Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » seznam zdrojů » Bydlení iDNES.cz
neděle 5. 2. 2023, 8:57

zdroj: Bydlení iDNES.cz

http://bydleni.idnes.cz/

Nejčtenější server o bydlení. Návštěvy v bytech a domech slavných. Rady, jak zařídit byt či dům.

aktuální zprávy z tohoto zdroje:

Získat pozemek se rovnalo zázraku. Roční provoz domu stojí 7 tisíc korun

Vzácná lokalita u Ženevského jezera ve Švýcarsku. Zastavěno 70 metrů čtverečních při dosažení 134 metrů čtverečních užitné plochy. Sedm tisíc korun roční náklady na provoz domu. Příjemné klima během veder i zimy. To je splněný sen odvážných a osvícených majitelů, kteří popsali svou cestu za domovem.

dnes v noci

Jak se nafukuje malý byt 2+kk pro tři lidi pomocí nápadů a myšlenek

Je až trochu děsivé, že dvě třetiny novostaveb se například v hlavním městě staví teď dispozicích 1+kk nebo 2+kk. Ano, lidé potřebují bydlet, jenže pokud se v takovém bytě ocitnou dva nebo tři, tak za pár let vznikne problém. A velký. Jako v případě Martiny a jejích dvou dětí.

sobota v noci 4/2/23

Zapomenutý kout Prahy vás přenese na venkov, uklidní a pohladí duši

Jednou nohou v Praze, přesto daleko za humny. Severovýchodní okraj metropole zahrnující Satalice, Vinoř či Ctěnice je působivou exkurzí do pravěku a počátků osidlování i do časů baroka, které v sobě neslo elegantní skloubení krajiny, architektury i duchovního světa. Článek přinesl magazín City Life.

pátek v noci 3/2/23

Má v malém bytě dostat přednost matka, nebo děti? Architekt hledal řešení

Byt 2 + 1 s plochou 58 metrů čtverečních je pro dvojici docela ucházející, ale pro matku s dvěma dětmi, přesněji řečeno se synem a dcerou, z nichž každý by chtěl časem vlastní pokoj, už takový ideál není. A právě s tímto problémem se na naši poradnu architekta obrátila paní Pavla.

pátek v noci 3/2/23

Režisérka si pořídila k narozeninám byt. Na zeď si pověsila obraz Lenina

Divadelní režisérka a herečka Eugênia Thereza Andradová se na stará kolena už nechtěla sama starat o velkou rezidenci na předměstí. Přenechala ji dvěma dcerám a přestěhovala se do dvoupokojového bytu v proslulém brazilském mrakodrapu Copan, vystavěného podle návrhu slavného Oscara Niemeyera.

čtvrtek v noci 2/2/23

Kola už nestačí jen vystavit, na zákazníky čeká i testovací studio

Zájem o cyklistiku se v posledních letech, i kvůli covidu, maximálně zvýšil. Jenže prodej kol vyžaduje úplně jiné řešení prodejen než třeba oděvy nebo auta. Jeden zajímavý projekt vznikl v Českých Budějovicích po rekonstrukci obchodního prostoru v komerční zástavbě.

čtvrtek v noci 2/2/23

Chytrá škola budoucnosti. Jak vypadá první energeticky pozitivní školní budova

Smyslem ekologických opatření je využívat přírodní zdroje optimálním způsobem. Zrekonstruovaná budova střední odborné školy v Hrdlořezech automaticky upravuje svůj provoz podle aktivity studentů a slouží jako živá učebnice.

středa v podvečer 1/2/23

Slavný spisovatel Jan Bauer píše o české historii v bytě v Budějovicích

Spisovatel Jan Bauer si už několik let nemůže vynachválit svůj podkrovní byt v Českých Budějovicích. Místo nabízí klid, plnou občanskou vybavenost, dostupnost kultury i blízkost přírody. Domov si vyzdobil obrázky od přátel a velkým množstvím knih.

středa v noci 1/2/23

V tomto domě si božská Garbo užívala klid a lásku geniálního dirigenta

Dům v Beverly Hills byl postavený už ve třicátých letech dvacátého století pro Gretu Garbo a jejího přítele, hudebního režiséra Leopolda Stokowského. Stavbu zrestaurovala v roce 2006 Nicole Sassamanová, designérka, která se věnuje rekonstrukcím a proměnám interiérů i celých domů. Často pracuje pro ...

středa v noci 1/2/23

Jsou legendou, přesto letí i dnes. Perské koberce zdobí domácnosti už tisíce let

Za každým je příběh, za každým jsou tisíce hodin práce. Perský koberec je součástí orientálního světa už tisíce let. Do Evropy připluly první kousky ve středověku. Tehdy začaly Benátky obchodovat s Byzantskou říší. Evropská šlechta si perskými koberci začala zdobit svá sídla – však je občas ...

středa v noci 1/2/23

Milovník metra přestavěl člun na plovoucí vagon. Manželka chce větší

Darren Brown z anglického města Uxbridge vášnivě miluje kolejová vozidla. Před časem si koupil starý úzký člun, který za 20 tisíc liber přeměnil na plovoucí vagon metra.

úterý v noci 31/1/23

Z domku pro zahradníka vzniklo nádherné rodinné bydlení s geniem loci

Bývalý letohrádek patřící v minulosti rodu Buquoyů prošel řadou proměn. Měnili se majitelé i použití. Naštěstí v roce 2010 chátrající a neobydlenou stavbu koupil nový majitel, který se i přes určité peripetie rozhodl dům zachránit. Teď zde má nádherné bydlení.

úterý v noci 31/1/23

Kulturní památka byla vředem města. Lustry Wranovsky jsou její ozdobou

V panoramatu historického jádra západočeského Lokte zaujímá významné postavení objekt Městské dvorany. Sto dvacet let stará budova se dostala do havarijního stavu, ale městu se podařilo ji zachránit.

pondělí v noci 30/1/23

Bydlí ve více než 130 let starém špejcharu. Sami jej předělali

Aneta a Tomáš zrekonstruovali starý špejchar ve dvoře statku na severním okraji Prahy. Podle vlastního návrhu a svépomocí proměnili hospodářský objekt v domov pro čtyřčlennou rodinu.

pondělí v noci 30/1/23

Bývalé JZD přestavěli na statek s koňmi. Je to zápřah pro celou rodinu

Uprostřed Žďárských vrchů stojí statek Blatiny. Cesta za ním byla hodně dlouhá, ale Jan Teplý za pomoci maminky Marcely a následně i celé rodiny, se svého snu nevzdal. A vyplatilo se.

neděle v noci 29/1/23

Jak se staví sen: sestry mají každá svůj pokoj a maminka kuchyň i obývák

Vychovala čtyři dcery, z toho dvě jsou již samostatné. Dvě nejmladší s ní stále žijí, a to ve starém domku po babičce, bohužel v jednom pokoji. To dospívající slečnu netěší, pětiletá sestra není právě ideální parťák na spolubydlení. Takže sen všech tří je jasný: vlastní pokoj pro každou dceru.

sobota v noci 28/1/23

Soused šetří a topí odpadem, který příšerně zapáchá. Hrozí mu pokuta?

Bydlíme na vesnici, kde se v minulých letech velmi zlepšilo ovzduší. Energie však zdražují a já podezřívám souseda, že začíná topit různým odpadem. Jakmile se setmí, zavane od něj extrémně nepříjemný pach, který smrdí chemikáliemi a plasty, popisuje Štěpán problémy pro seriál Sousedské války.

pátek v noci 27/1/23

Spojením dvou bytů vznikl jeden velký, soukromí mají rodiče i děti

Někdo je spokojený v bytě 3+1, další touží po větším. To se podařilo rodině s dvěma dětmi v Praze 4, když si přikoupili vedlejší byt 2+kk a spojili oba v jeden. Náročnou rekonstrukci svěřili architektovi Jindřichu Vintrovi.

pátek v noci 27/1/23

Rodina našla domov v centru Barcelony. Covid jí převrátil život naruby

Luxusní byt v srdci Barcelony doznal hned po první vlně koronavirové epidemie změn. Čtyřčlenná rodina potřebovala přizpůsobit prostor tak, aby vyhovoval novým požadavkům. Děti chtěly vlastní pokoj se studovnou a místo na hraní. Rodiče toužili po pracovnách a reprezentativním prostoru.

čtvrtek v noci 26/1/23

V kancelářích mají příčky z použitých obalů. Vypadají skvěle

Svůj k svému. I tak lze označit nové prostory Zásilkovny na pražské Balabence, která razí „zelenou politiku“. Klíčovými prvky se staly atypické papírové příčky vyrobené z použitých obalů, což byl nápad autorů interiéru, architektů Romana Vrtišky a Vladimíra Žáka.

čtvrtek v noci 26/1/23

Herec Zdeněk Žák se do Prahy nevrátí. Štěstí našel na statku

Herec Zdeněk Žák je už přes dvacet let doma na statku nedaleko Českého Brodu. Do svého rodného města a pražského bytu, ve kterém vyrůstal, se vrací několikrát měsíčně. Po představení v něm přespává na gauči u své nejmladší dcery Zuzany, která nyní byt obývá.

středa v noci 25/1/23

Odmítaná stavba na Václavském náměstí dnes sbírá jedno ocenění za druhým

Málokterá stavba se dočkala tolika protestů a negativních emocí jako The Flow Building na Václavském náměstí. Důvodem však nebyla ani tak budova samotná jako to, že kvůli ní došlo k demolici domu, jehož historie sahala až do devatenáctého století. Nový dům však sbírá jedno ocenění za druhým.

středa v noci 25/1/23

Zarytý Moravák má na domě orloj i s figurkami. Odbíjí každou hodinu

Miroslav Nečas svůj orloj ve věžičce nad dílnou částečně připodobnil tomu pražskému. Nadšený Moravák přidal reliéfy svatých Cyrila a Metoděje, moravskou orlici a ratolesti švestek. Apoštoly nahradil figurkami představujícími různá řemesla. Šumperský orloj odbíjí každou hodinu od rána do večera.

úterý v noci 24/1/23

Horský apartmán je plný dřeva, děti mají postel širokou 240 centimetrů

Bohužel bývá už téměř tradicí, že developerské projekty je nutné předělat, aby byly funkční. To je i případ horského apartmánu ve Špindlerově Mlýně, který si pořídila rodina se třemi dětmi. Jeho proměnu svěřila designérce Janě Collins.

úterý v noci 24/1/23

Úžasná Zelená hora. Obnova vrátila poutnímu místu vzhled od Santiniho

V prosinci roku 1994 schválil výbor zařazení kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře ve Žďáru nad Sázavou na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Novým statusem získaly na dynamice obnovené práce zelenohorské památky.

pondělí v noci 23/1/23

Sběratelka umění rekonstruovala svůj byt dva roky, pak byla spokojená

Kreativní ředitelka reklamní agentury a sběratelka umění v životě spoléhá na kombinaci rozumu a emocí. Řídila se jí také při hledání, rekonstrukci a zařizování čtyřpokojového bytu na pražských Vinohradech.

pondělí v noci 23/1/23

V CHKO Beskydy si postavili chalupu z betonu. Všechna nařízení splnili

V jižní části Moravskoslezských Beskyd, na louce, kterou ohraničují blízké lesy, stojí vysněná chalupa majitelů. Cesta za jejím vzhledem byla trnitá, ale vyplatila se.

neděle v noci 22/1/23

Jak se staví sen tam, kde malá holčička potřebuje bezbariérový prostor

Život nebývá spravedlivý. Tomáš s Annou jsou spolu už dvanáct let, z toho čtyři jako manželé, mají skvělý vztah. Denně však musí bojovat s těžkou nemocí dcerky. Má ji jen dvacet lidí na světě… Aby se mohla pohybovat sama na svém vozíčku, potřebuje bezbariérový prostor. S tím by měli pomoci ...

sobota v noci 21/1/23

Hausbót na Orlíku, hospoda, mlýn i pošta. To je šance na fajn bydlení

V Česku se prodávají velmi zajímavé netradiční stavby. Patří k nim například mlýny, vodárenské věže, hospody, pošty, vinné sklípky i hausbóty. Mohou sloužit jako moderní bydlení, ale i zajímavá investice s podnikatelským potenciálem.

pátek v noci 20/1/23

Malý byt 3 + kk si vyžádal nábytek na míru. Bez bourání to navíc nešlo

Zadání pro architekta bylo zdánlivě jednoduché: navrhnout interiér bytu 3 + kk v již hotovém bytě od investora. Koupelna, podlahy i dveře byly již na místě. Dostatečně velká okna propojovala interiér s exteriérem a umožňovala dostatečné proslunění. I tak se však muselo občas bourat.

pátek v noci 20/1/23

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
GAALERIIE
DesignMagazin.cz - internetový magazín o designu
Logoweb.sk

aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (2.2., 1.2., 31.1., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (únor 2023)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (leden 2023)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2023 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru