šálí kolemjdoucí vzhledem, vyrobí pětkrát víc elektřiny, než sám spotřebuje

Majitelé pozemku v australském Melbourne měli velice přesnou představu o tom, jaký má být jejich dům. Oslovili několik architektů a ti jim nabídli v podstatě stejně vyhlížející varianty, které se příliš nelišily od obyčejné kostky. Nakonec padli na architekty z ateliéru Austin Maynard ...

úterý ráno 13/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Proměňte hezké snímky společných zážitků na výjimečné designové prvky ve své domácnosti

Snímky společně trávených chvil s rodinou, anebo vzpomínky na zajímavá místa, která spolu lidé navštívili, nemusí zůstávat uzavřené pouze v albech. To vše lze ve skutečnosti proměnit v designové prvky, které velice hezkým a v jistém smyslu i osobním způsobem zkrášlí domácnost.

úterý ráno 13/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

Moderní kamna: každé dílo je originál

Kachlová kamna a sporáky znaly už naše (pra)babičky. A současné generace je začínají objevovat znovu. Kromě toho, že jsou v interiéru krásným prvkem, mají totiž i spoustu výhod.

úterý dopoledne 13/4/21 | zdroj: Novinky.cz - Bydlení

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
GAALERIIE
DesignMagazin.cz - internetový magazín o designu
Logoweb.sk

aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (8.5., 7.5., 6.5., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (květen 2021)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (duben 2021)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2021 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru