Nejčtenější server o bydlení. Návštěvy v bytech a domech slavných. Rady, jak zařídit byt či dům.
aktuální zprávy z tohoto zdroje:
Adéla a Petr jsou zaměstnaní v IT a občas pracují doma. Nyní se rozhodli pro proměnu ložnice, kde mají také pracovní kout. Realizace se ujala designérka Soňa Malinová.
Dřevo se ve stavebnictví hlásí stále důrazněji o slovo. A zdaleka nejde jen o rodinné domy nebo drobné stavby typu dětských hřišť, stále častěji se objevuje i u kancelářských staveb, škol, či dokonce obchodů. To ukázala i soutěž Dřevěná stavba roku 2023.
Sousedovi je přes devadesát let, dosud fungoval normálně, ale poslední měsíce se jeho zdraví zhoršilo, hlavně po psychické stránce. Obávám se, že má demenci. Vytápí sousedy, zapomíná klíče, mluví nesmysly, má vidiny, popisuje Kamila svůj problém pro seriál Sousedské války.
Projekt rekonstrukce bytu v domě z přelomu 19. a 20. století v pražském Bubenči byl ušitý na míru mladým klientům. Inspirací pro architekty byli společně s prostorem a místem samotným právě majitelé, jejich požadavky i životní styl.
Granada, opěvované historické centrum Andalusie, s pestrým mixem kultur, národností a historie má další novou stavbu, která z ulice sice působí jako „obyčejná vila“, ale je domovem i ateliérem slavného granadského výtvarníka Paco Pometa.
Jedinečný happening se uskuteční ve Žďáru nad Sázavou. Za pomoci veřejnosti vznikne monumentální stavba z 1 600 kartonových krabic vycházející z projektů geniálního architekta Jana Blažeje Santiniho, od jehož smrti letos uplyne 300 let. Vše bude probíhat pod taktovkou designéra Oliviera ...
Mít chaloupku v Šumiaci, obci v Banskobystrickém kraji, je snem mnoha slovenských chalupářů. Rázovité místo na pomezí třech národních parků, kde se snoubí divoká příroda s originální lidovou architekturou, přitahuje jako magnet. Pochopíte proč.
Jsou hvězdy, které zajímají svět i desítky let po své smrti: jak vypadaly i jak bydlely. Možná vás překvapí, že společnost Warners Bros se starala i o ubytování svých mladých hvězd, kam samozřejmě patřila Marilyn Monroe.
Každý mu před sedmi lety, kdy se stěhoval z hlavního města, říkal, že se zbláznil. Milan Enčev však na názory svých známých a hereckých kolegů nedal. Sbalil si kufry a přesídlil do domečku na Kolínsku.
Většině lidí už přišlo vyúčtování za topení a teplou vodu za loňský rok. Mnozí z těch, kterým přišly vysoké nedoplatky, teď chtějí svou situaci řešit, ať už výměnou oken, zateplením střechy či fasády. Odborníci tak poradili, jak s technickou, tak s finanční stránkou.
Zámek Kinských ve Valašském Meziříčí je jednou z posledních architektonických památek starobylého městečka Krásno nad Bečvou. Od konce čtyřicátých let 20. století tu sídlí valašskomeziříčské muzeum, dnes pobočka Muzea regionu Valašsko.
Veronika Kacz miluje design a pracuje v Bonami, firmě zabývající se designem. Oblíbila si Prahu a byt, s jehož proměnou jí pomohla kolegyně interiérová designérka. Do prostoru se dostaly moderní komfort, rodinné vzpomínky a ikonické styly dvacátého století.
Když Martin stavěl rodinný dům pro svou ženu, sebe a dvě děti, chtěl, aby centrem jejich společného prostoru byla kachlová kamna. Došlo však na ně až za šest let, kdy se rozhodl přestavět obývací část domu. Proměny se ujala designérka Iva Lukšová.
Dům z padesátých let minulého století si postupně prošel několika rekonstrukcemi, včetně nekoncepční přístavby a nástavby. Cílem současného zásahu byl proto „úklid“ vnitřního prostoru.
Původní dům se prostě nepovedl. Byl špatně posazený na pozemku, jeho architektura a dispozice byly komplikované a provoz nefungoval. Jenže zlikvidovat všechno? Ne, tak udržitelnost nefunguje. A tak se studio JRA Jaroušek Rochová architekti rozhodlo recyklovat nosné konstrukce a využít je ve svém ...
Na pražském sídlišti Ďáblice se nebudou stavět další domy. Omezí se i možnost přistavět nová patra na nynější budovy. Přístavba může vzniknout pouze u školy a školky, proměnit se mají bývalé prodejny Včela. Přibude zeleň a změní se síť cest v parku. A obyvatelé si mohou konečně oddychnout.
Pohádku o Šípkové Růžence připomíná příběh vily na okraji Curychu. Dekády zarostlý dům probudila mladá rodina zpátky k životu a už tak dostatečně velkorysou stavbu nafoukla o přístavbu obytné zimní zahrady.
Zatímco dospělí mají své veletrhy aut, módy či designu, děti mohou jen čekat, zda jim pořadatelé „dospěláckých“ výstav něco málo nabídnou. S jedinou výjimkou, a tou je speciální akce s jasným označením: Dětský festival mini. Ten bude mít v Praze už své čtrnácté pokračování.
V Praze se skrývá poklad. Nevšímavě ho míjíme jen proto, že nám přijde obyčejný. Staroměstský jez u mnohem slavnějšího Karlova mostu se teď opravuje, hotovo by mělo být na jaře příštího roku. Jeho historii a tajemství rozkrýval Magazín Víkend DNES.
Manželé bydlí spokojeně ve dvougeneračním domě se synem a jeho rodinou. Paní čím dál víc toužila po malé chatičce, kam by jezdila o víkendech odpočívat. Její sen se nakonec proměnil v masivní srub pro trvalé bydlení celé rodiny.
Tommy Lee, zakladatel skupiny Mötley CrĂĽe a exmanžel Pamely Andersonové se sídlo v Los Angeles snažil prodat sedm let. Až po obrovské slevě našel kupce. Proslýchá se totiž, že v domě straší duch indické ženy s popálenou tváří.
Snaha snížit náklady na vytápění a přání topit pohodlně a s minimem práce, to jsou většinou důvody pro pořízení jiného zdroje, než je kotel na uhlí, který se už dostal na „černou listinu“. S ohledem na problémy s plynem stále víc lidí zvažuje pořízení tepelného čerpadla.
Chaty se zahrádkou ve městě, třeba v zahrádkářských koloniích, jsou již desetiletí naprostým hitem. Oblíbené útočiště v zeleni má často zavedenou vodu, elektřinu a je pohodlně dostupné veřejnou dopravou i autem. Vybrali jsme sedm nejzajímavějších. Podívejte se.
Interiér nového rodinného domu ve funkcionalistickém stylu navrhla Martina Šandová ze studia ti architekti. Pokud byste čekali funkcionalistickou „strohost“ i uvnitř domu, nenajdete ji. Místo toho vás uvítá hravý a barevný prostor, výrazně ovlivněný třemi malými dětmi.
Historický dům v pražské Truhlářské ulici už nějakou dobu opět žije přítomností. Stal se sídlem Střediska volného času Jednička.
Rodina se dvěma dětmi vyměnila funkcionalistickou vilu s bazénem na venkově za byt v centru Brna. Získala totiž prostorný loft v unikátní budově, která jako jediná v moravské metropoli zcela nenásilně naplňuje environmentální strategii.
Úřednice Miriam se přestěhovala do malé obce za Prahou. V rodinném domě ze 70. let se rozhodla proměnit svou podkrovní ložnici. A protože miluje filmy režiséra Davida Lynche, ložnice by se měla jeho tvorbou inspirovat. Úkolu se ujal designér Petr Šlejmar.
Na chalupu nejezdí desítky ani stovky kilometrů, z domova to mají totiž jen 70 metrů! Televizní moderátorka Marcela Augustová s manželem Tomášem si nedávno na parcele u svého rodinného domu postavili ještě jeden menší pro návštěvy a zvládli to včetně zařízení interiéru svépomocí.
Architekt Thornton Abell proslul jako autor, jehož domy v moderním stylu jsou vynikající směsí vnitřního a venkovního bydlení, prosklených stěn i přírodních akcentů. Návrhářky Stacy Jacobson a Breta Thoeny z BOTO DesignArchitects jeden z jeho domů z poloviny 20. století upravily pro současnost.
Bydlíme v menší obci v bytovém domě se společnou zahradou. Soused si pořídil kocoura, kterého má volně puštěného. Lítá po zahradě, ohrožuje naše malé domácí mazlíčky a močí do bot. Celý dům zapáchá, popisuje Lukáš své problémy pro seriál Sousedské války.