Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » seznam zdrojů » Dům a zahrada
čtvrtek 5. 8. 2021, 13:15

zdroj: Dům a zahrada

http://www.dumazahrada.cz/

Domov, bydlení a zahrada. To jsou pojmy veliké a zásadní. Každý o nich přemýšlí a plánuje, jak získat, vybudovat, rekonstruovat, zařídit či vylepšit.

aktuální zprávy z tohoto zdroje:

Inspirujte se: Samolepky na zeď

Samolepicí dekorace byly velkým hitem před několika lety a jejich sláva už trochu vyšuměla. Pořád je to však dobrý a levný nápad, jak oživit interiér, zvláště když je dneska spousta firem vyrábí na míru.

pondělí dopoledne 18/12/17

Udělejme si ve světle jasno (II)

Minule jsme se podívali na žárovky pěkně podrobně. Ukázali jsme si, jaké jsou druhy, že příkon není směrodatný a jaké barvy mohou vyzařovat žárovky. Dnes se podíváme dál. Třeba na životnost.

pondělí v noci 18/12/17

Dům, kde panoráma je vším

Dnes vás zavedeme do domu v Brazílii. Architektonicky není nijak výjimečný. To, co ho činí originálním, je jeho otevřenost a propojení s nádhernou krajinou. Je sám její součástí.

neděle v noci 17/12/17

Basketbalová hvězda NBA LeBron James se stěhuje do Brentwoodu

Jak mnozí fanoušci basketbalu vědí, jméno LeBrona Jamese je neodmyslitelně spojeno s klubem Cleveland Cavaliers a s Ohiem. Nyní však investoval 23 milionů dolarů do nového sídla v Brentwoodu, nedaleko Los Angeles.

sobota dopoledne 16/12/17

Co se starým zrcadlem?

Většinou je velký vánoční úklid, rekonstrukce nebo stěhování to, co nás donutí přebrat staré věci a s některými se rozloučit. Pokud je harampádí najednou víc, než bychom čekali, je nejjednodušší věci odvézt do sběrného dvora, kde s nimi patřičně naloží. Máte-li ale jen pár kousků a chcete se jich ...

pátek odpoledne 15/12/17

Jak na zimní údržbu solárních panelů

Pošmourné počasí a hustě zatažená obloha snižují výkonnost fotovoltaických systémů na minimum. Když se k tomu přidá sněhová pokrývka, elektřina se nevyrobí žádná. Pomůže, když sníh z panelů oprášíme?

pátek v noci 15/12/17

Česká architektura: Klasika moderně

I klasický dům může být moderní. Standard lze pojmout nestandardně. Tradiční tvary mohou být doplněny netradičními. Nevěříte? Podívejte se na dům od 3K Architects, který právě začíná růst.

pátek v noci 15/12/17

K zimě patří bílá aneb Objevte kouzlo a eleganci bílých dekorací

Se zimou máme spojené Vánoce, cukroví, stromeček, ale také sněhovou nadílku, lyžování a další zimní radovánky. Mnoho z nás si při představě zimy vybaví zasněžené obrázky Josefa Lady.

čtvrtek dopoledne 14/12/17

Cesmína ostrolistá: legendami opředený vánoční keř

Čím je pro Čecha jmelí, je pro Angličana cesmína ostrolistá. Ačkoli u nás tento keř jako vánoční symbol zcela nezdomácněl, jeho vroubkované listy a červené kuličky přímo vybízejí k adventním aranžmá. Dnes se proto stále více objevuje i na našich zahrádkách.

čtvrtek v noci 14/12/17

Topné kabely pro venkovní použití

Vytápět venkovní prostory zní jako vyhazovat peníze z okna. Snažíme se zateplovat budovy, abychom museli topit co nejméně, tak proč bychom místo toho měli plýtvat elektřinou na topení venku? Někdy to ale není tak docela od věci.

středa v noci 13/12/17

Keřkovské rohlíčky: nejlepší odrůda brambor na vánoční salát

Vánoce se kvapem blíží a s nimi příprava štědrovečerního menu. Většina z nás si jej neumí představit bez tradičního kapra a bramborového salátu. Už jste na jeho přípravu vyzkoušeli českou odrůdu keřkovské rohlíčky?

úterý dopoledne 12/12/17

Nábytek z palet: levný originál, nebo drahý šunt?

Paletový nábytek bývá prezentován jako jedna z nejlepších variant, jak zařídit byt ekologicky a zároveň za hubičku. Je tomu opravdu tak?

úterý v noci 12/12/17

Dům&Zahrada už má na stáncích první číslo roku 2018

Rok 2017 už můžeme považovat za uzavřený a přichází rok 2018. Jaký bude? To vám neřekneme. My se budeme snažit stále víc, aby náš časopis přinášel zajímavá témata, krásné domy, spousty inspirace…

úterý v noci 12/12/17

Jak předejít plísním v bytě

Patří odstraňování plísně na stěnách k vašemu domácímu zimnímu koloritu? Zlobíte se, že vaše nová okna nedýchají? Zaměřte se na původce problémů – vlhkost a naučte se s ní vycházet v dobrém. Podíváme se, jak na to.

pondělí v podvečer 11/12/17

Na Vánoce má být rodina pohromadě – máte kam uložit návštěvy?

Vánoce jsou svátky, které spojují rodiny i přátele. Tradice vánočního setkání celé rodiny u štědrovečerní večeře přivádí ke společnému stolu i ty členy rodiny, kteří k vám cestují zdaleka. Abyste si návštěvu užili a členům rodiny umožnili strávit v rodinném kruhu více dnů, než jen Štědrý večer, je ...

pondělí v podvečer 11/12/17

Dárek na poslední chvíli!

Darujte svět: Darujte předplatné National Geographic. Objednávku stihnete vyřídit i 24. prosince. Pod stromeček stačí jenom zabalit dárkový certifikát, který jednoduše stáhnete na www.predplatneNG.cz.

pondělí odpoledne 11/12/17

Pět tipů na vánoční dárky z rostlinné říše

Rostlina v květináči jako dárek? Proč ne. Víte-li o obdarovávané osobě, že má vášeň pro kaktusy, nebudete mít problém ani s výběrem. Co ale darovat třeba kamarádce z práce, o které nevíte, jestli vůbec pokojovky pěstuje?

pondělí v noci 11/12/17

Vše, co potřebujete vědět o zákonech týkajících se žump

Bezodtokové odpadní jámy jsou ideálním řešením odpadních vod zejména v rekreačních oblastech, u chalup, chat nebo zahradních domků. V těchto místech totiž často bývá ztížené připojení ke kanalizaci.

pondělí v noci 11/12/17

Světová architektura: Dům naruby

Domy mají většinou tradiční rozvržení – v přízemí je společenské patro a po schodech nahoru pak soukromé pokoje. Jenže co když to někdo vymyslí jinak? Zboří se svět?

neděle v noci 10/12/17

Herečka Kyle Richards a Mauricio Umansky se loučí se svým domovem v Beverly Hills

Hollywoodská hvězda ze seriálů Kriminálka Las Vegas nebo Pohotovost prodává luxusní nemovitost za necelých 7 milionů dolarů.

sobota večer 9/12/17

Jak rozeznat nosnou zeď od příčky

Když má být rekonstrukce udělaná pěkně zgruntu, někde budete chtít něco vybourat. Jak ale poznáte, že se vám po bourání zvolené zdi nezřítí celý dům?

pátek v noci 8/12/17

Udělejme si ve světle jasno

Stačí zmáčknout vypínač a je světlo. Tak jednoduché to dneska je. Jenže i obyčejná žárovka potřebuje dost přemýšlení. Doba Edisonových žárovek pominula. To, co si dnes našroubujete do patic vašeho lustru, dokáže zamotat hlavu mnoha vědním oborům.

pátek v noci 8/12/17

Voňavé zimní dekorace z citrusových plodů

K Vánocům patří neodmyslitelně vůně vánočních stromků, koření, ořechů a citrusů. Pokud vám nějaké pomeranče, mandarinky nebo grepy doma přebývají, nemusí skončit jenom na vašem jídelníčku.

čtvrtek dopoledne 7/12/17

Keře a keříky, které kvetou v zimě

Zdálo by se, že v mrazivém zimním období nemůže venku nic rozkvést. Podívejme se na výjimky, které odolávají pravidlu mocné přírody.

čtvrtek v noci 7/12/17

Deset tipů pro lepší vánoční pečení

Mnohé domovy už voní čerstvě upečenými perníčky a další cukroví je na plánovací listině. Pokud si u válu nejste zcela jisti v kramflecích, možná vám pomohou následující vychytávky, se kterými dosáhnete perfektních výsledků.

středa v noci 6/12/17

Co s oloupanou pomerančovou kůrou

Nebudeme si nalhávat, že pomeranče, které kupujeme v obchodech, nejsou stříkané hromadou chemických látek. Používat tedy kůru z pomerančů k vaření je trochu ošidné. Ale my vám poradíme, co s kůrou, abyste ji využili.

středa v noci 6/12/17

Prosinec v zahradě – čas odpočinku i příprav na nový rok

Pokud jste všechno nestihli během podzimu, můžete v prosinci na zahradě dokončit některé podzimní práce nebo si připravit čerstvou dávku vitaminů a zasít semínka některých květin.

úterý dopoledne 5/12/17

Uměle vyrobené, a přitom bez plastu: marmoleum a organické podlahy

Podlahy z PVC se dnes prodávají v nezměrném množství dekorů, snadno se udržují a bývají i dost odolné. Někomu ale vadí, že je to prostě "plast". Proto byly vyvinuty podlahové materiály, které PVC na pohled připomínají, ale přitom obsahují jen přírodní látky.

úterý v noci 5/12/17

Avokádo: zdravý tuk přelahodné chuti

Oválné či hruškovité plody s máslovitou dužinou a tvrdou peckou uprostřed, známé jako avokáda, pocházejí z hruškovce přelahodného. Už název této dřeviny napovídá, že půjde o výbornou pochoutku.

pondělí v noci 4/12/17

Dům v hliníkovém kabátu

V Bangkoku, na ulici Phutthamonthon Sai je postaven nový dům. Navenek má hliníkovou fasádu, která dodává domu moderní vzhled, uvnitř zase pocit soukromí.

neděle v noci 3/12/17

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
GAALERIIE
DesignMagazin.cz - internetový magazín o designu
Logoweb.sk

aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (2.8., 1.8., 31.7., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (srpen 2021)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (červenec 2021)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2021 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru