Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » seznam zdrojů » Dům a zahrada
sobota 27. 11. 2021, 15:29

zdroj: Dům a zahrada

http://www.dumazahrada.cz/

Domov, bydlení a zahrada. To jsou pojmy veliké a zásadní. Každý o nich přemýšlí a plánuje, jak získat, vybudovat, rekonstruovat, zařídit či vylepšit.

aktuální zprávy z tohoto zdroje:

Trnková povidla za pár kaček

Klasická švestková povidla jsou vážně moc dobrá, ale také poněkud pracná. Zkuste si je připravit z trnek a nebudete litovat. A navíc ušetříte.

dnes dopoledne

Vánoční tipy: praktické a krásné doplňky do bytu

Vánoce se blíží a nakupování vánočních dárků už začalo, proto přinášíme další porci tipů na to, čím udělat svým blízkým radost. Pěkných doplňků do bytu není nikdy dost, proto se podíváme právě na tyto praktické a zároveň krásné věci, které pozvednou každý interiér.

dnes v noci

Zubatý půvab cesmíny ostrolisté

Zatímco u vás doma nesmí na svátky chybět poinsettie neboli vánoční hvězda, na zahradě je to trochu jinak. Naše tradiční jehličnany dohání cesmína ostrolistá.

dnes v noci

Jaká rozkládací pohovka je ideální pro každodenní spaní

Kvalitní spánek je důležitý. Co ale dělat, když vám prostory nedovolí pořídit si plnohodnotnou postel? Sáhněte po kvalitní sedačce na každodenní spaní. Pomůžeme vám vybrat tu pravou. 

pátek v noci 26/11/21

Byt s koupelnou uprostřed

Bývá tradicí, že koupelna se plánuje v bytě někam na stranu, aby se vytvořilo dost místa pro ostatní prostory. Tady ne. Rekonstrukce bytu ji posunula doprostřed, do samého středu dění.

pátek v noci 26/11/21

Odklízení sněhu za vás vyřeší motorový zametač

Blíží se zima a s ní i sněhová nadílka. Zatímco děti se nemohou bílých závějí dočkat, pro motoristy to taková radost není. Odklízení sněhu není zrovna lehká práce, naštěstí existují motorové zametače, které se téhle nepříjemné povinnosti zhostí za vás.

pátek v noci 26/11/21

Dotaz čtenáře: Na čem stavět základovou desku?

Chtěl bych se zeptat, jestli je z vaší zkušenosti lepší stavět základovou desku na polystyrenu, nebo pěnoskle. Jde mi o snadnost výstavby, možnost nějakých problémů i cenu.

pátek v noci 26/11/21

Výstava betlémů v Muzeu Karlova mostu

V neděli 28. listopadu vás zveme na slavnostní otevření výstavy betlémů v prostorách pražského Muzea Karlova mostu. Je kouzelná a potrvá až do počátku února příštího roku.

čtvrtek v noci 25/11/21

Jak správně sušit vlašské ořechy

Podzim je obdobím sklizně vlašských ořechů. Protože v dobrém roce může jediný strom darovat desítky kilogramů „vlašáků“, je nutné se o takovou úrodu správně postarat, aby vydržela týdny i měsíce. Přinášíme osvědčený postup, jak vlašské ořechy správně usušit.

čtvrtek v noci 25/11/21

Co všechno lze léčit heřmánkem

Heřmánek je jednou z nejznámějších léčivých bylinek, jejíž květ poznají i děti. Známe ale skutečně všechny jeho účinky a umíme ho opravdu plně využít?

čtvrtek v noci 25/11/21

Modulární dům: příklady

Minule jsme se zabývali tím, co modulární dům znamená. Co znamená sama modularita ve stavebnictví. Pojďme se podívat na několik zajímavých příkladů od nás i ze zahraničí.

čtvrtek v noci 25/11/21

Jak ochránit zahradu před lesní zvěří

Srnky a jiná lesní či polní zvířata asi nemáme „zaškatulkované“ jako škůdce, ovšem na zahradě dokážou v zimním období nadělat pěknou paseku. Přečtěte si profesionální i lidové tipy, jak chránit stromy a keře před ataky nezvané lesní a polní zvěře.

čtvrtek v noci 25/11/21

Inspirace: kombinace různých tvarů. Proč a jak je použít v interiéru?

Každý domov se po čase okouká a potřebuje nový náboj. Oživit ho můžete také díky různým tvarům, a vůbec nemusí jít o extravagantní řešení.

čtvrtek v noci 25/11/21

Kvašení je levné, dobré a pekelně zdravé

Počítáte každou korunu? Věčně nestíháte? A ještě byste chtěli podpořit imunitu? Na tři otázky máme jednu odpověď. Pusťte se do kvašení a začnou se dít zázraky.

středa v noci 24/11/21

Modulární dům: rychlejší cesta k bydlení

Modularita je něco, co spousta lidí chápe, ale přesně to nedokážou definovat. Ve stavebnictví je pak možná ještě o něco hůř uchopitelná.

středa v noci 24/11/21

Zázrak jménem jedlá soda dá do pořádku celou domácnost

Jedlá soda rozhodně není jen kypřidlo do vánočních perníčků či jiných dezertů. S její pomocí dáte levně, účinně a ekologicky do pořádku doslova celou domácnost. Nabízíme osvědčené tipy, kde jedlou sodu s úspěchem využijete.

středa v noci 24/11/21

Chcete mít opravdu zdravou zeleninu? Vypěstujte ji ze semínek!

Řada pěstitelů ví, že není nic lepšího než domácí úroda voňavých rajčat, paprik nebo třeba cuket. A úplně nejlepší jsou ty vypěstované přímo ze semínek. Stojí to sice trochu času a námahy, ale výsledek stojí za to.

středa v noci 24/11/21

Papírování při stěhování. Co je třeba vyřídit, když měníte adresu

Stěhování je náročné po všech stránkách, ale nejde jen o balení věcí a nábytku. Při tom všem shonu vás ještě čeká spousta papírování a vyřizování po úřadech.

úterý v noci 23/11/21

Interiér roku: nový rok, nová kategorie

Anketa o Interiér roku vstupuje do dalšího ročníku. Ten bude trochu jiný, protože nabídne novou kategorii, která reflektuje požadavky obyčejných lidí, kteří hlasují. A tak se jmenuje Soukromý interiér – nízkonákladové bydlení.

úterý v noci 23/11/21

Tihle psi se nesnáší s jinými zvířaty

Někteří psi milují společnost, a to i jiných zvířat. Na internetu kolují tisíce fotografií, jak se tulí ke kočkám, nechají se ozobávat od papoušků apod. Ale jsou plemena, která taková nejsou. Mají radši samotu a jiná zvířata, včetně psů, považují za konkurenci.

úterý v noci 23/11/21

Zimní kráska azalka – tipy na úspěšné pěstování

Ačkoliv máme s obdobím Vánoc spojené především vánoční kaktusy a vánoční hvězdy, v zimě kvetoucích pokojovek je víc. Patří mezi ně i poněkud rozmarná kráska azalka. Přinášíme tipy, jak tuhle půvabnou pokojovku pěstovat dlouhodobě a úspěšně.

úterý v noci 23/11/21

Nejpodivnější stavby světa

Na světě je spousta unikátních staveb, včetně netradičních restaurací, jedinečných chrámů a neobvyklých muzeí. My jsme pro vás vybrali 9 nejpodivnějších budov. Posuďte sami, zda patří mezi kýče, nebo moderní architekturu.

pondělí v noci 22/11/21

Pojďte se podívat do pasivního domu na Berounsku

Chtěli byste v dobách extrémně drahých energií dům, který málo protopí? Tak to je třeba pasivní dům, tedy takový, který je skvěle odizolovaný a tepelné ztráty jsou minimální. Že i pasivní dům může vypadat dobře, dokládá tahle stavba na Berounsku.

pondělí v noci 22/11/21

Osvětlení a další elektro zařízení v koupelně. Kde je (ne)smíte použít?

Do výběru svítidla nebo nové zásuvky či vypínače z pohledu designu vám nikdo mluvit nebude. Ale při jejich umístění v koupelně se už musíte řídit určitými pravidly.

pondělí v noci 22/11/21

Jak udělat opravdu křupavé bramboráky

Horké, zlatavé, voňavé bramboráky přijdou k chuti obzvlášť v podzimním sychravém, chladném počasí. Kdo by nemiloval tuhle křupavou pochoutku! Proto vám prozradíme triky, jak mít bramboráky opravdu vždy nádherně křupavé.

pondělí v noci 22/11/21

Vánoční tipy: interiérové doplňky

Někomu se hodí třeba nové zrcadlo, jinému koš na prádlo a další by možná rád hezké a kvalitní povlečení. Prostě praktické věci. Ale i ty můžou nejen dobře sloužit, ale také skvěle vypadat.

neděle v noci 21/11/21

Vřes rozjasní podzimní zahrady

Listí stromů opadalo, barevné květiny odkvetly a vaše zahrady jsou teď jak bez duše? Pořiďte si vřes, který je typickou ozdobou podzimu. Poradíme vám, jak se o ně starat, aby vám dělaly radost co nejdéle.

neděle v noci 21/11/21

Renée Zellweger si pronajímá dům za 30 tisíc dolarů měsíčně

Jedna z nejslavnějších hereček Renée Zellweger si pronajímá za 30 000 dolarů pětipokojový dům, který se nachází naproti domu jejího přítele Anta Ansteada.

neděle v noci 21/11/21

Možnosti odmítnutí dědictví

Dědictví máme většinou spojené se zbohatnutím, realita ale může být poněkud jiná. Předmětem dědictví totiž mohou být například i dluhy. Každopádně někdy přijde dědicům nejvýhodnější případné dědictví odmítnout. Jaké jsou možnosti odmítnutí dědictví?

sobota v noci 20/11/21

Když příroda spí, jasmín nahokvětý bdí

Otužilý opadavý keř nabízí dvě varianty pěstování. Když jasmín nahokvětý přivážete k opoře, bude se po ní šplhat, necháte-li ho jen tak, vypěstujete půdopokryvnou rostlinu. Ale v obou případech pokvete v zimě.

sobota v noci 20/11/21

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
GAALERIIE
DesignMagazin.cz - internetový magazín o designu
Logoweb.sk

aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (24.11., 23.11., 22.11., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (listopad 2021)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (říjen 2021)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2021 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru