Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » seznam zdrojů » Bydlení iDNES.cz
čtvrtek 5. 8. 2021, 13:38

zdroj: Bydlení iDNES.cz

http://bydleni.idnes.cz/

Nejčtenější server o bydlení. Návštěvy v bytech a domech slavných. Rady, jak zařídit byt či dům.

aktuální zprávy z tohoto zdroje:

Žili na staveništi a přilepšovali si pronájmem. Nájemníci už neodešli

Po třech a půl letech na staveništi může majitel rodinného domu na předměstí kanadského Toronta složit ruce do klína. I s těsným rozpočtem se mu podařilo zděděnou nemovitost vkusně a elegantně proměnit.

dnes v noci

Farář Marián Pospěcha zachránil 230 let starou faru v Dolní Lutyni

Stovky až tisíce hodin práce za sebou mají farníci v Dolní Lutyni na Karvinsku. Zdejší farář Marián Pospěcha zorganizoval záchranu 230 let staré římskokatolické fary a sám také přiložil ruku k dílu.

středa v noci 4/8/21

Téměř v padesáti si splnil dětský sen. Postavil si hobití domek

V každém muži zůstává kus dítě. Určitě to platí i o Alim Hughsonovi, který si na zahradě v South Queensferry poblíž Edinburghu postavil domeček jako pro hobita.

středa v noci 4/8/21

Herec Tom Hanks prodává po 28 letech svůj legendární stříbrný karavan

Držitel Oscara Tom Hanks prodává přívěs Airstream, který používal jako svůj domov při natáčení slavných filmů dvacet čtyři let. Ikonický karavan připadne majiteli, který dá nejvyšší nabídku. Cena se odhaduje na 150 až 250 tisíc dolarů, v přepočtu na 3,2 až 5,4 milionu korun.

úterý v noci 3/8/21

Svůj poklad na stříbrném jezeře si postavila mladá rodina včetně jezera

Se slavnou indiánkou má společnou krásnou přírodní scenérii, vodopády a třpytící se vodní hladinu. Radek Banat vybudoval atypický dům na kopci nad obcí v Olomouckém kraji a čtyřčlenná rodina v něm našla víc než poklad, příjemný a moderní domov.

úterý v noci 3/8/21

Chata na ostrově dostala fasádu ze zrcadel i domek s výsuvným stolem

Když v roce 1936 koupil na jihu Norska na ostrově Stormen pradědeček dnešních majitelů chatu za 700 norských korun, určitě netušil, že ještě za více než 80 let poté ji jeho potomci budou pečlivě opečovávat. Na její „omlazení“ si pozvali i tým designéra Halvora Bakkkeho.

pondělí v noci 2/8/21

Rodina vše prodala a vrhla se do záchrany zapomenutého zámku Nemilkov

V roce 2016 koupila rodina Kaplanova zchátralou kulturní památku, zámek Nemilkov v okrese Klatovy. Od té doby se všemi silami a s pomocí místních snaží vdechnout mu nový život.

pondělí v noci 2/8/21

Rodina má nový dům zalitý sluncem a s krásným výhledem na Brdy

Nový dům od kaa-studia stojí uprostřed staré zahrady, otevírá se jižnímu slunci a nádherným výhledům na kopce Brdské vrchoviny. Architekti Kamila a Antonín Holubcovi jej navrhli pro čtyřčlennou rodinu.

neděle v noci 1/8/21

Hausbót místo chaty byl pro milovnici vody jasným řešením. Užívá si ho

Jana i s rodinou nedávno znovu zakotvila v romantické zátoce na Vltavě, kam s rodiči jezdila na prázdniny. Koupila rozestavěný hausbót, zařídila jej a pokračuje dál v rodinné tradici. Na kávu k sousedům nechodí, ale plave.

sobota v noci 31/7/21

Prokletá předzahrádka. Z oken létají nedopalky, z terasy je smetiště

Náš vysněný byt s předzahrádkou nám přináší jen trápení. Sousedům se nelíbí grilování a výskot dětí a dávají to znát. Formou odplaty je házení odpadků na terasu a zahradu. Z pater padají nedopalky a další binec. Občas se trefí i na sušák s prádlem, popisuje Tereza problémy pro seriál Sousedské ...

pátek v noci 30/7/21

Nemohl studovat, tak odešel do USA a vybudoval úspěšnou stavební firmu

Zakázali mu po základní škole z politických důvodů studovat na jakékoli střední škole, a tak se Michal Horusický vyučil v příbramském Armabetonu zedníkem. Po návratu z vojny přes kamarády dostal nabídku spolupracovat na výrobě kulis pro filmové studio Barrandov. A to mu pomohlo ve spoustě věcí.

pátek v noci 30/7/21

Rodiče postavili nemocnému synovi dům na skále. Je krásný a soběstačný

Manželé Nandi a Karel Kosterovi z jihoafrické Pretorie se s nevídaným elánem pustili do stavby nového domova. Jejich syna trápily vážné zdravotní obtíže a jediným jeho přáním byla úleva od nemoci. Lékaři doporučovali opustit město a žít v co nejčistším prostředí. A tak se i stalo.

čtvrtek v noci 29/7/21

Někdo to rád horké v Malibu. Podívejte se na dům herce Jacka Lemmona

Cihlová konstrukce, odlišná od většiny plážových domů v Malibu, odkazuje na tradiční stavby a zároveň demonstruje otevřenou eleganci a ležérnost slavného plážového města. Tak si to přál její majitel, slavný Jack Lemmon, který při přestavbě domu pečlivě dohlížel na každý detail.

čtvrtek v noci 29/7/21

Herečka Dita Hořínková spí v komoře. Byt zaplnila radostí ze života

V jedné z nejrušnějších ulic v Praze kousek od Karlova náměstí je byt plný stromů. Bydlí v něm rodina muzikálové herečky Dity Hořínkové. Své „doupě“ v korunách stromů tu mají i její dva synové, dětské filmové hvězdy Filip Antonio a Viktor Antonio.

středa v noci 28/7/21

Dokáže všechno: moderní byt, rekonstrukci mlýna i covidovou přístavbu

Nejen podle velkých projektů se pozná velký architekt. Ač v posledních letech získal uznání za několik stěžejních realizací občanských staveb, může se Jakub Žiška pochlubit mimořádně rozmanitou tvorbou, v níž nescházejí pozoruhodné projekty určené na bydlení.

středa v noci 28/7/21

Dům pro mladou rodinu nabízí poležení jako na peci i vlastní kino

Interiéru novostavby domu pro mladou rodinu dominují dva prvky, betonový strop a dřevěná olejovaná podlaha. Autoři interiéru ze studia boq architekti kladli důraz na neutrální barevnou paletu na míru vytvořeného nábytku, avšak s hravými detaily.

úterý v noci 27/7/21

Prozkoumejte zdarma 80 nepřístupných a unikátních staveb v Praze

O víkendu sedmého a osmého srpna se otevře zdarma 80 běžně nepřístupných budov v hlavním městě. Celý festivalový týden přinese řadu doprovodných akcí. Mottem festivalu je „Architektura pro všechny“, prohlídky jsou určené pro širokou veřejnost. Vstup do všech otevřených budov je bez nutnosti ...

úterý v noci 27/7/21

Františkáni klášter ve Voticích prodali. Přežil jen díky odvaze místních

Františkánský klášter ze sedmnáctého století ve Voticích zachránilo před zánikem spojené úsilí místního spolku a zastupitelstva města.

pondělí v noci 26/7/21

Stará chata se proměnila v bílou krásku se spoustou vychytávek

Mít vlastní ostrov a na něm chatu, to je hodně neobvyklé. V Norsku ovšem nic výjimečného. Malý ostrůvek, na kterém si mladí manželé přibližně před rokem koupili starší chatu, by však potřeboval upravit nejen dům, ale i molo a zahrádku.

pondělí v noci 26/7/21

Z bytu na Vinohradech je po proměně George Clooney z cihel a malty

Slovenský designér Michal Hagara měl s developerským bytem v pražské Italské ulici hodně práce. Od majitelů ale dostal volnou ruku a i díky tomu stvořil prostor, který má starosvětskou noblesu, přesto ovšem nezapomíná na hravost a nikdy se s ním nenudíte, tak jako se slavným americkým hercem.

neděle v noci 25/7/21

Dřevostavbu postavili kompletně za necelé čtyři měsíce. Vládne tu bílá

Vzdušné prosvětlené prostory i důraz na dřevo. To bylo přání rodiny, která si chtěla postavit dřevostavbu nedaleko Olomouce. Novostavba díky propojení přírodních materiálů a moderních technologií jim měla naplnit jejich představu o ideálním bydlení.

sobota v noci 24/7/21

Dům ho stál manželství a deset let práce. Stavbu po dokončení musí prodat

Na chesilské pláži na jihozápadě Anglie již deset let stojí nedokončená stavba Chesil Cliff. Dům se objevil v televizní show Grand Designs, která se zaměřuje na neobvyklé architektonické projekty. Tato epizoda však patřila k nejsmutnějším.

pátek v noci 23/7/21

Chata vypadá jako přerostlá ptačí budka. Přesto má i domek pro hosty

Původní tvář nedostavěné chaty z osmdesátých let se díky architektům ze studia Mjölk změnila k nepoznání. Šedivý brizolit nahradilo černé dřevěné obložení, změnila se výrazně i dispozice a zařízení.

pátek v noci 23/7/21

Zloděj většinou nepřijde dveřmi. Udělejte si z domova nedobytnou pevnost

Co je minimální požadavek mechanické ochrany rodinného domu před vloupáním? Vstupní dveře certifikované ve třetí bezpečnostní třídě, jejichž vložka i kování dosahují nejméně stejné bezpečnostní třídy jako dveře samotné.

čtvrtek v noci 22/7/21

Covid vzal rodině všechny jistoty. Z nájmu odešli do vlastního bezpečí

Čtyřčlenná rodina dokončila kompletní rekonstrukci bytu z 80. let v centru španělského města Murcia. Z původní dispozice nezůstalo nic, byla určena pro jinou dobu a jiný způsob života. Do až filozofické roviny se s rodinou pustila architektka Laura Ortínová.

čtvrtek v noci 22/7/21

Je to pocta Gahurovi, říká autor ceněné přestavby Baťova památníku

Památník Tomáše Bati ve Zlíně, který je po rekonstrukci v téměř původním stavu, v jakém vznikl před zhruba osmdesáti lety podle návrhu architekta Františka Lýdie Gahury, zvítězil v celorepublikovém projektu Má vlast cestami proměn 2020.

středa ráno 21/7/21

Jiří Krampol se celý život stěhoval. Srdcem je však stále Žižkovák

V úplném centru Prahy, v krásném rohovém secesním domě poblíž Staroměstského náměstí, bydlí herec Jiří Krampol (83). I když si bydlení v centru pochvaluje, jeho srdce patří jiné pražské části, Žižkovu. Tam prožil dětství.

středa v noci 21/7/21

Dům stojí na malém pozemku v blízkosti silnice, přesto nabízí soukromí

Jednopodlažní dům stojí ve východní části ostrova Madeira. Navrhla jej architektka Carla Vieira. Respektovala přání klienta, který chtěl, aby jeho dům nabídl kombinaci designu a pohodlí. A také soukromí, byť je pozemek hned u silnice.

středa v noci 21/7/21

AstraZeneca skvěle vynáší. Její šéf si z odměn koupil nádhernou vilu

Generální ředitel farmaceutického gigantu AstraZeneca Pascal Soriot si pořídil nový dům v Austrálii za v přepočtu 173 milionů korun. Vila je luxusním komplexem, který dokáže poskytnout vše, co si jeho obyvatelé přejí.

úterý v noci 20/7/21

Dům pro tři princezny má betonové stropy, ale i spoustu barev

Jan a Nina mají své soukromé království v klidném prostředí menšího města nedaleko Prahy. Přesto, že jde o království ryze moderní, jsou v něm tři princezny. Jako stupínky od tří do sedmi let. A pro takové princezny se vyplatí vytvořit krásný a útulný domov.

úterý v noci 20/7/21

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
GAALERIIE
DesignMagazin.cz - internetový magazín o designu
Logoweb.sk

aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (2.8., 1.8., 31.7., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (srpen 2021)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (červenec 2021)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2021 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru