Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » seznam zdrojů » Bydlení iDNES.cz
sobota 2. 3. 2024, 18:05

zdroj: Bydlení iDNES.cz

http://bydleni.idnes.cz/

Nejčtenější server o bydlení. Návštěvy v bytech a domech slavných. Rady, jak zařídit byt či dům.

aktuální zprávy z tohoto zdroje:

Český luxus na Maledivách nabízí ryby nad hlavou i vlastní bazén

V objetí Indického oceánu najdete ostrov Velaa, který je součástí oblíbené turistické destinace, souostroví Maledivy. Luxusní hotelový resort, který zde stojí, je dílem českých autorů. A díky nim se v tomto tropickém ráji vyskytují i další české „stopy“.

dnes v noci

Milovaný dům Freddieho Mercuryho v Londýně je na prodej za 890 milionů

V Londýně se prodává dům, který kdysi vlastnil zpěvák Freddie Mercury. Velkolepá nemovitost rockové legendy v Kensingtonu byla zhruba 30 let v péči jeho přítelkyně Mary Austinové, která ji nyní nabídla k prodeji za 30 milionů liber (přes 890 milionů Kč).

pátek v noci 1/3/24

Majitelé vily použili na podlahy, nátěr stěn i nábytku stejný materiál

Elegantní vila v sobě spojuje vizi rafinovaného minimalismu s čistými liniemi a moderním stylem, který harmonicky splývá s okolní krajinou. Jednoduchost se snoubí s elegancí a čistým designem podpořeným použitými materiály.

pátek v noci 1/3/24

Herec Bohumír Starý se zbavil bezdomovců. Stačilo pod okny vysekat křoví

Když se herci, malíři a režisérovi Bohumíru Starému rozrostla rodina o dcerku Hanu Marii, stál před nelehkým úkolem sehnat nové bydlení. Volba nakonec padla na prostorný byt v Kobylisích, ve kterém si našli místo nejen všichni členové rodiny, ale i hercova velká vášeň, malování.

čtvrtek v noci 29/2/24

Jeho stavby šokují, často vypadají jako nedokončené. Známý architekt slaví 95 let

Nepoužívá téměř pravé úhly, což je u architekta hodně zvláštní. Jenže Frank Gehry, který se 28. února 2024 dožívá 95 let, se i díky tomu prosadil v celém světě a získal celou řadu nejprestižnějších ocenění. Přestože mnohé jeho stavby vypadají jako nedokončené. V Praze je Gehry spojen s Tančícím ...

středa odpoledne 28/2/24

Chalupu se rozhodli opravit. Památkáři jim povolili upravit jen jedno okno

Chalupa po rodičích, která stojí v chráněné krajinné oblasti, prošla v dobách minulých dostavbami a opravami stylem bereme, co je. My se rekonstrukce ujali svědomitě. Památkáři nám nakonec povolili doplnění jednoho chybějícího okna, píše Tomáš do seriálu Splněný sen.

středa v noci 28/2/24

Prosklené stěny domů jsou nádherné, mají však i své chyby

Velké posuvné prosklené stěny v soukromých domech nabízejí snadný přechod z interiéru do exteriéru. Zároveň však mohou připravit majitele o soukromí. A také o hodně peněz. Proto se ke slovu dostává kompromis, vyrovnaný poměr skla a klasických materiálů.

středa v noci 28/2/24

V Praze na Letné je nový americký gastro podnik. Architekti vsadili na dřevo

V létě se na Letné otevřel nový podnik. Za návrhem americké sendvičové restaurace stojí architekti Vít Svoboda a Pavel Nový z ateliéru 0,5 Studio.

úterý v noci 27/2/24

Designérka šikovně zvětšila malý byt. Nechte se inspirovat i vy

Malometrážní byty vyžadují precizní plánování a také chytré nápady. Jen tak lze z malého prostoru vytvořit pohodlné a příjemné bydlení. To se podařilo architektům v bytovém domě, který vznikl z bývalé továrny. Velký bonus představovaly pro návrh vysoké stropy.

úterý v noci 27/2/24

Ryze český rondokubismus s prvky italské renesance. Palác Adria budí údiv

Reprezentativní sídlo italské pojišťovny navrhl Pavel Janák jako renesanční italský palác ve stylu moderního českého stylu rondokubismu. Jedno z hlavních pražských náměstí tak získalo v roce 1924 ikonickou dominantu – Palác Adria.

pondělí v podvečer 26/2/24

Železná Ruda má konečně krásné náměstí. Ostudná ruina Espressa je pryč

Šumavské středisko Železná Ruda se dlouhá léta nemohlo pochlubit reprezentativním centrem města v podobě pěkného náměstí. To se zásluhou současného starosty nedávno změnilo.

pondělí v noci 26/2/24

Tomu neuvěříte. Stará děravá stodola se proměnila na luxusní domek u pláže

Stará stodola prošla proměnou, jakou jen tak neuvidíte. Ze staré dřevěné boudy, kudy mezi prkny profukoval vítr a déšť, se vyloupl luxusní rekreační domek ve stylu „Ibizy“.

pondělí v noci 26/2/24

Obývák je po rekonstrukci dlouhý 9,5 metru. Rodina se cítí jako v ráji

Manželé Štěpánka a Pepa mají dva malé kluky a konečně si v Českém ráji pořídili vytoužený dům ve vesnici, který rekonstruují. Chyběl jim ale velký společný prostor pro rodinu i návštěvy. Problém jim pomohl vyřešit designér David Eliášek.

neděle v noci 25/2/24

Někdo to rád horké v sauně. Nejzajímavější najdete na vodě i ve vlaku

Sauny v sobě spojují architekturu, design a životní styl. A zdaleka nejde jen o sauny, které milují ve Finsku. Kniha Sauna: průvodce světem horkých interiérů se věnuje tomuto fenoménu v českém prostředí. Dozvíte se v ní vše nejen o designu potíren a výběru vhodného dřeva, ale také o vlivu saunování ...

sobota v noci 24/2/24

Živý plot sousedů stíní celý náš dům. Máme být rádi, že se díváme do lesa

Sousedé si bez našeho souhlasu vysadili živý plot tak, že nám stíní všechna okna u našeho rodinného domu. Prý máme být rádi, že se díváme do lesa. Že ale máme zastíněná všechna okna, to je už nezajímá, popisuje Jana svůj problém pro seriál Sousedské války.

pátek v noci 23/2/24

Italové umějí žít. Sto let starý byt zaplnil elegantní nábytek

Casa Mia je nádherný byt v domě z 20. let minulého století na ulici Via Mascheroni v centru Milána. Kromě repasovaných původních stavebních prvků vás na první pohled zaujmou rafinované, ručně vyráběné povrchy nábytku, které vytvářejí elegantní a exkluzivní celek.

pátek v noci 23/2/24

Nábytek ze sádrokartonu je ideálním řešením, jak ušetřit za vybavení

Sádrokarton je dnes fenoménem moderní výstavby. Je praktický, snadno zpracovatelný, levný a dostupný. Z desek sádrokartonu lze však zařídit i interiér a vyrobit nábytek.

čtvrtek v noci 22/2/24

Sexy modelka z Love Islandu Mirka Pikolová má byteček malý, ale útulný

Přední česká modelka Mirka Pikolová oplývá nejen krásou, ale i skromností a vtipem. Její byteček je poměrně malinkatý, ovšem pro jednu osobu naprosto dostačující. Nechybí roztomilé dekorace ani spirituální záležitosti.

čtvrtek v noci 22/2/24

Prostopášník, génius a letec Howard Hughes si uměl užívat život i ženy

Elon Musk své doby Howard Hughes byl brilantní podnikatel, mezi jehož zájmy patřilo letectví, filmová produkce a nemovitosti. Jako celoživotní fanoušek letadel absolvoval svou první lekci létání ve čtrnácti letech, vytvořil několik světových rekordů a přežil čtyři letecké havárie.

středa v noci 21/2/24

Pozemek na Kokořínsku získali od památkářů. Roubence v CHKO nic nebránilo

Manželé si nedaleko hradu Kokořín postavil svou vysněnou poloroubenku. Původně chtěli hledat starou roubenku k rekonstrukci v horách, protože rádi lyžují. Nakonec je odradila vzdálenost, a tak se začali rozhlížet právě na Kokořínsku, které mají z domova „za rohem“.

středa v noci 21/2/24

V bytě obnažili zdi, minimalistický styl podtrhuje i nerezový blok kuchyně

Dnes se zpravidla dispozice interiérů upravuje směrem „dolů“, třeba z 3+k vzniká 2+kk a podobně, protože se spojuje kuchyň s obývacím pokojem. V tomto případě šli architekti opačnou cestou, z 2+kk bylo potřeba vytvořit 3+kk.

úterý v noci 20/2/24

Nevšední ubytovací zážitek nabízí starý vrtulník z doby války o Falklandy

Vrtulník Westland Wessex XT469, který byl v aktivní službě během války o Falklandy v roce 1982, byl přestavěný na luxusní ubytování pro dva hosty. Netradiční obydlí stojí na anglickém ostrově Wight.

úterý v noci 20/2/24

Proměna chaty po padesáti letech byla pro rodinu příjemným šokem

Chata na ostrově sice od svého postavení před 50 roky doznala určitých úprav, avšak dnešním představám majitelů již nevyhovuje. Co jim stačilo jako mladému zamilovanému páru, rodičům ve středních letech a s dvěma dospívajícími syny už nestačí. Změnu měl přinést designér Halvor Bakke a jeho tým.

pondělí v noci 19/2/24

Nadšenci vzkřísili hrad Vízmburk. Návštěvníky láká na nevšední zajímavosti

Hrad Vízmburk v Královéhradeckém kraji vděčí za svou záchranu především brigádníkům a dobrovolníkům.

pondělí v noci 19/2/24

Místnost zastavěná po strop je pryč. Vznikla fantastická dílna se sušárnou

Martina je moderní aktivní žena, která potřebuje pro svou milovanou práci s bylinkami vlastní dílnu, kde bude moci volně tvořit. Tu jí na chalupě v Českém ráji pomůže vytvořit její kamarádka a designérka Marie Stará Ossendorfová.

neděle v noci 18/2/24

Domy na kuřích nožkách na svazích vzbuzují obdiv, ale také strach

„Stilts“ jsou domy majitelů „přejících si smrt“, tvrdí samozvaní experti. Myšlenka domů na kuřích nohách se přitom objevovala už v pohádkách a pokračovala až do architektonické módy dvacátých let 20. století. Mají své obdivovatele i dnes, i když v některých jedincích vyvolávají spíš závrať ...

sobota v noci 17/2/24

Autobus přestavěli na bydlení. Vešla se kuchyň, ložnice, WC i sprcháč

V anglickém Devonu si můžete pronajmout jedinečný barevný autobus s názvem Joseph the Multi-Colour Dream Coach. Jde o přestavěný jednopatrový autobus s dvoulůžkovou ložnicí a kamny na dřevo, který stojí 100 liber za noc, v přepočtu 2 956 korun.

pátek v noci 16/2/24

Nepoznáte, že jde o starý dům. Majitel věřil designérce, přidal své nápady

Když Vladimír sháněl rodinný dům, pomohla mu náhoda. Pak už na ni nespoléhal, při rekonstrukci radili zkušený architekt i šikovná designérka. Při výběru firem a značek se zaměřili na ty kvalitní a většinou tuzemské.

pátek v noci 16/2/24

Co fušer a podvodník pokazil, jiný napravil. Hořkost však zůstala

Výměna vany za sprchový kout se zvrhla v horor. Majitelce zbyly jen „oči pro pláč“ a zdevastovaná koupelna. Naštěstí se díky rodině a šikovnému řemeslníkovi dočkala nápravy.

čtvrtek v noci 15/2/24

Krásné roubenky a domy na horách rovnou k nastěhování. Podívejte se

V českých horách je na prodej velké množství roubenek, chalup, domů i vil. Horské nemovitosti obklopuje krásná příroda a čerstvý vzduch. Sjezdovky mají často na dosah. Podívejte se na pět nejzajímavějších.

čtvrtek v noci 15/2/24

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (28.2., 27.2., 26.2., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (březen 2024)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (únor 2024)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2024 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru