Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » seznam zdrojů » Dům a zahrada
středa 29. 3. 2023, 12:05

zdroj: Dům a zahrada

http://www.dumazahrada.cz/

Domov, bydlení a zahrada. To jsou pojmy veliké a zásadní. Každý o nich přemýšlí a plánuje, jak získat, vybudovat, rekonstruovat, zařídit či vylepšit.

aktuální zprávy z tohoto zdroje:

I pračka může strašně zapáchat. Jak ji vyčistit?

Pokud často bojujete s nepříjemným zápachem v pračce, máme pro vás řešení! Pomocí octa nebo jedlé sody, které mají své místo snad v každé domácnosti, můžete jednoduše odstranit nepříjemný zápach z vaší pračky a opět jí vrátit svěžest. V dnešním článku vám poradíme, jak na to.    

dnes v noci

Nebezpečná choroba stromů se šíří republikou. Má tu ideální podmínky

Je několik chorob rostlin, na které se zaměřuje pozornost Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského. Jsou to invazní druhy chorob, jejichž výskyt se celoplošně detekuje a hlásí. Jednou z nich je nebezpečná bakteriální spála růžovitých.

dnes v noci

Základy správné fotovoltaiky

Problematika fotovoltaických elektráren je velmi komplikovaná, což znesnadňuje správný výběr. Shrňme si, co je v současné chvíli možné a co se třeba i jednou chystá.

dnes v noci

Co bude pro nás znamenat zrušení podpory stavebního spoření?

Vláda hledá všechny možnosti, jak získat peníze do rozpočtu. Jednou z možností je i zkrácení podpory stavebního spoření. Co by to pro nás znamenalo?

dnes v noci

Nejhezčí velikonoční dekorace a bez starostí. Co najdete v obchodech?

Vadí vám proměnlivé počasí? Ještě jste se nestihli vyrovnat se změnou času? Tak se držte toho, že zanedlouho přijdou Velikonoce, a to je jistota pevná jako skála. A také signál, že už máte nejvyšší čas začít zdobit svůj domov. Dekoracemi z obchodů.

dnes v noci

Zahrada s jezírkem nabízí soukromá zákoutí všem členům rodiny

Na zahradě nedaleko Černošic se schází celá rodina a tráví tu většinu volného času. Prostor pro zahradní experimenty si oblíbili i ptáci. Důležitou roli hraje koupací jezírko, které se během let vylouplo do dokonalé krásy.

dnes v noci

Babské rady na čištění připáleného plechu na pečení

Připálit plech se podaří každému z nás alespoň jednou za život. Nemusí to být ale pohroma. Díky jednoduchým trikům zvládnete vyčistit plech na pečení raz dva.    

dnes v noci

Fotovoltaika může zničit střechu, varují odborníci

Snaha o úspory, tlak na obnovitelné zdroje a častá neodbornost prodejních i realizačních firem v oboru fotovoltaiky znamená, že často dochází k až hrůzným situacím. Solární panely jsou instalovány v rozporu s požárněbezpečnostními, statickými i dalšími technickými normami.

úterý v noci 28/3/23

Jak zvítězit nad mechem v trávníku? Stačí pár drobných úprav

Mech v trávníku je signálem, že se o trávník nestaráte tak, jak máte. Že trávě něco chybí. Tady je návod, jak se mechu zbavit a pomoct si ke krásnému trávníku.

úterý v noci 28/3/23

Kouzelný multicooker. Elektrický varný hrnec zastane práci několika spotřebičů

Nechcete mít doma zbytečné spotřebiče, které užijete jen občas? S multifunkčním varným hrncem nešlápnete vedle. I když je jen jeden, nahradí hned několik spotřebičů. A navíc se dá snadno převézt. Třeba i na chalupu.

úterý v noci 28/3/23

Pět výstav v jednom muzeu. Motorky, mince, Santini…

Kdy se vám poštěstí, abyste v rámci jedné instituce mohli navštívit hned několik výstav? Na jedné uvidíte také staré motocykly, na druhé si připomenete 300 let od úmrtí geniálního architekta Santiniho, na další půjde nejen o peníze, a to jsme stále neskončili.

úterý v noci 28/3/23

Antiparazitika pro psy, která skutečně fungují

Blíží se sezóna klíšťat a dalších parazitů, kteří dokáží pěkně potrápit jak naše čtyřnohé mazlíčky, tak i nás. Proto je třeba svého parťáka ochránit vhodnými antiparazitiky. Jak se ale v tolika přípravcích vyznat? Poradíme vám, která skutečně fungují.    

úterý v noci 28/3/23

Zásadní změna v katastru nemovitostí: nabídne víc informací i dražší služby

Pracovat dnes s elektronickým katastrem nemovitostí není tak úplně snadné. Přístup k některým detailům je obtížný, ne-li dokonce nemožný. Naopak bezpečnost našich dat je často výrazně upozaděna. To se změní.

pondělí v poledne 27/3/23

Neuvěřitelně útulný dům, který musel uhnout stromům

Tenhle dům by se mohl zdát jako trochu zmatený. Je tak nějak cikcak, má nestejné výšky stropů, neustále je tu něco „za rohem“. Jenže ono to má moc dobrý důvod.

pondělí dopoledne 27/3/23

Dobrý kuskus vs. nechutný kuskus. Jaký je rozdíl v přípravě?

Máte rádi rychlá jídla? Pak asi milujete kuskus. Je to jedna z nejjednodušších příloh vůbec. Jenže mnoho lidí ho ochutná v české verzi a řekne si, že raději bude jíst něco jiného. Kdo však ochutná ten pravý arabský, už na něj nezanevře. Tedy pokud ho umí sám uvařit.

pondělí v noci 27/3/23

Zajistěte si klid: Návody na výběr a instalaci plotu a brány

Minule jsme se dívali po plotech, jejich typech a materiálech. Teď budeme řešit průchody v oplocení, tedy branky a brány.

pondělí v noci 27/3/23

Co s odkvetlou orchidejí - nechat, nebo ostříhat?

Máte doma orchideje? Pak si možná právě teď kladete otázku, co s nimi, když už odkvetly? Je lepší je nechat být, nebo ostříhat? Panuje mnoho různých názorů a může být opravdu těžké se v tom zorientovat. V následujícím článku si vše shrneme a budete mít konečně jasno!

pondělí v noci 27/3/23

Kde se vzala káva? Víte, odkud pochází?

Praha, Brno, ale i jakékoli menší město, jsou poseté kavárnami. V obchodech jsou regály obsypané kávou. Je prostě všude. Jak to s ní ale vlastně začalo?

pondělí v noci 27/3/23

Která mouka nejvíc saje vodu?

Kdo chce skvěle péct, musí hodně přemýšlet o mouce. Její důležitou vlastností je i její savost. Možná se vám také stalo, že jste používali přesně tu mouku, co píšou v receptu, ale výsledné těsto bylo příliš řídké nebo husté, a vy jste museli změnit poměr surovin. Dnes si vysvětlíme, proč tomu tak ...

pondělí v noci 27/3/23

Voda v bazénu musí být průzračná. Ale jak na to?

Voda v bazénech musí být čistá, aby se v ní dalo koupat. A to jak z hlediska hygienického, tak i pocitového. Jak se ale kvalita vody v bazénech kontroluje a zaručí?

pondělí v noci 27/3/23

Tipy a rady, jak se zbavit škůdců na pokojových rostlinách

Nejrůznější škůdci mohou pěkně potrápit pokojové rostliny. Občas si nějakého můžeme přinést domů ze zahradnictví s novou rostlinou, jindy přiletí oknem při větrání či letnění pokojovek. Přečtěte si o nejčastějších škůdcích na pokojových rostlinách a jak se jich zbavit.    

pondělí v noci 27/3/23

Perfektní řešení: bezrámová sprchová zástěna sluší každé koupelně

Možná vás překvapí, že tento trend se dá krásně aplikovat v malých i velkých koupelnách, a výsledek bude vždycky perfektní. Řeč je o bezrámových sprchových zástěnách, které jsou efektní i praktické, skvěle vypadají a jejich údržba zabere minimum času.

pondělí v noci 27/3/23

Úžasná vila má vlastní park. Pojďte se podívat na tu nádheru

Ve vilové čtvrti na kraji města stojí v rozsáhlé zahradě dům obložený kamenem narezlé barvy a majestátně shlíží do okolní krajiny. Přitom se jeho příběh začal odvíjet někde úplně jinde.  

neděle v noci 26/3/23

PORADNA: co jsou fenolické desky?

Jelikož náš časopis je inspirací i zdrojem porozumění, naši čtenáři rozvíjejí předchozí dotazy tak, aby lépe porozuměli souvislostem. Třeba u fenolických desek.

neděle v noci 26/3/23

Vtipné i chytré využití gumiček v domácnosti

Gumičky máme doma každý. Možná se vám hromadí nebo je rovnou vyhazujete. Ať tak či tak, ode dneška pro ně budete mít spoustu využití. Pojďme si ukázat pár příkladů, kdy je fakt dobré mít gumičky po ruce. Budete příjemně překvapeni!

neděle v noci 26/3/23

Tradiční vázy se okoukaly? Vyrobte si takové, které jen tak někdo nemá

Naše nápady na jarní a velikonoční čas sází na košťálovou zeleninu, dřevo, zkumavky, skořápky i plata od vajec. Stačí kliknout na fotogalerii a hned uvidíte, co jsme pro vás vymysleli.

neděle v noci 26/3/23

Jak často prát záclony?

Záclony dokáží zavařit nejedné hospodyňce. Nejenom způsob, jakým je prát, je často hlavolam. V pračce? Ručně? S aviváží, nebo bez? Mnoho čtenářů se ale také ptá, jak často záclony vlastně prát. Jednou za měsíc? Každý týden? Nebo stačí jednou za rok? Přesně to si dneska povíme!

neděle v noci 26/3/23

Pět tipů, jak vyzdobit byt na Velikonoce

Rádi byste vnesli do vašeho domova jarní atmosféru? Nechte se inspirovat našimi tipy na rychlou a cenově dostupnou výzdobu, která nebude bolet ani vaši peněženku.    

neděle v noci 26/3/23

Ekologické projekty, které mění svět: Akademie Libchavy

Jsme partnery úžasné soutěže Adapterra Awards, která hledá inspirativní projekty pomáhající přizpůsobit naše města, domy a krajinu klimatické změně. Rádi vám budeme přinášet některé projekty, abychom tuhle skvělou myšlenku podpořili. Začínáme netradičním školicím centrem Akademie Libchavy.

sobota v noci 25/3/23

Jak rychle a bezpečně sekat mokrou trávu

Trávu je třeba sekat nehledě na počasí. Když pořád prší, je tráva těžká a lepí se. To ale není překážkou. Jak se s takovou obtíží vypořádat?

sobota v noci 25/3/23

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
GAALERIIE
DesignMagazin.cz - internetový magazín o designu
Logoweb.sk

aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (26.3., 25.3., 24.3., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (březen 2023)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (březen 2023)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2023 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru