Server archii.cz sleduje, co se píše o architektuře a designu na českém a slovenském webu
archii.cz » seznam zdrojů » Dům a zahrada
čtvrtek 30. 5. 2024, 5:27

zdroj: Dům a zahrada

http://www.dumazahrada.cz/

Domov, bydlení a zahrada. To jsou pojmy veliké a zásadní. Každý o nich přemýšlí a plánuje, jak získat, vybudovat, rekonstruovat, zařídit či vylepšit.

aktuální zprávy z tohoto zdroje:

Kam se schovat na výletě před bouřkou? Ubytujte se zdarma v útulnách. Tady jsou ty nejlepší

Útulny vám nabídnou úkryt před deštěm, sněhem, větrem i zimou. Umožní si bezpečně a v suchu odpočinout v horské krajině, jejíž počasí je vrtkavé a zaskočit může každého z nás.

dnes ráno

Pozor na změny: Zvýšení daně z nemovitostí a termíny a sazby poplatků za komunální odpad

Domácnostem se přiblížil termín platby poplatku za komunální odpad a rovněž daně z nemovitých věcí. Týkají se tyto platby i nájemníků, nebo jenom majitelů? A jak se liší termíny splatnosti a částky v jednotlivých městech?

dnes ráno

Záplavu květů na slunné terase zajistí jen oleandr. S těmito snadnými kroky pokvete celé léto

Hledáte-li hrnkovou rostlinu, která ozdobí přehřáté zápraží nebo osluněnou terasu, vsaďte na oleandr. Ze své domoviny je zvyklý na suché, horké podmínky, nevyžaduje mnoho péče, a navíc celé léto krásně kvete.

dnes ráno

Co vařit, když doma NIC nemáte? 5 receptů na výživný oběd z ničeho

Známe to všichni – přijdete domů, lednice prázdná a hlad vám kouká z očí. Co teď? Připravili jsme pro vás pět jednoduchých receptů, které zvládnete vykouzlit i z minima ingrediencí. Stačí jen trochu fantazie a špetka improvizace!

dnes ráno

Barva roku 2024 není jen jedna. Tady jsou všechny pohromadě, podívejte se

Chcete změnit náladu svého domova? Nejsnáze to půjde s pomocí barev. Představujeme vám ty, které budete letos vídat častěji. Někdy se doplňují, jindy mohou být v kontrastu.

dnes v noci

Místo sochy sexy děvče, které mluví? Pražskou náplavku oživila půvabná dáma. Klame "tělem"?

Umělá inteligence proniká do všech oborů, výjimkou nejsou ani "lidé", kteří vypadají jako my. Poznali byste, že spoře oděná dáma na fotografiích není skutečná?

dnes v noci

Moderní byty s parkem pod okny. Tak vypadá bydlení v rezidenci Starý pivovar, které můžete mít

V Brně-Králově Poli ožívá historie novým bydlením. Developerská společnost DOMOPLAN představuje vzorový byt v projektu Starý pivovar, který kombinuje moderní bydlení s respektem k tradici.

dnes v noci

Světla, žárovky a vypínače vybíráte vy. Kabely a zapojení nechte na profesionálech

Osvětlení v domě už dávno neslouží jen k tomu, aby bylo večer dobře vidět, ale dodává interiéru atmosféru a dokáže se měnit podle rozličných aktivit v domácnosti. Tedy pouze za předpokladu, že byly instalace i rozvody provedeny kvalitně.

dnes v noci

Nízkoenergetické domy: Tady jsou změny požadavků a pravidel za poslední 4 roky

Nízkoenergetický dům, nejrozšířenější stavební kategorie současnosti u nás, která prošla v uplynulých čtyřech letech dvojí změnou pravidel. Protože jde o poměrně složitou spleť pojmů a definic, pokusíme se ji poodkrýt.

dnes v noci

Pěstujeme šater neboli nevěstin závoj: Takhle můžete získat bílou záplavu květů bez velké námahy

Chcete své zahradě přidat nádech romantiky a jemnosti? Zasaďte si nevěstin závoj, který se díky svým drobným, sněhobílým květům stane královnou každého zahradního aranžmá. Ačkoliv může působit křehce, její pěstování je překvapivě jednoduché.

dnes v noci

Vitamin C(itrusy): Proč je jíst a jak je přidat do jídelníčku?

Citrusy, sluneční plody plné šťávy, nejsou jen výtečnou pochoutkou, ale také silnými spojenci vašeho zdraví. Vysoký obsah vitaminů, minerálů a antioxidantů činí z citrusů ideální volbu pro každodenní detoxikaci a podporu imunity. Odhalte tajemství jejich blahodárných účinků a zjistěte, jak můžete s ...

dnes v noci

Zasaďte nyní japonské sasanky a na podzim se těšte na nádherně barevnou zahradu

Pokud se vám na podzim zdálo, že vaší zahradě chybí barevnost, je na čase s tím něco udělat. Zasaďte si například japonské sasanky, které pokvetou překrásnými květy až do prvních mrazíků.

dnes v noci

Kouřové aroma i z plynového grilu? Ano, je to možné!

Grilování je skvělá zábava, společenská aktivita i gastronomická disciplína. Ať už pro vás znamená cokoliv, můžou kolem něj panovat nejasnosti. Pokusili jsme se dát dohromady několik častých otázek a spolu s odborníky na ně shrnout odpovědi. Třeba vám v rámci letošní grilovací sezóny usnadní život.

dnes v noci

Před bezem klekni…, ale proč vlastně? Zázračně léčí nejen kašel, ale i pleť a vlasy

V posledních letech se hodně píše o bezinkách, „lékárničce prostého lidu“. Květy černého bezu jsou však stejně užitečné jako plody, a proto jsou samy o sobě zázrakem. Seznamte se s jejich vlastnostmi. Sběr květů tohoto magického keře může být vrcholem vašeho léta!

dnes v noci

Víkendové pečení: Vláčná jahodová bublanina bez vážení, kterou zvládne i začátečník

Příprava těsta na tuto bublaninu vám zabere opravdu jen pár minut a nebudete na ni potřebovat žádné speciální pomůcky.

dnes v noci

Je vaše zahrada bezpečná pro domácí mazlíčky? Veterinářka radí, na co dát pozor a co dělat při otravě

Pobyt domácích mazlíčků na zahradě znamená i starost o jejich bezpečnost. Zkušení chovatelé si určitě dávají na následující rizika pozor, ale pokud si nejste v tomto směru jistí, budou se vám praktické rady hodit.

dnes v noci

Lásky a války sourozenců: Poradíme vám, jak zamezit žárlivosti dětí a podporovat jejich spolupráci

Obvykle řešíme, jak nás svou výchovou ovlivnili rodiče. Sourozenecké vztahy nás ale do velké míry formují taky. Vztahy mezi sourozenci jsou jedním z faktorů, které utvářejí naši osobnost a sociální dovednosti. Ale jak?

dnes v noci

Zahrada potřebuje vaši péči i v červnu. Do jakých prací se pustit nejdříve?

Červen je pro zahradníky měsíc plný úrody a záplavy květů. Sklízíme první jahody, některé druhy zeleniny, ale zároveň je to ideální doba k výsevu dalších plodin, které budeme sklízet na podzim. Začíná kvést velké množství okrasných dřevin a trvalek, ale také letničky.

dnes v noci

Jak často doma luxujete? Podle tohoto průzkumu se v 15 % českých domácností vysává každý den

Přístup k úklidu je v rámci domácnosti častým a mnohdy kontroverzním tématem. Aktuální průzkum mapoval, jak často berou Češi do ruky vysavač. Podívejte se na výsledky a odpovězte v naší anketě, jak to máte vy.

dnes v noci

Trvalkové záhony s moderním přístupem: Podívejte se, jak dostat krásu přírody do zahrady

Současné zahrady vypadají jinak než ty, co budovali naši rodiče, ale nejsou až tak odlišné od těch, jaké vysazovali naši praprarodiče. Kruhem jsme se vrátili k tomu, co bývalo dříve přirozené – převládají trvalky, nepoužívají se chemické látky, respektují se ekosystémy a hledí se nejen na ...

dnes v noci

Helena Vondráčková slaví 60 let. Kvůli tomu jí "trošku vystěhovali" dům a vy to můžete vidět

Není to omyl. Naše pěvecká stálice Helena Vondráčková opravdu slaví šedesátku. V roce 1964 vyhrála pěveckou soutěž, tenkrát jí tleskala celá pražská Lucerna a právě tohle vítězství odstartovalo její výjimečnou kariéru. Kde si ji můžete připomenout?

dnes v noci

Zběhovec ozdobí okraje záhonů a nepustí do nich plevel. Navíc je stálezelený a krásně kvete

Zběhovec je atraktivní půdopokryvná rostlina, která koncem jara vyniká krásnými modrými květy. Tato nízká bylina má stálezelené listy, takže je užitečným doplňkem výsadby, protože skvěle vypadá po celý rok a navíc je naprosto nenáročná.

středa dopoledne 29/5/24

Pojedou vaše děti na tábor? Nezapomeňte se ozvat zdravotní pojišťovně, vrátí vám i tisíce korun

Dětské tábory jsou skvělou možností, jak můžete svým dětem nabídnout smysluplný program na letní prázdniny, vy jim navíc nebudete muset neustále vymýšlet program. Tábory pro děti však nejsou levnou záležitostí. Věděli jste ale, že spousta pojišťoven vám část peněz vrátí v rámci fondu prevence?

středa dopoledne 29/5/24

V květnu se začínají slimáci rozlézat. Vydejte se do boje právě teď, než se přemnoží

Slimáci jsou pro mnohé zahrádkáře noční můrou. Tito malí plži nejenže požírají listy, květy a zeleninu, ale také mohou přenášet nemoci. Jakmile si najdou cestu do vaší zahrady, může být obtížné je odstranit. Ale nebojte, s těmito tipy a metodami můžete svůj boj se slimáky vyhrát!

středa dopoledne 29/5/24

Tahle věc zkrátí sušení prádla v sušičce až o 28 procent. Ušetříte peníze i čas

Sušičky prádla si pořizujeme, abychom neztráceli čas a šetřili naše ruce. Ale i doba sušení prádla v sušičce se dá ještě zkrátit, a tím snížit účet za provoz sušičky. Dokážou to tihle malí pomocníci. Používáte je?

středa dopoledne 29/5/24

Manuál na jahody. Víte, jak je správně vybírat, skladovat a čistit? Pozor na tuhle častou chybu

Jahody patří k nejoblíbenějším druhům ovoce, jsou ale velmi náchylné k poškození a je třeba s nimi zacházet citlivě. Platí to při nákupu, skladování i oplachování vodou.

středa ráno 29/5/24

Nízkoenergetická chalupa: Začněte správně od podlahy a užívejte si komfort

Přeměnit chalupu na nízkoenergetickou stavbu se může jevit jako nereálné. Vyžaduje to peníze, ale také odbornost. Pokud se pro tuto možnost rozhodnete, odměnou vám bude příjemnější pobyt na chalupě v každém ročním období, snížení nákladů, prodloužení životnosti stavby i zvýšení její hodnoty.

středa ráno 29/5/24

Česká tradice: Podívejte se, jak to vypadá ve sklárně a jak se vyrábí to, co má doma spousta lidí

Nedělní díl televizního pořadu Co naše babičky uměly a na co my jsme zapomněli vás zavede do sklárny v Jizerských horách. A kdyby vám vyhládlo, uvařte si třeba švestkovou omáčku. Nebo Krakonošovy drny. Tušíte, o čem je řeč?

středa ráno 29/5/24

Luxus za 4,4 milionu dolarů? Podívejte se do domu, který prodává Mr. Marlin

Bývalá baseballová hvězda Jeff Conine, známý také jako „Mr. Marlin“, uvedl na trh luxusní dům na Floridě za cenu 4,4 milionu dolarů. Toto sídlo nabízí výhled na golfové hřiště, rozlehlý pozemek, a má širokou škálu luxusního vybavení, které osloví i ty nejnáročnější kupce.

středa ráno 29/5/24

Dřevostavba nad řekou je krásný a energeticky úsporný domov s dokonalým výhledem

Dřevěný dům se vine po kraji vršku nad údolím, které vytvarovala řeka. Okna má na západ, kde se otevírá výhled do kraje. Svým obyvatelům skýtá právě tolik prostoru k bydlení, kolik potřebují. Vše ostatní zařídí příroda.

středa ráno 29/5/24

zprávy

aktuální
nejčtenější   (7 / 14 / 30 dní)
rychlý přehled   (7 / 14 / 30 dní)

newsletter

Dostávejte nejzajímavější zprávy na email:

hledání

Hledat v archivu
aktuální zprávy
nejnovější zprávy
starší zprávy   (27.5., 26.5., 25.5., ...)
starší zprávy, které se dají procházet po dnech
nejčtenější zprávy   (7 / 14 / 30 dní)
zprávy, které nejvíce zaujaly za posledních x dní
rychlý přehled zpráv   (7 / 14 / 30 dní)
stručný výpis titulků zpráv za posledních x dní
měsíční přehled zpráv   (květen 2024)
výpis titulků zpráv v tomto měsíci
měsíční přehled zpráv   (duben 2024)
výpis titulků zpráv v minulém měsíci

vaše poslední návštěva: čtvrtek 1. 1. 1970, 1:00
archiv
zprávy z určitého dne nebo měsíce
seznam zdrojů
přehled serverů, které archii.cz sleduje
o archii.cz
kontakt, ikonky, webhosting zdarma
mapa webu
přehled stránek webu archii.cz
© 2005-2024 timqui.net | architektura je krásná a design je skvělý | nahoru