Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » seznam zdrojů » Bydlení iDNES.cz
čtvrtek 29. 9. 2022, 0:51

zdroj: Bydlení iDNES.cz

http://bydleni.idnes.cz/

Nejčtenější server o bydlení. Návštěvy v bytech a domech slavných. Rady, jak zařídit byt či dům.

aktuální zprávy z tohoto zdroje:

Z lisovny olivového oleje se vyloupla dokonalá oáza klidu a relaxace

Majitelé spolu s architektem odkrývali vrstvu po vrstvě sto třicet let starého kamenného domu na Egejské riviéře v Turecku, aby přeměnili již nevyužívané hospodářské stavení na elegantní rezidenci.

dnes v noci

Nová lanovka na Petřín bude koketně mrkat, a dokonce se i červenat

Když přišla Anna Marešová se svými erotickými pomůckami, někteří se červenali. Teď dokázala téměř nemožné, „studem“ se bude rdít při míjení i její vůz lanovky na Petřín, až na něj laškovně „zamrká“ druhý projíždějící vůz.

dnes v noci

Z původního domu zůstal jen sklep. Teď mají v chráněné oblasti roubenku

Chráněná krajinná oblast Kokořínsko je známa pro svou romantickou krajinu, úchvatné skalní a pískovcové útvary a vesničky s lidovou architekturou. Pozemek na konci jedné z těchto památkově chráněných vesnic se stal tím pravým místem pro stavbu poloroubenky, kterou si Jana s Janem přáli.

středa v noci 28/9/22

Zpěvák Johnny Cash si pečlivě naplánoval dům, život však dopadl jinak

V roce 1961 si postavil slavný Johnny Cash dům o rozloze necelých 420 metrů čtverečních ve venkovském Casitas Springs v Kalifornii. Hledal klidné místo, kde by mohl uniknout svému bouřlivému životnímu stylu.

středa v noci 28/9/22

Želva, hvězda, lebka i W, to jsou půdorysy Santiniho staveb v Česku

Slavný barokní architekt Santini projektoval své stavby na půdorysech, které symbolicky vystihovaly jejich poselství. Při pohledu z ptačí perspektivy nás překvapí, že stavby připomínají lebku nebo třeba želvu.

úterý v noci 27/9/22

Nechali vybourat všechny nenosné příčky v bytě. Byla to jasná výhra

Rošáda v šachu spočívá v chytré výměně věže a krále. Cílem je získat lepší pozici pro obě figury. Podobně přistoupili k nové organizaci místností v bytě na Vinohradech architekti ze studia Mooza architecture.

úterý v noci 27/9/22

Majitelka bytu mi odmítá vrátit kauci. Vymalování prý stálo dvacet tisíc

Před ukončením nájmu jsem se s majitelkou bytu dohodla, že byt vymaluje na mé náklady, které mi odečte z kauce. Bratr majitelky je malíř a já měla o starost méně. Při předávání bytu mi bylo sděleno, že kauci nedostanu, protože pokryla cenu malování, píše Eva v příspěvku do seriálu Pronájem pod ...

pondělí v noci 26/9/22

Obnažené zdivo i chrom v kuchyni vytvořily skvělý mix pro mladý pár

Starý dům, velmi atypická dispozice bytu a mladý pár. To vše přimělo architekty ze studia Balbek bureau, aby propojili staré s novým a vyzvali k tvůrčímu dialogu mezi generacemi.

pondělí v noci 26/9/22

Jak vybrat tepelné čerpadlo a získat dotace. Vše, co potřebujete vědět

Topí, chladí, větrají, připravují teplou vodu, pomocí nanotechnologií dokonce vyčistí vzduch. Státem podporovaná tepelná čerpadla dokazují, že všestrannější zdroj energií zatím neexistuje.

neděle v noci 25/9/22

Zpěvák Jary Tauber žije s přítelkyní v bytě u Kladna a sní o vlastním domě

Zpěvák a kytarista Jary Tauber (27) bydlí s přítelkyní Anežkou v bytě na Kladensku. Na novém domově oceňuje především plnou vybavenost, možnost venkovního posezení, klid okraje města i blízkost přírody.

sobota v noci 24/9/22

Soused si udělal na poli tankodrom. Řev motorů a výfukové plyny nás zabíjejí

Žijeme na vesnici v domě a trápí nás majitel pole, který na něm zaparkoval vojenskou techniku, autobusy i nákladní auta. Vozidla využívá ke své zábavě. Startuje, túruje, jezdí po pozemku. Hluk a zápach z výfukových plynů je nesnesitelný, popisuje Věra problémy pro seriál Sousedské války.

pátek v noci 23/9/22

Bazén mají kousek od pohovky v obýváku, stěrka na podlaze řeší úklid

Jednoduchý, čistý, funkční, střídmý. Takový je interiér rodinného domu v novostavbě na okraji Roztok pro mladou rodinu. Svým až puristickým pojetím nabízí vzdušný prostor nezahlcený zbytečnostmi.

pátek v noci 23/9/22

Sedm dlouhých let práce na vysněném rodinném domě se bohatě vyplatilo

Na rekonstrukci starší řadovky na okraji belgického Gentu nikdo nechvátal. Majitelé se do domu nastěhovali před dvěma lety, ale na projektu se pozvolna pracovalo už od roku 2013. Klid a rozvaha byly tím nejlepším rozhodnutím.

čtvrtek v noci 22/9/22

Známe nejlepší architekty roku 2022. Mění okolí i život nás všech

Nejlepší může být pouze jeden, ale finalistů ve 14. ročníku soutěže Architekt roku 2022 bylo jako tradičně pět. Vybírala je odborná porota z těch, kteří se za posledních pět let svým přístupem významně zasloužili o českou architekturu, ať již vlastní tvorbou či podporou kvalitní architektury.

čtvrtek v noci 22/9/22

Kristian Kodet zrekonstruoval palác ve Velkém Meziříčí. Tržnice je pryč

Malíř Kristian Kodet uskutečnil monumentální projekt, když zrekonstruoval palác ve Velkém Meziříčí, v němž vystavil díla svého otce, dědečka i svá vlastní. V historickém komplexu jsou vedle umění rovněž místa k práci a odpočinku i nově vybudovaná zahrada.

středa v noci 21/9/22

Kontejner na bydlení nebo rekreaci si sám vyrobí elektřinu i teplo

Miniaturní chata nebo prostě obydlí bez závislosti na veřejné infrastruktuře, to je soběstačné Blokki mini. Jak funguje a vypadá, si může každý příznivec kontejnerových staveb a alternativního bydlení prohlédnout na okraji Havlíčkova Brodu na vlastní oči.

středa v noci 21/9/22

Unikátní Semlerova rezidence v Plzni se po rekonstrukci otevírá lidem

O další atraktivní prostory se brzy rozšíří nabídka plzeňských turistických cílů. Po náročné rekonstrukci návštěvníky přivítá 23. září Semlerova rezidence na Klatovské třídě 110. Interiér vznikl na základě konceptu věhlasného architekta Adolfa Loose a podle projektu jeho žáka a někdejšího ...

úterý odpoledne 20/9/22

OBRAZEM: Milunić navrhl Tančící dům, ale skvěle uměl i domovy seniorů

Byť je rodákem ze Záhřebu, kde se narodil v roce 1941, je tvorba architekta Vlado Miluniće spojená především s Prahou. A to nejen díky Tančícímu domu, který je symbolem moderní pražské architektury. Milunić, který zemřel 17. září 2022, dokázal se stejným nadšením navrhovat domovy seniorů, ale i ...

úterý dopoledne 20/9/22

Kvůli sousedům nemohu v bytě topit. Oni nemají problém, tak nic neřeší

Bydlím v bytovém domě, který spravuje společenství vlastníků. Letos jsem se přestěhovala z bytu číslo 9 do bytu číslo 7. Po nastěhování jsem zjistila, že mně netopí radiátor v obývacím pokoji. Od té doby soustavně žádám sousedy i společenství o spolupráci při odstranění závady, píše Linda ve svém ...

úterý v noci 20/9/22

Dům s japonskou duší vsadil na velké prosklené plochy a jednoduchost

Předvídat a řešit stavbu ještě před tím, než se začne stavět, bývá u developerských projektů nesmírně důležité. I u typového projektu tak lze získat zajímavé a funkční bydlení, které odpovídá vašim představám. A přesně to udělala i mladá rodina, která se obrátila na architektku Ivetu Langerovou.

úterý v noci 20/9/22

Knihovna nad hřbitovem konečně ožila. Demolice byla nejlepším řešením

Zastupitelstvo města Hrádek nad Nisou v Libereckém kraji vybudovalo pro své občany moderní knihovnu, která nepočítá jen se současností, ale i s budoucností.

pondělí v noci 19/9/22

Životnost paneláků záleží jen na jejich majitelích. Vydrží i 200 let

Podle některých investičních odborníků jsou prý panelové domy časovanou bombou, protože jejich životnost byla odhadovaná na 40 let. Ale v Česku, kde stojí více než 80 tisíc paneláků, a některé už od 50. let minulého století, je dnes spíš problémem jejich cílená likvidace než délka životnosti. Tu ...

pondělí v noci 19/9/22

Světlana Nálepková bydlí v krásné oáze. V domě se spí jako v hrobě

Herečka a zpěvačka Světlana Nálepková bydlí v rodinném domě na Berounsku, který je starý přes sto let. Opuštěné stavení musela nejdřív kompletně zrekonstruovat. Za svůj domov je moc ráda. „Je tady nesmírný klid a spí se zde jako v hrobě,“ pochvaluje si.

neděle v noci 18/9/22

Jsme tu jako u moře. Nikol Leitgeb má na zahradě bazén a výhled do přírody

Moderátorka a instagramerka Nikol Leitgeb se proslavila jako herečka v nováckém seriálu, ale to se ještě jmenovala Štíbrová a hlavně neznala svého budoucího manžela Petra. S ním a dvěma dětmi dnes bydlí v novém rodinném domě na Křivoklátsku. Vybudovali jej a zařídili za necelé dva roky. Nezastavil ...

sobota v noci 17/9/22

Roubenka v Krkonoších i chata u Muchovy boudy. Co je v Česku na prodej

Chaty, chalupy i apartmány obklopené přírodou a vzrostlými stromy jsou v nabídkách realitních kanceláří stále hitem. Zájem je o víkendové nemovitosti především na horách či v zajímavých lokalitách. Nabídky ovšem rychle mizejí. Vybrali jsme pět nejzajímavějších. Podívejte se.

pátek v noci 16/9/22

Novostavbu cihlového domu vytopí rodina obyčejnými litinovými kamny

Většinou se očekává, že pro sebe si architekt postaví něco extravagantního. Architekt Zdeněk Pech navrhl své rodině jednoduchý venkovský dům v archetypálním tvaru, tedy se sedlovou střechou, který respektuje své okolí. Zvolil i tradiční materiál, cihlu.

pátek v noci 16/9/22

Evropě dali sbohem. Manželé si novým domem pojistili příjmy i v důchodu

Polovinu života prožili v Evropě a na důchod se rozhodli pro návrat do Vietnamu. Navzdory věku i covidovým restrikcím posledních let je však stále láká cestování. Aby se uživili i v důchodu a mohli objevovat nové destinace, rozhodli se postavit dva domy a jeden pronajímat turistům.

čtvrtek v noci 15/9/22

V Rudolfinu si můžete pustit hudbu z tabletu podle svého výběru

Jsou místa, která vyžadují dodržet určitou tradici a respekt k původní architektuře. To platí i o interiéru předsálí Dvořákovy síně v Rudolfinu, spojeném neodmyslitelně s Českou filharmonií.

čtvrtek v noci 15/9/22

Střední Evropa v poušti? Jde to i udržitelně, ukazuje čtvrť v Dubaji

Jedním z méně blyštivých symbolů Dubaje by klidně mohla být klimatizace. Jen díky této technologii může třímilionové město fungovat i uprostřed pouště. Jenže její neúměrné využívání vyvolává velkou environmentální zátěž. V Dubaji se přitom dá žít i ve čtvrti, která na ní zdaleka tak závislá není.

středa v noci 14/9/22

Kamila Nývltová bydlí v 2+kk ve Vysočanech. Nejraději je v kuchyni

Zpěvačka Kamila Nývltová sice pochází ze Rtyně v Podkrkonoší, ale po úspěchu v soutěži X Factor se v 17 letech přesunula do Prahy. Roky tu trávila v různých podnájmech. Před lety se však rozhodla investovat do svého bydlení a pořídila si 2+kk s terasou ve Vysočanech.

středa v noci 14/9/22

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
GAALERIIE
DesignMagazin.cz - internetový magazín o designu
Logoweb.sk

aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (26.9., 25.9., 24.9., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (září 2022)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (srpen 2022)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2022 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru